پیکاپ ویزا چیست؟

پاسپورت (گذرنامه) یکی از مدارک بین‌المللی است که دولت‌ها برای شهروندان خود صادر می کنند. در این صورت شهروندان آنجا می توانند با اجازۀ دولت مقصد به کشور دیگری سفر کنند. به اجازه سفر از دیگر دولت‌ها، ویزا یا روادید گفته می شود.

پیکاپ ویزا:pick up visa 

اصطلاح پیکاپ یا پیکاپ ویزا را بارها شنیده ایم، اما شاید خیلی از ما تعریفی از این اصطلاح نشنیده باشیم. در اینجا ما تعریف اصطلاح پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت را به شما ارائه می دهیم:

برای سفر یا مهاجرت به کشور دیگر باید با مراجعه به سفارت درخواست خود را مبنی بر اجازه سفر با مدارک مورد نیاز تسلیم نمایید.اصطلاحا به این مجوز سفر و ورود به  آن کشور ویزا یا روادید گفته می‌شود. حال سفارت پس از مصاحبه حضوری با فرد و بررسی مدارک وی تصمیم می‌گیرد که ایشان واجد شرایط سفر به آن کشور هست یا خیر.

در واقع اصطلاحا ویزا به وی تعلق می‌گیرد یا تعلق نمی‌گیرد. در صورت تأیید فرد و درخواست صدور ویزا فرد برچسب مخصوص ویزا در صفحات داخلی پاسپورت فرد الصاق و ضمیمه می‌گردد.

حال برای اخذ ویزا برخی کشورها می‌باید به کشور دیگر سفر کرد و به سفارت کشور مقصد در کشور واسط مراجعه نمود. این کار بایستی توسط شخص متقاضی صورت پذیرد. در مرحله بعد پس از اعلام تعلق ویزا به فرد یا عدم تأیید صلاحیت وی برای ویزا می بایست فرد متقاضی در حالت اول سفر مجدد به کشور ثالث به منظور الصاق ویزا درون پاسپورت خود نماید. در حالت دوم نیز فرد متقاضی باید سفر مجدد به منظور بررسی اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی‌ تر در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت نماید.

در حالت اول جهت درج ویزا در پاسپورت حضور شخص در سفارت الزامی نیست. در این صورت پاسپورت می‌تواند از طریق یک کارگزار تحویل سفارت گردد. در واقع فرایند ارسال پاسپورت به سفارت، بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص را پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا (pick up visa) می‌گویند.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا چیست؟

آژانس مسافرتی قصران گشت یکی از شرکت های مورد اعتماد پلیس گذرنامه در زمینه پیکاپ ویزا می باشد. تمامی پاسپورت ها قبل از ارسال مورد تایید پلیس گذرنامه قرار می گیرند.

در مراحل پیکاپ ویزا، مراجعین محترم با در دست داشتن اصل پاسپورت، نامه و یا ایمیل سفارت دایر بر موافقت درخواست ویزا به شرکتی معتبر مراجعه می نماید. کارشناسان و سوپروایزر بخش پیکاپ ویزا در این مرحله باید مدارک شخص را بررسی نمایند. اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هم باید پذیرفته شود. سپس مراحل بعدی درخواست پیکاپ کاملا بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود. نماینده این شرکت با در دست داشتن مدارک و مجوز مربوطه به پیکاپ ویزا اقدامات لازم را انجام می دهد.

این شرکت برای تسهیل کار متقاضیان گرامی، ۳ پرواز هفتگی برای ارائه این خدمات برای مسافران عزیز با کوتاه ترین زمان در نظر گرفته است. پیکاپ ویزا توسط آژانس حداکثر ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان می برد و برای مسافرانی که به صورت فوری نیاز به انجام این خدمات دارند، اقدامات urgent و VIP انجام خواهد شد.

خدمات پیکاپ پاسپورت:

خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات قصران گشت، از اهمیت بسیاری برای مدیران مجموعه چه از منظر تسریع حداکثری و چه از منظر کیفیت خدمات برخوردار است. از این رو با هدف ارائه هر چه سریع تر خدمات پیکاپ پاسپورت و به حداقل رساندن زمان انتظار پیکاپ برای متقاضیان محترم را در نظر داریم.

عموما پس از بررسی درخواست ویزا توسط سفارت فرصتی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت تا با مراجعه مجدد به سفارت مذکور در کشور ثالث نسبت به الصاق برچسب ویزا اقدام نماید.

 

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حال حاضر برای کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس، لیتوانی و آلبانی در دسترس متقاضیان و همکاران محترم قرار گرفته است.

پیکاپ ویزای کانادا:

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا در دفترهای VFS واقع در کشور های ترکیه (استانبول، آنکارا)، دبی، ارمنستان، گرجستان و … را پوشش می‌دهد. 

پیکاپ ویزای آمریکا:

سفارت آمریکا در تهران دایر نیست. بنابراین متقاضیان ویزا باید برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به سفارت‌ های آمریکا در اطراف ایران مراجعه کنند. سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه (شرکت پست PTT)، دبی (شرکت پست Empost)، باکو (aramex) و ارمنستان (شرکت پست Umaks) و گرجستان(tnt)، قبرس شمالی، اروپا و … بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را دارد. از این رو شرکت قصران گشت نیز خدمات پیکاپ ویزای آمریکا را در این کشورها انجام می دهد.

پیکاپ ویزای انگلستان:

کشور انگلیس علاوه بر این که در ایران سفارت فعال دارد، لذا در کشورهای ترکیه، دبی و ارمنستان نیز امکان انگشت نگاری را به درخواست کنندگان ایرانی می دهد. مسافران جهت اخذ ویزا باید به یکی از مراکز معرفی شده توسط این کشورها مراجعه نمایند. طی مراحل دریافت ویزا در سفارت انگلیس ویزا را همان زمان مراجعه در پاسپورت درج نمی نمایند و پس از ۱۶ روز کاری نتیجه نهایی را به مسافر از طریق ایمیل ایشان اعلام می دارند. بنابراین مسافران جهت صرفه جوئی در هزینه و زمان دریافت ویزا را به آژانس هایی که در این زمینه تخصص دارند، واگذار می نمایند. در حال حاضر خدمات پیکاپ این کشور در سفارت استانبول، آنکارا و دبی و… انجام می شود.

پیکاپ ویزای لیتوانی:

کشور لیتوانی در ایران سفارت فعالی ندارد. بنابراین خدمات ویزای این کشور توسط شرکت قصران گشت از شهر آنکارا و دبی صورت می پذیرد.

پیکاپ ویزای آلبانی:

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کشور آلبانی از شهر آنکارا و دبی صورت می پذیرد. زیرا در ایران سفارت آلبانی وجود ندارد.

تعرفه پیکاپ ویزای کانادا:

تعرفه پیکاپ ویزای آمریکا:

تعرفه پیکاپ ویزای انگلیس:

31 دیدگاه برای ”پیکاپ ویزا

 1. با سلام ! لطفا جهت پیکاپ ویزا کانادا وهزینه مربوطه اگر بروشور و وقت حضوری احتیاج هست. راهنمایی لازم را بفرمایید.

  1. همچنین شما می توانید به قسمت ویزای کانادا در سایت مراجعه کنید هزینه و اطلاعات مرتبط را دریافت کنید .

 2. با سلام ! لطفا جهت پیکاپ ویزا کانادا وهزینه مربوطه اگر بروشور و وقت حضوری احتیاج هست. راهنمایی لازم را بفرمایید.;کارشناس برق. سن 57 ساله متاهل زن و 3 فرزند. جواز کسب. سند ملک مسکونی.وسرقفلی. صورتحساب بانکی با موجودی کافی. سابقه ویزا شینگن و انگلیس.

  1. سلام وقت بخیر
   جناب آقای گردشی لطفا با کانتر مربوطه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند .
   021-88697080

 3. سلام وقت بخیر
  من دو تا پاسپورت دارم از آنکارا بخواهید پیکاپ انجام بدید چند روزه به دستم میرسه؟

 4. من پاسپورتمو میخوام بفرستم سفارت کانادا . قیمت و مدارک رو لطف کنید به من اعلام کنید .ممنون

 5. قیمت پیکاپ پاسپورت از قبرس شمالی چقدر هستش؟ ضمنا برای پدر و مادرم وقت سفارت امریکا میخوام از دبی بهتر هستش یا ارمنستان ؟ پیشنهاد شما چی هستش؟

  1. سلام وقت بخیر

   قیمت 300 یورو هست ، بهتر است وقت سفارت از استانبول گرفته شود.

   با تشکر

 6. ما چهار نفر بودیم برای ویزای کانادا اقدام کردیم ولی متاسفانه ریفوز شدیم بدلیل عدم وارد کردن اطلاعات مربوط به ریجکتی آمریکا در فرم کانادا،دوباره میتونیم اقدام کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام

   بله دوست عزیز می تونید با کارشناسان ما در این ضمینه تماس بگیرید 02188697080

   با تشکر

 7. من جهت پیکاپ پاسپورت به آژانس مراجعه کردم دستشون درد نکنه ۱۳۸ لیر با نرخ ۲۱۵۰تومان حساب کردند و مبلغ ۲۰۰۰۰۰ تومان به صورت ریالی گرفتند.اگر برای خود ویزای توریستی کانادا برای پدر و مادر اقدام کنم هزینه ها به چه صورت و چه مدارکی احتیاج هست ؟؟؟؟
  البته من خودم دانشجویی اقدام کرده بودم‌ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  1. با سلام

   بسیار خرسندیم که راضی هستید. مدارک در قسمت ویزای کانادا ، پیکاپ ویزا هست لطفا به این صفحه مراجعه کنید .

   با تشکر

 8. سلام -خسته نباشید- من پاسپورتهام رو جهت پیکاپ کانادا از آنکارا به خانم غفوری تحویل دادم و تماس گرفتم تشریف نداشتند خواهشمند است شماره حساب شرکت را اعلام فرمایید تا مبلغ را به حساب واریز کنم.
  در صورت امکان شماره حساب های شرکتتان را در وبسایتتان اعمال نمایید. و همچنین من پاسپورتم را در آژانس شما پیکاپ کردم آیا بلیط کانادا قیمت مناسب میتوانید بدهید؟ ممنون میشم خبر بدید. با تشکر

  1. با سلام

   دوست عزیز شماره حساب شرکت در بخش منو در بخش تماس با ما وارد شوید صفحه شماره حساب را مشاهده می کنید.

 9. من ۴ ماهه اقدام کردم برای ویزای کانادا تا الان جوابم نیومده . من میتونم پاسپورتمو بدم به آژانستون هروقت ویزام اومد مراحل پیکاپ و برام انجام بدید؟
  هزینه ی پیکاپ ویزاتون چقدر هستش؟

  1. سلام وقت بخیر

   بله در خدمت هستم لطفا با مشاورین ما در تماس باشید.

   ۰۲۱-۸۸۶۹۷۰۸۰

  2. من از سرعت خدمات پیکاپتون خیلی راضی بودم 👌🏻 چون من توی شرایط خیلی فوری مراجعه کردم با استرس زیاد خدا رو شکر که همه چیز عالی بود🙌🏻

 10. سلام روزتون بخیر
  شما پیکاپ قبرس هم انجام میدین؟
  میشه شرایطش رو بگین؟

 11. برای پیکاپ ویزای کانادا از استانبول هم انجام میدین؟ قیمتش رو هم بفرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *