پیکاپ ویزا چیست؟

پاسپورت یا گذرنامه یکی از مدارک بین‌المللی است که دولت‌ها برای شهروندان خود صادر میکنند تا شهروندان آن کشور بتوانند با اجازۀ دولت مقصد، به کشور دیگری سفر کنند.به اجازه ای که به منظور سفر از دیگر دولت‌ها گرفته میشد را ویزا و یا روادید گفته میشود.

 

پیکاپ ویزا:pick up visa 

پیکاپ پاسپورتpick up passport

اصطلاح پیکاپ یا پیکاپ ویزا را بارها شنیده ایم، اما شاید خیلی از ما تعریفی از این اصطلاح نشنیده باشیم، در اینجا ما تعریف اصطلاح پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت را به شما ارائه می دهیم:

وقتی فردی قصد هرگونه سفر یا مهاجرت به کشور دیگری را داشته باشد می بایست با مراجعه به سفارت آن کشور درخواست خود را مبنی بر اجازه سفر به آن کشور به همراه مدارک مورد نیاز تسلیم نماید؛ که اصطلاحا به این مجوز سفر و ورود به خاک آن کشور ویزا یا روادید گفته می‌شود. حال سفارت پس از مصاحبه حضوری با فرد متقاضی سفر و بررسی مدارک تسلیمی وی تصمیم می‌گیرد که فرد متقاضی واجد شرایط سفر به خاک آن کشور است یا واجد شرایط سفر نیست و اصطلاحا ویزا به وی تعلق می‌گیرد یا تعلق نمی‌گیرد؛ که در صورت تأیید فرد و درخواست صدور ویزا فرد متقاضی برچسب مخصوص ویزا یا روادید در صفحات داخلی پاسپورت فرد الصاق و ضمیمه می‌گردد. حال برای اخذ ویزا برخی کشورها می‌باید به کشور دیگر سفر کرد و به سفارت کشور مقصد در کشور واسط مراجعه نمود که این کارمی باست توسط شخص متقاضی صورت پذیرد و در مرحله بعد پس از اعلام تعلق گرفتن ویزا به فرد متقاضی یا عدم تأیید صلاحیت وی برای تعلق گرفتن ویزا می بایست فرد متقاضی در حالت اول سفر مجدد به کشور واسط به منظور الصاق ویزا درون پاسپورت خود نماید و در حالت دوم فرد متقاضی می‌باید سفر مجدد به منظور بررسی اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی‌ تر در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت نماید.

اما در حالت اول با توجه به اینکه جهت درج ویزا در پاسپورت الزام به حضور شخص متقاضی در سفارت نیست، پاسپورت می‌تواند از طریق یک کارگزار تحویل سفارت گردد و فرایند ارسال پاسپورت به سفارت و عودت و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص متقاضی را پیکاپ پاسپورت (pick up passport) یا پیکاپ ویزا (pick up visa) می‌گویند. 

به‌طور اختصار، ازآنجایی‌که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت‌ها می‌توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند. پروسه‌ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخصپیکاپ گفته می‌شود.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا چیست؟

مراحل پیکاپ ویزا از این قرار است که متقاضی با در دست داشتن پاسپورت خود و همچنین نامه و یا ایمیل سفارت دایر بر موافقت درخواست ویزا به شرکتی معتبر مراجعه می نماید . کارشناسان و سپس سوپروایزر بخش پیکاپ ویزا در این مرحله موظف به بررسی دقیق مدارک و همچنین اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هستند.

مراحل بعدی کاملا بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود تا در اولین فرصت نسبت به ارسال مدارک متقاضی به سفارت مربوطه و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به تهران اقدام نماید. با تیم قصران گشت همراه باشید . 

 

خدمات پیکاپ پاسپورت:

خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات هلدینگ نیلگام، از اهمیت بسیاری برای مدیران مجموعه چه از منظر تسریع حداکثری و چه از منظر کیفیت خدمات برخوردار است. از این رو با هدف ارائه هر چه سریعتر خدمات پیکاپ پاسپورت و به حداقل رساندن زمان انتظار پیکاپ برای متقاضیان محترم، از هفته دوم شهریور تعداد پروازهای هفتگی خود به مقصد آنکارا را به ۳ پرواز در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه افزایش داده است.

عموما پس از بررسی درخواست ویزا توسط سفارت فرصتی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت تا با مراجعه مجدد به سفارت مذکور در کشور ثالث نسبت به الصاق برچسب ویزا اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌توانند در این مهلت قانونی یک ماهه با مراجعه با دپارتمان پیکاپ پاسپورت در هلدینگ نیلگام و تحویل پاسپورت خود بسته به سفارت مد نظر در فاصله‌ای حدودا ۱۰ روزه نسبت به دریافت پاسپورت ممهور به مهر سفارت مدنظر اقدام نمایند.

 

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حال حاضر برای کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس در دسترس متقاضیان و همکاران محترم قرار گرفته است.

پیکاپ ویزای کانادا:

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه، دبی و ارمنستان را پوشش می‌دهد و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی و ارمنستان نیز می‌شود.

پیکاپ ویزای آمریکا:

به دلیل دایر نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده می‌بایست برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند و از آنجایی که سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، دبی، باکو و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند، دپارتمان پیکاپ ویزای شرکت قصران گشت نیز خدمات خود برای پیکاپ ویزای آمریکا را معطوف به این ۳ کشور کرده‌است.

پیکاپ ویزای انگلستان:

کشور انگلیس نیز همانند آمریکا و کانادا در ایران سفارت فعال ندارند،لذا مسافران جهت اخذ ویزا باید به یکی از مراکزی که توسط این کشورها معرفی شده اند مراجعه نمایند. پس از طی مراحل مختلف دریافت ویزا از آنجائیکه در بیشتر موارد سفارت ویزا را همان زمان مراجعه در پاسپورت درج نمی نماید و به زمان دیگری موکول می کند مسافران جهت صرفه جوئی در هزینه و زمان سفر دریافت ویزا را به آژانس قصران گشت که در این زمینه تخصص دارند واگذار می نمایند. در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای این کشور، سفارت‌های این کشور در ترکیه، دبی و ارمنستان را پوشش می‌دهد.

4 دیدگاه برای ”پیکاپ ویزا

 1. با سلام ! لطفا جهت پیکاپ ویزا کانادا وهزینه مربوطه اگر بروشور و وقت حضوری احتیاج هست. راهنمایی لازم را بفرمایید.

  1. همچنین شما می توانید به قسمت ویزای کانادا در سایت مراجعه کنید هزینه و اطلاعات مرتبط را دریافت کنید .

 2. با سلام ! لطفا جهت پیکاپ ویزا کانادا وهزینه مربوطه اگر بروشور و وقت حضوری احتیاج هست. راهنمایی لازم را بفرمایید.;کارشناس برق. سن 57 ساله متاهل زن و 3 فرزند. جواز کسب. سند ملک مسکونی.وسرقفلی. صورتحساب بانکی با موجودی کافی. سابقه ویزا شینگن و انگلیس.

  1. سلام وقت بخیر
   جناب آقای گردشی لطفا با کانتر مربوطه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند .
   021-88697080

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *