فرانسه بی اغراق یکی از بی نظیرترین کشورها از نظر زیبایی در قاره اروپای غربی است که از مناطق و سرزمین های مختلفی تشکیل شده است. این کشور از شمال با دریای شمال، از جنوب شرقی با دریای مدیترانه، از شمال غربی با کانال انگلیس، از غرب با اقیانوس اطلس، از شمال شرقی با بلژیک و لوکزامبورگ، از شرق با آلمان و سوئیس، از جنوب شرقی با ایتالیا و موناکو، از جنوب و جنوب غربی با آندورا و اسپانیا همسایه است. یکی از دلایل زیبایی فرانسه هم مرز بودن با این کشورهای توریستی و زیبا است. یکی از توریستی ترین و زیباترین شهرهای فرانسه پایتخت آن پاریس است. برج ایفل، کوه های آلپ، موزه لوور، خیابان شانزلیزه، کاخ رویای فرانسه، دریاچه بورژه و … از جمله مناطق دیدنی و مشهور در این کشور هستند که نمی توان از دیدن آن ها چشم پوشی کرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای سفر به این کشور از تور مسافربری با کیفیت فرانسه در قصران گشت استفاده کنید تا بتوانید حداکثر استفاده از سفر خود را با به صرفه ترین هزینه را داشته باشید.

شهرهای فرانسه:

پاریس:

همان طور که همه ما می دونیم، پاریس یکی از مشهورترین و بزرگ ترین شهرهای اروپا است که هر قدر از زیبایی ها و آثار مجلل آن صحبت کنیم باز هم کم گفتیم. امروزه ساختار بلوارهای تاریخی، موزه ها، بوتیک ها، اغذیه فروشی های کلاسیک با موج جدیدی از تکنولوژی ها و طراحی های جدید و گالری های چند رسانه ای در حال پیشرفت و تغییر هستند. این شهر در عرصه های مختلفی مانند فرهنگ، هنر، مد، غذا و طراحی پیشینه و سابقه  طولانی را در بر دارد؛ به همین دلیل به نام شهر نور و پایتخت مد مشهور شده است. همچنین دارای رتبه دوم رستوران های میشلین و مکان های پربازدید توریستی مانند برج ایفل، کلیای ناتردام، موزه لوور و … می باشد که هر ساله حدود 45 میلیون گردشگر را به خود اختصاص می دهد.

لیون:

شهر لیون در نزدیکی مرز سوئیس و در ۳۰۰ مایلی جنوب شهر پاریس قرار گرفته است. در واقع اهمیت جغرافیای لیون به دلیل این است که این شهر مرکز اصلی پاریس، جنوب فرانسه، کوه های آلپ سوئیس، ایتالیا و اسپانیا است. لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که جمعیتی برابر ۵۰۰۰۰۰ را داراست. اگر دوست دارید که در سفر خود غذاها و طعم های جدید را امتحان کنید، پس حتماً باید به این شهر سفر کنید؛ زیرا این شهر به عنوان پایتخت آشپزی های مشهور فرانسه شناخته می شود. همچنین از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موزه های هنرهای زیبا (Musée des Beaux Arts) که مشهورترین موزه پس از لوور در فرانسه گفته می شود، اشاره کرد. از دیگر مناطق دیدنی این منطقه می توان به موزه باستان‌‌شناسی (Musée de la Civilisation Gallo-Romaine)، کلیسای جامع سنت جان باتیست (Cathédrale Saint-Jean Baptiste)، پارک دو لا تت دو (Parc de la Tête d’Or)، کلیسای نوتردام دی فوویه (Basilique Notre-Dame de Fourviere) و منطقه پرسکیل (Presqu’ile District) اشاره کرد.

مارسی:

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه است که مرکز اصلی شهرهای تاریخی پرونس، رون و آلپ به شمار می رود. مارسی مرکز مهم تجاری اروپا و بنادر اصلی تجاری فرانسه است که به دریای مدیترانه متصل است. اگر دوست دارید که با فرهنگ و مردم بومی این شهر آشنا شوید، حتماً به دلاپانیر سر بزنید؛ این محله های قدیمی که دیگر در فرانسه کمتر دیده می شود با خانه های رنگارنگ، گالریه های هنری محلی، رستوران های کوچک و خانه های قدیمی جلوه و زیبایی خاصی به این شهر داده است. اولین و تنها موزه ملی فرانسه با دیوراهایی از الگوی فلزی واقع در یک مکعب شیشه ای زیبا در سال 2013 در مارسی افتتاح شد.

نیس:

این شهر از نظر جغرافیایی در سواحل جنوب شرقی فرانسه یعنی دریای مدیترانه در کوه پایه های آلپ قرار گرفته است. یکی از بهترین فصل هایی که می توانید به این شهر سفر کنید، زمستان است که به دلیل نزدیکی به دریا هوای معتدل تر و مطلوب تری به سفر شما بدهد. بازار Cours Saleya با تعداد زیادی از غرفه ها و فروشگاه ها بهترین مکان برای خرید شما مسافران عزیز است. اگر خانوادگی به این شهر سفر کرده اید، حتماً به قلعه هیل سر بزنید تا از سرگرمی های آن جا مخصوصاً برای کودکان خود استفاده کنید. موزه ملی مارک شاگال نیز آثار به جا مانده از زندگی این هنرمند برای توریستان این منطقه به جای مانده است.     

جاذبه های گردشگری و دیدنی فرانسه:

برج ایفل:

یکی از مشهورترین برج های دنیا در سال 1889 به نام برج ایفل در کنار رود سن برای نمایشگاه جهانی ساخته شد. برای محافظت از آن هر ساله حدود 50 تن رنگ استفاده می کنند تا رنگ آمیزی آن را تمدید کنند. برج ایفل دارای ۳ سطح بازدیدی برای توریستان است که در دو سطح اول رستوران های بسیار لوکسی برای توریستان قرار گرفته است. می توانید برای بالا رفتن از پله ها بلیط تهیه کنید و یا فقط از طریق آسانسور به رستوران های طبقه اول و دوم بروید. هر ساله حدود ۷ میلیون نفر در دنیا از برج ایفل با ارتفاع ۳۲۴ متر و زیبایی های آن خصوصاً در شب که تمامی نورپردازی های آن شروع می شود، دیدن می کنند.

موزه لوور پاریس:

همان طور که می دانید این موزه یکی از پربازدیدترین موزه های دنیا محسوب می شود که در پایتخت فرانسه قرار دارد. موزه لوور بهترین مکان برای آشنایی با حدود ۳۵۰۰۰ اثر تاریخی، هنری و فرهنگی شامل عتیقه های مصری، جواهرات قیمتی، نقاشی ها، مجسمه های با ارزش و .. از سرار دنیاست. موزه لوور در واقع قسمتی از کاخ لوور است که در ایام قدیم برای مقاومت در جنگ ها، استفاده می شد؛ اما به مرور نمایشگاهی از آثار مهم سراسر دنیا مخصوصاً آسیای شرقی شد که قدمت آن ها به قبل از قرن ۱۹ میلادی می رسد.

کلیسای نتردام:

کلیسای کاتولیگ نتردام از مکان های پربازدید پاریس است که هر ساله حدود ۱۳ میلیون نفر بدون بلیط می توانند از آن دیدن کنند. این کلیسا یکی از برجسته ترین نمونه های معماری گوتیک فرانسه به شمار می رود که در این سبک رومانسک از هنرهایی نظیر پنجره های بزرگ رنگارنگ، طبیعت گرایی، مجسمه سازی و طاق های چند ضلعی استفاده شده است. این کلیسا که آوازه و شهرت جهانی دارد با هدف آشنایی توریست ها و بازدیدکننده های با داستان های عهد عتیق و جدید می باشد؛ پس بازدید این مکان زیبا اصلاً خالی از لطف نیست.

خیابان شانزلیزه:

بی شک خیابان شانزلیزه یکی از بی نظیر ترین خیابان های دنیا به شمار می رود که همه مردم در سراسر دنیا با نام و آوازه آن آشنا هستند. خیابان مشهور شانزلیزه دارای بناهای تاریخی گسترده ای است که زیبایی آن را دوچندان کرده است. در این خیابان آثاری چون کاخ de la Concorde، هتل Rond-Point، پارکJardin des، کاخ Petit ، کاخ Grand، رستوران Théâtre Marigny و چندین رستوران معروف دیگر، باغ ها و بناهای تاریخی قرار گرفته است. همچنین کاخ Élysée که محل اقامت رسمی رئیس جمهور فرانسه است هم مرز با پارک موجود در این خیابان است.


مدارک موردنیاز ویزای فرانسه:

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی بدون نیاز به مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند:

 • اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی.
 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم.
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
 • 3 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)
 • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن برای سپرده­‌های بانکی به زبان انگلیسی و به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک (ارائه گواهی تمکن به تنهایی مورد قبول نمی‌باشد.)
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.
 • اصل سند مالکیت.
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی :
 • الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری).
 • ب) وکلا: پروانه وکالت.
 • ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق.
 • د) بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق.
 • ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.
 • و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات /آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)
 • ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) به همراه سه فیش آخر حقوق
 • ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار.
 • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق.
 • حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.
 • چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می‌­گردد.
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.