معرفی کشور فرانسه

فرانسه بی اغراق یکی از بی نظیرترین کشورها از نظر زیبایی در قاره اروپای غربی است که از مناطق و سرزمین های مختلفی تشکیل شده است. این کشور از شمال با دریای شمال، از جنوب شرقی با دریای مدیترانه، از شمال غربی با کانال انگلیس، از غرب با اقیانوس اطلس، از شمال شرقی با بلژیک و لوکزامبورگ، از شرق با آلمان و سوئیس، از جنوب شرقی با ایتالیا و موناکو، از جنوب و جنوب غربی با آندورا و اسپانیا همسایه است. یکی از دلایل زیبایی فرانسه هم مرز بودن با این کشورهای توریستی و زیبا است. یکی از توریستی ترین و زیباترین شهرهای فرانسه پایتخت آن پاریس است. برج ایفل، کوه های آلپ، موزه لوور، خیابان شانزلیزه، کاخ رویای فرانسه، دریاچه بورژه و … از جمله مناطق دیدنی و مشهور در این کشور هستند که نمی توان از دیدن آن ها چشم پوشی کرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای سفر به این کشور از تور مسافربری با کیفیت فرانسه در قصران گشت استفاده کنید تا بتوانید حداکثر استفاده از سفر خود را با به صرفه ترین هزینه را داشته باشید.

پاریس

شهرهای فرانسه:

پاریس:

همان طور که همه ما می دونیم، پاریس یکی از مشهورترین و بزرگ ترین شهرهای اروپا است که هر قدر از زیبایی ها و آثار مجلل آن صحبت کنیم باز هم کم گفتیم. امروزه ساختار بلوارهای تاریخی، موزه ها، بوتیک ها، اغذیه فروشی های کلاسیک با موج جدیدی از تکنولوژی ها و طراحی های جدید و گالری های چند رسانه ای در حال پیشرفت و تغییر هستند. این شهر در عرصه های مختلفی مانند فرهنگ، هنر، مد، غذا و طراحی پیشینه و سابقه  طولانی را در بر دارد؛ به همین دلیل به نام شهر نور و پایتخت مد مشهور شده است. همچنین دارای رتبه دوم رستوران های میشلین و مکان های پربازدید توریستی مانند برج ایفل، کلیای ناتردام، موزه لوور و … می باشد که هر ساله حدود 45 میلیون گردشگر را به خود اختصاص می دهد.

لیون:

شهر لیون در نزدیکی مرز سوئیس و در ۳۰۰ مایلی جنوب شهر پاریس قرار گرفته است. در واقع اهمیت جغرافیای لیون به دلیل این است که این شهر مرکز اصلی پاریس، جنوب فرانسه، کوه های آلپ سوئیس، ایتالیا و اسپانیا است. لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که جمعیتی برابر ۵۰۰۰۰۰ را داراست. اگر دوست دارید که در سفر خود غذاها و طعم های جدید را امتحان کنید، پس حتماً باید به این شهر سفر کنید؛ زیرا این شهر به عنوان پایتخت آشپزی های مشهور فرانسه شناخته می شود. همچنین از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موزه های هنرهای زیبا (Musée des Beaux Arts) که مشهورترین موزه پس از لوور در فرانسه گفته می شود، اشاره کرد. از دیگر مناطق دیدنی این منطقه می توان به موزه باستان‌‌شناسی (Musée de la Civilisation Gallo-Romaine)، کلیسای جامع سنت جان باتیست (Cathédrale Saint-Jean Baptiste)، پارک دو لا تت دو (Parc de la Tête d’Or)، کلیسای نوتردام دی فوویه (Basilique Notre-Dame de Fourviere) و منطقه پرسکیل (Presqu’ile District) اشاره کرد.

مارسی:

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه است که مرکز اصلی شهرهای تاریخی پرونس، رون و آلپ به شمار می رود. مارسی مرکز مهم تجاری اروپا و بنادر اصلی تجاری فرانسه است که به دریای مدیترانه متصل است. اگر دوست دارید که با فرهنگ و مردم بومی این شهر آشنا شوید، حتماً به دلاپانیر سر بزنید؛ این محله های قدیمی که دیگر در فرانسه کمتر دیده می شود با خانه های رنگارنگ، گالریه های هنری محلی، رستوران های کوچک و خانه های قدیمی جلوه و زیبایی خاصی به این شهر داده است. اولین و تنها موزه ملی فرانسه با دیوراهایی از الگوی فلزی واقع در یک مکعب شیشه ای زیبا در سال 2013 در مارسی افتتاح شد.

نیس:

این شهر از نظر جغرافیایی در سواحل جنوب شرقی فرانسه یعنی دریای مدیترانه در کوه پایه های آلپ قرار گرفته است. یکی از بهترین فصل هایی که می توانید به این شهر سفر کنید، زمستان است که به دلیل نزدیکی به دریا هوای معتدل تر و مطلوب تری به سفر شما بدهد. بازار Cours Saleya با تعداد زیادی از غرفه ها و فروشگاه ها بهترین مکان برای خرید شما مسافران عزیز است. اگر خانوادگی به این شهر سفر کرده اید، حتماً به قلعه هیل سر بزنید تا از سرگرمی های آن جا مخصوصاً برای کودکان خود استفاده کنید. موزه ملی مارک شاگال نیز آثار به جا مانده از زندگی این هنرمند برای توریستان این منطقه به جای مانده است.     

جاذبه های گردشگری و دیدنی فرانسه:

برج ایفل:

یکی از مشهورترین برج های دنیا در سال 1889 به نام برج ایفل در کنار رود سن برای نمایشگاه جهانی ساخته شد. برای محافظت از آن هر ساله حدود 50 تن رنگ استفاده می کنند تا رنگ آمیزی آن را تمدید کنند. برج ایفل دارای ۳ سطح بازدیدی برای توریستان است که در دو سطح اول رستوران های بسیار لوکسی برای توریستان قرار گرفته است. می توانید برای بالا رفتن از پله ها بلیط تهیه کنید و یا فقط از طریق آسانسور به رستوران های طبقه اول و دوم بروید. هر ساله حدود ۷ میلیون نفر در دنیا از برج ایفل با ارتفاع ۳۲۴ متر و زیبایی های آن خصوصاً در شب که تمامی نورپردازی های آن شروع می شود، دیدن می کنند.

موزه لوور پاریس:

همان طور که می دانید این موزه یکی از پربازدیدترین موزه های دنیا محسوب می شود که در پایتخت فرانسه قرار دارد. موزه لوور بهترین مکان برای آشنایی با حدود ۳۵۰۰۰ اثر تاریخی، هنری و فرهنگی شامل عتیقه های مصری، جواهرات قیمتی، نقاشی ها، مجسمه های با ارزش و .. از سرار دنیاست. موزه لوور در واقع قسمتی از کاخ لوور است که در ایام قدیم برای مقاومت در جنگ ها، استفاده می شد؛ اما به مرور نمایشگاهی از آثار مهم سراسر دنیا مخصوصاً آسیای شرقی شد که قدمت آن ها به قبل از قرن ۱۹ میلادی می رسد.

کلیسای نتردام:

کلیسای کاتولیگ نتردام از مکان های پربازدید پاریس است که هر ساله حدود ۱۳ میلیون نفر بدون بلیط می توانند از آن دیدن کنند. این کلیسا یکی از برجسته ترین نمونه های معماری گوتیک فرانسه به شمار می رود که در این سبک رومانسک از هنرهایی نظیر پنجره های بزرگ رنگارنگ، طبیعت گرایی، مجسمه سازی و طاق های چند ضلعی استفاده شده است. این کلیسا که آوازه و شهرت جهانی دارد با هدف آشنایی توریست ها و بازدیدکننده های با داستان های عهد عتیق و جدید می باشد؛ پس بازدید این مکان زیبا اصلاً خالی از لطف نیست.

خیابان شانزلیزه:

بی شک خیابان شانزلیزه یکی از بی نظیر ترین خیابان های دنیا به شمار می رود که همه مردم در سراسر دنیا با نام و آوازه آن آشنا هستند. خیابان مشهور شانزلیزه دارای بناهای تاریخی گسترده ای است که زیبایی آن را دوچندان کرده است. در این خیابان آثاری چون کاخ de la Concorde، هتل Rond-Point، پارک Jardin des، کاخ Petit، کاخ Grand، رستوران Théâtre Marigny و چندین رستوران معروف دیگر، باغ ها و بناهای تاریخی قرار گرفته است. همچنین کاخ Élysée که محل اقامت رسمی رئیس جمهور فرانسه است هم مرز با پارک موجود در این خیابان است.

مطالب مرتبط:

 


مدارک موردنیاز ویزای فرانسه:

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی بدون نیاز به مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند:

 • اصل پاسپورت با امضاء با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم + کپی از تمام صفحات ویزاهای شنگن، کانادا، آمریکا و انگلیس موجود در پاسپورت.
 • اصل پاسپورت های قدیمی + کپی از ویزاهای شنگن، کانادا، آمریکا و انگلیس موجور در آن ها.
 • اصل شناسنامه ها.
 • ۲ قطعه عکس جدید 4.5 * 3.5 (۳ ماه اخیر) رنگی با زمینه سفید، مستقیم رو به دوربین ۸۰ درصد عکس صورت باشد و از هیچ پاسپورت یا ویزای قبلی استفاده نشده باشد.
 • مدارک شغلی:
 • پزشکان، مهندسین، وکلا: پروانه مطب، نظام مهندسی، وکالت + کارت های صنفی مربوطه.
 • کارمندان دولتی: حکم کارگزینی با مهر + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر + گواهی اشتغال به کار.
 • کارمندان شرکت های خصوصی: گواهی اشتغال به کار + لیست سوابق بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی + قرارداد و ۳ فیش حقوقی آخر (در صورت وجود).
 • کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است).
 • اعضای هیئت مدیره شرکت ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).
 • سازندگان ساختمان: پروانه ساختمان یا پایان کار.
 • موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.
 • بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق + ۳ فیش حقوقی آخر.
 • اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: گواهی اشتغال به کار + حکم کارگزینی با مهر + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر.
 • سند ملک‌ (در صورت عدم وجود سند ملک) جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن ویزا با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمائید.
 • تمامی گواهی ها باید خطاب به سفارت مربوطه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در خصوص اشتغال، باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت، سمت، تاریخ شروع به کار، میزان حقوق و تاریخ مرخصی بر اساس زمان سفر ذکر شود.
 • دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سال آینده
 • مدارک مالی:
 • نامه تمکن به انگلیسی + گردش ۳ ماه آخر همان حساب به انگلیسی با مهر و امضاء بانک صادر شده در کمتر از ۱۴ روز قبل از تاریخ انگشت نگاری (به ازای هر نفر حداقل ۵۰ میلیون تومان).
 • در صورتی که فرزند زیر ۱۸ سال بدون یکی از والدین سفر می کند، رضایت نامه محضری از هر کدام از والدین که در سفر نیستند، الزامی است (ترجمه رضایت نامه با تایید دادگستری و امور خارجه مورد قبول است).
 • برای تایید رضایت نامه، اصل شناسنامه کسانی که اسامی آن ها در رضایت نامه ذکر شده، الزامی است.

نکات:

 • وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 • برای متقاضیان بالای ۱۲ سال انگشت نگاری الزامی است.
 • ارائه اصل تمامی مدارک به شرکت قصران گشت الزامی است.
 • تمامی مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می ماند.
 • در صورت صلاحدید جدید کارشناسان و یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی می باشد.
 • لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می گردد.

 

قابل توجه متقاضیان محترم:

با توجه به این که کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می گیرد، توصیه می گردد کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.