ناپل

یکی دیگر از شهرهای شناخته شده در کشور ایتالیا ناپل است. ناپل سومین شهر بزرگ در ایتالیا است. این شهر که در جنوب ایتالیا واقع شده قطب فرهنگی و اقتصادی در این بخش از ایتالیا است.

جمعیت ناپل حدد 4 میلیون است و یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیاست. آثار به ثبت رسیده در یونسکو به نام این شهر کم نیستند. اثار تاریخی و موزه های فراوانی در شهر ناپل دیده می شود. البته در سفر به ایتالیا و شهر ناپل کافیست فقط در کوچه های این شهر قدم بزنید و از ساختمان های تاریخی و قدیمی این شهر لذت ببرید.در این شهر همانطور که شهر بافت قدیمی خود را حفظ  کرده است درسمتی دیگر آسمان خراش های مدرن و مناطق لوکس نیز به چشم می خورد.

ناپل

شهر ناپل ایتالیا

شهر ناپل واقع در ایتالیا دارای چندین بندر است که به منظور تجارت، تفریح و ماهیگیری استفاده می شود. علاوه بر صنعت کشتی سازی، آهن و فولاد  مواد غذایی نیز در این شهر باعث رونق و کسب درآمد هستند، اما صنعت و منبع اصلی درآمد زایی در این شهر توریسم است. از آنجایی که ایتالیا در منطقه شنگن واقع شده است برای سفر به ناپل مانند سایر شهرهای ایتالیا باید ویزای شنگن دریافت کنید. مردم در این شهر مانند سایر مناطق به زبان ایتالیایی صحبت می کنند البته با کمی لهجه ی متفاوت.

آب و هوای ناپل

ناپل بر سراشیپ و کوهپایه قرار گرفته است و خلیج ناپل را در دهانه مدیترانه محاصره کرده است . به همین جهت این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای است. زمستان ها در این آنجا گرم و خشک و تابستان ها بارانی و معتدل است. ببهترین زمان سفر به ناپل و دریافت تورهای ایتالیا فصل بهار است که در این زمان آب وهوایی مطلوب را تجربه خواهید کرد. در اردیبهشت نیز باران های کمی میبارد که زیبایی هوا را دوچندان می کند.

جاذبه های گردشگری ناپل

به طور کلی شهر ناپل به خودی خود دیدنی است. حتی اگر سری به جاذبه های دیدنی و گردشگری آن هم نزنید باز هم خاطره سفر به این شهر برای همیشه در ذهنتان باقی خواهد ماند. فقط کافیست عصرها بر روی نیمکت های اطراف میدان ها بنشینید و از منظره و آب و هوا و جنب و جوش مردم لذت ببرید.

کلیسا سانسورو

ناپل دارای کلیساهای فراوانی است که یکی از آنها کلیسای سانسورو میباشد. این بنا در ابتدا برای خانواده سانسورو ساخته شده بود اما در قرن 18 شاهزاده ناپلی آن را به سبک باروک بازسازی کرد. امروزه گردشگران بسیاری از این کلیسا برای بازدید مجسمه و آثار تاریخی که در ان قرار دارد دیدن می کنند.

خیابان سن جورجیو آرمنو

یکی از خیابا های دیدنی و تاریخی در ناپل ایتالیا خیابان سن جورجیو آرمنو است. در هر ساعتی از روز که در این خیابان حاضر شوید گردشگران و مردم بسیاری را مشاهده می کنید که فقط به قصد قدم زدن در خیابان آمده اند.

ناپل - خیابان سن جورجیو آرمنو

سالن تئاتر سان کارلو

پادشاه چارلز این بنا را تاسیس کرد و داخل آن به رنگ طلایی و قرمز طراحی کرد. علاوه بر اجرای نمایش های مختلفی که در این سالن برپا می شود گردشگران بسیاری برای بازدید از این سالن به شهر ناپل سفر می کنند.

در سفر به ناپل بازدید از آتشفشان  Duomo، موزه ملی باستان شناسی، دریاچه آگناگو و ویران های پمپئی را فراموش نکنید.

حمل و نقل در ناپل

شهر ناپل چیزی از سایر شهرهای ایتالیا کم ندارد و پیشرفت و مدرنیته در این شهر به خوبی نمایان است. حمل و نقل یکی از نمادهای پیشرفت صنعتی در این شهر است.

خط مترو، تراموا و اتوبوس درتمام نقاط شهر با هزینه ای نه چندان زیاد در دسترس گردشگران و شهروندان است.

در شهر ناپل دانشگاه های فراوانی وجود دارد که با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای شنگن به منظور تحصیل به ایتالیا سفر کنید. دانشگاه ناپل، دانشگاه پادوآ و بولونیا از مطرح ترین دانشگاه های این شهر هستند.