نتایج لاتاری 2024

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024، پس از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام 2023Lottery ، قرعه کشی توسط برنامه های کامپیوتری انجام شده و 55000 نفر از شرکت کنندگان به صورت تصادفی انتخاب می شوند . بعد از گذشت حدود 6 ماه از زمان ثبت نام نیز نتایج لاتاری اعلام شده و ثبت نام کنندگان می توانند در زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 که از طریق سایت اصلی آن اعلام خواهد شد برای مشاهده جواب قرعه کشی افدام نمایند .

تعداد برندگان لاتاری هر سال کمی بیشتر از تعداد ویزاهای موجود اعلام می شود تا در صورت انصراف افراد حد نصاب کشورهای مختلف رعایت شود ، از این رو اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 اهمیت ویژه ای دارد و برندگانی که مدارک خود را به موقع ارسال نمایند ، شانس بالاتری در دریافت ویزای آمریکا خواهند داشت.

ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۴

تاریخ 17 اردیبهشت سال 1402 اعلام زمان دقیق  لاتاری است و با توجه به شلوغی سیستم ممکن است مدتی زمان ببرد تا نتایج برای همه ارسال شود.

 

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024

لاتاری 2024 هم به مانند سالهای گذشته اعلام خواهد شد طبق اعلام سایت رسمی لاتاری، زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024 در روز 7 می 2024 ( مصادف با 17 اردیبهشت 1402) است .مدنظر داشته باشید برای اعلام نتایج لاتاری 2024 می بایست کانفرمیشن نامبر (کدرهگیری 16 رقمی) ، سال تولد و نام خانوادگیتان را به لاتین وارد نمایید.

نکته : لازم به ذکر است نتایج به مدت 1 سال جهت مشاهده در دسترس می باشد. (هم اکنون نتایج لاتاری 2023 در دسترس می باشد)اولویت برندگان لاتاری در دریافت ویزا

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024، اولویت برای دریافت ویزا طبق کیس نامبر و دوم طبق زمان ارسال فرم DS-260 می باشد. این به این معنا نیست که هر کس که سریع تر نسبت به ارسال فرم های DS260 اقدام کند، سریع تر وقت سفارت دریافت میکند. اولویت کیس نامبر بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است. اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنت شدن کیس عبور کرده باشد، شما دچار مشکل خواهید شد.

برنده شدن در لاتاری

در صورت قبولی در لاتاری، نامه ای مشابه نامه زیر در صفحه ظاهر خواهد شد. این نامه به صورت اینترنتی صادر شده و دارای مشخصات انحصاری و اختصاصی زیر میباشد:

  1. اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
  2. کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
  3. محل مصاحبه که معمولا سفارت امریکا در آنکارا به طور پیش فرض برای افراد انتخاب می شوند اما افراد در صورت تمایل می توانند در فرم ds خود محل مصاحبه را تغییر دهند.

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024

نمونه ای واقعی از “نامه قبولی” که یکی از برندگان این مرکز دریافت نموده است.

برنده نشدن در لاتاری

اگر در لاتاری برنده نشده باشید با متن زیر مواجه خواهید شد.

 

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2024
در صورت که در لاتاری برنده نشید با تصویر بالا مواجه می شوید.

وارد کردن مشخصات اشتباه برای چک کردن نتیجه لاتاری

در هنگام چک کردن نتیجه لاتاری،  اگر مشخصات را اشتباه وارد کنید سیستم به طور خودکار متن پیش رو را به شما نشان خواهد داد که اگر سهوا در خواندن حرف یا شماره ای دچار مشکل شدید، نمونه های مشابه را بتوانید پیدا کنید.

لاتاری ۲۰۲۲

توصیه ما به برندگان لاتاری

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور، باید مراقب افرادی که مدعی کارشناس در این زمینه هستند باشید. در تکمیل فرم ها بسیار دقت کنید تا به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست ندهید.

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد 50000 ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  7% (یعنی هر سال 3500 ویزا ) را دریافت می‌کند. نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برنده های لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال 2024 برای ایرانیان 3500 ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده  لاتاری از ایرانیان 4500 نفر خواهد بود.

تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام 50000 ویزا در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری 2024 صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری 2024 آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری حتما از مشاوره موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که کارهای مهاجرت اموری حقوقی هستند که از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. باید در تکمیل فرم‌های مهاجرتی دقت ویژه‌ای به کار ببرید، چرا که امکان دارد به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

در سال قبل اعلام نتایج لاتاری 2023، با تاخیر انجام شد. پارسال از هر 100 نفر سه نفر برنده شدند؛ اما  شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، چرا که در ثبت نام امسال به دلیل فرمان مهاجرتی سابق ترامپ، عده کمتری شرکت کردند و همین عاملی برای افزایش شانس شرکت کنندگان در لاتاری 2024 است.

پیغام The information entered is not valid

در زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 کسانی که با این پیام روبرو میشوند، در بالاتر هم توضیح دادیم. یا اطلاعات را اشتباه وارد میکنید یا ثبت نام شما برای قبل از 18 اکتبر 2017 میباشد. تمامی ثبت نام های قبل از 18 اکتبر 2017 به دلیل نقص در سایت رسمی ثبت نام لاتاری، از دیتابیس حذف شد و این اشخاص ایمیل دستورالعمل ثبت نام مجدد را دریافت کردند.

اقدامات بعد از زمان اعلام نتایج لاتاری 2024

برندگان لاتاری می بایست مراحل دریافت ویزای آمریکا را طی کرده تا بتوانند به این کشور مهاجرت نمایند . این مراحل شامل آماده و ارسال کردن فرم ها و مدارک لازم ، حضور در سفارتخانه آمریکا برای انجام مصاحبه و طی کردن فرآیندهای اداری ، اثبات تمکن مالی و سلامت جسمانی است .

در صورت اخذ ویزا و ورود به خاک این کشور ، برای افراد برنده و همراهان آنان گرین کارت آمریکا صادر می شود . اقامت دائمی در آمریکا به معنای اجازه کار، زندگی و ورود بدون نیاز به ویزا به این کشور بوده و دارندگان گرین کارت می توانند پس از 5 سال زندگی در آمریکا و در صورت داشتن شرایط قانونی برای به دست آوردن تابعیت این کشور اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *