لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ایروان

کشور ارمنستان یا Armenia در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.  با توجه به اینکه ارمنستان در گذشته جزو قلمرو ایران به شمار می رفته امروزه نیز بیشترین مرز مشترک با ایران را داراست. این کشور با مساحت 29800 کیلومتر مربعی در فاصله ای نه چندان دور از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه آرمیده است.

 ارمنستان وسیع تر از دومنطقه دیگر محسوب می شود و شامل 15 ایالت مهم است. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود. مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد.

تور ارمنستان

از عوامل مؤثر در رونق صنعت گردشگری در این کشور می ‌توان به توسعه زیرساخت‌های لازم ، تنوع ‌بخشی به محصولات گردشگری ، شناساندن مناسب این کشور در رسانه ‌های جهان ، لغو روادید برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها و اعطای آسان ویزا برای مسافران بیشتر کشورها اشاره کرد ،  بنابر آمار وزارت اقتصاد، در نیمه اول سال 2014 میلادی، در مجموع 495.967 گردشگر خارجی به این کشور سفر کردند که 17% نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

ارمنستان

دین و مذهب و زبان

می توان از آئین مسیحی ارمنی به عنوان دین اکثر مردم در این کشور نام برد، معتقدان به این دین پیرو کلیساهای اچمیادزین می باشند. در این کشور همچنین جوامعی کوچک از پیروان مذهب مسیحی ارتودوکس، اسلام، یهودی و دیگر اقلیت های مذهبی به چشم می خورد. عمده جمعیت آذربایجانی و کرد ساکن ارمنستان پیرو دین اسلامند، هرچند که بعد از اتمام جنگ ناگورنو قره باغ با جمعیت عظیمی از مسلمانان مبارزه شد و تنها مسلمان ایروان که اقوام کرد، ایرانی و کشورهای خاورمیانه را در برمی گرفتند، نجات یافتند.

به طور کلی قانون اساسی ارمنستان حق آزادی انتخاب مذهب یا کفر را به خود فرد تخصیص داده است به بیانی دیگر در این کشور آزادی مذهبی وجود دارد. بالاترین اقلیت مذهبی را یزدیها، آئینی آمیخته از اسلام و مسیحیت تشکیل می دهند.

زبان ارمنی یکی از زبان‌های هند و اروپایی است که در منطقه قفقاز و به ویژه در کشور ارمنستان و آرتساخ و سایر کشورهای دیگر که ارمنیان به عنوان جماعت ارمنیان پراکنده شناخته می ‌شوند صحبت می‌کنند ، ارمنیان تا پایان قرن چهارم میلادی از خط سریانی یا یونانی استفاده می‌کردند.

آب و هوای ارمنستان

. ارتفاع میانگین ارمنستان 1800 متر از سطح دریا گزارش شده و تنها 10 درصد از مساحت این کشور ارتفاعی کمتر از 1000 متری را دارند. از بلندترین قله های آن می توان به آراگاتس اشاره کرد، این قله های مرتفع با ارتفاع 4090 متری در شمال غربی آذربایجان قرار گرفته است. از مهم ترین رودهای این کشور می توان به رود آخوریان با طول 205 کیلومتری که در مرزهای ارمنستان با ترکیه جریان دارد.

هوای ارمنستان ملایم است ، در تابستان ها از مناطق جنوبی و فلات ایران توده هوای گرمی که از منطقه گرمسیری  می وزد به فلات ارمنستان می‌ رسد ، در زمستان ها هوای ارمنستان به شدت سرد می‌ شود و فشار جو فزونی می‌گیرد ، آسمان ارمنستان اغلب آفتابی است و میزان بارندگی در ارتفاعات به ویژه در 2000 متر شدت و افزایش می‌ گیرد؛

واحد پول ارمنستان

واحد پول ارمنستان درام است که در بازارهای جهانی با نام اختصاری AMD شناخته می ‌شود. در حال حاضر کوچکترین واحد پول ارمنستان سکه های 10 درامی است؛ واژه درام در ابتدا از واژه عربی درهم گرفته شده که درهم نیز از کلمه دراخما در زبان یونانی مشتق شده است ، در ابتدای فروپاشی شوروی سابق هر درام به 100 لوما تقسیم می‌ شد که با افت ارزش درام، لوما کاملا از چرخه پولی کشور ارمنستان خارج گردید و در حال حاضر کوچک ترین واحد پولی سکه‌های 10 درامی هستند ، درام از سکه های 10 ،  20،  50،  100، 500 و اسکناس های 1000 ،  5000 ،  10000،  20000، 50000 و 100000  تشکیل می شود.

شرایط کلی ارمنستان

رتبه اقتصادی کشور ارمنستان در زمینه بهداشت و درمان در وضعیت نرمال قرار دارد و این طور که مشخص شده است در کشور ارمنستان وضعیت بهداشتی به طور روتین تعیین می شود. کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود.

در این کشور نظام تحصیلی رشد خوبی داشته است و در سال های اخیر دیده شده است دانشگاه های این کشور به طور روتین و ارزشمند در زمینه های مالی فعالیت می کنند، اینطور که مشخص شده است در سال های اخیر تمرکز دولت کشور ارمنستان بر روی سیستم های تحصیلی به طور پیوسته دیده می شود. این کشور دارای تمرکز بالایی در زمینه صنعت و درآمد است.

شایان ذکر است که ارمنستان توانسته بهترین شرایط برای خرید و فروش محصولات را فراهم سازد به این ترتیب رتبه های صادرات و واردات در ارمنستان نیز به طور دقیق مشخص شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد دولت ارمنستان توانسته از ساده ترین نظام های سیاسی برای رسیدن به وضعیت نرمال اقتصادی استفاده نماید.

شهرهای مهم ارمنستان

شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان است و یکی از شهرهای بسیار مهم این کشور محسوب می شود. ایروان بزرگترین شهر در کشور ارمنستان است و در امتداد رود هرازدان قرار دارد. این شهر مرکز اداری و فرهنگی کشور ارمنستان محسوب می شود.

دومین شهر در کشور ارمنستان گیومری است که در شمال غربی کشور ارمنستان قرار دارد و با شهر ایروان تنها 126 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در طول زمان چندین بار تغییر نام داشته است.

شهر اچمیادزین یک شهر بسیار مقتدر در کشور ارمنستان محسوب می‌شود و اغلب افرادی که در این شهر زندگی می کنند مذهبی هستند به طور کلی شرایط زندگی در این کشور مختلف است. این شهر به طور کلی یکی از بهترین شهرهایی است که در کشور قرار دارد.

شهر وانادزور یکی از شهرهای بسیار مهم کشور ارمنستان است که به طور کلی در بخش های شمالی این کشور قرار دارد. این شهر برای کسانی که دوست دارند با تاریخ کشور ارمنستان آشنا شوند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

ارمنستان

برخی مطالب جالب درباره ارمنستان

کشور ارمنستان به‌عنوان اولین کشور مسیحی تاریخ، کلیسا­های بسیاری دارد که قدمت برخی از آن‌ها به قرن‌ها پیش بر­می‌گردد و می‌توان گفت از اولین کلیساهای جهان هستند (قدیمی‌ترین کلیسای جهان در استان آذربایجان غربی ایران قرار دارد که با نام‌های قره کلیسا، کلیسای تادئوس مقدس یا کلیسای طاطاووس شناخته شده‌ است و به‌عنوان یک اثر قدیمی به همراه چند کلیسای باستانی دیگر تحت عنوان مجموعه کلیساهای تاریخی ایران به ثبت جهانی یونسکو رسیده است).

کشور ارمنستان بناهای مدرن بسیاری هم دارد که فواره‌های رنگی – موزیکال ایروان یکی از آن‌ها است

فواره‌ها در میدان جمهوری (به زبان ارمنی هانرا بدوتیان هراپاراگ) و در مرکز شهر ایروان قدیم قرار دارند. این میدان با طراحی و نظارت مستقیم الکساندر تامانیان (Alexander Tamanian معمار معروف ارمنستانی) در سال ۱۹۲۶ بنا گردیده است. این بنا دارای ساختار پیچیده‌ای است و طرح میدان به‌صورت بیضی‌شکل و در اطراف آن ساختمان‌های دولتی و فرهنگی قرار گرفته است.

میدان جمهوری در فصل تابستان یکی از جذاب‌ترین مراکز تفریحی است و روبه‌روی موزه فواره‌های موزیکال قرار دارد که با پخش آهنگ و نورپردازی خاص، منظرهٔ جالبی را به وجود می‌آورد. در ایام جشن‌های ملی، مراسم زیادی در این میدان برگزار می‌شود و به طور معمول با آتش‌بازی هیجان‌انگیزی همراه است.

کشور ارمنستان و ایران به دلیل همسایگی و نزدیکی فرهنگی که بین این ۲ کشور در طول قرن‌ها اتفاق افتاده است، از اشتراکات بسیاری برخوردار هستند. یکی از اشتراکات خوشمزه نان لواش است. پس اگر اهل خوردن نان تازه با غذای خود هستید و علاقه دارید تا لذت خوردن نان داغ لواش با صبحانه خود را در ارمنستان هم تجربه کنید، حتماً سری به نانوایی‌های این کشور بزنید.

از دیگر نکات مشترک بین مردم ایران و ارمنستان اهمیت به خانواده و احترام گذاشتن به آن است. ذکر این نکته هم خالی‌ازلطف نیست که ارمنی‌ها نیز افرادی مانند فرزند تازه متولدشده یا عروس و داماد را که به‌تازگی وارد خانواده آن­ها شده‌اند، بسیار محترم شمرده و سعی می‌کنند کانون خانواده خود را با حضور آن‌ها گرم‌تر نگه‌دارند.

شما می توانید از طریق تورهای ارمنستان آژانس قصران گشت به راحتی به ارمنستان سفر کنید. همچنین می توانید از طریق ما پیکاپ ویزای خود را از ارمنستان انجام دهید.افرادی که تصمیم به اخذ ویزای آمریکا گرفته اند می توانند با دریافت وقت سفارت آمریکا در ارمنستان یا وقت سفارت کانادا در ارمنستان توسط آژانس قصران گشت آسانترین راه ممکن را انتخاب کنند.

بعضی از اطلاعات مهم درباره ارمنستان

  • قاره: آسیا
  • پایتخت: ایروان
  • واحد پول: درام
  • زبان رسمی: ارمنی
  • شهرهای مهم: ایروان
  • جمعیت: 2
  • مساحت: 29,800 کیلومتر مربع
  • :

ارمنستان کشوری واقع در خشکی و در منطقه قفقاز جنوبی واقع شده است. همسایگان مهم این کشور گرجستان، آذربایجان، ایران و ترکیه هستند. مهم ترین شهر و پایتخت این کشور ایروان است و مردم در این کشور ه زبان ارمنی صحبت می کنند.

مساحت این کشور حدودا 29.800 کیلومتر مربع است. ارمنستان نخستین کشوری است مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت. در این کشور کلیساهای فراوانی یافت می شود که جز جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی این کشور محسوب می شود. برای سفر به ارمنستان بهتر است از تور ارمنستان اخذ نمایید و تجربه ای خوب از سفر به این کشور را در ذهن ثبت کنید.

تور ارمنستان

به دلیل نزدیکی کشور ارمنستان با ایران و شرایط ساده برای ورود ایرانیان به این کشور، مراودات گردشگری میان این ایران و ارمنستان بسیار بالا است.

سفر به ارمنستان جز سفرهای ارزان قیمت محسوب می شود و شرایط عدم نیاز به اخذ ویزا سفر به این کشور را بسیار ساده کرده است. از طرف دیگر دسترسی به کشور ارمنستان برای ایرانیان هم از طریق هوایی و هم زمینی فراهم است.

تور ارمنستان

بهترین زمان سفر به ارمنستان

ارمنستان به دلیل شرایط جغرافیایی مناسب خود در بیشتر فصول سال آب و هوایی مطلوب را تجربه می کند. اما بسته به هدف شما از سفر می توانید فصل مناسب برای سفر به این کشور و دریافت تور ارمنستان را انتخاب نمایید.

اگر در فصل زمستان به ارمنستان سفر کنید ارتفاعات این کشور را پوشیده از برف خواهید یافت و می توانید از ورزش های زمستانی استفاده کنید. اما اگر قصد پیاده روی در عصر و در خیابان های تاریخی و زیبای این کشور را دارید تابستان را برای سفر به ارمنستان انتخاب نمایید.

آب و هوای ارمنستان

با وجود اینکه ارمنستان در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و زمستان های تقریبا سردی دارد اما میانگین بارش سالانه در این کشور چندان بالا نیست. به طور کلی آب و هوا در این کشور معتدل و قاره ای است. حتی اگر در فصل تابستان به این کشور سفر کنید و تور ارمنستان نیز هوای مطلوبی را تجربه خواهید کرد زیرا در تابستان نیز هوا به شدت گرم نمی شود.

ویزای ارمنستان

طبق توافقاتی که میان کشورهای ایران و ارمنستان صورت گرفته است شهروندان دو کشور برای سفر نیاز به ویزا ندارند. برای سفر به ارمنستان فقط کافیست پاسپورت شما 6 ماه اعتبار داشته باشد. البته به خاطر داشته باشید که مدت زمان مجز اقامت در ارمنستان 90 روز است.

سفر به ارمنستان

برای سفر به ارمنستان می توانید از طریق هوایی یا زمینی اقدام نمایید. برای سفرهای زمینی قطار و اتوبوس در اختیار مسافران هستند.

برای سفر زمینی به ارمنستان کافیست دارای گواهینامه بین المللی رانندگی باشید و با ماشین شخصی به مرز نوردوز رفته و به سمت ایروان حرکت کنید.

همچنین می توانید به صورت گروهی و با اتوبوس و از پایانه های ایران به مقصد ایروان حرکت نمایید. سفر با اتوبوس تا ایروان حدود 22 ساعت زمان می برد، اگر اهل گشت و گزار زمینی هستید اتوبوس برای شما گزینه خوبی خواهد بود.

 

جاذبه های گردشگری ارمنستان

شهر صورتی

یکی از تاریخی ترین شهرهای دنیا شهر ایروان است که به شهر صورتی نیز معروف است. ایروان میزبان بناهای تاریخی فراوانی است که از زمان های گذشته باقی مانده اند، اکثر ساختمان های این شهر به رنگ صورتی هستند و به همین دلیل  به شهر صورتی نام گذاری شده است.

میدان لنین

میدان جمهوری که امروزه به نام میدان لنین شناخته می شود یکی از قدیمی ترین میدان های شهر ایروان است. مردم در شب های بلند زمستان در محوطه این میدان می نشینند و از نورپردازی زیبای آن لذت می برند. فواره های زیبا و رنگین میدان لنین جلوه ای زیبا به این میدان می دهند.

تور ارمنستان

دریاچه سوان

دریاچه سوان در ارمنستان واقع شده است و بزرگترین دریاچه منطقه قفقاز است. دریاچه سوان یک ششم مساحت ارمنستان را به خود اختصاص داده است. انواع تفریحات آبی در این دریاچه برای علاقه مندان و گردشگران ارمنستان تدارک دیده شده است. قایق سواری، حمام آفتاب و جت اسکی از تفریحاتی است که در بازدید از دریاچه سوان می توانید انجام دهید.

باغ گیاه شناسی ایروان

باغ گیاه شناسی ایروان با مساحتی نزدیک به 80 هکتار گونه هایی کمیاب از انواع گیاهان را در خود جای داده است. این باغ به فرهنگستان علوم ارمنستان متعلق است  محلی مناسب برای تحقیقات درباره گیاهان به شمار می رود.

مراکز خرید در ارمنستان را نیز می توان جزو جاذبه های گردشگری این کشور در نظر گرفت. در خیابان های ایروان انواع مراکز خرید و لوکس و سنتی دیده می شود. مرکز خرید دالما گاردن یکی از مراکزی است که انواع کالاهای لوکس از مطرح ترین برندهای دنیا در آن یافت می شود.

خیابان شمالی در ایروان یکی از خیابان های معروف این شهر است که در عصرهای پاییزی می توانید در این خیابان قدم بزنید و از دیدن مغازه ها و کافی شاپ های خیابانی لذت ببرید.

اگر قصد سفر به ارمنستان دارید می توانید با اخذ تور ارمنستان قصران گشت سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.