لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ایروان

کشور ارمنستان یا Armenia در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.  با توجه به اینکه ارمنستان در گذشته جزو قلمرو ایران به شمار می رفته امروزه نیز بیشترین مرز مشترک با ایران را داراست. این کشور با مساحت 29800 کیلومتر مربعی در فاصله ای نه چندان دور از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه آرمیده است.

 ارمنستان وسیع تر از دومنطقه دیگر محسوب می شود و شامل 15 ایالت مهم است. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود. مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد.

تور ارمنستان

از عوامل مؤثر در رونق صنعت گردشگری در این کشور می ‌توان به توسعه زیرساخت‌های لازم ، تنوع ‌بخشی به محصولات گردشگری ، شناساندن مناسب این کشور در رسانه ‌های جهان ، لغو روادید برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها و اعطای آسان ویزا برای مسافران بیشتر کشورها اشاره کرد ،  بنابر آمار وزارت اقتصاد، در نیمه اول سال 2014 میلادی، در مجموع 495.967 گردشگر خارجی به این کشور سفر کردند که 17% نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

ارمنستان

دین و مذهب و زبان

می توان از آئین مسیحی ارمنی به عنوان دین اکثر مردم در این کشور نام برد، معتقدان به این دین پیرو کلیساهای اچمیادزین می باشند. در این کشور همچنین جوامعی کوچک از پیروان مذهب مسیحی ارتودوکس، اسلام، یهودی و دیگر اقلیت های مذهبی به چشم می خورد. عمده جمعیت آذربایجانی و کرد ساکن ارمنستان پیرو دین اسلامند، هرچند که بعد از اتمام جنگ ناگورنو قره باغ با جمعیت عظیمی از مسلمانان مبارزه شد و تنها مسلمان ایروان که اقوام کرد، ایرانی و کشورهای خاورمیانه را در برمی گرفتند، نجات یافتند.

به طور کلی قانون اساسی ارمنستان حق آزادی انتخاب مذهب یا کفر را به خود فرد تخصیص داده است به بیانی دیگر در این کشور آزادی مذهبی وجود دارد. بالاترین اقلیت مذهبی را یزدیها، آئینی آمیخته از اسلام و مسیحیت تشکیل می دهند.

زبان ارمنی یکی از زبان‌های هند و اروپایی است که در منطقه قفقاز و به ویژه در کشور ارمنستان و آرتساخ و سایر کشورهای دیگر که ارمنیان به عنوان جماعت ارمنیان پراکنده شناخته می ‌شوند صحبت می‌کنند ، ارمنیان تا پایان قرن چهارم میلادی از خط سریانی یا یونانی استفاده می‌کردند.

آب و هوای ارمنستان

. ارتفاع میانگین ارمنستان 1800 متر از سطح دریا گزارش شده و تنها 10 درصد از مساحت این کشور ارتفاعی کمتر از 1000 متری را دارند. از بلندترین قله های آن می توان به آراگاتس اشاره کرد، این قله های مرتفع با ارتفاع 4090 متری در شمال غربی آذربایجان قرار گرفته است. از مهم ترین رودهای این کشور می توان به رود آخوریان با طول 205 کیلومتری که در مرزهای ارمنستان با ترکیه جریان دارد.

هوای ارمنستان ملایم است ، در تابستان ها از مناطق جنوبی و فلات ایران توده هوای گرمی که از منطقه گرمسیری  می وزد به فلات ارمنستان می‌ رسد ، در زمستان ها هوای ارمنستان به شدت سرد می‌ شود و فشار جو فزونی می‌گیرد ، آسمان ارمنستان اغلب آفتابی است و میزان بارندگی در ارتفاعات به ویژه در 2000 متر شدت و افزایش می‌ گیرد؛

ارمنستان

واحد پول ارمنستان

واحد پول ارمنستان درام است که در بازارهای جهانی با نام اختصاری AMD شناخته می ‌شود. در حال حاضر کوچکترین واحد پول ارمنستان سکه های 10 درامی است؛ واژه درام در ابتدا از واژه عربی درهم گرفته شده که درهم نیز از کلمه دراخما در زبان یونانی مشتق شده است ، در ابتدای فروپاشی شوروی سابق هر درام به 100 لوما تقسیم می‌ شد که با افت ارزش درام، لوما کاملا از چرخه پولی کشور ارمنستان خارج گردید و در حال حاضر کوچک ترین واحد پولی سکه‌های 10 درامی هستند ، درام از سکه های 10 ،  20،  50،  100، 500 و اسکناس های 1000 ،  5000 ،  10000،  20000، 50000 و 100000  تشکیل می شود.

شرایط کلی ارمنستان

رتبه اقتصادی کشور ارمنستان در زمینه بهداشت و درمان در وضعیت نرمال قرار دارد و این طور که مشخص شده است در کشور ارمنستان وضعیت بهداشتی به طور روتین تعیین می شود. کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود.

در این کشور نظام تحصیلی رشد خوبی داشته است و در سال های اخیر دیده شده است دانشگاه های این کشور به طور روتین و ارزشمند در زمینه های مالی فعالیت می کنند، اینطور که مشخص شده است در سال های اخیر تمرکز دولت کشور ارمنستان بر روی سیستم های تحصیلی به طور پیوسته دیده می شود. این کشور دارای تمرکز بالایی در زمینه صنعت و درآمد است.

شایان ذکر است که ارمنستان توانسته بهترین شرایط برای خرید و فروش محصولات را فراهم سازد به این ترتیب رتبه های صادرات و واردات در ارمنستان نیز به طور دقیق مشخص شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد دولت ارمنستان توانسته از ساده ترین نظام های سیاسی برای رسیدن به وضعیت نرمال اقتصادی استفاده نماید.

شهرهای مهم ارمنستان

شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان است و یکی از شهرهای بسیار مهم این کشور محسوب می شود. ایروان بزرگترین شهر در کشور ارمنستان است و در امتداد رود هرازدان قرار دارد. این شهر مرکز اداری و فرهنگی کشور ارمنستان محسوب می شود.

دومین شهر در کشور ارمنستان گیومری است که در شمال غربی کشور ارمنستان قرار دارد و با شهر ایروان تنها 126 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در طول زمان چندین بار تغییر نام داشته است.

شهر اچمیادزین یک شهر بسیار مقتدر در کشور ارمنستان محسوب می‌شود و اغلب افرادی که در این شهر زندگی می کنند مذهبی هستند به طور کلی شرایط زندگی در این کشور مختلف است. این شهر به طور کلی یکی از بهترین شهرهایی است که در کشور قرار دارد.

شهر وانادزور یکی از شهرهای بسیار مهم کشور ارمنستان است که به طور کلی در بخش های شمالی این کشور قرار دارد. این شهر برای کسانی که دوست دارند با تاریخ کشور ارمنستان آشنا شوند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

ارمنستان

برخی مطالب جالب درباره ارمنستان

کشور ارمنستان به‌عنوان اولین کشور مسیحی تاریخ، کلیسا­های بسیاری دارد که قدمت برخی از آن‌ها به قرن‌ها پیش بر­می‌گردد و می‌توان گفت از اولین کلیساهای جهان هستند (قدیمی‌ترین کلیسای جهان در استان آذربایجان غربی ایران قرار دارد که با نام‌های قره کلیسا، کلیسای تادئوس مقدس یا کلیسای طاطاووس شناخته شده‌ است و به‌عنوان یک اثر قدیمی به همراه چند کلیسای باستانی دیگر تحت عنوان مجموعه کلیساهای تاریخی ایران به ثبت جهانی یونسکو رسیده است).

کشور ارمنستان بناهای مدرن بسیاری هم دارد که فواره‌های رنگی – موزیکال ایروان یکی از آن‌ها است

فواره‌ها در میدان جمهوری (به زبان ارمنی هانرا بدوتیان هراپاراگ) و در مرکز شهر ایروان قدیم قرار دارند. این میدان با طراحی و نظارت مستقیم الکساندر تامانیان (Alexander Tamanian معمار معروف ارمنستانی) در سال ۱۹۲۶ بنا گردیده است. این بنا دارای ساختار پیچیده‌ای است و طرح میدان به‌صورت بیضی‌شکل و در اطراف آن ساختمان‌های دولتی و فرهنگی قرار گرفته است.

میدان جمهوری در فصل تابستان یکی از جذاب‌ترین مراکز تفریحی است و روبه‌روی موزه فواره‌های موزیکال قرار دارد که با پخش آهنگ و نورپردازی خاص، منظرهٔ جالبی را به وجود می‌آورد. در ایام جشن‌های ملی، مراسم زیادی در این میدان برگزار می‌شود و به طور معمول با آتش‌بازی هیجان‌انگیزی همراه است.

کشور ارمنستان و ایران به دلیل همسایگی و نزدیکی فرهنگی که بین این ۲ کشور در طول قرن‌ها اتفاق افتاده است، از اشتراکات بسیاری برخوردار هستند. یکی از اشتراکات خوشمزه نان لواش است. پس اگر اهل خوردن نان تازه با غذای خود هستید و علاقه دارید تا لذت خوردن نان داغ لواش با صبحانه خود را در ارمنستان هم تجربه کنید، حتماً سری به نانوایی‌های این کشور بزنید.

از دیگر نکات مشترک بین مردم ایران و ارمنستان اهمیت به خانواده و احترام گذاشتن به آن است. ذکر این نکته هم خالی‌ازلطف نیست که ارمنی‌ها نیز افرادی مانند فرزند تازه متولدشده یا عروس و داماد را که به‌تازگی وارد خانواده آن­ها شده‌اند، بسیار محترم شمرده و سعی می‌کنند کانون خانواده خود را با حضور آن‌ها گرم‌تر نگه‌دارند.

شما می توانید از طریق تورهای ارمنستان آژانس قصران گشت به راحتی به ارمنستان سفر کنید. همچنین می توانید از طریق ما پیکاپ ویزا خود را از ارمنستان انجام دهید.افرادی که تصمیم به اخذ ویزای آمریکا گرفته اند می توانند با دریافت وقت سفارت آمریکا در ارمنستان یا وقت سفارت کانادا در ارمنستان توسط آژانس قصران گشت آسانترین راه ممکن را انتخاب کنند.

بنر تماس قصران گشت

بعضی از اطلاعات مهم درباره ارمنستان

  • قاره: آسیا
  • پایتخت: ایروان
  • واحد پول: درام
  • زبان رسمی: ارمنی
  • شهرهای مهم: ایروان
  • جمعیت: 2
  • مساحت: 29,800 کیلومتر مربع
  • :

اگر دوست دارید برای نوروز یک سفر خارجی داشته باشید، ما به شما کشور ارمنستان را پیشنهاد می‌کنیم. این کشور در همسایگی ایران قرار دارد. در نتیجه رفت و آمد به آن بسیار آسان است.

شما می‌توانید از تور زمینی ارمنستان استفاده کنید و یا به سراغ مؤسسات گردشگری بروید که خدمات مربوط به تور ارمنستان هوایی را ارائه می‌کنند.

به هر حال ما در این مطلب قرار است در مورد جاذبه‌های دیدنی کشور ارمنستان و همچنین تور‌هایی که برای بازدید از این کشور در نظر گرفته شده است صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

با جاذبه‌های کشور ارمنستان آشنا شوید

به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین مقاصد توریستی در بین ایرانی‌ها، کشور ارمنستان می‌باشد. جاذبه‌های طبیعی و تفریحی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که من جمله می‌توان به دریاچه سوان، باغ گیاه‌شناسی ایروان، مرکز تفریحی کوئست روم، دنیای آبی ایروان، باغ وحش ایروان، تله کابین بال‌های تاتو، پارک عشاق ایروان، دریاچه قو، پارک پیروزی ایروان، پل شیطان و موزه‌های بسیار زیادی که در این کشور وجود دارد اشاره کرد.

بافت کشور ارمنستان حالت تاریخی خود را حفظ کرده است. اگر شما به میدان جمهوری ایروان بروید، جاذبه‌های تاریخی در این میدان واقعاً شما را مجذوب خود خواهد کرد به گونه‌ای که مسافران دوست دارند ساعت‌ها در این میدان به گردش و تماشای بنا‌های تاریخی بپردازند.

از دیگر جاذبه‌های تاریخی می‌توان به یادمان نسل کشی ارمنی‌ها، معبد گارنی، صومعه گغارد، مام ارمنستان و… اشاره کرد. همچنین لازم است بدانید که در این کشور مراکز خرید بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود سفر به ارمنستان یک تجربه بسیار خاطره‌انگیز برای شما باشد.

تور ارمنستان

چه عواملی بر روی قیمت تور ارمنستان تأثیر می‌گذارند؟

اگر شما لیست قیمت تور ارمنستان در بین آژانس‌های مسافرتی را بررسی کنید حتماً تفاوت در قیمت‌ها برای شما تعجب‌آور خواهد بود. قطعاً می‌خواهید بدانید دلیل این تفاوت چیست و بهترین قیمت تور ارمنستان بر چه مبنایی محاسبه می‌شود.

ما در این قسمت از مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که چه فاکتور‌هایی بر روی قیمت تور ارمنستان تأثیر می‌گذارد:

بعضی از افراد تور لحظه آخری ارمنستان را انتخاب می‌کنند. مسلماً هر چه زمان خرید تور به زمان آغاز سفر نزدیک‌تر باشد، آژانس‌های مسافرتی هزینه‌های بیشتری را دریافت می‌کنند. بنابراین بهترین راهکار این است که برای مثال اگر می‌خواهید در تور ارمنستان ویژه عید نوروز شرکت کنید حداقل دو ماه زودتر برای خرید تور ارمنستان نوروز ۱۴۰۳ اقدام نمایید. در این صورت اغلب آژانس‌های مسافرتی برای خرید زودهنگام شما تخفیف ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

یا اگر می‌خواهید در تور ارمنستان ویژه کریسمس شرکت کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که اغلب ارمنی‌ها در کشور ایران نیز در این زمان به کشور ارمنستان سفر می‌کنند تا در کنار هم‌کیشان خود جشن کریسمس را برپا نمایند. بنابراین اگر دیر اقدام کنید، ممکن است اصلاً شانسی برای دریافت بلیط نداشته باشید و یا اینکه هزینه‌های تور برای شما گران تمام شود.

آیا شما تور ارمنستان زمینی را انتخاب می‌کنید و یا می‌خواهید از مسیر هوایی به این کشور بروید؟ مسلماً قیمت تور ارمنستان هوایی نسبت به سفر‌های زمینی بیشتر است ولی در عوض شما سریعتر به کشور ارمنستان می‌رسید و در همان روز می‌توانید سفر خود را آغاز کنید. اما سفر‌های زمینی خسته‌کننده هستند.

آژانس‌های هواپیمایی خدمات مختلفی را برای تور‌های مسافرتی در نظر می‌گیرند. کدام هتل برای شما در نظر گرفته شده است؟ برنامه سفر به کشور ارمنستان به چه صورت می‌باشد؟ آیا قرار است در کنسرت‌ها نیز شرکت کنید؟ چه مدت زمان در کشور ارمنستان اقامت خواهید داشت؟ در طول سفر به کدام یک از شهر‌های این کشور می‌روید؟ آژانس‌های مسافرتی باید لیست خدمات خود را به طور کامل در اختیار شما قرار دهند تا بدانید هزینه‌ای که می‌پردازید دقیقاً بهای چه خدماتی خواهد بود.

هزینه سفر به ارمنستان چقدر می‌شود؟

جالب است بدانید که بعضی از افراد به فکر سفر به ارمنستان با خودرو شخصی هستند و تصور می‌کنند که با این کار هزینه‌های سفر برای آن‌ها کمتر تمام خواهد شد. اگر چه در سفر با وسیله شخصی می‌توانید از تماشای مناظر طبیعی در مسیر لذت ببرید ولی باید بگوییم که به هر حال شما وقتی به صورت شخصی به کشور ارمنستان می‌روید باید به فکر اقامت باشید و ممکن است آشنایی با کیفیت خدمات هتل‌ها نداشته باشید.

از طرف دیگر چون با این کشور آشنا نیستید، نمی‌دانید برای گردش دقیقاً از کجا شروع کنید؛ به کدام یک از جاذبه‌های طبیعی آنجا سر بزنید و کدام یک از شهر‌ها و مراکز خرید را در لیست بازدید‌های خود قرار دهید.

شاید تصور کنید با خرید تور ارمنستان هزینه‌ها برای شما گران تمام می‌شود ولی فراموش نکنید که در این صورت تمامی مدیریت برنامه بر عهده لیدر تور خواهد بود. در واقع شما به ازای هزینه‌ای که می‌پردازید، طبق یک برنامه کاملاً منظم پیش خواهید رفت و از تک تک لحظات سفر به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنید بدون اینکه بعد از ورود به کشور ارمنستان، دغدغه‌ای برای رزرو هتل داشته باشید و یا اینکه سردرگم بمانید برای بازدید از قسمت‌های مختلف این کشور از کجا شروع کنید.

آیا سفر به ارمنستان نیاز به ویزا دارد؟

خبر خوش برای تمامی ایرانی‌ها این است که طبق توافقی که بین ایران و ارمنستان شکل گرفته است، شما برای سفر به این کشور نیاز به ویزای ارمنستان ندارید. در واقع ایرانی‌ها می‌توانند با ارائه گذرنامه و یا همان پاسپورت به مدت ۹۰ روز در کشور ارمنستان اقامت داشته باشند. البته امکان تمدید مدت زمان اقامت تا ۱۸۰ روز نیز وجود دارد. بنابراین اگر هدف شما گردشگری و یا کاری است، به راحتی می‌توانید بدون ویزای ارمنستان، بین دو کشور ایران و ارمنستان تردد داشته باشید.

برای مصاحبه به کشور ارمنستان بروید!

همانگونه که می‌دانید چون در کشور ایران سفارتخانه‌هایی از کانادا، آمریکا و انگلیس وجود ندارد به همین دلیل ایرانی‌هایی که می‌خواهند به این کشور‌ها سفر کنند محدودیت‌هایی برای گذراندن دوره مصاحبه خواهند داشت.

اما کشور ارمنستان یکی از کشور‌هایی است که به عنوان واسط بین ایران و کشور‌های دیگر شامل آمریکا، کانادا و انگلیس شناخته شده است. سفارت‌های کانادا در ارمنستان، دبی و ترکیه وجود دارد. از طرف دیگر شما می‌توانید وقت سفارت آمریکا از ارمنستان بگیرید و یا برای مصاحبه جهت سفر به انگلیس باز هم می‌توانید به شهر ایروان در ارمنستان بروید.

زمانی که مصاحبه شما در این کشور انجام شد، پرونده توسط اداره مهاجرت کشور‌های مقصد بررسی شده و نتیجه به شما اعلام می‌گردد. به همین دلیل تور انگشت ‌نگاری ارمنستان توسط بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی ارائه می‌شود. در واقع کسانی که برای مصاحبه به ارمنستان ‌می‌روند می‌توانند از خدمات تور انگشت‌نگاری ارمنستان نیز استفاده کنند.

آژانس‌های هواپیمایی برای این تور خدمات گردشگری را نیز در نظر می‌گیرند چون نهایتاً یک تا دو روز پروسه انگشت‌نگاری و آزمایش‌های بیومتریک انجام می‌شود. پس از آن می‌توانید از جا‌های دیدنی کشور ارمنستان تحت نظر لیدر دیدن کنید؛ به مراکز خرید بروید و در نتیجه در این سفر یک خاطره گردشگری جذاب را نیز برای خود رقم بزنید.

تور ارمنستان

بهترین زمان سفر به ارمنستان

ارمنستان به دلیل شرایط جغرافیایی مناسب خود در بیشتر فصول سال آب و هوایی مطلوب را تجربه می کند. اما بسته به هدف شما از سفر می توانید فصل مناسب برای سفر به این کشور و دریافت تور ارمنستان را انتخاب نمایید.

اگر در فصل زمستان به ارمنستان سفر کنید ارتفاعات این کشور را پوشیده از برف خواهید یافت و می توانید از ورزش های زمستانی استفاده کنید. اما اگر قصد پیاده روی در عصر و در خیابان های تاریخی و زیبای این کشور را دارید تابستان را برای سفر به ارمنستان انتخاب نمایید.

آب و هوای ارمنستان

با وجود اینکه ارمنستان در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و زمستان های تقریبا سردی دارد اما میانگین بارش سالانه در این کشور چندان بالا نیست. به طور کلی آب و هوا در این کشور معتدل و قاره ای است. حتی اگر در فصل تابستان به این کشور سفر کنید و تور ارمنستان نیز هوای مطلوبی را تجربه خواهید کرد زیرا در تابستان نیز هوا به شدت گرم نمی شود.

برخی از جاذبه های گردشگری ارمنستان

شهر صورتی

یکی از تاریخی ترین شهرهای دنیا شهر ایروان است که به شهر صورتی نیز معروف است. ایروان میزبان بناهای تاریخی فراوانی است که از زمان های گذشته باقی مانده اند، اکثر ساختمان های این شهر به رنگ صورتی هستند و به همین دلیل  به شهر صورتی نام گذاری شده است.

میدان لنین

میدان جمهوری که امروزه به نام میدان لنین شناخته می شود یکی از قدیمی ترین میدان های شهر ایروان است. مردم در شب های بلند زمستان در محوطه این میدان می نشینند و از نورپردازی زیبای آن لذت می برند. فواره های زیبا و رنگین میدان لنین جلوه ای زیبا به این میدان می دهند.

دریاچه سوان

دریاچه سوان در ارمنستان واقع شده است و بزرگترین دریاچه منطقه قفقاز است. دریاچه سوان یک ششم مساحت ارمنستان را به خود اختصاص داده است. انواع تفریحات آبی در این دریاچه برای علاقه مندان و گردشگران ارمنستان تدارک دیده شده است. قایق سواری، حمام آفتاب و جت اسکی از تفریحاتی است که در بازدید از دریاچه سوان می توانید انجام دهید.

باغ گیاه شناسی ایروان

باغ گیاه شناسی ایروان با مساحتی نزدیک به 80 هکتار گونه هایی کمیاب از انواع گیاهان را در خود جای داده است. این باغ به فرهنگستان علوم ارمنستان متعلق است  محلی مناسب برای تحقیقات درباره گیاهان به شمار می رود.

مراکز خرید در ارمنستان را نیز می توان جزو جاذبه های گردشگری این کشور در نظر گرفت. در خیابان های ایروان انواع مراکز خرید و لوکس و سنتی دیده می شود. مرکز خرید دالما گاردن یکی از مراکزی است که انواع کالاهای لوکس از مطرح ترین برندهای دنیا در آن یافت می شود.

خیابان شمالی در ایروان یکی از خیابان های معروف این شهر است که در عصرهای پاییزی می توانید در این خیابان قدم بزنید و از دیدن مغازه ها و کافی شاپ های خیابانی لذت ببرید.

تور ارمنستان

کلام آخر

اگر به دنبال بهترین قیمت تور ارمنستان با خدمات بسیار باکیفیت هستید، پیشنهاد ما این است با قصران گشت در ارتباط باشید. ما تور‌های متنوعی را برای شما عزیزان در نظر گرفته‌ایم که اگر خرید زودهنگام داشته باشید تخفیف بسیار خوبی نصیب شما خواهد شد. کافی است با کارشناسان فروش ما در مؤسسه قصران گشت صحبت کنید. خدمات تور‌ها برای شما توضیح داده خواهد شد تا تور مناسبی را برای خود و خانواده انتخاب کنید و از سفر لذت ببرید.

سوالات متداول:

خیر مسیر مستقیم از ایران به مقصد ارمنستان با قطار وجود ندارد. شما باید از تهران به ‌ایستگاه جلفا بروید و از آنجا خود را به مرز نوردوز برسانید تا بتوانید به کشور ارمنستان بروید.

 کسانی که با یک گروه پر انرژی و شاد می‌خواهند به یک سفر مهیج در ارمنستان بروند، قطعاً سفر با اتوبوس را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم چون لذت مسیر برای آن‌ها یک سفر خاطره‌انگیز به ارمغان می‌آورد.

شما در هر فصل از سال به کشور ارمنستان بروید جذابیت‌های گردشگری در آن کشور سفری بسیار عالی را برای شما رقم خواهد زد. ولی در بهار ارمنستان واقعاً طبیعت خیره‌کننده دارد و آب و هوای آن معتدل است.

ایروان پایتخت ارمنستان زیباترین شهر این کشور شناخته شده است و شهر اشتاراک به دلیل داشتن کلیسا‌های افسانه‌ای و پل تاریخی که از دره کاساخ می‌گذرد، بسیار معروف است.

 بهترین واحد پول دلار است ولی اگر ارز‌های بین‌المللی دیگری داشتید، هیچ مشکلی نخواهد بود چون می‌توانید به صرافی‌های شهر ایروان بروید و پول را به درام تبدیل کنید.

 چون گردشگری در کشور ارمنستان زیاد است به همین دلیل عمده مردم در بازار، رستوران‌ها، هتل‌ها و فروشگاه‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. پس شما اگر به این زبان مسلط باشید مشکلی نخواهید داشت.

اگر قصد سفر به ارمنستان دارید می توانید با اخذ تور ارمنستان قصران گشت سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

بنر تماس قصران گشت