تور آذربایجان 

کشور آذربایجان از شرق با دریای خزر، از جنوب با ایران و از سمت غرب با کشور ارمنستان مرز مشترک دارد. جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای تازه مستقل شده از شوروی سابق و بزرگ‌ترین کشور در ناحیه قفقاز است. اکثریت مردم در این کشور 10 میلیون نفری مسلمان بوده و در گذشته‌ بخشی از خاک ایران محسوب می‌شده است.

تنوع اقلیمی و آب و هوایی، برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌‌ها، فرهنگ و رسومات خاص و دیدنی، موسیقی سنتی و کلاسیک، وجود شهرهای باستانی مانند گنجه که میزبان آثار تاریخی گرانبها و ارزشمندی هستند و شهرهای توریستی دیگر با دارار بودن طبیعت، جنگل‌ها و کوهپایه‌های سرسبز و پوشیده  از پوشش گیاهی بکر و غنی، سواحل زیبای دریای خزر و … همه و همه از مواردی هستند که باعث پیشرفت و شناخته شدن کشور آذربایجان و باکو و جذب توریست از سرتاسر دنیا شده است.

اکثر جمعیت آذربایجان مسلمانِ شیعه و ترک‌زبان می‌باشند و اما زبان‌های روسی و ارمنی، تالشی و تاتی نیز در بخش‌هایی از کشور صحبت می‌شود‌؛ با توجه به این که آذربایجان جزوی از ایران بوده مردمان این کشور فرهنگ بسیار نزدیکی با مردم ایران دارند و دو کشور دارای جشن های مشترکی مانند نوروز می باشند.

جاذبه های کشور آذربایجان

به طور قطع پرواز شما در شهر باکو فرود می آید، شهری با قدمت تاریخی بسیار زیاد و جاذبه‌های مهم و جذاب.

بخشی از شهر باکو هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است که فرصت مناسبی برای قدم زدن در کوچه پس کوچه ها و لذت از تاریخ و فرهنگ مردم آذربایجان است.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری آذربایجان “برج دختر” و “قصر شیروان شاه” است که این دو بنای مهم در شهر قدیمی باکو قرار گرفته‌اند.  “پارک مفاخر” و “میدان فانتین” هم در کنار”موزه فرش باکو” هر کدام از جذابیت خاصی برخوردارند.

البته جاذبه های مدرن در باکو کم نیستند: “برج‌های شعله” و “مرکز فرهنگی حیدرعلی­‌اف” که در سال‌های اخیر بنا نهاده شده‌اند “موزه ملی آذربایجان” که در شهر باکو واقع شده بهترین گزینه است. امکانات ساحلی و بازی ها و تفریحات آّبی هم در سواحل دریای خزر برای علاقه مندان فراهم است.

بهترین زمان سفر به آذربایجان

جمهوری آذربایجان به دلیل منطقه ای که در آن قرار گرفته دارای تنوع آب و هوایی بسیاری است، اما بسیاری از مناطق کشور دارای آب و هوای معتدل هستند. در مناطق کوهستانی در فصل زمستان دمای هوا به منفی 9 درجه می رسد و در فصل تابستان از  12 درجه بیشتر نمی شود. 40 درصد از خاک آذربایجان را کوه ها تشکیل داده اند که باعث تاثیر بر نوع آب وهوای این کشور شده است.

اما بهترین زمان سفر به آذربایجان را می توان هر 3 فصل اول سال دانست که باز هم انتخاب با شما و سلیقه ی شماست. اگر قصد لذت از طبیعت و هوای خنک را دارید در بهار عزم سفر به این کشور را کنید. اگر هوای گرمتر مورد نظر شماست در فصل تابستان به شهر باکو و کشور  زیبای آذربایجان سفر کنید. البته در فصل تابستان دمای هوا بسیار هم بالا نمی رود و گرم نمی شود اما خنکای بهار را هم ندارد.

فصل پاییز و تا ماه آبان هوا بسیار دلپذیر است و می توانید از بودن در طبیعت و گذراندن عصرهای پاییزی در اطراف شهر باکو خاطره ای به یاد ماندنی از سفر به آذربایجان ثبت کنید.

دریافت ویزای آذربایجان

دولت جمهوری آذربایجان در سال 2017 برای  شهروندان ایرانی که مایل به سفر به آذربایجان هستند ویزای الکترونیک را پیشنهاد کرد. این ویزا از نوع یکبار ورود  و برای مدت 30 روز صادر می شود. بنابراین گردشگران و مسافران خارجی در سفر به کشور آذربایجان هم بایستی ویزای توریستی پرینت شده و هم پاسپورت معتبر خود را به همراه داشته باشند.

برای صدور e-visa متقاضی نیازمند ارائه مدارک زیر خواهد بود:

  • کپی اسکن پاسپورت
  • کپی اسکن مدارک شناسایی
  • فرم آنلاین در خواست تکمیل شده
  • پرداخت هزینه درخواست

برای دریافت ویزای آذربایجان و اخذ تور باکو با مشاوران ما در قصران گشت تماس بگیرید.