لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک لازم برای اخذ ویزای ویتنام:

 • ۲ قطعه عکس زمینه سفید ۴×۶.
 • اصل پاسپورت فعلی و قبلی.
 • کپی از تمام صفحات ویزا، مهرهای ورود و خروج به صورت جداگانه.
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی.
 • مدرک کار روی سربرگ دارالترجمه رسمی قفط با مهر مترجم – نیازی ب تایید دادگستری و امور خارجه نیست.
 • گواهی تمکن مالی به زبان لاتین با مهر بانک (حداقل موجودی برای هر نفر ۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان).
 • مدت زمان لازم برای اخذ ویزا توریستی ویتنام (عادی) ۳ هفته (۱۳۰ دلار) و اخذ ویزا توریستی ویتنام (فوری) ۲ هفته (۱۵۰ دلار).
 • اخذ ویزا توریستی ویتنام (عادی) ۳ هفته (۱۳۰ دلار) و اخذ ویزا توریستی ویتنام (فوری) ۲ هفته (۱۵۰ دلار) زمان می برد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی ویتنام:

برای ارائه مدارک خود نیازی به ترجمه کردن آنها ندارید و این اولویت را سفارت کشور ویتنام برای شما فراهم کرده است.

 • اصل پاسپورت با دارا بودن حداقل ۶ ماه اعتبار.
 • عکس ۳*۴ با زمینه رنگی، از روبرو و بدون روتوش.
 • فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزا که می بایست به صورت دقیق،صحیح و خوانا پر شود.پرینت گردش حساب سه ماهه آخر سال.
 • مدارک شغلی.
 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه.
 • بلیط رفت و برگشت به ویتنام.
 • رزرواسیون هتل در ویتنام.
 • گواهی تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت ویتنام با تایید و مهر بانک مربوطه.
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا.

ویتنام کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است.  با جمعیتی حدود 97 میلیون نفر ویتنام 15 امین کشور پرجمعیت دنیاست. مهمترین همسایگان این کشور چین، تایلند، فیلیپین و لائوس و پایتخت و مهمترین شهر این کشور هانوی است.

 ویتنام در طول سال های گذشته جنگ های بسیاری را تجربه کرده و برای مدتی مستعمره کشورهای مختلف بوده است. این کشور در گذشته بخشی از چین بوده  و در سال ۱۸۸۷ میلادی مستعمره فرانسه شد . ویتنام در جنگ جهانی دوم و جنگ با آمریکا دچار تاثیرات زیادی شد.

اغلب ویرانی هایی که در این کشور به جا مانده حاصل جنگ با آمریکا است.  اگر علاقه مند به داشتن اطلاعات درباره کشور ویتنام هستید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کشور ویتنام

ویتنام در سمت شرقی شبه جزیره هند واقع شده است. طبیعتی منحصر به فرد را در این کشور مشاهده خواهید کرد چرا که ویتنام باریکه ای است که از کنار دلتای رود مکونگ در جنوب و تا مرز چین ادامه دارد. سواحل ویتنام بسیار معروف و دیدنی هستند و وسعت آن 3444 کیلومتر است.

ویتنام - کشور ویتنام

تقسیمات ویتنام به سه بخش تقسیم شده است. منطقه شمالی، مرکزی و مرتفع و دلتای رودمکونگ! دو رودخانه اصلی در این کشور رود سرخ و رود مکونگ است. رود مکونگ با 4 هزار کیلومتر طول بزرگترین رود جنوب شرقی آسیا و هفتمین رود آسیا است. در مناطقی که این رود از آنها عبور میکند طبیعت زیبایی را شاهد هستید.

به طور کلی زندگی آرام و بی دغدغه ای را تجربه خواهید کرد. به دلیل وجود مناطق ساحلی زیاد و عبور رود از مناطقی از این کشور مناطق چشمگیر و زیبایی را شاهد خواهید بود.

بیشتر عکس هایی که از ویتنام دیده اید اغلب تصاویر مربوط به جنگ و سربازهای جنگی بوده است. اما این فقط تصور شما از این کشور است. اگر بیشتر با این کشور آشنا شوید خواهید دانست که این کشور چیزی فراتر از انتظارات شماست.

جاذبه های گردشگری ویتنام

چشم ‌اندازهای طبیعی و بکر در ویتنام این کشور را به یکی از مقاصد پرطرفدار و کم نظیر نه تنها در آسیا بلکه در تمام دنیا تبدیل کرده است، به علاوه غذاهای منحصر به فرد  و قلعه ‌ها و معابد قدیمی، فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت و خاص در ویتنام موجب محبوبیت و جذابیت ویتنام در میان گردشگران شده است.

آب و هوای ویتنام 

ویتنام در قسمت شرقی شبه جزیره اندونزی قرار دارد و بیشتر مناطق این کشور ناهموار و سرشار از جنگل ‌های متراکم است. جنگل ‌های حاره ‌ای ویتنام گونه ‌های جانوری و گیاهی متنوعی را در بر دارد.

رودخانه‌ های خروشان، غارهای عمیق، صخره‌ هایی با ساختارهای عجیب و آبشارهای متعدد باعث سرسبزی مناطق مختلف در این کشور شده است.

در بخش‌ های جنوبی ویتنام آب و هوای گرم و استوایی را شاهد خواهید بود. در شمال کشور باران‌ های موسمی زیادی می بارد. ارتفاعات متنوع در کشور ویتنام باعث ایجاد شرایط آب وهوایی متنوع در این کشور شده است. به طور کلی در بخش‌ های شمالی با تابستان ‌هایی گرم و زمستان‌ هایی سرد مواجه هستید. در قسمت شمالی اختلاف دما در تابستان و زمستان اختلاف دما کمتر است.

مذهب و زبان مردم ویتنام

مذهب خاص و واحدی در ویتنام وجود ندارد اما اکثر مردم بودیسم هستند. مردم در ین کشور به زبان ویتنامی صحبت می کنند که مختص خودشان است. زبان ویتنامی بعد از چینی دومین زبان مهم در این منطقه است. اکثر مردم ویتنام کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب می کنند که این تعداد حدودا 3 میلیون نفر است.

ویتنام - مذهب و زبان مردم ویتنام

اقتصاد ویتنام

از سال ۲۰۱۱ تا به امروز اقتصاد ویتنام رشد سریعی داشته به طوری که تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷ درصد رشد کرده است.

میزان رشد اقتصادی در ویتنام بعد از چین بهترین در آسیا بوده است. مسیر رشد اقتصادی در ویتنام به شکل صحیح و درستی پیش رفته و نتایج فوق العاده ای را در بر داشته است. برای سفر به ویتنام از تورهای آسیا در قصران گشت استفاده نمایید.

بیشترین محصولات صادراتی ویتنام پوشاک، کفش و نفت خام است. همچنین محصولات دریایی نیز تولید خوبی دارد به طوری که یکی از اقلام صادراتی این کشور محصولات آبی و دریایی است. ویتنام در زمینه بهداشت و درمان نیز دارای رتبه و جایگاهی است. صنعت توریست و گردشگری در سالهای اخیر برای ویتنام بسیار درآمد زا بوده و دولت بسترهای مناسبی را  برای جذب گردشگران فراهم کرده است.

برای سفر به این کشور باید ویزای ویتنام دریافت کنید. صدور ویزای ویتنام حدودا 20 روز زمان میبرد. با داشتن ویزای توریستی ویتنام 3 ماه می توانید در این کشور حضور داشته باشید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره ویتنام

 • قاره: آسیا
 • پایتخت: هانوی
 • واحد پول: دونگ
 • زبان رسمی: ویتنامی
 • شهرهای مهم: هانوی، هالونگ بی، سایگون

تور ویتنام

ویتنام کشوری باریک و طولانی با آب و هوای موسمی استوایی و واقع در آسیای جنوب شرقی است . جمعیت کشور ویتنام بر اساس آخرین آمار بیش از 96 میلیون نفر اعلام شده است که باعث شده ویتنام 15 امین کشور پرجمعیت جهان به شمار رود. همسایگان ویتنام کشورهای چین، لائوی و کامبوج هستند.

جنگ جهانی دوم، سلطه ژاپن و بعد از آن نیز جنگ با آمریکا از وقایع تاثیرگذار بر این کشور بوده است؛ در این میان جنگ این کشور با آمریکا بیشترین ویرانی را برای ویتنام به بار آورده است که آثار آن نیز هنوز در ویتنام دیده می شود، بازمانده‌ های تجهیزات جنگی آمریکا در ویتنام که نماد مقاومت این کشور محسوب میشود به مناطق گردشگری ویتنام در این کشور نیز تبدیل شده است.

قسمت عمده کشور ویتنام از کوهستان ها و جنگل های انبوه تشکیل شده است، می توان گفت 40% این کشور را کوهستان ها تشکیل داده است و سرزمین مسطح این کشور شامل کمتر از 20% می شود؛ شمال ویتنام بطور کلی از دلتای مثلث شکلی از رودخانه سرخ و کوهستان ها و فلات های مرتفع بوجود آمده است و آب و هوای ویتنام در جنوب استوایی و در شمال موسمی همراه با باران های دوگانه می باشد.

هانوی، پایتخت کشور ویتنام و دومین شهر بزرگ این کشور است، شهری زیبا که آثار سلطه فرانسه در معماری آن و تلفیق آن با فرهنگ شرقی به وضوح دیده می شود. خیابان‌های باریک و کافه های قدیمی به سبک پاریس و معابد بیشمار شرقی از نقاط دیدنی هانوی در سفر به تور ویتنام محسوب می شوند.

مناظر زیبای طبیعی در خلیج هالونگ و قایق سواری در میان جزایر زیبا، معابد تاریخی با معماری دیدنی، مزارع پلکانی برنج و سواحل زیبا از جذابیت‌ های ویتنام هستند؛

ارتفاعات و جنگل ‌های حاره ‌ای ویتنام گونه ‌های جانوری و گیاهی بسیاری را در خود جای ‌داده است و جزیره‌ ها و سواحل این کشور در آسیای جنوب شرقی در نوع خود بی همتا و بکر هستند؛ رودخانه‌ های پر پیچ و خم، غارهای پر رمز و راز، صخره‌ هایی با ساختارهای مرموز و آبشارهایی بسیار زیبا از دیگر مناطق و جاذبه های طبیعی این کشور سرسبز محسوب می شود؛

تور ویتنام یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری منطقه آسیا است که سالانه گردشگران بسیاری را راهی این کشور جذاب آسیایی می‌کند.

هر چند ویتنام بیشتر با جاذبه‌های طبیعی شناخته می‌شود، اما بر خلاف تصور بسیاری از افراد ویتنام یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا است. قدمت ویتنام به 2000 سال پیش از میلاد می‌رسد و به همین دلیل، جاذبه‌های تاریخی و آثار باستانی بخش مهمی از جاذبه‌های تور ویتنام را به خود اختصاص خواهند داد.

جاذبه های تور ویتنام 

بتکده تک ستون هانوی 

بتکده ای تک ستونی در شهر هانوی قرار دارد که سازه ی آن شبیه به گل نیلوفر آبی است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از این مکان اقدام به دریافت تور ویتنام می کنند. طبق افسانه های قدیمی تماشای این معبد منجر به آرامش می شود.

برج بیتکسو 

بلندترین برج ویتنام برج بیتکسو است که در سال 2010 در شهر هوشیمینه ساخته شده است. از فراز این برج نمایی زیبا از شهر پیش روی چشمان شماست.

پارک ملی 

پارک ملی کت با در شهر هانوی واقع شده است و در آن اقسام پستاندارن رندگی می کنند. گردشگران و علاقه مندان به حیوانات با سفر به کشور ویتنام و شهر هانوی به بازدید از این پارک می روند.

دریاچه وست 

یکی دیگر از جاذبه های شهر هانوی دریاچه وست است که 500 هکتار وسعت دارد. این دریاچه مکانی بکر و آرامش بخش است که اطراف آن را جنگل و مراتع سرسبز پوشانده است. اگر با تور ویتنام به هانوی سفر کردید لذت تماشا ی این دریاچه را از دست ندهید.

از دیگر جاذبه های دیدنی ویتنام می توان به معبد زجوجی،موزه تویوتا، برج توکیو، تقاطع شیبویا، کوه فوجی، معبد میجی، معبد سنسوجی،  باغ‌های کیوتو، معبد آزاکوزا ، آبشار شیواتیو، معبد فوشیمی ایناری، کاخ سلطنتی، معبد کینکاکوجی، دریاچه کاواگوچیکو، معبد آراشیما، معبد تودایجی، جنگل بامبو اشاره کرد.

بهترین زمان تور ویتنام

بسته به این که کدام شهر را در برنامه‌ی سفر تور ویتنام خود دارید یا آن‌ که در ترکیب تور خود، کدام ناحیه این کشور را انتخاب می کنید، بهترین زمان سفر به این کشور می‌تواند متفاوت باشد. با توجه به اقلیم و آب و هوای ویتنام، شما می‌توانید در هر زمانی از سال در تور ویتنام شرکت کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. اما فصل بهار و ماه‌های مارس و آپریل بهترین زمان سفر به ویتنام به شمار می‌روند که البته در این مواقع از سال قیمت تور ویتنام نیز بالا می رود.

در این زمان دما و رطوبت هوا در شرایطی بسیار مساعد و دلپذیر قرار دارد و از گشت و گذار در این کشور بسیار لذت خواهید برد. اگر بین ماه‌های ژوئن تا آگوست (تیر تا شهریور) قصد سفر به شهرهای شمالی ویتنام را دارید، دقت کنید که حتماً چتر به همراه داشته باشید چرا که در این فصل، بارش‌های موسمی بسیار رایج است.

هزینه‌ها

هزینه ها در شهرهای ویتنام گران نیست و این کشور در منطقه‌ی جنوب شرق آسیا مقصدی تقریبا ارزان محسوب می‌شود؛ اما قیمت تور ویتنام چندان ارزان نیست. دلیل این امر به چندین عامل اساسی بر می‌گردد. در درجه‌ی اول فاصله‌ی ایران تا ویتنام کم نیست و به همین دلیل قیمت بلیط ویتنام به خودی خود بالاست. علاوه بر این تا به امروز پرواز مستقیمی از ایران به مقصد ویتنام برگزار نشده است و همین امر سبب شده تا علاوه بر این که قیمت‌های پایین برای ایرلاین‌های ایرانی وجود نداشته باشد بلکه امکان چارتر کردن پروازهای این مسیر نیز فراهم نیست.

از آن‌جا که ممکن است یک‌بار به این کشور سفر کنید، انتخاب تور ویتنام ، آن‌هم برای اقامت بالای یک هفته، می‌تواند کمک کند تا بیشترین جاذبه‌ی این کشور زیبا را ببینید و از آن لذت ببرید. باید مدنظر داشته باشید که ویتنام یکی از لاکچری‌ترین تورها خواهد بود و مسافران از حضور در این مقصد لذتی بی مانند خواهند برد.

ویزای ویتنام 

بنابر اعلام سفارت ویتنام تنها به افرادی که به صورت گروهی برای اخذ ویزای ویتنام تقاضا می دهند صادر می شود. به این ترتیب که باید از طریق یک آژانس هواپیمایی معتبر اقدام به دریافت تور و ویزای ویتنام نمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ویتنام : تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر متقاضی؛ که مبلغ تمکن برای هر فرد باید حدودا 45 میلیون تومان باشد. اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار 6 ماه، 2 قطعه عکس 4*6، فرم تکمیل شده درخواست ویزای ویتنام، اصل کارت ملی و شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه آن، بلیط رفت و برگشت و واچر هتل.

مدت اعتبار ویزای ویتنام 30 روز است، در صورتی که قصد اقامت بیش از 30 روز را در ویتنام داشتید باید اقدام به تمدید ویزای خود نمایید.

برای دریافت تور و ویزای ویتنام با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.