نگاهی به روسیه 

روسیه، سرزمین تزارها، پهناورترین کشور جهان، جایی که در آن تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی مدرنیته به هم آمیخته شده اند. روسیه سرزمین تناقص ها است و شاید به خاطر همین، چرچیل از آن با نام “معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم” یاد می کرد، در گوشه گوشه ی روسیه از امپراطوری با شکوه گرفته تا خاکهای یخ زدۀ سیبری، از بناهای باستانی تا فرهنگ شهری ماجراجویی و جاذبه های گردشگری نهفته است. مسکو قلب تپنده روسیه است، جایی که آسیا و اروپا را به هم پیوند می دهد، هنگامی که به مسکو وارد می شوید از تاریخ و فرهنگ این شهر و بناهای باستانی به وجد می آیید.

ویزای توریستی روسیه

ویزای روسیه، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور روسیه و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه

 • اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس رنگی 4*3
 • بیمه مسافرتی
 • مشخصات کامل مسافر
 • بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • فرم تکمیل شده تعهد بازگشت به وطن
 • جهت اخذ ویزای یکساله علاوه بر موارد فوق آزمایش ایدز هم جز موارد لازم می باشد

 

اقدام برای اخذ ویزای روسیه 

ویزای روسیه فقط به صورت گروهی صادر میشود و شما نمی توانید به صورت انفرادی اقدام نمایید. برای دریافت ویزای روسیه باید توسط یک شرکت معتبر اقدام کنید. برای سفر به کشور زیبای روسیه می توانید از طریق تورهای نوروزی 1401 اقدام نمایید.

اعتبار ویزای روسیه 

مدت اعتبار ویزای روسیه بر اساس مدت زمان اقامت شما در روسیه تعیین می شود. اگر قصد سفری 10 روزه به روسیه را دارید و مدت رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت شما 10 روز است ویزای شما نیز 10 روزه صادر می شود.

نکات ویزای روسیه

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای شنگن دریافت نموده اند، پرونده ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزا شینگن صادره از سفارت یونان).
 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به دریافت ویزای روسیه به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

آدرس سفارت روسیه در تهران 

آدرس سفارت روسیه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ است. ساعت مراجعه از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید. در صورت نیاز، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱ نیز تماس حاصل فرمائید.