اگر برای تعطیلات کریسمس کشور ایتالیا را انتخاب کرده اید بهتر است پیش از سفر و اخذ ویزای ایتالیا با 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس که باید دیدن کنید آشنا شوید.

ایتالیا در در منطقه شنگن اروپا واقع شده است و برای سفر به آن باید ویزای شنگن دریافت کنید. ایام و جشن های کریسمس در ایتالیا 1 ماه برگزار می شود و فرصت کافی برای گشت و گزار در شهرهای ایتالیا و ثبت خاطراتی به یاد ماندنی از کریسمس در ایتالیا را خواهید داشت.

10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس

کریسمس در ایتالیا با گرامی داشت آیین ها و سنت ها برگزار می شود. در سفر به ایتالیا در ایام کریسمس همه شهرهای این کشور را غرق در نور و چراغانی می بینید. تمام هتل ها، اقاماتگاه ها و فروشگاه ها در شهرهای ایتالیا، نمایی جذاب به شهرها می دهند. با اخذ ویزای شینگن ایتالیا می توانید برای مدت 90 روز در ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی حضور داشته  باشید و فرصت کافی برای بازدید از همه شهرهای ایتالیا را خواهید داشت.

 

10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس

  1. فلورانس

فلورانس یکی از 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس است که به مهد هنر و فرهنگ شناخته می شود. موزه تاریخی اوفیزی به تنهایی بار هنر و فرهنگ این شهر را یدک می کشد. فلورانس که پایتخت منطقه توسکانی است محلی برای برگزاری مراسم تاریخی و سنتی سال نو است. در فستیوال F – light  که از اوایل دسامبر تا ژانویه برگزار می شود کل خیابان های شهر چراغانی می شود.

  1. ونیز

هیچ شهری را رمانتیک تر از ونیز در ایام کریسمس نخواهید یافت. ونیز یکی از 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس است، میدان پیازا سنت مارک به تنهایی شهر ونیز را به مکانی دیدنی در ایام کریسمس تبدیل می کند. انواع نورافشانی و تزئینات در میدان انجام می شود که باعث جذب گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا می شود.

قدم زدن در خیابان های ونیز به تنهایی خاطراتی شگفت انگیز از سپری کردن کریسمس در این کشور را برای شما رقم می زند. همچنین می توانید به تپه های کورتینا دامپتزو بروید و از اسکی کردن لذت برید.

  1. میلان

میلانِ برفی و پر نور، پنجره های خانه ها که آذین بندی شده اند، درختان کریسمس که در جلوی خانه ها  فروشگاه های شهر دیده می شوند همه گی میلان را در میان 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس قرار می دهد.

معروفترین سالن های اپرا در میلان قرار دارد که برای کریسمس برنامه های ویژه ای برگزار می کنند. در سفر به میلان از خیابان  Oh Bej! Oh Bej که قدمت آن به قرن 16 باز می گردد دیدن کنید. در سر تاسر خیابان مغازه هایی را مشاهده خواهید کرد که لوازم و وسایل مخصوص شب کریسمس را به فروش می رسانند و می توانید بهترین سوغاتی ها و یادگاری ها را از اینجا تهیه کنید.

10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس

  1. رم

اگر می خواهید کریسمس واقعی و مراسم مربوط به آن را از نزدیک ببینید، آنجا جایی نیست جز شهر رم در ایتالیا. رم که 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس است، بزرگترین درخت کریسمس در میدان سنت پیتر را نصب می کند. یکی از تفریحات مردم در ایام کریسمس انجام اسکی در زمین های مخصوصی است که برای علاقه مندان تدارک دیده شده است. حتی اگر در خیابان های  شهر رم فقط قدم بزنید هم از دیدن مغازه ها و جنب و جوش مردم برای آغاز سال تحصیلی به وجد خواهید امد.

  1. تورین

یکی دیگر از شهرهایی که در شمال ایتالیا واقع شده است و کریسمس در آن به طور باشکوهی برگزار می شود شهر تورین ایتالیا است. قصرها و ساختمان های قدیمی بسیاری در تورین ایتالیا وجود دارد که در آغاز سال نو جلوه ای زیبا به خود میگیرند. اغلب جاذبه های گردشگری تورین در مرکز شهر واقع شده اند بنابراین اگر می خواهید هیاهوی شروع سال نو را از نزدیک مشاهد کنید به مرکز شهر بروید و همراه با سایرین اغاز سال نو را با شمارش معکوس آغاز کنید.

  1. سیراکوز

سیراکوز در شهر سیسیل ایتالیا واقع شده است. رژه های مخصوص کریسمس در روزهای 13 و 20 دسامبر در خیابان های این منطقه دیده می شوند. کلیساهای سیراکوز مراسم مخصوص به خود را دارند و پذیرای مردم هستند. در سفر به ایتالیا و دیدار 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس ، بازدید از این منطقه را از دست ندهید تا خاطره ای به یاد ماندنی از سفر به ایتالیا در واپسین روزهای سال داشته باشید.

  1. ناپل

در هر شهری از ایتالیا که باشید برای آغاز سال نو حتما خود را به ناپل برسانید تا در مراسم شگفت انگیز سال نو شرکت داشته باشید.  ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا است و در جنوب این کشور قرار دارد. کلیسای جامع ناپل مراسم باشکوهی را در آغاز سال نو برگزار می کند. در سفر به ناپل به شهر پمپئی نیز سفر کنید. پمپئی شهریست که به دلیل آتشفشان وزوو شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در ایتالیا است.

10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس

  1. بولونیا

فواره مشهور نپتون یکی از فواره های مشهور دنیاست که در بولونیا واقع شده است. مرکز اصلی برگزاری جشن های کریسمس در این شهر در اطراف این فواره است. در لحظه آغازسال نو مردم شهر همگی در کنار هم و در کنار فواره جمع می شوند و آغاز سال جدید را جشن می گیرند.

  1. فرارا

شهر فرارا در جنوب ونیز قرار داردو جزو 10 شهر دیدنی ایتالیا در کریسمس است. خیابان های این شهر پهن و قدیمی هستند و پیشینه آنها به قرن 14 و 15 میلادی برمیگردد که در آغاز سال نو جلوه ای زیبا به خود می گیرند. اغلب ساختمان ها و بناهای این شهر در یونسکو ثبت شده اند. در آغاز سال نو جشن ها و مراسم سنتی و باشکوهی برگزار می شود.

  1. چیتا دی کاستلو

در شهر چیتا دی کاستلو جشن کریسمس در حاشیه رود تیبر برگزار می شود. مراسم کریسمس در این شهر بی نظیر است گروهی از مردم با پوشیدن لباس بابانوئل سوار بر قایق های نورپردازی شده از رود عبور می کنند و جشن را به مردم و به خصوص به بچه ها تبریک می گویند و به آنها هدیه و یادگاری می دهند.

به طور کلی سفر در ایام کریسمس و آغاز سال نو تجربه ای به یادماندنی است. ایتالیا نیز یکی از کشورهایی است که مراسم آغاز سال نو در شهرهای آن به طور باشکوهی برگزار می شود. با دریافت ویزای ایتالیا به این کشور سفر کنید و خاطره سفر به این کشور را در ذهن خود ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *