10 کشور مرفه دنیا در سال 2024– هر ساله آماری از مرفه ترین کشورهای دنیا منتشر می شود که شاخص های مختلفی را اندازه گیری می کند. مهمترین شاخص هایی که در این ارزیابی مورد بررسی قرار میگیرد شامل میزان ثروت، رشد اقتصادی، برابری سطح زندگی، سلامت، تحصیلات و ویژگی های فردی میباشد.موسسه تحقیقاتی لگاتوم دهمین شاخص رفاه جهانی سالانه خود را به تازگی منتشر کرده که مرفه‌ترین کشورهای جهان را رتبه‌بندی کرده است.

این ارزیابی میان 167 کشور در دنیا و بر اساس متغیرهای مختلفی انجام شده است. کشورهایی که در صدر این دسته بندی قرار دارند شاخص های آزادی، امنیت، تحصیلات و سلامت را به میزان بالا دارا هستند. این کشورها همچنین دارای محیط زیست سالم، حمایت از سرمایه گذاری، قوانین تجاری مطلوب و زیر ساخت های قوی هستند.

10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

1.دانمارک

کشور نروژ در ارزیابی سال 2019 رتبه اول را دریافت کرده بود که دانمارک این رتبه را از آن خود کرد. دلیل انتخاب دانمارک برای این جایگاه شرایط زندگی، آزادی فردی و سرمایه اجتماعی و دولت کارآمد می باشد. همچنین دانمارک دومین کشور شاد دنیا و پنجمین کشور بدون جنگ در دنیاست. کشور دانمارک دارای بالاترین رتبه از لحاظ برابری و رفاه اجتماعی است.

10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

2. نروژ

در سال 2019 نروژ در پله اول این دسته بندی 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 قرار داشت. نروژ از لحاظ آزادی فردی، دولت کارآمد و سرمایه اجتماعی سرآمد است. همانند دانمارک، نروژ نیز به رفاه شهروندان خود اهمیت بسیاری می دهد و مواردی مانند بیمه سلامت و بورسیه های تحصیلی را در اولویت قرار داده است. در شاخص توسعه انسانی HDI  نروژ به بالاترین امتیاز دست یافته است که این به خاطر امید به زندگی، درآمد سالانه و سطح تحصیلات است.

3. سوئیس

در ارزیابی لگاتوم، سوییس در رتبه سوم 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 قرار دارد. سوئیس به خاطر امنیت اجتماعی در رتبه اول و به دلیل برابری اقتصادی در رتبه دوم دنیا قرار دارد. همچنین بر طبق شاخص توسعه انسانی سوئیس یکی از کشورهای پیشرفته به حساب می آید. دولت بهترین مراقبت های پزشکی و سلامت را برای شهروندانش در نظر گرفته است.

امید به زندگی در این کشور80.6 سال است. سوئیس به دلیل زیرساخت های قوی، موسسات عالی و روند رو به رشد در تمام زمینه ها و طبیعت شگفت انگیزش شناخته می شود. همچنین سوئیس یکی از کشورهای دوستار  طبیعت در دنیاست، به دلایلی که ذکر شد تعداد متقاضیان ایرانی اخذ ویزای سوئیس، به خصوص در فصول بهار و تابستان بسیار زیاد است. با دریافت تورهای اروپایی سفری فراموش نشدنی به سوئیس داشته باشید.

10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

4. سوئد

سوئد نیز یکی از کشورهای توسعه یافته در دنیاست. رتبه نخست در محیط طبیعی، سوم برای شرایط زندگی و چهارم برای آزادی فردی متعلق به سوئد است. امید به زندگی در سوئد 82.7 سال است. تمام شهروندان به مراقبت های بهداشتی دسترسی رایگان دارند، نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین و اقتصاد این کشور رقابتی و متنوع است.

5.فنلاند

جایگاه ششم از 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 به فنلاند تعلق دارد. در این رنکینگ فنلاند رتبه دوم برای شرایط زندگی و چهارم برای حاکمیت و دسترسی به بازار و زیرساخت را متعلق به خود کرده است. 8 امین کشور صادرکننده کالا در دنیا و 17امین کشور تولید ناخالص ملی فنلاند است. علاوه بر این، تساوی حقوق شهروندان، تحصیلات و سواد بالا، نرخ پایین بیکاری و زندگی سالم از شاخص هایی است که فنلاند را در این ارزیابی دارای رتبه کرده است.

6. هلند

هلند در شاخص لگاتوم در رتبه ششم قرار دارد و از نظر شرایط زندگی در رتبه دوم و از نظر حاکمیت و دسترسی به بازار و زیرساخت ها رتبه چهارم را دارد. هشتمین صادرکننده بزرگ کالا در جهان و هفدهمین تولید ناخالص داخلی در دنیا هلند است. علاوه بر این، کیفیت زندگی در هلند، سطح تحصیلات بالا، سطح پایین بیکاری و تعادل بین کار و زندگی بسیار بالا از امتیازات کشور هلند است. به خاطر داشته باشید برای سفر به هلند باید ویزای شینگن دریافت کنید.

7. نیوزلند

نیوزلند به عنوان کشوری با ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بالا جایگاه هفتم در این رتبه بندی را کسب کرده است. شرایط سیاسی با ثبات در این کشور و دولت با نفوذ باعث ایجاد شرایط اقتصادی ایستایی شده است. نیوزلند با کمک به کارآفرینان و سرمایه گذاران و حمایت از آنها زیرساخت های اقتصادی کشور خود را بادوام کرده است.

10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

8. آلمان

آلمان در شاخص لگاتوم در رتبه هشتم از 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 قرار دارد، آلمان از نظر کیفیت اقتصادی و شرایط زندگی رتبه پنجم را داراست  و یکی از کشورهای محبوب در حوزه شینگن است. آلمان قوی ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان را یدک می کشد. این کشور به عنوان یکی از مبتکرترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان شناخته می شود. از صادرات آلمان خودرو، دارو، الکترونیک و ماشین آلات می باشد.

علاوه بر این شهروندان آلمانی از پوشش مراقبت های بهداشتی همگانی برخوردار هستند. همچنین شهروندان آلمانی از امکان پوشش بیمه در سرتاسر دنیا بهره میبرند که امتیازی بسیار خوب است.

9. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ نهمین کشور از 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 در شاخص لگاتوم است. لوکزامبورگ از لحاظ دسترسی به بازار و زیرساخت ها در رتبه دوم و از نظر ایمنی و امنیت نیز رتبه دوم را دارا می باشد. تولید ناخالص داخلی لوکزامبورگ به سرعت در حال رشد است و این کشور از بالاترین تولید ناخالص ملی سرانه در جهان برخوردار است. علاوه بر این، لوکزامبورگ کشوری بسیار امن است. مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، نرخ جرم و جنایت در لوکزامبورگ پایین است .

10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

10. ایسلند

 دهمین کشور مرفه در ارزیابی 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 ایسلند است. ایسلند به دلیل ثبات اجتماعی و برابری میان مردم، تنش کمی میان طبقات اجتماعی و اقتصادی دارد. اقتصاد ایسلند مختلط و سرمایه داری است و مراقبت های بهداشتی همگانی و آموزش عالی را برای شهروندان خود فراهم می کند. علاوه بر این، ایسلند از نظر ایمنی و امنیت و آزادی شخصی در رتبه بالایی قرار دارد. ایسلند یکی از امن ترین کشورهای جهان به حساب می آید تا جایی که پلیس در آن سلاح گرم شخصی حمل نمی کند زیرا به آن احساس نیاز نمی کنند.

ghasrangasht call banner

12 دیدگاه برای ”10 کشور مرفه دنیا در سال 2024

 1. سلام ، کامنت گذاران عزیز وقتی اطلاع کافی ندارین ،سکوت کنین ،از روی تعصب جواب ندین ،انچه در مورد ۱۰ کشور بالا گفته شده ،مثلا فنلاند که یکی از نزدیکان من تازه رفتن اونجا برا زندگی ،کاملا صحیح است ،اموزش وپرورش کاملا رایگانه ،امید به زندگی بالاست و رفاه اجتماعی عالییست ،اقتصاد عالی ،همه چی اوکی هست ،

 2. مرفع تر از پولدارای ایران ندیدم در دنیا.اینجا پول داشته باش از آمریکا هم بهتره..همه چی گیر میاد

 3. این ها همش دروغ برید تو همین گوگل بزنید ایران و بعد تاریخ بخونید چیزهای خیلی بدی نوشته ولی بزنید امریکا همش می کن امریکا خوب و صلح در جهان می یاره این دروغ برید یه جا دیگه سرچ کنید

  1. دوست عزیز کسی حرف از آمریکا نزده.بعدم آمریکا یکی از نا امن ترین کشوراست.ایران امنیتش خیلی بیشتر از امریکاست.ولی شرایط اقتصادی و سیاسیش بهتره.

 4. به نظرم هرکشوری که بی حجابه ثروتمندتره و کشور محجبه است گدا گودول

  1. با استدلال بگو
   وقتی اسرائیل که بی حجابی رواج داره و به قول خودشن بهترین کشوره پس چرا نتوست حواب ایرانو بده ها؟! از ترس خیس کرده خودشو چون میدونه قدرت ایران خیلی بیشتر از اونه
   اینم یه مثال نقض که ثابت میکنه حرفت اشتباهه

  1. اولا هوای خوبی ندارن بعدش برای بومیان خودشان خوبه ولی 10تایی که ذکر نمودن برای مهاجرین هم خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *