شرایط سنی تحصیل در کانادا – قبل از هر اقدامی برای تحصیل در کانادا باید از تمامی شرایط لازم برای تحصیل در این کشور مطلع شود. شرایط زندگی در کانادا، مدارک لازم برای تحصیل در کانادا، هزینه های زندگی در کانادا، هزینه های تحصیل در کانادا و از همه مهمتر شرایط سنی برای تحصیل در کانادا!

یکی از ملزومات تحصیل در کانادا دارا بودن مدرک زبان است. در مطلب نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا می توانید نمره مورد نیاز زبان برای همه مقاطع تحصیلی در کانادا را مطالعه نمایید.

در این نوشته شرایط سنی برای تحصیل در کانادا را به طور کامل شرح می دهیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

یکی از مهمترین موارد برای تحصیل در کانادا دارا بودن شرایط سنی هست. گپ تحصیلی بیش از حد مجاز و قرار نداشتن در سن مجاز برای مقطع تحصیلی مورد نظر دریافت ویزای کانادا را به خطر می اندازد.

برای دریافت ویزای تحصیلی علاوه بر جمع آوری مدارک شرط سنی نیز مطرح است. به طور کلی یکی از دغدغه های افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند این است که آیا در سن مناسب برای تحصیل قرار دارم یا خیر.

شرایط سنی برای تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل ابتدایی در کانادا از سن 6 سالگی شروع می شود، اما حضور در دوره پیش از دبستان در سن 5 سالگی است. از سن 6 تا 18 سالگی دانش آموزان مقطه دبستان و دبیرستان را پشت سر می گذرانند. پس از پایان دبیرستان و سپری کردن دوره ای 1 یا 2 ساله و دریافت دیپلم در صورت تمایل دوره کالج آغاز می شود که متقاضیان را برای ورود به بازار کار آماده می شوند.

شرایط سنی برای تحصیل در کالج های کانادا

در ادامه شرایط سنی تحصیل در کانادا می توان گفت برای تحصیل در کالج های کانادا در هر سنی می توانید اقدام کنید. حتی متقاضیانی که دره کارشناسی را به پایان رسانده اند و قصد دارند رشته تحصیلی خود را به صورت عملی تر فرا بگیرند نیز می توانند وارد کالج های کانادا شوند. سابق بر این افراد در بازه سنی 17 تا 21 سالگی شرایط ورود به کالج های کانادا را داشتند اما امروزه شرایط سنی برای تحصیل در کالج های کانادا تغییر کرده است و در صورت دارا بودن سایر شرایط و مدارک لازم فرد می تواند برای تحصیل در کانادا درخواست دهد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

پس از سپری کردن دوره تحصیلی و دریافت دیپلم متقاضی می تواند برای تحصیل در دوره کارشناسی اقدام نماید. مهم ترین مدرک و شرایط برای تحصیل در دوره کارشناسی داشتن مدرک زبان انگلیسی است. برای تحصیل کارشناسی در کانادا نمره 6 ielts ضروریست در غیر این صورت باید برای پذیرش بدون مدرک زبان در کانادا درخواست دهید.

به خاطر داشته باشید که گپ تحصیلی بیش از 5 سال برای دانشگاه های کانادا مطرح است، مگر اینکه بتوانید گپ تحصیلی خود را با دلایل قانع کننده توجیه کنید.

البته ممکن است برای برخی از دانشگاه ها شرایط سنی مطرح نباشد، اما در حین بررسی مدارک و سوابق تحصیل افسر پرونده سن شما را مناسب تشخیص ندهد.

شرایط سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

بعد از سپری کردن دوره کارشناسی، متقاضی وارد مقطع ارشد می شود. وقفه تحصیلی بیشتر از 5 سال برای این مقطع مجاز نیست.

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع ارشد شرایط خاصی ندارد، اما وقفه تحصیلی مهم است. تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به می تواند به صورت انجام کارهای پژوهشی باشد، دراین دوره دانشجو به انجام کارهای پژوهشی می پردازد و به به صورت مشخص واحد درسی نمی گذراند. برخی دیگر از دانشجویان ترجیح می دهند به جای کارهای پژوهشی واحدهای درسی بگذرانند. در روش سوم دانشجو هم به انجام کارهای پژوهشی میپردازد و هم واحدهای درسی را می گذراند. میتوان گفت برای شرکت در این دوره ها محدودیت سنی اعمال نمی شود و شرایط سنی تحصیل در کانادا در این مقطع خیلی مطرح نیست!

شرایط سنی تحصیل در کانادا

 

شرایط سنی برای تحصیل در دوره دکتری کانادا

در مقطع دکتری هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و در هر سنی که باشید می توانید برای تحصیل در مقطع دکتری درخواست دهید. اما به این شرط که سایر شرایط را نیز دارا باشید. شرایطی مانند دارا بودن نمره آیلتس، سابقه انجام کارهای پژوهشی، پر کردن گپ تحصیلی در صورت وجود و …

شرایط سنی برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا

یکی از امتیازات تحصیل در کانادا دریافت بورسیه تحصیلی است. شرایط سنی برای دریافت بورسیه کانادا وجود ندارد و دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا و دریافت ویزای کانادا را دارند در صورت دارا بودن شرایط که مهمترین آن معدل بالا، سابقه تحصیل خوب و دارا بودن نمره آیلتس است می توانند بورسیه تحصیلی کانادا دریافت کنند. فرقی ندارد در کدام مقطع تحصیلی باشید بدون درنظر گرفتن سن می توانید برای اخذ بورسیه اقدام کنید.

ذکر این نکته ضروری است که پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا بدون در نظر گرفتن سن و محدودیت سنی می توانید در کانادا به کار مشغول شوید. البته این امر در صورتی ممکن است که مجوز اقامت قانونی شما در کانادا به اتمام نرسیده باشد.

در این مطلب شرایط سنی تحصیل در کانادا برای تمام مقاطع تحصیلی را برایتان توضیح دادیم. در صورت تمایل برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا با قصران گشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *