مجوز الکترونیکی سفر به کانادا یا eTA چیست؟ بیشتر اتباع خارجی برای آنکه وارد کشور کانادا شوند ملزمند که ویزای معتبری در اختیارشان باشد. با این حال، شهروندان برخی از کشورها نیازی به دریافت ویزا ندارند. به این کشورها به اصطلاح “کشورهای معاف از ویزا” می‌گویند.

دولت کانادا در سال 2016 شرط جدیدی را برای اتباع کشورهای معاف از ویزا جهت مسافرت هوایی و ورود به خاک این کشور معرفی کرد. در قانون جدید، این افراد باید از مجوز الکترونیکی سفر (eTA) برخوردار باشند.

eta چیست؟

 سیستم جدید درخواست مجوز ورود الکترونیکی (eta) ازتاریخ 29 سپتامبر 2016 برای مسافر‌انی که نیاز به گرفتن ویزا از کانادا ندارند، اجباری شد.این سیستم جدید برای اشخاصی اجباری شد  که شهروند کشور‌هایی هستند که نیاز به گرفتن مجوز ورود به خاک کانادا را ندارند. این مسافرین فقط در صورت ورود به کانادا از طریق مرز‌های هوایی ملزم به گرفتن مجوز ورود الکترونیکی(eta)، حداقل یک روز پیش از پرواز می‌باشند.

به منظور حفاظت امنیتی بیشتر و کنترل دقیق‌تر رفت‌وآمد مسافرین به خاک کانادا اداره مهاجرت و شهروندی باید اطلاعات شخصیِ مسافرین را قبل از ورود به مرزهای هوایی این کشور کاملا در اختیار داشته باشد تا در‌صورت نیاز از این اطلاعات به‌ منظور جلوگیری از ورود بعضی افراد استفاده کند.

پیش از این، اطلاعات مسافرین صرفا از طریق آژانس‌های هواپیمایی و یا کارفرمایان و برخی از سازمان‌ها می‌توانست در اختیار مامورین مرزی قرار‌گیرد که در خیلی از موارد این اطلاعات به ‌شدت ناقص بودند.

شرایط دریافت مجوز الکترونیکی سفر به کانادا (eTA)

  • دارا بودن اصل پاسپورت.
  • برخورداری از سلامت کامل.
  • نداشتن سابقه کیفری.
  • متقاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر اینکه شما دارای وابستگی کاری، مالی و خانوادگی هستید و قصد بازگشت به کشور محل زندگی را دارید.
  • متفاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر اینکه در پایان سفر حتما کانادا را ترک خواهید کرد و توانایی پوشش هزینه‌های سفر خود را در مدت زمان اقامت در کانادا دارید. مقدار تمکن مالی مورد نیاز به شرایط مختلفی بستگی دارد، از جمله مدت زمان و محل اقامت در کانادا (اقامت در هتل اقامت یا منزل اقوام و یا دوستان).

مجوز الکترونیکی سفر به کانادا یا eTA چیست؟

  • کدام گروه از مسافران نیاز به دریافت مجوز الکترونیکی سفر eTA دارند؟

افرادی که تابیعت کشور‌هایی‌ را دارند که برای ورود به کانادا از دریافت ویزا معاف هستند؛

افرادی که دارای اقامت دائم آمریکا ( گرین کارت) هستند و با داشتن گذرنامه کشور اصلی‌ خود و گرین کارت آمریکا به کانادا سفر می‌کنند.

هر دو گروه بالا برای مسافرت هوایی‌ و یا عبور ترانزیت هوایی‌ از کانادا، باید eTA داشته باشند.

این دو گروه از افراد، اگر از مرزهای زمینی‌ یا دریایی‌ کانادا قصد ورود داشته باشند.

( به وسیلهٔ قطار، اتومبیل شخصی‌، اتوبوس، و یا کشتی و قایق‌های تفریحی و شخصی‌) نیاز به eTA ندارند.

  • کدام گروه از مسافران ممکن است شرایط دریافت eTA را داشته باشند؟

شهروندان ۳ کشور، برزیل، بلغارستان و رومانی، که معمولا برای ورود به کانادا باید ویزا بگیرند.

تحت شرایط خاصی‌ اگر از طریق هوایی قصد ورود به کانادا را داشته باشند، می‌‌توانند برای دریافت مجوز الکترونیکی سفر eTA تقاضا بدهند.

همین افراد، اگر از راه زمینی‌ و دریایی‌ بخواهند وارد کانادا بشوند، باید در گذرنامه خود، ویزا داشته باشند.

مدت زمان اعتبار مجوز الکترونیکی سفر (eTA)

مجوز الکترونیکی سفر به کانادا یا eTA چیست؟ مدت اعتبار این مجوز 5 سال یا به مدت اعتبار پاسپورت است. این مجوز معمولا ظرف چند ساعت و یا حداکثر تا72 ساعت صادر می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که افرادیکه دارای گرین کارت آمریکا هستند نیز برای سفر هوایی به کانادا نیاز به دریافت این مجوز دارند، اما افرادی که دارای ویزای معتبر کانادا هستند (ویزیتوری، تحصیلی یا کاری) نیازی به دریافت هیچ مجوز دیگری ندارند و با همان ویزا می‌توانند به آمریکا سفر کنند.

مجوز الکترونیکی سفر به کانادا یا eTA چیست؟

مسافرین چه مدارکی را نیاز دارند؟

متقاضی برای تکمیل فرم آنلاین درخواست مجوز ورود (eta)، به موارد زیر نیاز دارد:

• پاسپورت معتبر از کشور‌هایی که نیاز به گرفتن ویزا برای ورود به کانادا ندارند.

• کارت اعتباری بانکی برای پرداخت 7$ دلار کانادا.

• آدرس ایمیل معتبر.

• دسترسی به اینترنت و مدت زمان کوتاهی جهت تکمیل فرم.

•هزینه 7 دلار کانادا برای بررسی اطلاعات فرد مورد نیاز است.

در بیشتر مواقع، مجوز ورود الکتریکی (eta) بعد از گذشت چند دقیقه از تکمیل درخواست به صورت الکترونیکی با پاسپورت شخص مرتبط می‌گردد. این مجوز برای مدت 5 سال از تاریخی که برای متقاضی صادر می‌شود اعتبار دارد.

مدت تاریخ اعتبار می‌تواند با توجه به هریک از تاریخ‌های زیر کوتا ه تر از 5 سال در نظر گرفته شود:

•تاریخ انقضا پاسپورت معتبر شخص.

•تاریخ لغو مجوز درخواست ورود الکترونیکی.

•تاریخ صدور مجوز جدید درخواست ورود الکترونیکی.

مجوز ورود الکترونیکی (eta) متقاضی شامل نام، تاریخ و محل تولد، جنس، آدرس، ملیت، واطلاعات مربوط به پاسپورت متقاضی می‌باشد. اگر متقاضی به علت ناتوانی جسمی و یا روحی قادر به کامل کردن فرم به صورت الکترونیکی نباشد، فرم مورد نظر می‌تواند به صورت دستی تکمیل و ارسال شود.

قصران گشت ، همراه شما برای اخذ ویزای کانادا

اگر سوال یا ابهامی در مورد eTA یا اخذ ویزای کانادا دارید و خدمات پیکاپ ویزا دارید می‌توانید با واحد مشاوره به شماره ۰۲۱۸۸۶۹۷۰۸۰ تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *