یکی از روش های مهاجرت به کانادا مهاجرت استانی کانادا 2023 است. اداره مهاجرت کانادا برای هر استانی برنامه استانی خاصی را در نظر گرفته است و این امر را به عهده هر استان گذاشته است. مقامات استان ها با در نظر گرفتن برنامه های ایالت خود افراد واجد شرایط برای بازار کار خود را انتخاب می کنند. بسته به اینکه برای چه هدفی قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید برای اخذ ویزای مورد نظر درخواست بدهید.

مهاجرت استانی کانادا 2023

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی با نام  PNP  یا مهاجرت استانی کانادا  شناخته می شود، یکی از زیرشاخه های روش اکسپرس اینتری  است و از روش های سریع مهاجرت به کانادا است. از طریق مهاجرت استانی کانادا این شانس را دارید تا بر اساس تخصص و مهارت هایی که دارا هستید برای اقامت دائم در استان مد نظر خود در کانادا اقدام نمایید.

همه ایالات کانادا به جز استان کبک (Québec) و نوناووت (Nunavut) برنامه مهاجرت استانی کانادا 2023 مختص به خود را دارند.

مهاجرت استانی کانادا 2022

در کانادا استان هایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقدام به جذب و پذیرش استعدادهای بین المللی کرده اند. برنامه مهاجرت استانی کانادا 2023 (PNP) در برخی از استان های کانادا در حال اجرا است که شامل:

 • نوا اسکوشیا
 • ساسکاچوان
 • انتاریو
 • مانیتوبا
 • جزیره پرنس ادوارد

برای ثبت درخواست مهاجرت استانی به کانادا به دو روش درخواست کاغذی و یا از طریق سیستم اکسپرس اینتری باید درخواست خود را ثبت کنید.

فرایند درخواست فیزیکی مهاجرت استانی به کانادا

هر یک از استان های کانادا به صورت جداگانه و اختصاصی برنامه ای برای جذب افراد متخصص در نظر دارند. هر یک از استان های شرکت کننده در این طرح ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلام و منتشر می کنند.

بنابراین شرط اول در روش مهاجرت استانی کانادا ، وجود شغل یا رشته شما در لیست است. سپس باید امتیازات لازم برای استان مورد نظر را کسب نمایید تا در لیست افراد برگزیده مهاجرت استانی کانادا قرار بگیرید.

مهاجرت استانی کانادا 2022

اگر شغل فرد متقاضی در لیست شغلی درخواست فردی استان های کانادا قرار داشته باشد و واجد شرایط باشید با درخواست وی موافقت می شود و بعد از آن می تواند برای PR کانادا درخواست بدهد. برای این اقدام باید طی یک درخواست کاغذی برای اقامت دائم درخواست داد.

به طور کلی از طریق پورتال آنلاین مربوطه یا از طریق درخواست کاغذی به استان مربوطه درخواست خود را باید مطرح کنید. بیشتر بررسی PNP  معمولا بر اساس سیستم ابراز علاقه EOI است که در آن متقاضیان بر اساس تجربه، مهارت های زبان، تحصیلات و … پروفایل خود را تکمیل می کنند. پس از بررسی از متقاضیان با نمرات بالاتر برای مهاجرت استانی دعوت می شود.

اینکه شما به عنوان متقاضی برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا  یا PNP از طریق کدام استان و برنامه مهاجرتی اقدام کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، در ابتدا به تحصیلات و تخصصتان و شهری را برای زندگی کردن در کانادا برگزیده اید بستگی دارد.

برای مهاجرت استانی کانادا 2023 وقتی استان مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید برای استان شرکت کننده در برنامه مهاجرت استانی درخواست ارسال کنید. پس از آن اداره مهاجرت استان هدف شما، درخواستتان را بر اساس نیازهای مهاجرتی و کاری استان، بررسی قصد واقعی شما برای زندگی در آن استان و امتیاز شما در برنامه اکسپرس اینتری بررسی می‌ کند که آیا صلاحیت کافی برای مهاجرت استانی به کانادا را دارید یا خیر. در صورت واجد شرایط بودن می توانیدبرای اخذ ویزای کانادا درخواست دهید.

فرایند درخواست مهاجرت استانی به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری

برای مهاجرت استانی به کانادا 2023 از طریق سیستم اکسپرس اینتری باید با استان مربوطه از طریق این سیستم اقدام نمایید. در صورتی که از طرف استان پاسخ مثبت دریافت کردید باید پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد کنید.

مهاجرت استانی کانادا 2022

مراحل درخواست اقامت دائم از طریق مهاجرت استانی کانادا PNP

ارسال درخواست برای استان مورد نظر

در صورت دارا بودن امتیازات عالی و پروفایل تکمیل برای PR و یا اقامت دائم کانادا معرفی می شوید

پس از آن و با جمع آوری مدارک برای دریافت اقامت دائم کانادا می توانید درخواست دهید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت استانی به کانادا

 • پاسپورت فعلی و تاریخچه سفر
 • مدارک تحصیلی و شغلی
 • وضعیت سلامتی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • اسناد هویتی
 • تمکن مالی

مهاجرت استانی کانادا 2023 یکی از روش های سریع و کم دردسر برای سفر  ومهاجرت به کانادا است، فقط کافیست امتیازات و شرایط لازم برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا را دارا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *