زایمان در کانادا با ویزای توریستی – زایمان در کانادا و همچنین میزان هزینه زایمان در کانادا موضوعی است که طی چند سال اخیر ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده است. در سال 2019 میلادی بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران ایرانی به عنوان توریست و با دارا بودن ویزای کانادا، با عقیده این که فرزندشان با به دنیا آمدن در کانادا می تواند تابعیت آنجا را داشته باشد، و این یک هدیه فوق العاده و بی نظیر برای اوست، اقدام به زایمان با ویزای توریستی کرده اند.

از آنجایی که کانادا بدون تردید یکی از بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است، هر فردی دلش می خواهد فرزند خود را در این کشور به دنیا آورد تا فرزندشان تابعیت آنجا را به دست آورده و  آینده ای تضمین شده را برای او به ارمغان آورد. به همین دلیل بسیاری از سوالات از جمله هزینه های زایمان در کانادا چقدر می باشد و مراحل انجام آن چیست؟ و تولد فرزند در کانادا چه مزایایی دارد؟ به وجود می آید که در این مقاله سعی می شود به تمامی سوالات پاسخ داده شود.

سیستم اعطای تابعیت

طبق قانون بین الملل تابعیت فرد در کشور کانادا به دو صورت امکان پذیر است:

  • اصل خاک

اصل خاک به این معنا است که بدون توجه به ملیت، مذهب و … پدر و مادر، اگر طفلی در خاک کشور کانادا به دنیا بیاید می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند. بنا بر همین علت تعداد زیادی از خانواده ها جهت زایمان به این کشور سفر کرده و اقدام می کنند. شایان ذکر است برخی کشور های دیگر مانند آرژانتین، برزیل، آمریکا و پاکستان نیز از این اصل پیروی می کنند.

  • اصل خون

اصل خون به این معنا است که تابعیت فرزند بر اساس تابعیت پدر و مادر وی به او داده می شود. به عنوان مثال اگر پدر و مادر طفل تابعیت کشور ایتالیا را داشته باشند به او نیز تابعیت ایتالیا داده می شود. قابل ذکر است اگر پدر و مادر دارای تابعیت از دو کشور مختلف را داشته باشد (پدر تابعیت ایتالیا و مادر تابعیت یونان) آنگاه طفل تابعیت هر دو کشور را بر اساس اصل خون دریافت می کند. علاوه بر کانادا کشورهای دیگری مانند ایران، ایتالیا، آلمان و ارمنستان نیز از این اصل پیروی می کنند.

childbirth-canada-with-tourist-visa

هزینه زایمان در کانادا با بیمه و بدون بیمه 

هزینه زایمان در کانادا با بیمه – کانادا جز آن دسته از کشور هایی است که اگر فرد شهروند کانادا باشد و و دارای بیمه نیز باشد، تمامی مراقبت‌های سلامتی و هزینه‌های بهداشتی بر اساس سیستم مراقبتی که دارد، رایگان است. بنابراین در این صورت هزینه زایمان کاملا رایگان است.

در صورت دارا نبودن بیمه اگر زایمان از نوع طبیعی باشد، جهت یک شب اقامت و 10 روز مراقبت بالینی از مادر و فرزند، هزینه آن 5 تا 10 هزار دلار است. و اگر زایمان از نوع سزارین باشد، هزینه آن 10 تا 15 هزار دلار است. پر واضح است، اگر فرد خدمات و مراقبت بیشتری نسبت به سیستم مراقبتی کانادا بخواهد باید به همان میزان هزینه اضافه پرداخت کند. علاوه بر این هزینه چکاب و ویزیت دکتر زنان قبل از زایمان نیز باید پرداخته شود..

و اما اگر فردی با ویزای توریستی کانادا به این کشور سفر کرده و قصد زایمان در این کشور را دارد باید تمامی هزینه ها را شخصا پرداخت کند. در چنین حالتی دولت کانادا هزینه ای را در خصوص زایمان متقبل نخواهد شد. شایان ذکر است چنانچه فرد دارای بیمه بین الملل باشد بدون پرداخت هزینه ای می تواند وضع حمل کند.

به طور کلی می توان مجموع هزینه‌های زایمان در کشور کانادا را به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول شامل هزینه های سفر می باشد. هزینه های ضروری سفر شامل هزینه بلیط، هزینه معاینه و پزشک زنان، اصل هزینه بیمارستان، هزینه محل اقامت است. و اما بخش دوم شامل هزینه‌های غیرضروری مادر است که جنبه راحتی جهت حفظ سلامت او و جنین است. هزینه های غیر ضروری شامل رزرو صندلی اکونومی یا فرست کلاس در هواپیما یا دریافت خدمات و مراقبت بالینی بیشتر است.
در جدول زیر به صورت میانگین تمامی هزینه های زایمان آورده شده است:

مراحل پزشکی زایمان  میانگین هزینه بدون بیمه میانگین هزینه با بیمه یا پوشش Medicare
هزینه معاینات قبل از تولد نوزاد 100-150 دلار 0 دلار
سونوگرافی قبل از تولد نوزاد 300-500 دلار 0-300 دلار
زایمان  از نوع زایمان طبیعی 5000-8000 دلار 0-1،000 دلار
هزینه زایمان از نوع سزارین 10000-12000 دلار 0-1،000 دلار
زایمان در خانه توسط ماما 2500 دلار 860-2،500 دلار

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *