تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم بعد از چند سال امکان پذیر است؟

تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم بعد از چند سال امکان پذیر است؟ سوالی که بسیاری از شما هم ممکن است با آن مواجه شده باشید. یا این سوال که با داشتن چه ویزایی می توان اقامت موقت را به دائم تبدیل کرد و سوالاتی از این قبیل ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد.

دریافت ویزای کوتاه مدت شینگن معمولا از طریق اخذ یکی از ویزاهای تحصیلی، ویزای توریستی و یا ویزای کاری میسر می شود. به احتمال زیاد مطلع هستید که مدت این ویزا 90 روز در بازه زمانی 180 روز است که در انواع ویزای سینگل، دبل و مولتی صادر میشود. برای مثال با دریافت ویزای اسپانیا به صورت توریستی تنها 90 روز می توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزاهای تحصیلی و کاری اغلب برای مدت مشخصی صادر می شوند مثلا با توجه به مدت تحصیل یا قرارداد کاری. این نوع ویزاها  در دسته تایپ C  قرار میگیرند. اما در شرایطی امکان تمدید این نوع ویزاها پس از اتمام مدت آن وجود دارد. برای دریافت ویزای اروپا باید با توجه به کشور مقصد وقت سفارت شینگن دریافت کنید، مدارک خواسته شده را تحویل دهید و برای انگشت نگاری آماده شوید.

اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود؟

تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم از طریق تحصیل

یکی از پر طرفدارترین انواع ویزای شینگن ویزای تحصیلی است. برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن باید از موسسه یا دانشگاه مد نظر نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. دارا بودن نامه پذیرش تحصیلی در کنار سایر مدارک از ملزومات اخذ ویزای تحصیلی است.

مدارک هویتی، مدارک تحصیل، ریز نمرات، تمکن مالی، مدرک زبان انگلیسی و البته نداشتن گپ تحصیلی غیر قابل توجیه از مهمترین ضروریات برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن هستند.

در صورت تکمیل بودن مدارک و پذیرش درخواست ویزای تحصیلی فرد یک ویزای شینگن کوتاه مدت یا همان تایپ C برای او صادر میشود که معمولا اعتباری 1 ساله دارد.

در صورتی که سالهای تحصیل بیشتر از این مدت باشد مثلا دوره کارشناسی که 4 ساله است دانشجو می تواند ویزای خود را برای سال های بعدی تمدید کند.

پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی و یا قبل از آن متقاضی میتواند برای ویزای جستجوی کار در اروپا درخواست دهد و در صورت پذیرش و موفقیت می تواند تا یکسال دیگر در کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشد و به کار مشغول شود.

به این ترتیب با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و پس از آن در صورت دارا بودن شرایط، تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم برای شما امکان پذیر می شود. شرایط تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم نیز وجود دارد که قبلتر درباره آن توضیح دادیم.

برای موفقیت در اقامت دائم شینگن باید به زبان بومی آن کشور تسلط داشته باشید و یا مدرک زبان  خواست شده را دریافت کنید. مثلا در دریافت ویزای اسپانیا و پس از آن اقامت دائم این کشور تسلط به زبان اسپانیایی، امتیاز مثبتی در پرونده شما خواهد بود. سابقه کار و تمکن مالی و حضور مستمر در کشور هدف، اخذ اقامت دائم را تسهیل تر می کند.

اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود؟

تبدیل اقامت موقت از طریق کار به اقامت دائم

همانطور که قبل تر بیان شد،یکی ازانواع ویزای شینگن ویزای کار شینگن است، که به افراد و مشتاقان کار در اروپا امکان اخذ ویزا را می دهد. برخی کشورهای اروپایی مانند اتریش، لهستان و یا آلمان شرایط سختی را در اعطای این نوع ویزا در نظر گرفته اند زیرا بر طبق قانون در این کشورها، اولویت با شهروندان بومی است. در صورتی که نیروی کار مد نظر بومی پیدا نشود، کارفرما می تواند از سایر کشورهای اروپایی و یا غیر اروپایی نیروی کار مورد نظر خود را جذب نماید.

تخصص و حرفه ی شما باید به قدری جذاب باشد که توجه کارفرمای اروپایی را به خود جذب کند تا از میان سایر متقاضیان داخلی و خارجی شما را برگزیند. ویزای کاری شینگن یا همان تایپ D اعتباری یکساله دارد اما در صورت حضور مستمر در کشور مقصد و تمکن مالی خوب، متقاضی می تواند ویزای خود را یکسال دیگر تمدید کند و پس از آن در صورت دارا بودن شرایط ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کند. مثلا در صورتی که فرد بتواند 5 سال در کشور آلمان زندگی و کار کند و از لحاظ قانونی نیز مشکلی نداشته باشد می تواند اقامت دائم این کشور را کسب نماید.این نیز یکی دیگر از موارد تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم بود.

 تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم از طریق خرید ملک

اگر دارای تمکن مالی خوبی باشید از همان ابتدا با خرید ملک در یکی از کشورهای اروپایی می توانید اقامت دائم آن کشور را کسب نمایید. مراحل به این ترتیب است که در ابتدا اقدام به دریافت ویزای کوتاه مدت شینگن و یا تایپ C  می نمایید و اقامتی کوتاه در کشور مد نظر خود را خواهید داشت. پس از آن با ارائه مدارک و موجودی حساب خود و افتتاح حساب در یکی از بانک های کشور مقصد می توانید برای خرید ملک اقدام نمایید.

اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود؟

خرید ملک و سرمایه گذاری یکی از روش های تبدیل اقامت موقت شینگن به دائم میباشد. برای خرید ملک و سرمایه گذاری باید درآمد خالص شما مطابق با میزان تعیین شده باشد که می تواند از راه هایی مانند سود سهام، حقوق بازنشستگی و یا سپرده بانکی تامین شود.

در این نوشته به توضیح اقامت موقت شینگن بعد از چند سال به اقامت دائم تبدیل می شود پرداختیم و روش هایی که از طریق آن می توانید اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنید را معرفی کردیم. جهت دریافت وقت سفارت شینگن ، ویزای شینگن و یا دریافت تورهای اروپایی با ما در قصران گشت در تماس باشید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *