اخذ ویزای کار کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دارندگان ویزای توریستی

تبدیل ویزای توریستی کانادابه اقامت دائم – بدون شک کانادا یکی از محبوب ترین و بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است. از جمله سوالاتی که ممکن است ذهن بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا را به خود مشغول کند، این است که آیا می توان به وسیله ویزای توریستی کانادا اقدام به اخذ اقامت دائم در این کشور کرد یا خیر؟ رویایی که در صورت پیوستن به واقعیت می تواند زندگی بسیاری را دستخوش تغییرات کند. اما آیا واقعا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا وجود دارد؟

جواب تمامی سوالات مرتبط با تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا خیر است. دارا بودن ویزای توریستی کانادا هیچگونه تاثیری در موفقیت فرد درخواست دهنده  اخذ ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای اقامت موقت با ویزای کار نخواهد داشت.

به عبارت دیگر، کشور کانادا در قوانین مهاجرت خود، برای افرادی که با ویزای توریستی خود در این کشور به سر می برند امتیاز ویژه ایی در خصوص دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و یا اقامت دائم کانادا قائل نمی شود. شایان ذکراست شاید فردی که پاسپورتش دارای برچسب ویزای توریستی کانادا باشد، تحت شرایط خاصی بتواند ویزای تحصیلی کانادا و یا اجازه کار در کانادا را دریافت کند، اما این تفکر که ویزای توریستی وی به او اجازه کار در کانادا و یا اقامت دائم در این کشور را می دهد کاملا اشتباه است. تمام واقعیت این است که عنوان تبدیل ویزا در قوانین مهاجرتی این کشور وجود ندارد.

ادامه این مقاله شرایط خاصی و ویژه ای را که فرد امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا خود را به انواع ویزای دیگر را دارد می پردازد:

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

در خصوص ویزای تحصیلی باید گفته شود که امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا با شرایط خاصی وجود دارد اما این بدان معنی نیست که فرد متقاضی با درخواست و پر کردن فرمی، ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهد. شرایط خاص تبدیل ویزا به شرح زیر است:

   • فرد کمتر از 18 سال داشته باشد و برای تحصیل در مقاطع دبستان، راهنمایی و یا دبیرستان اقدام کرده باشد.
   • فرد موفق به پذیرش مشروط از یک آموزش عالی در کانادا شده باشد. در این صورت فرد باید یک درس پیش نیاز را در کانادا بگذراند.

در غیر این صورت اگر فردی حتی موفق به اخذ پذیرش در یکی از موسسات آموزش عالی کانادا شده باشد حتما در ابتدا باید درخواست خود را مبنی به دریافت ویزای تحصیلی کانادا را به یک دفتر ویزای خارج از کانادا ارسال کند.

study-canada

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

در کشور کانادا، تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری کانادا وجود ندارد. فردی که توسط ویزای توریستی کشور کانادا، وارد کشور کانادا شده است به هیچ وجه اجازه کسب درآمد و کار ندارد. شایان ذکر است تنها در صورتی فرد دارای ویزای توریستی کانادا می تواند در این کشور مشغول به کار شود و کسب درآمد داشته باشد که مشمول شرایط زیر باشد:

همسر فرد دارای ویزای توریستی کانادا به وسیله ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار کانادا در این کشور اقامت داشته باشد. باید بیان شود که در این صورت متقاضی باید مشغول به کاری شده باشد که نیازی به دریافت مجوز کار نداشته باشد و همچنین متقاضی از طریق یکی از روش‌های موجود موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده باشد و بخواهد تا قبل از طی شدن مراحل اداری و دریافت کارت اقامت دائم، کار کند. در غیر این صورت فرد با ویزای توریستی کانادا اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت.

Canada-work-permit

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادابه اقامت دائم آرزوی بسیاری از دارندگان این ویزا می باشد. همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد کشور کانادا هیچ امتیازی را برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند و دارای ویزای توریستی کانادا نیز هستند قائل نمی شود. اما باید به این موضوع نیز اشاره کرد که مواردی وجود دارند که دارنده ویزای توریستی در زمان اقامت (حداکثر ۶ ماه) خود در این کشور بتواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

برنامه‌های مهاجرتی

برنامه مهاجرتی کانادا سالیانه آپدیت می شود (برنامه نیروی متخصص فدرال). در صورتی که متقاضی در یکی از برنامه‌های مهاجرتی دولت کانادا واجد شرایط شناخته شود و با درخواستش موافقت شود می تواند در این کشور اقامت دائم را دریافت کند البته در این حالت فرقی نمیکند که فرد در آن زمان در این کشور بوده باشد یا خیر.

موافقت با درخواست اقامت دائم در طول دوران ویزای توریستی

در صورتیکه که فردی با ویزای توریستی کانادا خود به کشور کانادا سفر کرده باشد و قبل از سفر خود جهت مهاجرت به این کشور اقدام کرده باشد و در میانه راه با درخواست فرد موافقت شده باشد در این صورت، فرد به صورت مجازی وارد کانادا شده و بعداز ورود به کانادا، می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل کند.

ازدواج با فرد مقیم کانادا

در صورتیکه متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا با ویزای توریستی وارد این کشور شده باشد و با فردی کانادایی یا مقیم دائم این کشور ازدواج کند، در این صورت فرد مقییم کانادا می‌تواند اسپانسر متقاضی در داخل کانادا تلقی شود. البته در صورتی ازدواج با فرد مقیم کانادا منجر به دریافت اقامت دائم در این کشور می شود که شرایط زیر شامل حال آن ها شود:

   • طرفین ازدواج بالای 18 سال باشند.
   • همسر فرد متقاضی اقامت دائم بتواند به مدت ۳ سال از نظر مالی همسر خود را ساپورت کند.
   • حتما باید از ثبت ازدواج و زندگی مشترک طرفین حداقل دو سال گذشته باشد.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *