تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار و تحصیل – توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانونی از کانادا دیدن می کند. سالیانه کشور کانادا بیش از ۳۵ میلیون بازدید کننده را میزبانی میکند که با ویزاهای غیر اقامتی وارد این کشور میشوند.

به غیر از افراد دارای اقامت کانادا و شهروندان کانادایی، برای مسافرت به کانادا همه افراد نیاز به مجوز ورود به کانادا و ویزای کانادا را دارند.در سالیان اخیر اداره مهاجرت کانادا، قوانین آسان‌تری جهت اخذ ویزای کانادا تصویب کرده است. این مقاله قصد دارد در ارتباط با چگونگی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار کانادا و ویزای تحصیلی کانادا، مطالب مفیدی را به شما همراهان گرامی ارائه دهد.آیا می توان ویزای توریستی کانادا را به ویزای کار کانادا و ویزای تحصیل کانادا تبدیل کرد؟

tourist-visa-to-a-work-canada -and-study-visa

واقعیت این است که امکانی به عنوان تبدیل ویزا اساسا در قوانین مهاجرت کانادا وجود ندارد! به بیان دیگر فردی که برچسب ویزای توریستی کانادا به پاسپورتش الصاق شده باشد، شاید بتواند با داشتن شرایطی خاص ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار کانادا دریافت کند، اما اینکه ویزای توریستی وی به اجازه کار در کانادا و یا اقامت دائم این کشور تبدیل شود، اساسا افسانه‌ای بیش نیست.

به صراحت می‌توان گفت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا و یا تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم به آن معنی که نوع ویزا از شکلی به شکل دیگر تبدیل شود، امکان پذیر نیست.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

لفظ تبدیل در اینجا بدان معنی نیست که متقاضی با اقدامی قانونی و پر کردن فرمی خاص بتواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند. بلکه به این معنی خواهد بود که این افراد در ۲ مورد ویژه می‌توانند در زمان اقامت در کانادا با ویزای توریستی، برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند.

  • نخست اینکه فرد متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد و برای تحصیل در مقطع دبستان، راهنمایی یا دبیرستان به کانادا اقدام کرده باشد.
  • دوم اینکه متقاضی موفق به اخذ پذیرش مشروط از یک مرکز آموزش عالی در کانادا بشود؛ در این مورد فرد می‌بایست یک درس پیش نیاز را در خاک کانادا بگذارند.

tourist-visa-to-a-work-canada -and-study-visa

شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا وجود ندارد، در واقع فردی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده است، اجازه کار ندارد، مگر اینکه:

  • اگر نوع کار، حرفه یا شغل مربوطه، نیازی به مجوز کار نداشته باشد و از نظر قانونی هم منعی شامل آن نشود، می‌توان از طریق مشاوره با فردی که مجوزهای قانونی را دارد، مراحل تبدیل ویزای توریستی به کار را با موفقیت پشت سر گذاشت.
  • فردی که همسرش در کانادا ویزای کار یا تحصیلی دارد می‌تواند این تبدیل ویزا را به سهولت انجام دهد. انجام این کار معمولاً به آسانی صورت نمی‌گیرد و نیاز به متخصص و مشاوری باتجربه و ماهر دارد، بنابراین نباید فریب تبلیغات پر زرق‌ و برق افراد و موسسه‌های سودجو و کلاهبردار را خورد و باید با دیدی وسیع و اطلاعاتی کافی؛ نسبت به این تبدیل ویزا، اقدام کرد.

tourist-visa-to-a-work-canada -and-study-visa

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

اگر قبل از این که فرد بخواهد به کانادا سفر کند، درخواست مهاجرت به این کشور داده باشد و با تقاضای وی موافقت شود، می‌تواند به صورت مجازی وارد کانادا شده و ویزای توریستی خود را به اقامت دائم تبدیل نماید.

روش دیگر دریافت اقامت دائم، ازدواج با یک شهروند کانادایست که طبق این روش، فرد کانادایی به عنوان اسپانسر فرد مورد نظر در این کشور شناخته شده و او را قادر به دریافت اقامت شغلی و در نهایت اقامت دائم می‌کند.

فردی که تحت فشار شدید و نیازمند به کمک‌های انسان دوستانه بوده و صلاح کودکش در این باشد که به کشور کانادا مهاجرت نماید، می‌تواند به کمک یک وکیل با احتمال پنجاه-پنجاه اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

تبدیل ویزای توریستی به پناهندگی کانادا

در جواب به این سوال باید بگوییم که پاسخ مثبت است. اما برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم یا درخواست پناهندگی باید مدارک قابل قبولی را ارائه کنید یا واجد شرایط تعیین شده باشید.اگر فردی بخواهد با ویزای توریستی پناهندگی کانادا را بگیرد می‌تواند از همان بدو ورود درخواست خود را ارائه کند تا ابتدا بعد از بررسی‌های لازم و پذیرش از سوی دولت کانادا بتواند اقدامات بعدی را انجام دهد.اگر فردی بخواهد با ویزای توریستی پناهندگی کانادا را به دست آورد باید مراحل سختی را پشت سر بگذارد و بداند که احتمال رد شدن درخواست او وجود دارد. از همان ابتدا مدت زمان اقامت و تشخیص صلاحیت دریافت پناهندگی و اقامت دائم فرد متقاضی برعهده‌ افسر مهاجرت و دولت کانادا است.

درآخر می‌توان گفت اگر با ویزای توریستی کانادا در این کشور حضور دارید و فاقد شرایطی هستید که در بالا به آنها اشاره شد، عملا نمی‌توانید برای تبدیل ویزای توریستی به کار در کانادا و یا تحصیل در کانادا کاری انجام دهید و اقامت موقت شما در این کشور به عنوان ویزیتور کمکی به شما نخواهد کرد. اگر در کانادا هستید و می‌خواهید برای ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کار کانادا و یا اقامت دائم کانادا اقدام کنید، بر اساس قوانین کانادا می‌بایست درخواست خود را از طریق یکی از سفارت‌های کانادا در خارج از این کشور ثبت کرده و منتظر جواب بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *