ویروس کرونا و تاثیر آن بر ویزای شینگن – همانطور که میدانید متاسفانه این روزها با پیشرفت صعودی فراگیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر تمامی پرواز ها و سفر ها صدور ویزای شینگن و ویزای کانادا و سایر کشورها را تحت شعاع خود قرار داده است.

سرعت گسترش کرونا باعث ایجاد نگرانی در اکثر کشورهای جهان شده است به همین دلیل بسیاری از کشورها و از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفته اند که تمامی پرواز ها را لغو کنند. این نگرانی ها فقط به لغو شدن پروازها ختم نشده و تاثیر بسیاری بر نحوه دریافت ویزای شینگن گذاشته است.

در این مقاله قصد داریم شما را با اخرین خبرهای مرتبط با ویزای شینگن و ویروس کرونا و تاثیر آن بر ویزای شینگن مطلع کنیم.

ویروس کرونا و لغو وقت سفارت ها

اولین اقدام جهت اخذ ویزا و رفتن به سفر دریافت وقت سفارت آن کشور می باشد. در حال حاضر جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به صورت موقت، اکثر سفارت خانه ها اقدام به لغو وقت سفارت متقاضیان کرده اند. توصیه می شود افرادی که قصد مراجعه به صفارت خانهها را دارند حتما قبل از مراجعه به سایت آن سفارت خانه مراجعه کنند و از لغو نشدن وقت خود مطمئن شده و در صورتیکه لغو نشده باشد با احتیاط کامل و رعایت موارد بهداشتی در محل حضور پیدا کنند.

* با توجه به پیش بینی سازمان بهداشت جهانی این عملیات جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و بعد از آن تقریبا همه چیز به حالت عادی خواهد برگشت. به همین دلیل ممکن است حجم درخواست ها بسیار زیاده باشد و باعث پر شدن وقت سفارت ها گردد. لذا اگر تصمیم به سفر در نیمه دوم فصل بهار را دارید بهتر است هر چه زودتر جهت اخذ وقت سفارت اقدام نمایید.

همانطور که بیان شد اخذ ویزا برای تمامی کشورها دچار مشکل شده است و اخذ ویزای شینگن نیز از این موضوع استثنا نمی باشد. در حال حاضر آخرین وضعیت سفارت ها در ایران به شرح زیر می باشد:

 • سفارت اتریش : از تاریخ 27 فوریه امکان صدور ویزا از طریق سفارت و حتی VFS وجود نخواهد داشت و چنانچه افرادی قبل از این تاریخ پاسپورت را تحویل داده باشند، نتیجه از طریق پیک برای مسافر ارسال خواهد شد. جهت آشنایی با وی اف اس گلوبال (VFS Global) کلیک فرمایید.
 • سفارت ایتالیا : هرگونه مراجعه به سفارت  لغو می باشد، شایان ذکر است از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ کارگزاری CKGS اعلام کرده است تا اطلاع ثانویه هیچ پرونده ای تشکیل نخواهد شد.
 • سفارت آلمان : در 11 اسفند اعلام کرد تا اطلاع ثانوی سفارت تعطیل خواهد بود.
 • سفارت لهستان : سفارت کشور لهستان بدون اعلام، مدت زمان خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده است و تنها به وقت هایی که قبلا گرفته شده است خدمات ارائه می نماید.
 • سفارت هلند : از تاریخ 8 مارچ تا اطلاع ثانوی کلیه خدمات را به حالت تعلیق درآورده است و کلیه وقت های این بازه لغو شدند.
 • سفارت دانمارک : این سفارت خانه نیز کلیه خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده است.
 • سفارت فرانسه : سفارت فرانسه در حال حاضر خدمات ویزا را انجام می دهد و مشکلی در روند صدور ویزا با شهروندان ایرانی ندارند.

همانطور که مطالعه فرمودید ویروس کرونا و تاثیر آن بر ویزای شینگن کاملا روشن است. از این رو اگر قصد سفر به اروپا را دارید بهتر است آن را به عقب بیاندازید و جهت مشاوره رایگان با قصران گشت با سال ها تجریه در زمینه اخذ ویزای شینگن، ویزای کانادا و پیکاپ ویزا تماس حاصل فرمایید.

از این رو میتوانیم تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن را به وضوح مشاهده کنیم. پس بهتر است برنامه ریزی سفر خود را به اروپا چند هفته عقب تر بیاندازیم.

coronavirus

اضافه شدن مدارک جهت دریافت ویزای شینگن

بر اساس اطلاعیه اتحادیه اروپا در تاریخ 14 آوریل، افرادی که در این روزها قصد دریافت ویزای شینگن دارند علاوه بر مدارک لازم جهت دریافت ویزای شینگن، باید بدانند ارائه نتایج آزمایش COVID-19 و بعد از آن واکسیناسیون الزامی خواهد بود.

تمدید کنترل مرزی کشور ها 

 • کشور لهستان

مقامات کشور لهستان در تاریخ 10 آوریل تصمیم گرفتند کنترل داخلی مرزی خود را تا 3 ماه می تمدید کنند.

 • کشور نروژ

مقامات کشور نروژ در تاریخ 14 آوریل بر اساس بررسی های اخیر انجام شده که مبنی بر آن است هنوز ابتلا به بیماری فراگیر کرونا ویروس در سطح مورد نیاز کاهش نیافته است، کنترل مرزی خود را 20 روز تمدید کرد. مقامات کشور نروژ تصمیم گرفته بودند که کنترل مرزهای داخلی خود را تا 15 آوریل انجام دهند اما در تاریخ 14 آوریل تصمیم جدید توسط آن ها گرفته شد و بنا بر آن شد که کنترل مرزهای داخلی این کشور 20 روز دیگر یعنی تا 5 ماه می تمدید شود.

سایر خبر ها

 • محدودیت های شینگن می تواند وضعیت اقتصادی اروپا را بدتر کند:

مقاله ای که توسط انیستیتوی روابط بین المللی لهستان (PISM) در تاریخ 14 آوریل منتشر شده است، طی یک خبر نامه ای ادعا کرده است : محدود کردن سفر به محدوده شنگن به علت اقدامی جهت مبارزه با گسترش ویروس کرونا، باعث وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی در اروپا خواهد شد.

 • اسلوونی عملیات عبور مرز موقت روبیچ با ایتالیا را گسترش می دهد

مقامات اسلوونی در تاریخ 14 آوریل تصمیم گرفتند جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا عملیات عبور مرز بین روبیچ و ایتالیا را تا تاریخ 5 ماه می تمدید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *