نام رسمی کشور برزیل ، جمهوری فدراتیو برزیل است و به عنوان بزرگ ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی شناخته شده است ، شاید فکر می کنید که پایتخت برزیل کجاست ، نخیر ، ریودوژانیرو پایتخت برزیل نیست ، برازیلیا پایتخت این کشور زیباست و و زبان رسمی در برزیل پرتغالی می باشد. این کشور که منطقه‌ی وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس دربر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره‌ی آمریکا است و به‌جز اکوادور و شیلی، با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

 

 در واقع فوتبال، محبوب‌ترین ورزش برزیل به حساب می‌آید و به همین دلیل این کشور شهرت زیادی به‌خاطر فوتبالیست‌های مشهور خود دارد. علاوه بر این، جالب است بدانید که در پایان ماه فوریه (اسفند)، بزرگ‌ترین فستیوال جهان با بالا گرفتن تب مهمانی و هیجان در سرتاسر برزیل به‌راه می‌افتد. کارناوال ریو بزرگ‌ترین جشن این کشور به شمار می‌رود که مردم سراسر جهان را به سمت این شهر می‌کشاند.

ساعت رسمی برازیلیا، پایتخت برزیل، ۵ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است. برزیل نیز یکی از کشورهایی به شمار می‌رود که شهروندان ایرانی برای سفر به آن باید ویزا تهیه کنند. ویزای توریستی یا روادید گردشگری برزیل، در حال حاضر با ثبت‌نام اینترنتی در وب‌سایت سفارت برزیل در تهران و با اعتبار سه ماهه صادر می‌شود.

آب و هوای برزیل

همان طور که گفته شد ، برزیل دارای آب و هوایی متنوع است که بخش بزرگی از آن گرمسیری و پوشیده از جنگل های بارانی آمازون است ، رود آمازون هم در همین جا جاری است ، علاوه بر آب و هوای گرمسیری ، برزیل دارای آب و هوای کوهستانی ، نیمه خشک در شمال شرقی ، استوایی در شمال و معتدل در جنوب کشور می باشد ، آب و هوای استوایی در شمال وجود دارد که همیشه در آن ها بارش باران دیده می شود و مانند کشورهای آسیای جنوب شرق می باشد ، با توجه به این که برزیل دارای آب وهوای متنوعی است ، بنابر سلیقه ای که دارید می توانید در تمامی ماه های سال به این کشور زیبا سفر کنید و لذت ببرید ، ولی به یاد داشته باشید که برزیل در نیمکره جنوبی قرار دارد و زمستان و بهار آن با نیمکره شمالی که ایران در آن قرار دارد ، کاملا متضاد است ، یعنی بهار ایران ، زمستان برزیل است .

فرهنگ و رسوم مردم برزیل

یکی از مهم ترین دلایل وحدت برزیلی ها زبان آن هاست ، در این کشور همه به زبان پرتغالی صحبت می کنند و تنها سرخپوستان‌ آمریکایی و افراد مهاجر تسلط کامل به زبان پرتغالی ندارند ، لهجه پرتغالی ها با برزیل ها متفاوت است و می توان آن را تمیز داد ، اگر به زبان های انگلیسی و اسپانیایی آشنایی دارید می توانید به راحتی از جاذبه های گردشگری برزیل بدون نیاز به راهنما دیدن کنید چرا که کردم برزیل کمی با این زبان های آشنایی دارند .

در برزیل ، آزادی مذهب حاکم است و هر کسی هر مذهبی را که بخواهد انتخاب می کند ، ولی کلیسا بر زندگی سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی مردم بسیار تاثیرگذار است ، مذهب کاتولیک به عنوان مذهب اصلی در برزیل شناخته می شود و سایر اقلیت‌ ها مانند پروتستان ‌، بودایی ، یهودی ، ‌شینتو ، ‌مسلمان نیز طرفدارانی دارد.

 

گردشگران می‌توانند در سفرشان به برزیل، سوغاتی‌هایی نظیر لباس‌های سنتی سامبا، سنگ‌های قیمتی، پارچه کنگا، صندل لاانگشتی، اشیایی تزئینی به شکل یا با نقوش زنان باهیایی، شیرینی برزیلی، کره شیشه‌ای و پیراهن تیم فوتبال برزیل را برای عزیزان خود تهیه کنند.

 

مهمترین شهر های کشور برزیل

از مهمترین و مشهورترین شهرهای کشور برزیل می توان به شهرهای زیر اشاره کرد:

 • شهر سائوپائولو: این شهر با داشتن 12 میلیون نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین شهر های این کشور بوده و به عنوان اصلی ترین شهرهای صنعتی در آمریکای جنوبی شناخته شده است. شما می توانید در این شهر فرهنگی از ملیت های مختلف را مشاهده کنید.
 • شهر ریودوژانیرو: این شهر با داشتن 450 سال قدمت خود دومین شهر بزرگ کشور برزیل می باشد که در سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است و یکی از دیدنی ترین و گردشگرپذیرترین شهر های کشور برزیل می باشد.
 • شهر برازیلیا: در سال 1960 به شکل رسمی پایتخت این کشور شناخته شد و از مهمترین شهرهای سیاسی در آمریکای جنوبی به شمار می رود.

 

نکات مورد توجه در سفر به کشوربرزیل

از مهمترین نکاتی که بایستی در هنگام سفر به کشور برزیل با تور برزیل به آنها توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احترام گذاشتن به آداب و رسوم مردم کشور برزیل.
 • پیروی از قوانین و مقررات وضع شده در این کشور.
 • به همراه داشتن مدارک شناسایی.
 • به همراه داشتن نقشه توریستی این کشور.
 • مطالعه در مورد آداب و رسوم این کشور.
  شما با توجه به موارد فوق می توانید سفر بسیار آسان و راحتی را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی برزیل:

 • اصل پاسپورت.
 • ترجمه شناسنامه.
 • پاسپورت های باطله.
 • پرینت حساب ۳ ماهه.
 • نامه تمکن مالی.
 • ۲ قطعه عکس جدید ۴.۵ × ۳.۵ با پشت زمینه سفید.
 • سند در صورت داشتن.
 • گواهی اشتغال به کار یا مدارک شغلی.

 

نکته: تمامی مدارک باید با مهر ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.