کشور دانمارک یکی دیگر از کشورهای شناخته شده اروپا و واقع در شمال این قاره است. دانمارک عضو کشورهای اتحادیه اروپاست اما هنوز به اتحادیه پولی این کشور یعنی یورو نپیوسته است.

کشور پادشاهی دانمارک عضو شینگن است و از مهترین همسایگان آن آلمان، سوئد و نروژ هستند. دانمارک هر ساله در لیست مرفه ترین کشورهای اروپایی قرار داشته است. پایتخت آن یعنی کپنهاک از استانداردهای بالای زندگی برخوردار است به همین جهت افراد زیادی زندگی در دانمارک و مهاجرت به این کشور را انتخاب می کنند.

علاوه بر رفاه و امنیت در این کشور جاذبه های گردشگری در دانمارک فراوانند.

برای سفر به دانمارک باید ویزای دانمارک دریافت کنید که در انواع ویزای کاری، توریستی و تحصیلی دانمارک صادر می شود. برای دریافت هر کدام از ویزاهای دانمارک شرایط خاصی وضع شده است که میبایست دارای آن باشید.

ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

همانطور که گفته شد دانمارک انواع ویزاها را برای علاقه مندان فراهم کرده است اما محبوبترین و راحت ترین ویزای دانمارک ویزای توریستی این کشور است. با این حال اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بعد از ارسال مدارک از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

افرادی که ویزای دانمارک را دریافت می کنند مانند سایر کشورهای این حوزه مجاز هستند برای مدت 90 روز در این کشور حضور داشته باشند. ویزای توریستی دانمارک نوعی ویزای کوتاه مدت است که متقاضی با فراهم کردن اسناد و مدارک درخواست شده و دریافت وقت از سفارت دانمارک برای تحویل مدارک و انجام بایومتریک حاضر شود.

انواع ویزای دانمارک

عضویت دانمارک در حوزه شینگن به سال 2001 بازمیگردد. به همین جهت برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن دانمارک دریافت کنید که دربازه زمانی 180 روز مجاز هستید 90 روز در این کشور بمانید. توجه داشته باشید که اگر بعد از اتمام مدت ویزای خود خاک این کشور را ترک نکنید دچار عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن چیست؟ می شوید.

ویزای کوتاه مدت کشور دانمارک در انواع مختلفی صادر می شود:

ویزای ترانزیت یا ویزای نوع Aبرای حضور کوتاه مدت در فرودگاه دانمارک صادر می شود و کاربرد آن زمانی است که فرودگاه دانمارک به عنوان واسط میان کشورهای مبدا و مقصد عمل می کند.

 • ویزای نوع ‌B نوعی از ویزای ترانزیت شینگن است که متقاضی با دریافت ان می تواند در بیش از یک کشور در منطقه شنگن توقف داشته باشد. این نوع ویزا اغلب برای رانندگان کامیون صادر می شود که برای تحویل بار خود به مقصد باید از چند کشور عبور کنند. مدت مجاز حضور در هر کدام از کشورها نباید از 5 روز تجاوز کند.
 • ویزای توریستی یا ویزای نوع C برای افرادی که قصد گشت و گذار و دیدن اقوام خود در دانمارک را دارند صادر می‌شود.

افرادی که به قصد کار، تحصیل و یا اقامت دائمی قصد سفر به دانمارک را دارند میبایست ویزای دانمارک نوع D دریافت کنند. ویزای نوع D اجازه اقامت طولانی مدت را به متقاضی می دهد. البته اخذ این ویزا به متقاضی اجازه می دهد به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر داشته باشند.

دریافت ویزای توریستی دانمارک

اخذ ویزای دانمارک این امکان را به دارنده آن می دهد تا به راحتی بتواند به سایر کشورهای منطقه شینگن سفر کند. برای دریافت ویزای توریستی دانمارک با فراهم کردن مدارک و دریاف وقت از سفارت این کشور می توانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید. کارگزاری VFS مسئول رسیدگی به درخواست متقاضیان دریافت ویزای توریستی دانمارک است. بهتر است چند ماه جلوتر از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزای توریستی این کشور وارد عمل شوید، زیرا ممکن است تحت برخی شرایط پیش بینی نشده صدور ویزای شما با تاخیر مواجه شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک

به خاطر داشته باشید که مدارک خود را کامل و بدون نقص یا کسری فراهم کنید و تحویل دهید زیرا هر گونه جعل یا نقص در مدارک دریافت ویزای شما را با اشکال مواجه میکند یا باعث ریجکتی ویزایتان می شود. چک لیست مدارک لازم برای دریافت ویزای دانمارک به صورت زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانمارک
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه اسناد ملکی و مالی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • ارائه دعوت نامه در صورت وجود
 • واچر و رزرو هتل
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • گردش حساب ۳ ماهه و تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار با ذکر ارائه سمت
 • فیش های حقوقی
 • گواهی اشتغال به تحصیل

در بین مدارک گفته شده تمکن مالی و گردش حساب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا به این طریق به سفارت اعلام میکنید توانایی لازم برای هزینه سفر خود را دارید و طول مدت اقامت در دانمارک سربار دولت این کشور نخواهید شد. هر چه تعداد تراکنش ها و مبلغ مانده حساب شما بیشتر باشد بهتر است. اما به طور کلی میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای دانمارک 200 میلیون تومان است.

دعوتنامه نیز می تواند شانس دریافت ویزای دانمارک را بالا ببرد اما ضرورت نیست. در متن دعوتنامه باید مدت زمان حضور متقاضی در دانمارک، تاریخ حضور او، مشخصات فرد دعوت کننده و دعوت شونده، محل اقامت متقاضی ذکر شد.

ویزای دانمارک

ریجکتی ویزای دانمارک

در صورتی که مدارک شما کامل نباشد و یا آفیسر پرونده از بازگشت شما به کشورتان مطمئن نباشد با درخواست ویزای شما موافقت نمیشود.

عواملی مانند بیمه نامه مسافرتی نامعتبر، عدم توانایی در پرداخت هزینه های ویزا یا اقامت در دانمارک، نقص در مدارک، ارائه مدارک جعلی و یا دعوتنامه نامعتبر از دلایلی است که دریافت ویزای شما را با خطر مواجه می کند.

رفع ریجکتی ویزای دانمارک

در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود با برطرف کردن نواقص پرونده می توانید برای رفع ریجکتی و یا اقدام دوباره برای دریافت ویزا اقدام نمایید. باید نامه ای خطاب به سفارت دانمارک نوشته و در آن اعتراض خود را اعلام کنید. اگر دلایل ریجکتی مورد قبول شما نیست و یا آنها را رفع کرده اید، مراتب را توضیح دهید و اعلام کنید که شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید.

مراحل دریافت ویزای دانمارک

برای دریافت ویزای دانمارک باید بعد از جمع آوری مدارک خود از سفارت وقت دریافت کنید. کارگزای VFS مسئول رسیدگی به پرونده متقاضیان است. باید در روز تعیین شده با در دست داشتن مدارک در مرکز حضور داشته باشید. فراموش نکنید پاسپورت خود را همراه داشته باشید. در روز حضور در کارگزاری مدارک خود را تحویل می دهید و پس از ثبت اطلاعت بیومترک می بایست منتظر پاسخ سفارت دانمارک باشید.

مدت زمان پاسخدهی به درخواست ویزای شما 14 تا 21 روز کاری است. در صورتی که با ویزای شما موفقت شده باشد می بایست به همراه کارت شناسایی برای دریافت پاسپورت و ویزای خود به دفتر وی اف اس مراجعه کنید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *