سریعترین روش اخذ ویزای 2022

سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022 – یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان اخذ ویزای شینگن را به خود مشغول می کند این است که آسانترین روش اخذ ویزای شینگن 2022 چیست؟ کدام روش و یا چه کشوری برای دریافت ویزا راحت تر خواهد بود؟ قبل از اینکه اقدام به دریافت ویزا شینگن کنید باید از تمام جزئیات و یا ملزومات و انواع ویزای شینگن آگاهی داشته باشید. پس بهتر است در ابتدا به تعریف و ذکر جزئیات از شرایط اخذ ویزای شینگن بپردازیم و در انتها عنوان می کنیم سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022 کدام است.

سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022

 ویزای شینگن، انواع آن و روش های اخذ شینگن

شینگن منطقه ای در اروپا است که شامل 26 کشور می باشد، با اخذ این ویزای اروپا می توانید به تمام کشورهای عضو بدون اینکه نیاز به روادید آن کشور داشته باشید وارد شوید. در مقاله ویزای شینگن به تفصیل درباره این نوع ویزا صحبت کردیم. به طرق مختلف می توانید موفق به اخذ شینگن شوید که محبوبترین و متداول ترین نوع این ویزا، ویزای توریستی شینگن است.

ویزای توریستی شینگن نوعی ویزای کوتاه مدت است که اعتبار آن محدود و نهایتا 90 روز است که در دو نوع مولتی و سینگل صادر می شود. نمی توان ویزای توریستی شینگن را جزو سریعترین و یا آسانترین روش اخذ ویزا اروپا در نظر گرفت زیرا برای دریافت آن حداقل باید از 6 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید؛ به خاطر داشته باشید که مراحلی مانند جمع آوری مدارک، آپلود آنها، دریافت گواهی عدم سوء پیشینه، تمدید پاسپورت اگر منقضی شده باشد و مدت زمان بررسی پرونده و مدارک شما توسط سفارت که حداقل 1 ماه زمان می برد، از مواردی هستند که برای تهیه آنها باید، طول زمان را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از روش های دریافت ویزا دارا بودن دعوتنامه است که در دریافت ویزای شینگن بسیار موثر بوده و مدرک معتبری محسوب می شود. یکی از معتبرترین دعوتنامه هایی که می توانید داشته باشید، دعوتنامه از طرف دانشگاهی است که برای تحصیل درنظر گرفته اید. در واقع شما از طریق ویزای تحصیلی و با دارا بودن دعوتنامه اقدام به دریافت ویزای شینگن می کنید.

سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022

برای اخذ دعوتنامه باید درابتدا مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه مد نظرتان فرستاده و منتظر بررسی آنها باشید. درصورتی که از سمت دانشگاه پذیرفته شوید از سوی استاد و دپارتمان دانشگاه دعوتنامه دریافت میکنید. حال وقت آن است برای اخذ ویزا اقدام کنید. می توانید از کارشناسان مجرب قصران گشت برای دریافت وقت سفارت کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی شینگن دست کم 3 ماه زمان میبرد، پس نمی توان ویزای تحصیلی را هم جزو سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022 درنظر گرفت.

ویزای شینگن کاری هم مانند ویزای تحصیلی به دعوتنامه نیاز دارد و شما باید از سوی کارفرمای خود دعوتنامه داشته باشید. در نوشته انواع دعوتنامه ویزای شینگن اشاره کرده ایم که برای اخذ ویزای کاری شینگن به دعوتنامه احتیاج دارید و شرایط دریافت ویزا را کامل توضیح داده ایم. اما اخذ این نوع از ویزا هم زمانبر است زیرا برای مذاکرات با کارفرما یا بعضا تعاملات بین شرکت خود و شرکت خارجی نیاز به زمان دارید.

روش دیگر اخذ ویزای شینگن اسپانسرشیپ است. اگر دارای اقوام درجه اول یا دوم در یکی کشورهای عضو حوزه شینگن هستید که از حق شهروندی و یا اقامت دائم برخوردار است می توانید به راحتی و سرعت ویزای شینگن دریافت کنید. به این ترتیب که فرد مقیم آن کشور دعوتنامه ای مبنی بر دعوت شما به کشور مورد نظر ارسال می کند.

البته فرد دعوت کننده باید دارای شرایطی باشد مثلا از نظر مالی در وضعیت مطلوبی بوده و بتواند هزینه های مربوط به شما را ساپورت کند. در دعوتنامه باید مشخصات هویتی، آدرس محل سکونت فرد دعوت کننده و اثبات وضعیت مالی را ذکر شده باشد.

در صورتی که فرد متقاضی این ویزا دارای دعوتنامه اسپانسرشیپ باشد فقط میبایست مدارک اولیه اخذ ویزای شینگن مانند پاسپورت معتبر و مدارک هویتی ارائه دهد. بیشتر مسئولیت اصلی در این نوع ویزا بر عهده اسپانسر است.

سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2022

در این نوع اخذ ویزا تقریبا همه چیز مهیا است و اگر مدارک و درخواست فرد دعوت کننده کامل باشد مشکل خاصی برای اعطای این ویزا به نظر نمیرسد. فرد متقاضی ویزای شینگن هم جز اقدامات مربوط به گرفتن وقت سفارت و انگشت نگاری و تهیه بلیط ملزم به انجام کار دیگری نیست.

اینطور که مشخص است سریعترین روش اخذ ویزای شینگن از طریق اسپانسرشیپ است و در مدت زمان کوتاهی موفق به کسب آن می شوید.

و در آخر به خاطر داشته باشید باید از کشوری که از طریق آن برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده اید وارد این منطقه شوید، اما برای خروج از حوزه شینگن هر کدام از 26 کشور عضو شینگن می توانند گزینه انتخابی شما باشند. از میان کشورهای عضو، فرانسه، سوئیس و اسپانیا شرایط راحت تری را برای اعطای ویزای شینگن برای متقاضیان فراهم کرده اند. هر ساله اخذ ویزای شینگن و ویزای اروپا با تغییراتی مواجه می شود. توصیه می کنیم مقاله شرایط جدید اخذ ویزای شینگن در دوره کرونایی 2021 را مطالعه کنید تا از جدیدترین تغییرات مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *