سفر و یا مهاجرت به یک کشور جدید تجربه ای متفاوت است. از آداب معاشرت و فرهنگ آن کشور گرفته تا آداب و  رسم و رسوم غذا در آن. فرانسه نیز یکی از کشورهایی است که با قرار گرفتن در حوزه شینگن، از کشورهای محبوب برای سفر و مهاجرت است.

به خصوص در ایام نوروز، دریافت تورهای نوروزی و سفر به فرانسه و پاریس انتخاب بسیاری از ایرانیان است. پیش از سفر به فرانسه خوب است که با عادات غذایی در فرانسه آشنا شوید. رعایت آداب و رسوم مردم یک کشور از سوی مهمان می تواند تاثیر بسیار زیادی در روابط اجتماعی او داشته باشد.

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید یا در تدارک سفری نسبتا طولانی به فرانسه هستید بهتر است با عادات غذایی در فرانسه در آشنا شوید.

عادات غذایی در فرانسه

عادات غذایی در فرانسه

هر کشوری عادات غذایی و یا مرسومات خاصی دارد که منحصر به فرد است و گاهی رعایت نکردن آنها از سوی مهاجران و گردشگران ممکن است باعث دلزدگی مردم میزبان شود. در فرانسه نیز عادات غذایی زیادی وجود دارد، مانند اینکه بسیار شنیده اید که فرانسوی ها قهوه زیاد می نوشند. اما بیاید به شنیده ها بسنده نکنیم و ببینیم واقعا عادات غذایی در فرانسه چگونه است؟

در فرانسه دیر شام می خورند!

از جمله عادات غذایی در فرانسه دیر شام خوردن است/ برخلاف برخی از کشورهای اروپایی، مانند آلمان و هلند، که مردم تمایل دارند از یک وعده غذایی اوایل عصر و در حدود ساعت 18:00 لذت ببرند، فرانسوی ها ترجیح می دهند تا دیرتر شام خود را بخورند. در واقع آنها معمولاً تا حدود ساعت 20:00 یا حتی قبل از آن پشت میز غذا نمی نشینند.

خانواده‌هایی که بچه‌­ی کوچک دارند حتی ممکن است وعده شام خود را ساعت 21:00 به بعد میل کنند. اگر اهل زود شام خوردن هستید و به یک خانواده فرانسوی ملحق شده اید بهتر است تا زمان فرا رسیدن شام وعده ای به نام عصرانه میل کنید تا زمان شام فرا برسد.

انتظار نداشته باشید هر شب در رستوران شام بخورید

بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند فرانسوی ها دائم در رستوران و کافه به سر می برند باید بگوییم اینطور نیست و آنها ترجیح می دهند در منزل غذا بخورند و ضیافت رستوران را به مناسبت های خاص موکول کنند.

البته در شهر لیون ماجرا به گونه ای دیگر است، در لیون اگر غذاهای رستورانی را تجربه نکنید سفر فرانسه شما نصفه نیمه خواهد ماند!

آشپزی در رگ و خون فرانسوی ها جریان دارد یا بهتر بگوییم بخشی از DNA آنهاست و در پخت و پز انواع تکنیک ها مانند آب پز کردن، طبخ غذا روی شعله مستقیم و … از تخصص های آنهاست.

در حال حرکت غذا نخورید

یکی دیگر از عادات غذایی در فرانسه این است که در فرانسه خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی، به خصوص در وسایل و مکان های حمل و نقل عمومی بسیار ناپسند است. همچنین آنها عادت به خوردن غذا در هنگام راه رفتن ندارند. اگر این موارد را رعایت نکنید کاملا مشخص خواهد شد که یک غیر فرانسوی هستید.

به کروسان فرانسوی احترام بگذارید و سعی نکنید در هنگام رفتن به سرکار و  هنگام قدم زدن آن را با قهوه بخورید، دلیل هم این است که نوشیدن و یا خوردن در هنگام حرکت باعث سوء تغذیه می شود.

در فرانسه از میان وعده خبری نیست!

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما فرانسوی ها چیزی به نام میان وعده ندارند! شاید به همین دلیل است که فرانسوی ها تناسب اندام خوبی دارند.

مهمترین و کامل ترین وعده غذایی در فرانسه ناهار است. برخلاف برخی از کشورها که برای ناهار فقط به یک ساندویچ بسنده می کنند در فرانسه ناهار وعده مهمی محسوب میشود.

با وجود اینکه فرانسه جایگاه انواع شیرینی ها و  غذاهاست، اما فرانسوی ها در خوردن تنقلات کاملا مراعات می کنند.

عادات غذایی در فرانسه

کم غذا بخورید

از عادات غذایی در فرانسه کم غذا بودن است. با اینکه فرانسوی ها از میان وعده بیزار هستند اما وعده های غذایی شان هم خیلی وسیع نیست. در واقع چیزی به صورت تپه ای از غذا در روی میز غذا مشاهده نخواهید کرد. اصولا فرانسوی ها کم غذا هستند. شاید بهتر است این طور بگوییم که سالم و صحیح غذا می خورند و حفظ تناسب اندام برایشان بسیار مهم است.

سوپر مارکت هایی به وسعت یک فروشگاه تمام عیار

زمانیکه وارد سوپرمارکت های فرانسه میشوید با دنیایی متنوع از خوراکی ها رو به رو می شوید. سوپرمارکت های فرانسه در سایزها و اشکال مختلف در همه جای شهر دیده می شوند به طوری که وسوسه می شوید هر چه که در آن هست را تهیه کنید. اما فرانسوی ها اینطور نیستند و فقط ملزومات را تهیه می کنند.

در فرانسه انواع فروشگاه های آنلاین تهیه ملزومات غذا نیز وجود دارد که فرایند خرید را بسیار ساده کرده است، فقط کافیست کمی فرانسوی بانید.

در هر صورت هر کشوری عادات مخصوص به خود را دارد که برای یک فرد خارجی بسیار ضروری است که با اطلاع از آنها سفر خود را دلپذیر تر کند.

برای سفر به فرانسه می توانید با دریافت تورهای نوروزی قصران گشت و ویزای شینگن، سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *