احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده که آیا شهروندان کشور آمریکا برای ورود به منطقه شینگن باید ویزا دریافت کنند یا خیر و شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن چگونه است. پاسپورت امریکا، پاسپورت قدرتمندی است و دارندگان آن از مزایای بی شماری برخودار هستند.

شهروندان اغلب کشورها برای سفر به اروپا باید ویزای شینگن دریافت کنند. اما بعد از اینکه 27 کشور اروپایی معاهده شینگن را امضا کردند و سفر به اروپا سهل تر شد و پایتخت کشورهایی که عضو منطقه شنگن هستند به مقصدی پر رفت و آمد برای سفر و بازدید تبدیل شد.

شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن

آیا شهروندان آمریکایی برای ورود به شینگن باید ویزا دریافت کنند؟

همانطور که بسیاری از شهروندان اروپایی علاقه مند به سفر به آمریکا هستند، شهروندان آمریکا  نیز مایل هستند به شهرهای اروپایی سفر کنند. اما سوال این است که شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن و کشورهای اروپایی چیست و آیا شهروندان آمریکایی برای ورود به حوزه شینگن باید ویزا دریافت کنند یا خیر؟

باید بگوییم شهروندان آمریکا و یا افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند برای سفر به کشورهای اروپایی عضو شینگن تنها به پاسپورت معتبر نیاز دارند و همین برای اقامت کوتاه مدت 90 روزه در منطقه شنگن کافیست.

البته در نظر داشته باشید افرادی که مقیم آمریکا هستند اما ملیت انها آمریکایی نیست شرایط متفاوتی را خواهند داشت و باید شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن را در نظر بگیرند.

افراد مقیم آمریکا که از کشورهای دیگر به این کشور سفر کرده اند در صورتی که در لیست کشورهایی هستند که برای ورود به اروپا نیاز به ویزا ندارند برای سفر به منطقه  شینگن تنها پاسپورت آمریکا کافیست، اما اگر افرادی که مقیم آمریکا هستند ملیت شان متعلق به کشوری است که برای ورود به اروپا باید ویزای شینگن دریافت کنند، حتما برای سفر به اروپا باید برای اخذ ویزای شینگن درخواست دهند.

شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن

شهروندان آمریکا برای ورود به منطقه شنگن به چه مدارکی  نیاز دارند؟

درست است که شهروندان آمریکا برای سفر به منطقه شنگن نیازی به دریافت ویزا ندارند اما باید شرایطی را رعایت کنند:

 • پاسپورت معتبر از زمان صدور پاسپورت متقاضی ورود به اروپا نباید  10 سال بیشتر گذشته باشد و حداقل 3 ماه از تاریخ سفر به شینگن باید اعتبار داشته باشد.
 • مجوز ETIAS  که از 1 نوامبر 2023 آغاز می شود
 • مدارکی مبنی بر دلیل سفر متقاضی به اروپا
 • مدارکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی برای پوشش هزینه های سفر به اروپا

در نظر داشته باشید که افسر مرزی فردی است که نظر نهایی را بر روی اجازه ورود متقاضی به منطقه شینگن میدهد، در صورتی که از نظر او متقاضی واجد شرایط سفر به اروپا نباشد وی به آمریکا بازخواهد گشت.

درصورتی که با  سفر متقاضی به اروپا و منطقه شینگن موافقت شود در پاسپورت او مهر اجازه ورود زده می شود.

شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن و کشورهای اروپایی که شهروندان آمریکایی بدون نیاز به ویزا می توانند به آنها سفر کنند عبارتند از:

 

شرایط_ورود_شهروندان_آمریکا_به_منطقه_شنگن-2

 • شهروندان آمریکایی چه مدت می توانند در منطقه شینگن حضور داشته باشند؟

شهروندان آمریکایی هم شامل قوانین شینگن می شوند و مجاز هستند درطی مدت 180 روز، 90 روز در این منطقه حضور داشته باشند.

اولین تاریخی که در آن به اروپا وارد می شوید به عنوان اولین روز اقامت شما در نظر گرفته می شود

آخرین روز اقامت شما در منطقه  شینگن به عنوان تاریخ خروج در نظر گرفته می شود.

به مدت زمان حضور خود در شینگن توجه داشته باشید، زیرا در صورتی که بیشتر از میزان مجاز در این منطقه حضور داشته باشید متوجه عواقب بیش از حد حضور در حوزه شینگن می شوید.

 • آیا شهروندان امریکا می توانند بیشتر از 90 روز در شینگن حضور داشته باشند؟

در شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن آمده است که اگر شما شهروند آمریکا هستید و قصد دارید بیشتر از 90 روز در این اروپا اقامت داشته باشید باید اجازه اقامت دریافت کنید.

 • آیا بیمه نامه مسافرتی برای شهروندان امریکایی در سفر به اروپا ضروری است؟

بیمه نامه مسافرتی برای شهروندان امریکایی که قصد سفر به اروپا را دارند ضروری نیست، اما همراه داشتن آن برای پوشش برخی از هزینه های درمانی می تواند مفید باشد.بیمه نامه مسافرتی به اروپا مواردی مانند فوریت های پزشکی که ممکن است به واسطه تصادف یا بیماری رخ دهد را پوشش می دهد.

برای دریافت بیمه نامه سفر به اروپا از آمریکا:

به وبسایت Europ Assistance مراجعه کنید

بیمه نامه مسافرتی شینگن را انتخاب کنید

تاریخ سفر خود را مشخص کنید

هزینه درخواست شده را پرداخت کنید

و در مرحله اخر بیمه نامه را از طریق ایمیل دریافت کنید

شرایط ورود شهروندان امریکایی به منطقه شینگن

ریجکتی ویزای شینگن برای شهروندان آمریکا

همانطور که گفته شد اگر از ورود شما به منطقه شینگن جلوگیری شد( چه ملیت شما امریکایی باشد و یا ملیت شما امریکایی نباشد و فقط شهروند آمریکا هستید) باید از طریق سفارت کشوری که می خواهید از آن دیدن کنید و در کشور امریکا قرار دارد برای دریافت ویزا اقدام نمایید. برای مثال اگر قصد سفر و بازدید از فرانسه را دارید به سفارت فرانسه در آمریکا مراجعه کنید.

نکات زیر را در سفر به اروپا در نظر داشته باشید

 • خارج از فصل سفر کنید

اکثر آمریکایی ها عاشق دیدار از کوه های آلپ واقع در سوئیس هستند که در فصل زمستان جلوه ای بی نظیر به خود میگیرند. اغلب افراد سفر به سوئیس و دریافت ویزای سوئیس را به زمستان موکول میکنند که باعث حجوم بیش از حد مسافران و بالاتر رفتن هزینه سفر و اقامتگاه خواهد شد. به همین دلیل توصیه می کنی در زمان های به اصطلاح low season سفر به اروپا را تجربه کنید.

 • با پروازهای اقتصادی سفر کنید

زمانی که قصد سفر از یک کشور اروپایی به دیگری را دارید سعی کنید از پروزهای اقتصادی استفاده کنید. مدت زمان پرواز شما کوتاه است، و واقعا تفاوتی نمی کند در هواپیما از چه سرویسی و خدماتی بهره ببرید.

 • با قطار سفر کنید

اگرچه سفرهای ریلی در آمریکا خیلی مرسوم نیست، اما برای سفر به نقاط مختلف شینگن توصیه می کنیم با قطار سفر کنید که ارزانتر است و شانس دیدن مناظر بیشتری را خواهید داشت.

 • با اروپاییان دوست شوید

همیشه روی خوش و برقراری ارتباطی دوستانه راه گشای مشکلات است. اغلب مردم اروپا حتی به میزان کم زبان انگلیسی می دانند، بهتر است با انها ارتباط برقرار کنید و اگر جایی را بلد نیستید از انها بپرسید. مطمئن باشید که انها بهترن مکان برای خرید و بهترین رستوران ها را به شما معرفی خواهند کرد.

 • پیش از سفر محل اقامت خود رارزرو کنید

در سفر به هر کشوری رزرو محل اقامت پیش از ورود از اهمیت بالایی برخوردار است، با این اقدام با خیالی آسوده سفر می کنید ونگران تکمیل ظریفیت هتل مور نظر نخواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *