نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

یکی از الزامات مهاجرت به کشوری دیگر دانستن زبان مقصد است چرا که مهمترین نکته برای برقراری ارتباط زبان است. تصور کنید در کشوری بیگانه هستید و توانایی ارتباط با دیگران را ندارید. کشور کانادا کشوری دو زبانه است و برای تحصیل و مهاجرت به کانادا باید به یکی از زبان های فرانسه یا انگلیسی مسلط باشید. برای تحصیل در کشور کانادا و پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش را دارا باشید. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش را دانشگاه تعیین می کند که باید در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه همراه داشته باشید.

حداقل نمره آیلتس برای پذیرش از دانشگاه های کانادا

جهت تحصیل در کشور انگلیسی زبان متقاضی باید توانایی خود در میزان تسلط به زبان انگلیسی را اثبات کند. به همین جهت دارا بودن نمره آیلتس تعیین شده از طرف دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. متقاضی باید در چهار بخش خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن توانایی خود را نشان دهد. برای تحصیل در کانادا باید نمره آکادمیک آیلتس قابل قبولی را دریافت کنید.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

حداقل نمره آیلتس برای پذیرش از دانشگاه های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و نمره مورد نظر دانشگاه می تواند متفاوت باشد. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل نمره 6.5 الزامیست. اما در مقاطع بالاتر مانند دکتری و پست دکتری نمره 7 مورد پذیرش است. همچنین برای تحصیل در رشته هایی مانند پرستاری یا پزشکی نیز نمره آیلتس 7 را باید دارا باشید.

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کالج های کانادا

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا – شرایط تحصیل و اخذ پذیرش از کالج ها کانادا از دانشگاه ها کمی متفاوت است. به طور کلی هدف کالج ها آماده کردن افراد برای ورود به بازار کار است. یکی از موارد و مدارکی که برای تحصیل  در کالج های کانادا باید دارا باشید نمره آیلتس است. میزان نمره قابل قبول از سوی کالج های کانادا توسط خود مرکز اعلام میشود. قبل از اقدام برای پذیرش باید با مراجعه به وبسایت کالج از شرایط و مدارک مورد نیاز و نمره آیلتس مورد نیاز اطلاعات کسب کنید.

برای مثال برای تحصیل در کالج هنر و طراحی آنتاریو باید نمره 6.5 و برای تحصیل در کالج لوتر باید نمره 6 را کسب کنید.

چرا نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا؟

یکی از آزمون های معتبر جهان آزمون آیلتس است که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان و شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز استرالیا برگزار می شود. سیستم نمره دهی این آزمون از 0 تا 9 است و نمره قبولی برای آیلتس وجود ندارد اما معمولا سطح نمره 5 متوسط و 6 به بالا خوب تلقی می شود.  آیلتس شاخصی جهت ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد است که به آنها اجازه می دهد در کشور دیگر کار کنند یا به تحصیل بپردازند.

نمره آیلتس نشان دهنده سطح زبان فرد در چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است. فرد متقاضی با شرکت در آزمون آیلتس علاوه بر اینکه می تواند درخواست اخذ ویزای تحصیلی خود را اپلای کند، با یکبار شرکت در آزمون آیلتس می تواند به سایر مدارس یا مراکز آموزشی و یا کاریابی اقدام کرده و  به کانادا مهاجرت نماید. نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا یکی از مواردی است که در اخذ پذیرش بسیار حائز اهمیت است.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

مزایای داشتن نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا – در سال های اخیر که میزان مهاجرت به کانادا بیشتر شده شرایط برای اعطای ویزای توریستی کانادا، ویزای کاری کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا نیز سخت تر شده است. دلیل سخت گیری هم دقیقا به همین علت است که از میان متقاضیان بسیاری که خواستار ورود به کانادا هستند اصلح ترین آنها انتخاب شوند.

یکی از مواردی که افراد را از هم متمایز می کند دارا بودن نمره زبان کافی است. در واقع فردی که دارای نمره زبان آیلتس است شانس بیشتری در اخذ ویزای کانادا دارد. می توان گفت یکی از مزایای داشتن نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا امکان تحصیل رایگان در کانادا است و برعکس عدم دارا بودن مدرک آیلتس می تواند منجر به ریجکت شدن فرد متقاضی شود.

نمره آیلتس دانشگاه های کانادا

با توجه به استان، مقطع و دانشگاهی که متقاضی از آن پذیرش می گیرد نمره آیلتس خواسته شده می تواند متفاوت باشد.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا رتبه پنجم را در میان سایر دانشگاه های کانادا دریافت کرده است. بیش از 400 رشته در این دانشگاه تدریس می شود و 40 هزار دانشجو در رشته ها و گروه های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نمره آیلتس مورد پذیرش از این دانشگاه 6.5 است و متقاضی باید در تمام مهارت ها نمره 6 را کسب کند.

دانشگاه مونترال

هفتاد و سومین دانشگاه برتر دنیا که در انتاریو واقع شده دانشگاه مونترال است. رشته های این دانشگاه پژوهش محور هستند و دانشجویان و فارغ التحصیلان اکثرا به کارهای پژوهشی مشغول هستند. رشته های دانشگاه مونترال به زبان فرانسوی آموزش داده می شوند و مدرک زبان B2 در زبان فرانسه از الزامات پذیرش از این دانشگاه است.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

دانشگاه تورنتو

یکی دیگر از دانشگاه های مطرح کشورکانادا دانشگاه تورنتو است. دانشگاهی که 700 رشته در مقطع کارشناسی و 200 رشته در مقطع ارشد و تحصیلات تکمیلی را برای متقاضیان فراهم کرده است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو باید نمره 6.5 دریافت کنید و نمره هیچ کدام از مهارت ها نیز زیر 6 نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *