یکی از موارد ضروری برای افرادی که به کشوری دیگر مهاجرت می کنند بحث بیمه است، سیستم سلامت و بیمه در کانادا مانند باقی بخش های این کشور بسیارکارآمد است و مطابق با به روزترین سیستم های جهانی است.

بیمه در کانادا انواع مختلفی دارد و به دو دسته اختیاری و اجباری تقسیم می شود. در برخی از بخش ها دارا بودن بیمه ضروری است و در صورت عدم، برخی از خدمات در اختیار فرد قرار نمی گیرد.

نه تنها در کانادا بلکه در تمام کشورهای دنیا بیمه بخشی از خدمات دولت است که فرد را در برابر انواع مخاطرات تحت پوشش قرار می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به طور مرتب حق بیمه را پرداخت کنید و به دنبال آن در برابر هر نوع خطر احتمالی اعم از سرقت از خانه، بیماری، ضرر و زیان مالی در مسافرت و از قبیل موارد، بیمه خواهید شد.حتی اگر قصد رانندگی در کانادا دارید، حتما برای خودروی خود بیمه نامه دریافت کنید. بیمه در کانادا از جمله بیمه بدنه و یا شخص ثالث از ضروری ترین انواع بیمه است که برای این امر ضرویست.

بیمه در کانادا

انواع بیمه در کانادا

افرادی که قصد زندگی در کانادا را دارند بهتر است حتما از خدمات بیمه ای در کانادا بهره ببرند تا هزینه های سنگین مخارج در کشوری خارجی را متقبل نشوند.

بیمه مسافرتی

از مهمترین بیمه در کانادا که برای فردی که قصد سفر دارد بیمه مسافرتی است. بیمه مسافراتی کانادا هزینه های اورژانس پزشکی، لغو سفر، مفقوری بلیط، گم شدن بار و … را تحت پوشش قرار دهد. مخارج پزشکی برای افرادی که به جهت گردشگری به کانادا سفر میکنند بسیار بالا است بنابراین تهیه بیمه نامه مسافرتی ضروری و مقرون به صرفه است. با توجه به نوع بیمه و مدت آن هزینه های دریافت آن متغیر است.

بیمه درمانی

خدمات درمانی در کانادا  بسیار با کیفیت و شناخته شده است. افرادی که اقامت دائم کانادا را دارا هستند به سیستم یکپارچه بهداشت عمومی دسترسی دارند. مخارج بیمه در کانادا به خصوص بیمه درمانی، به طور میانگین برای یک خانواده 157 دلار در ماه است. البته بیمه درمانی برای شهروندان کانادا رایگان است. کارمندان دولت و یا بخش خصوصی که تحت بیمه کارفرما هستند نیازی به دریافت بیمه درمانی جداگانه ندارند.

بیمه در کانادا

بیمه خودرو

بر طبق قوانین کانادا همه افرادی که با وسیله نقلیه رفت و آمد می کنند می بایست خودروی خود را بیمه کنند تا در صورت بروز هر گونه تصادف یا خرابی هزینه ها توسط بیمه پوشش داده شود. بیمه خودرو در استان های مختلف کانادا قیمت های متفاوتی دارد، برای مثال قیمت بیمه خودرو در انتاریو حدودا 1920 دلار می باشد.

بیمه از کارافتادگی

بیمه در کانادا شامل بیمه از کارافتادگی نیز می شود. ممکن است به دلیل حادثه یا هر دلیل غیر پیش بینی دیگری فرد قادر به کار کردن نباشد. در این مواقع بیمه ای به نام بیمه بیکاری روی کار می آید. هزینه دریافت بیمه بیکاری در سال شاید حدود 1 تا 3 درصد از درآمد شما را دربرگیرد که مبلغی زیادی نمی باشد. اما توصیه میشود شهروندان و یا افرادی که قصد زندگی و یا مهاجرت به کانادا را دارند از خدمات این بیمه بهره مند شوند.

بیمه عمر

در صورتی که یکی از اعضای خانواده ای در کانادا فوت کند بیمه عمر مخارج مربوط به تشییع و مراسم را به خانواده فرد متوفی پرداخت می کند.در زمان دریافت بیمه نامه فرد متقاضی نام برخی از بستگانش را قید می کند، در این صورت و بعد از فوت او مبلغ بیمه به آنها تعلق میگیرد. بیمه در کانادا و میزان بیمه عمر به سن و سال و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد اما درسال 2021 هزینه بیمه عمر کانادا 22 دلار در ماه اعلام شده است.

سیستم درمانی در کانادا

کانادا به بحث بهداشت و سلامت جامعه بسیار حساس است و مراقبت، افزایش سلامت جسمی شهروندانش را در اولویت قرار داده است. 70 درصد از مراقبت های درمانی مردم کانادا توسط بیمه در کانادا پوشش داده می شود و 30 درصد توسط بخش خصوصی پرداخت می شود. این میزان تامین شده توسط بخش خصوصی اغلب شامل بیمه نمی شود مانند خدماتی مانند برخی داروها و مراقبت های دندانپزشکی. در بیشتر مواقع دریافت بیمه از طریق کارفرما صورت می گیرد و یا خدمات اجتماعی گسترده برای تحت پوشش خانواده و یا سالمندان درا ختیار افراد قرار میگیرد.

بیمه در کانادا

هزینه های درمان در کانادا

افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا و سپس سفر به این کشور را دارند، گمان می کنند که کلیه هزینه های درمان در کانادا رایگان است. اما حقیقت امر چیز دیگری است. با دارا بودن بیمه سلامت کانادا تنها بخشی از هزینه های درمان در این کشور به طور رایگان ارائه می شود اما در بیمه در کانادا ، بخش هایی مانند برخی خدمات دندانپزشکی و یا زیبایی شامل هزینه می شوند.

هر استان در کانادا دارای سیاست های جداگانه ای است، سیستم مراقبت های بهداشتی در کانادا از طریق مالیات پرداخت می شود و در هنگام حضور در مرکز درمانی کارت بیمه باید همراهتان باشد. پس از اخذ ویزای کانادا، یکی از مواردی که در سفر به این کشور اهمیت دارد اخذ بیمه نامه مسافرتی کانادا است، که می توانید خدمات مربوط به ویزای کانادا، پیکاپ ویزای کانادا و بیمه نامه مسافرتی را به کارشناسان ما در قصران گشت بسپارید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *