ساعت کانادا

اختلاف زمانی ایران و کانادا – یکی از مقاصد مهم مهاجرت برای ایرانیان کانادا است؛ بنابراین دانستن اختلاف زمانی کانادا با ایران می تواند مطلب مهمی باشد چرا که زمانی که مهاجرت می کنید و از اقوام خود دور می­شوید از طریق تماس صوتی یا تصویر ی با اقوام خود ارتباط می­گیرید. اینکه بدانید در چه ساعتی از روز تماس بگیرید بسیار مهم است. علاوه بر این ممکن است بخواهید یک سری مکاتبات اداری و یا دانشگاهی داشته باشید که اگر آنها را به دلیل اینکه در خواب به سر می برید از دست بدهید، آثار آن برایتان جبران ناپذیر خواهد بود.

کانادا کشوری پهناور واقع در امریکای شمالی است. این سرزمین پهناور به سیزده منطقه جغرافیایی تقسیم شده و دارای 10 استان است ودارای 3 منطقه قطبی و شمالی است. بخش های سیزده گانه کانادا در وضعیت متفاوتی از نصف النهار مبدا واقع شده اند و بنابراین دارای زمان واحدی نیستند. به همین علت است که کشور کانادا دارای یک زمان واحد نیست. گاهی این اختلاف ساعت میان استان های کانادا به 4 ساعت و نیم می رسد.

 

اختلاف زمانی ایران و کانادا

اختلاف ساعت ایران و کانادا

کانادا الان ساعت چنده؟
اختلاف زمانی ایران و کانادا – همانطور که اشاره شد کشور کانادا به دلیل وسعت زیاد آن و موقعیت جغرافیایی اش دارای ساعت رسمی واحدی نیست بنابراین نمی توان اختلاف زمانی مشخصی را برای ایران و کانادا در نظر گرفت؛ بین ایران و هر یک از استان های کانادا اختلاف زمانی متفاوتی وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم.

 

ایران و بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کشور کانادا است و اختلاف زمان آن با ایران 11 ساعت و نیم است!

ویکتوریا و ونکوور از مهمترین شهرهای این استان هستند که مقصد بسیاری از ایرانیان نیز می باشند. ونکوور شهری توسعه یافته و ازبزرگترین صاحبان بنادر کشتیرانی محسوب می شود و از نظر اقتصادی قطب بزرگی در کشور کانادا می باشد؛ شاید یکی از دلایلی که شهری گران محسوب می شود به همین علت است.

اختلاف ساعت ایران و کانادا ونکوور

ونکوور که در بخش غربی کانادا قرار گرفته و پر جمعیت ‌ترین شهر در استان بریتیش کلمبیا شناخته می‌ شود. این شهر از زیباترین و پیشرفته‌ ترین شهرهای کانادا بوده که هر ساله مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند.
ونکوور 11 ساعت و نیم از ایران عقب تر است.
از آنجایی که اختلاف ساعت ونکوور با ایران زیاد است؛ بهتر است که برای تنظیم برنامه‌ ها آن را مد نظر قرار داد.

ایران و انتاریو

پرجمعیت ترین استان کانادا انتاریو است. شهرهای مهمی مانند تورنتو و اتاوا که یکی از مقاصد مهم برای تحصیل و کار از نظر ایرانیان می باشد در این استان واقع شده اند. اختلاف ساعت میان ایران و استان انتاریو 8 ساعت و نیم است. کارشناسان و مشاوران ما در آژانس قصران گشت راهنمای شما در اخذ ویزای تحصیلی و کاری کانادا می باشند.

اختلاف ساعت ایران و کانادا تورنتو

تورنتو در استان انتاریو به دلیل داشتن وضعیت اقتصادی و جغرافیایی عالی آن نرخ مهاجرت بالایی دارد.
احتمالاً یکی از دغدغه ‌ها برای مهاجرت به این شهر، محاسبه‌ اختلاف ‌ساعت آن با ایران است.

ساعت کانادا تورنتو

اختلاف ساعت ایران با تورنتو نیز 8 ساعت و نیم می باشد؛ یعنی وقتی در ایران ساعت 5 عصر باشد در تورنتو 9 و نیم صبح است.

ایران و کبک

استان کبک وسیع ترین استان کشور کانادا در بخش شرقی این کشور بوده و بعد از انتاریو پرجمعیت ترین استان کاناداست. شهر مهاجرپذیرِ مونترآل در این استان قرار دارد. اختلاف ساعت ایران و کبک کانادا نیز 8 ساعت و نیم می باشد.

 

اختلاف زمانی ایران و کانادا

اختلاف ساعت ایران و کانادا مونترال

شهر مونترال که در جنوبی‌ ترین نقطه استان کبک واقع شده، اختلاف زمانی 3 ساعته با شهری مانند ونکوور در غربی ترین بخش کانادا دارد.
این شهر بعد از تورنتو، دومین شهر پر جمعیت کانادا می باشد.

ایران و استان منیتوبا

استان منیتوبا را به خاطر شهرمعروفش چرچیل می شناسیم. این استان در بخش های شمالی کانادا قرار دارد و منطقه ای قطبی می باشد. اگر از ایران بخواهیم به این استان سفر کنیم 9 ساعت و نیم در مسیر خواهیم بود.

اختلاف زمانی ایران و کانادا – به  طور کلی مناطق مختلف در کشور کانادا نسبت به ساعت ایران عقب تر هستند. زمانی که در ایران شما کار خود را در محل کار تمام کرده اید، در کانادا روز کاری شروع می شود، پس اگر منتظر دریافت ایمیل یا تماس مهمی هستید و می خواهید به محض ارسال پیام پذیرش درخواست ویزای خود از آن مطلع شوید این اختلاف زمانی را در نظر بگیرید.

کارشناسان و مشاوران قصران گشت از صفر تا صد مراحل اخذ پذیرش و ویزا کانادا در کنار شما هستند. با ما تماس بگیرید 02188697080

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *