دریافت وقت سفارت ایتالیا

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا – ایتالیا کشوری واقع در اروپای جنوبی است و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا در دست این کشور می باشد. مهمترین شهر و پایتخت آن شهر رم است. جزیره سیسیل و ساردنی واقع در دریای مدیترانه شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می دهند. ایتالیا را می توان جزو کشورهای پرجمعیت اروپا دانست.

به طور کلی آب و هوای این کشور به دلیل موقعیت جغرافیای آن معتدل است. جالب است که بدانید دو کشور کوچک دیگر به نام های واتیکان و سان مارینو درون کشور ایتالیا قرار دارند.

کشور ایتالیا عضو منطقه و حوزه شینگن است و برای ورود و سفر به آن باید ویزای شینگن ایتالیا دریافت کنید. با دریافت ویزای ایتالیا می توانید به سایر کشورهای عضو این حوزه بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. به خاطر داشته باشید که اگر ویزای ایتالیا دریافت کردید باید از طریق کشور ایتالیا وارد حوزه شینگن بشوید.

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا باید از کنسولگری این کشور وقت سفارت دریافت نمایید. برای راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا می توانید به دو روش آنلاین و از طریق کارگزاری و یا از طریق وبسایت کنسولگری ایتالیا اقدام نمایید.

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

روش اول از طریق کارگزاری سفارت ایتالیا در ایران

روش اول – شرکت کاکس اند کینگز CKGS کارگزار رسمی سفارت ایتالیا در ایران است، متقاضیان وقت سفارت ایتالیا و دریافت هر نوع ویزای ایتالیا با مراجعه به وبسایت این شرکت و ایجاد حساب کاربری و  وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانند برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایند. بهتر است برای دریافت وقت سفارت ایتالیا با کارشناسان مجرب در این حوزه مشورت نمایید.

کارشناسان قصران گشت متخصص در اخذ انواع ویزای اروپا و ویزای شینگن در تمام مراحل اقدام برای اخذ ویزا در کنار شما هستند.

پس از اینکه گزینه تعیین وقت را انتخاب کردید باید اطلاعات زیر را به دقت وارد کنید:

اطلاعات هویتی مانند نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، هدفتان از سفر به ایتالیا، آدرس ایمیل و شماره تماس، تاریخ سفر و مدت زمان حضوردر ایتالیا.

در روزی که برای شما تعیین می شود میبایست با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به محل کارگزاری برای انجام انگشت نگاری مراجعه نمایید. در روز مراجعه به کارگزاری دست کم 100 یورو همراه داشته باشید تا برای پرداخت هزینه دچار مشکل نشوید. برای مطالعه بیشتر در مورد وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس اند کینگز به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید.

روش دوم – مراجعه به وبسایت رسمی سفارت ایتالیا و دریافت وقت می باشد. از آنجایی که وقت هایی که توسط سفارت ایتالیا باز می شود ساعت معینی نداشته و به دلیل حجم بالای تقاضا به سرعت پر می شوند، این روش را به شما پیشنهاد نمیکنیم.

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا 

در واقع مدارکی که برای اخذ ویزای ایتالیا مورد نیاز است و می بایست در روز مصاحبه همراه داشته باشید، همان مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • شناسنامه ترجمه شده همراه با کپی از تمام صفحات
 • فرم تکمیل و پر شده درخواست ویزای ایتالیا
 • گذرنامه با 6 ماه اعتبار
 • دعوتنامه توسط یک شهروند ایتالیایی
 • مدارک شناسایی و اثبات اینکه فرد دعوت کننده توانایی مالی برای ساپورت فرد متقاضی دارد
 • دو قطعه عکس رنگی ۳ در ۴
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
 • کارمندان دولت: ترجمه‌ی و ارائه ی آخرین حکم کارگزینی.
 • صاحبان شرکت‌های خصوصی: آخرین روزنامه رسمی شرکت (که از تاریخ صدورش بیش از سه سال نگذشته باشد)
 • مشاغل آزاد: جواز کسب معتبر
 • کارمندان بخش های خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار همراه با ترجمه.
 • آدرس دقیق محل کار و منزل
 • پرینت ۳ ماهه آخر حساب جاری بانکی با گردش مالی مناسب.
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، و دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
 • سند مالکیت به نام فرد متقاضی به همراه ترجمه
 • رزرو هتل در ایتالیا
 • بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت فرد متقاضی به همراه اصل و کپی.
 • بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه اصل و کپی.

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

مدت زمان اخذ وقت سفارت ایتالیا

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا – پس از اینکه اطلاعات مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت را در سایت کارگزاری تکمیل و آپلود کردید در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی می شود.

عواملی که در تعیین وقت سفارت ایتالیا دخیل هستند شامل مواردی مانند تعداد کل درخواست ها، شلوغی سایت و تعداد متقاضیان است. اما به طور کلی این فرایند بیشتر از 2 روز زمان نمی برد.

قبل از اینکه وقت سفارت دریافت کنید مدارک خود را که همان مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا شنگن است را آماده کنید تا دچار مشکل نشوید.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا 

بازشدن سفارت ایتالیا معمولا وقت مشخصی ندارد و روندی است که طبق تجریه و کارکرد به دست می آید. طبق تجربیات و اعلام کارشناسان ما در شرکت قصران گشت سایت سفارت ایتالیا در ساعت 12 شب برای دریافت وقت باز می شود.

به دلیل تقاضای بالای مسافرین وقت سفارت ایتالیا به سرعت دریافت می شود. بهتر است سرعت عمل داشته باشید و راس ساعت اعلام شده منتظر باز شدن سایت شوید. شاید باورتان نشود اما در عرض چند دقیقه تمام وقت ها دریافت می شود و ممکن است شما موفق نشوید!

 

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

وقت فوری سفارت ایتالیا

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا – گاهی شرایطی مانند اینکه تاریخ دعوتنامه شما رو به اتمام است، یا قصد شرکت در کنفرانس یا همایشی را دارید که  فرصت چندانی برای حضور در آن نمانده برای شما پیش می آید؛ در این زمان شما می بایست اقدام به دریافت وقت فوری سفارت ایتالیا نمایید. برای دریافت وقت فوری سفارت ایتالیا ملزم به پردداخت هزینه بیشتری هستید اما وقت سفارت سریعتر به شما تعلق می گیرد و بررسی مدارک و پرونده شما در زمان کمتری صورت می گیرد. به طور کلی مدت زمان صدور ویزای ایتالیا بین 3 تا 4 هفته میباشد که در صورتی که اقدام به اخذ فور ی وقت سفارت نمایید این زمان کاهش می یابد.

وقت سفارت ایتالیا تویستی

در صورتی که وقت سفارت ایتالیا را فقط برای اهداف گردشگری و سفر توریستی به ایتالیا دریافت کنید؛ به هیچ عنوان نمی‌ توان از آن به عنوان وقت سفارت جهت دریافت دیگر ویزا‌های ایتالیا استفاده کرد!
گاهی برخی از افراد تصور اشتباهی می کنند که می توان با دریافت وقت سفارت برای ویزای توریستی، مراحل لازم برای ویزا‌ی کاری ایتالیا، ویزای تحصیلی ایتالیا یا … را به انجام برسانند؛ اما اینطور نیست!

قصران گشت مجری اخذ ویزای کشورهای اروپایی، ویزای شنگن و برگزار کننده تورهای اروپایی میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید. 02188697080

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *