مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج – شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت، مهاجرت از طریق ازدواج است. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا بوده و فرد متقاضی نیازی به شرایط مالی، تحصیلی و کاری خاصی ندارد و در این روش فرد متقاضی می‌تواند راحت‌تر اقامت کشور کانادا را دریافت کند. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا است که در این مقاله سعی می‌کنیم به ابعاد مختلف آن اشاره کنیم.

ازدواج با تبعه کانادایی رشد روز افزونی داشته و ایرانیان بی‌شماری به این سمت قدم برداشتند، اما ذکر این نکته الزامی است که ازدواج یکی از راه‌های مهاجرت است، البته اگر از ازدواج واقعی باشد، ما به‌هیچ‌عنوان ازدواج صوری را پیشنهاد نمی‌کنیم، چراکه ممکن است عواقب بدی در انتظارتان باشد.

سفر و اقامت به کشور کانادا که از نظر وسعت، دومین کشور وسیع جهان می‌باشد بسیار جذاب است. کانادا به یکی از بهترین منطقه‌های دنیا جهت مهاجرت تبدیل شده است و یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. کشور کانادا با دو تابعیتی بودن افراد مشکلی ندارد و شخص می‌تواند با حفظ تابعیت قبلی خود تابعیت کشور کانادا را نیز به دست آورد. ارزش پاسپورت کانادا بسیار بالاست و شخص با به دست آوردن پاسپورت کانادا می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 165 کشور دنیا سفر کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

شهروندی کانادا بعد از ازدواج با تبعه کانادا

در روش مهاجرت از طریق ازدواج ، فرد متقاضی مهاجرت، بعد از دریافت ویزای ازدواج، به‌عنوان شهروند کانادا محسوب می‌شود و می‌تواند از کلیه حقوق شهروندی کشور کانادا بهره‌مند گردد. در این صورت فرد بعد از تأیید اقامت می‌تواند تمام اعضای خانواده‌اش را نیز به کانادا ببرد. بعد از ازدواج با فردی که شهروند کانادا شده، حق شهروند بودن در طی یک پروسه به همسر می‌رسد و همسر بعد از مهاجرت و گرفتن اقامت دائمی کشور کانادا تبدیل به یک شهروند کانادایی می‌شود. البته در این روند یکی از شروط مهم ازدواج با فردیست که خود تبعه کانادا باشد و ازدواج باید به‌صورت رسمی و قانونی ثبت شود در غیر این صورت به رسمیت شناخته نشده و اعتباری ندارد.

مهاجرت به کانادا و اسپانسرشیپ

مهاجرت از طریق ازدواج – در این بخش یکی از دیگر از روش‌های مهاجرت از طریق ازدواج این است که فردی که می‌خواهد همسر خود را نیز به کانادا ببرد باید خود نیز تبعه کانادا باشد یا این‌که اقامت دائمی این کشور را داشته باشد. در این روش فرد مقیم کانادا می‌تواند همسر خود را جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر یا تحت پوشش خود کند.

البته شما به‌عنوان اسپانسر کننده و همسرتان به‌عنوان اسپانسر شونده می‌بایست شرایط لازم برای مهاجرت خویشاوندی و اسپانسری را داشته باشید. فردی که می‌خواهد همسر خود را اسپانسر کند باید بتواند از نظر مالی همسرش را حمایت کرده و هزینه‌های زندگی او را پرداخت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شرایط مخصوص به خود را دارد و فردی که می‌خواهد به‌عنوان اسپانسر همسر خود را به کانادا ببرد باید توانایی این را داشته باشد که هزینه‌های زندگی خود و همسرش را تأمین کند. اگر در طول این مدت فرد متقاضی و همسرش از یکدیگر جدا شوند و زندگی مشترکشان به پایان برسد، فردی که همسر خود را اسپانسر کرده وظیفه دارد که تا پایان سه سال هزینه‌های زندگی همسرش را پرداخت کند.

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، در مهاجرت از طریق ازدواج افرادی که می‌خواهند با همسر خود در کانادا زندگی کنند باید بعد از این‌که همسرشان اقامت کشور کانادا را گرفت، دست‌کم به مدت دو سال به‌صورت قانونی به طور مشترک باهم زندگی کنند و در غیر این صورت اقامت او لغو می‌شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج و شرایط موردنیاز برای اسپانسر کردن همسر

جالب است بدانید در ایران کسی که به عقد شما درآمده و قباله ازدواج هم در دست دارد همسر قانونی طرف مقابل به‌حساب می‌آید درحالی‌که در کانادا همسر می‌تواند از جنس مخالف شما و یا هم‌جنس شما باشد و می‌تواند همسر عقدی  Legally married یا شریک زندگی Conjugal Partner یا common-law partner باشد.

بر اساس قوانین سن فرد باید ۱۸ سال تمام به بالا باشد.

باید مقیم و ساکن در کانادا و یا سیتی‌زن باشد و در زمان اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند. درصورتی‌که اسپانسر در کانادا زندگی نمی‌کند، باید حتماً در زمان صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده (در مورد همسر و فرزند) در کانادا زندگی کند.

نباید سو سابقه داشته باشد یعنی زندانی نبوده و ورشکسته نباشد و مرتکب جرم سنگین نشده باشد و همچنین نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.

در مهاجرت از طریق ازدواج  فرد اسپانسر کننده باید به مدت سه سال تعهد به تأمین هزینه‌های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده را بدهد. این تعهد بدون قیدوشرط می‌باشد.

و اینکه فرد باید در ۳ سال گذشته اسپانسر فرد دیگری نبوده باشد.

یکی از نکات مهم در مورد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا این است که فرد متقاضی باید مدارک ازدواجش را به طور کامل برای اداره مهاجرت ارسال کند و به آنها ثابت کند که ازدواجش واقعی است. این بدان معناست که فرد متقاضی باید افسر مهاجرت را قانع کند که ازدواجش واقعی بوده و فقط به‌خاطر گرفتن اقامت دائم کانادا، چنین درخواستی نکرده است.شما باید اثبات کنید که ازدواج کرده اید، عکس‌های مشترک، تماس‌ها و پیام‌ها ردوبدل شده از دلایل محکم برای ازدواج شما می‌باشد و در نهایت نیز باید ازدواج خود را به‌صورت رسمی به ثبت برسانید.

این کار به دو روش امکان‌پذیر است، یا در کشور خودتان ازدواج را ثبت می‌کنید و یا با نشان‌دادن مدارک و شواهد موجود ویزای نامزدی دریافت کرده و برای ازدواج رسمی به کانادا می‌روید. آنها می‌توانند از طریق بچه‌دار شدن و زندگی در کنار یکدیگر به دولت کانادا ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی بوده و صرفاً به‌خاطر گرفتن اقامت کشور کانادا با یکدیگر ازدواج نکرده‌اند.

نکات مهم

فرد اسپانسر کننده تا ۳ سال پس از اخذ ویزای اقامت دائم از نظر مالی متعهد به ساپورت فرد اسپانسر شونده می‌باشد.

در مهاجرت از طریق ازدواج محدودیت‌هایی برای فرد اسپانسر وجود دارد.

فردی که اسپانسر همسرش می‌شود نمی‌تواند تا پنج سال دیگر به‌عنوان همسر اسپانسر شخص دیگری شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

مدارک موردنیاز مهاجرت به کانادا

در راستای مهاجرت از طریق ازدواج باید مدارکی را به اداره مهاجرت تسلیم کنید که شامل موارد ذیل است

  • داشتن گذرنامه معتبر از کشور مبدأ
  • دردست‌داشتن شناسنامه معتبر
  • سابقه اقامت در کشور کانادا (درصورتی‌که فرد اسپانسر یا همسر وی سابقه اقامت در کانادا را داشته باشند)
  • کارت تابعیت از هر کشور مبدأ
  • گواهینامه معتبر رانندگی از کشور مبدأ
  • جواز ازدواج کانادا که به مدت ۹۰ روز از صدور آن اعتبار خواهد داشت
  • داشتن کپی از تمام صفحات پاسپورت دو طرف و همچنین داشتن شناسنامه الزامی است و فرد اسپانسر باید کپی کارت CR خود را ارائه دهد. داشتن سند ازدواج، کارت پایان خدمت، کارت کلی و نامه عدم سوءپیشینه نیز از موارد ضروری است .

هزینه‌های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

انجام پروسه دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج هزینه‌هایی را در بردارد از پرکردن فرم‌های مربوطه سایت اداره مهاجرت کانادا مبالغی را که برای سابمیت کردن فرم‌ها نیاز دارد اعلام خواهد نمود که با پرداخت این مبالغ کار ادامه خواهد یافت. جهت اطلاع از هزینه‌های دقیق مهاجرت از طریق ازدواج با همکاران ما در قصران گشت تماس حاصل نمایید.

مدت صدور ویزا از طریق ازدواج چقدر است

باتوجه‌به اعلام اداره مهاجرت کانادا ممکن است مدت‌زمان انجام کار تا ۱۲ ماه طول بکشد و براین‌اساس باید مدت‌زمان انجام بیومتریک، ارزیابی مدارک اسپانسر کننده و اسپانسر شونده، زمان بررسی پرونده برای واجد شرایط بودن طرفین را نیز در نظر گرفت.

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم راه‌های قانونی زیادی وجود دارد و افراد به روش‌های مختلف تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج می‌توانند به‌صورت قانونی وارد کانادا شوند. اگر در حال حاضر آمادگی لازم برای مهاجرت قانونی را ندارید می‌توانید با چند ماه تلاش در این زمینه شرایط لازم را بدست آورید.

چنانچه هرگونه سؤالی دررابطه‌با مسیرهای قانونی مهاجرت به کانادا دارید می‌توانید با مشاورین قصران گشت در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم درباره خدمات مختلف از جمله پیکاپ ویزا و … را دریافت نمایید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *