شرایط جدید ویزای شینگن در دوره کرونا در سال 2021 ، تا همین چند روز پیش امکان سفر به کرونا نزدیک به ۲ سال ممکن نبود.  در این مدت درخواست ویزای توریستی شینگن نیز برای برخی غیر ممکن بودو بسیاری از سفارت ها کاملا بسته بودند. امابا روند واکسیناسیون کامل در اروپا، به مرور امکان درخواست ویزای شنگن فراهم و امکان سفر یه کشورهای حوزه شینگن نیز میسر خواهد شد. در حال حاضر چه کسانی می‌توانند ویزای شنگن را اخذ کنند و کدام سفارت ها شروع به کار کرده اند پس با ما همراه باشید.

درخواست ویزای شنگن فرانسه در ۲۰۲۱

اگر قبل از همه گیری کرونا شما موفق به دریافت ویزای توریستی فرانسه شده باشید اما با شیوع کرونا و بسته شدن مرزها شما نتوانستید سفر کنید حال می توانید درخواست خود را برای ویزا شینگن به سفارت فرانسه تحویل دهید.سفارت فرانسه پذیرش درخواست تمدید ویزاهای Circulation را آغاز کرده است. توجه داشته باشید که تمام ویزا به معنای اجازه سفر به آن کشور نیست. ورود شما  باید طبق محدودیت‌های سفر اعلام شده توسط سفارت فرانسه انجام شود.

ویزای توریستی فرانسه

سفر به ایتالیا، فقط با یک تست منفی کرونا

با توجه به اعلام کشور ایتالیا از اواسط خرداد ماه گردشگران ایرانی تنها با ارائه جواب منفی تست کرونا اجازه ورود به خاک ایتالیا را دارند. البته این مزیت برای  کسانی است که یا قبلا ویزای شینگن ایتالیا را دریافت کرده و یا موفق به اخذ ویزای شنگن در دوران محدودیت‌های کرونا شده باشند.

برداشتن محدودیت‌های تردد کرونایی در ایتالیا از اوایل تیر ماه

ایتالیا اعلام کرد که کافه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های ایتالیا نیز به روی گردشگران باز هستند و امکان عبور و مرور در سطح شهر وجود دارد. البته این را در نظر بگیرید که استفاده از ماسک در زمان حضور در مکان‌های عمومی اجباری است.

چه کسانی قادر به ارائه درخواست اخذ ویزای شنگن ایتالیا هستند؟

در حال حاضر تنها ویزای نوع دی D در سفارت ایتالیا در تهران ارائه می‌شود که شامل موارد زیر میباشد:

  • ویزای تحصیلی ایتالیا
  • ویزای ویزیتوری (دیدار با خانواده) ایتالیا
  • ویزای پیوست به خانواده ایتالیا
  • ویزای کار ایتالیا
  • ویزای سرمایه گذاری ایتالیا
  • ویزای درمانی ایتالیا

این را هم در نظر داشته باشید در صورتی که شما دعوتنامه داشته باشید امکان سفر به کشور ایتالیا را پس از اخذ ویزا در شرایط کرونا دارید.

شرایط درخواست ویزای شنگن اسپانیا در ۲۰۲۱

متقاضیان ویزای شینگن اسپانیا ، در صورت داشتن مدارک لازم می توانند درخواست ویزای خود را ثبت کنند . مسافرانی که از تزریق آخرین دوز واکسن آنها بیش از ۱۴ روز گذشته باشد مجاز به ورود به کشور اسپانیا هستند. قابل توجه است که کارت واکسن رسمی شامل یکی از واکسن های از جمله آن‌ها می‌توان به واکسن‌های مدرنا، فایزر، جانسن اند جانسون و نوواوکس از آمریکا، واکسن اسپوتنیک از روسیه، واکسن آسترازنکا انگستان، واکسن سینوفارم و سینوک چین و واکسن بهارات بیوتک هند اشاره کرد.

همچنین کلیه مسافرانی که از مرز هوایی یا دریایی وارد اسپانیا می شوند،از جمله مسافران ترانزیت و کودکان زیر ۶ سال ، باید قبل از سفر از وبسایت www.spth.gob.es یا برنامه بهداشت سفر اسپانیا، فرم کنترل بهداشت را تکمیل کنند.

ویزای توریستی اسپانیا

شرایط ورورد به کشور آلمان و دریافت ویزای شنگن 

وزارت کشور آلمان اعلام کرده است مسافرانی که حداقل ۱۴ روز قبل از سفر به آلمان ، آخرین دوز واکسن های مورد تایید اتحادیه اروپا را تزریق کرده اند ، می توانند با اهداف گردشگری ، کار و تحصیل به کشور سفر کنند. آژانس دارویی اروپا تا این لحظه ، ۴ واکسن فایزر/بیونتک ، مدرنا ، آسترازینکا و جانسون را مجاز دانسته است. قابل ذکر است واکسن اسپوتنیک روسیه و سینوفارم چین مورد تایید این کشور نیستند.

کارشناسان بخش ویزا توریستی شینگن در قصران گشت همواره برای ارائه مشاوره و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما آماده خواهند بود، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای دریافت ویزا شینگن را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *