یکی دیگر از کشورهای اروپایی واقع در منطقه شینگن کشور نروژ است، ویزای نروژ یکی از قوی ترین ویزاهاست، نروژ کشوری پادشاهی واقع در قاره اروپاست و مهمترین همسایگان آن سوئد، فنلاند و روسیه هستند.

سواحل بی نظیر نروژ مربوط به اقیانوس اطلس می شود. خط ساحلی نروژ یکی از طولانی ترین سواحل در اروپا است. نروژ دارای ذخایر زیادی از نفت و گاز است و آب شیرین در آن نیز به وفور یافت می شود. به همین جهت این کشور را می توان یکی از غنی ترین کشورهای اروپایی در زمینه منابع طبیعی دانست. نروژ بزرگترین کشور خارج از خاورمیاانه در زمینه تولید نفت و گاز است.

همچنین نروژ از لحاظ درآمد سالانه ملی چهارمین کشور دنیا است. طبق آمار میزان رضایت شهروندان در این کشور بسیار بالاست و مردم در رفاه زندگی می کنند.

افراد بسیاری نروژ را برای سفر و یا مهاجرت انتخاب می کنند و از آنجایی که این کشور در حوزه شینگن واقع شده است برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. بسته به هدف  شما از سفر انواع ویزای توریستی شینگن، ویزای کاری شینگن و یا ویزای تحصیلی شینگن می توان گزینه های شما باشد.

ویزای نروژ

ویزای نروژ

با دریافت ویزای نروژ می توانید در یک دوره 6 ماهه، 90 روز در این کشور یا سایر کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشید. اگر به قصد گشت و گزار و یا دیدار اقوام به این کشور سفر می کنید باید ویزای توریستی نروژ را دریافت کنید. کشور نروژ در اعطای ویزای خود کمی سخت گیر است به همین جهت برای اخذ این نوع از ویزا داشتن برخی از شرایط الزامی است.

شرایط دریافت ویزای نروژ

با داشتن شرایط زیر دریافت ویزای شینگن نروژ آسانتر خواهد بود.

تمکن مالی

برای ورود به حوزه شینگن باید اثبات کنید که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید و می توانید از عهده هزینه های سفر خود به خوبی برآیید. همچنین با ارائه تمکن مالی از قبیل اسناد ملکی، مانده حساب و سایر دارایی ها، به سفارت و مسئولان بررسی کننده پرونده خود اعلام می کنید که به کشور خود وابستگی دارید و بعد از اتمام مدت ویزا به وطن خود باز خواهید گشت.

ارائه دعوتنامه

یکی از ضروریات سفر به نروژ و دریافت ویزای نروژ ، دارا بودن دعوتنامه از بستگان شماست، به این ترتیب اعلام میکنید که از سوی فردی که در نروژ ساکن است دعوت به حضور در این کشور شده اید. دعوت کننده باید فردی معتبر و موجه باشد و در دعوتنامه محل زندگی، مدت زمان حضور شما در نروژ، تمکن مالی( جهت پوشش هزینه های اقامت شما در نروژ ) را ذکر و یا ضمیمه کند. البته داشتن دعوتنامه تاییدی بر دریافت ویزا یا عدم آن نمی باشد، اما در لیست مدارکی قرار می گیرد که در دریافت ویزا موثر است.

ویزای شینگن

گردش حساب

برای سفر به نروژ و دریافت ویزای این کشور میبایست گردش حساب 3 ماه اخیر خود را فراهم کنید. تعداد تراکنشات و مبلغ آن تاثیر بسزایی در خوش حسابی متقاضی خواهد داشت.

انواع ویزای نروژ

ویزای نروژ مانند ویزای شینگن دارای انواعی است:

ویزای نوع A

همان ویزای ترانزیت شینگن است و برای افرادی صادر می شود که کشور و فرودگاه نروژ را به عنوان مقصدی واسط میان مبدا و مقصد در نظر گرفته اند.

ویزای نوع B

برای افرادی صادرمی شود که در زمینه حمل و نقل بین جاده ای فعالیت می کنند، فردی که دارای ویزای شینگن از این نوع است می تواند برای 5 روز از طریق خودرو، کامیون و یا قطار در محدوده شینگن حضور داشته باشد یا در این منطقه رفت و آمد کند.

ویزای نوع C

همان ویزای کوتاه مدت  است، که متقاضی دریافت آن می تواند در کشور نروژ و یا سایر کشورهای منطقه شینگن حضور داشته باشد، ویزای نوع C در انواع کوتاه مدت یکبار ورود و چندبار ورود صادر می شود.

ویزای نوع D

این نوع ویزا اغلب برای دانشجویان و افرادی که به قصد کار وارد حوزه شینگن میشوند صادر می شود. با دریافت این نوع از ویزای شینگن متقاضی می تواند تا پایان مدت کار و یا تحصیل خود در این کشور و البته در حوزه شینگن حضور داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای نروژ

مانند هر نوع ویزای دیگری برای سفر به نروژ باید مدارک خود را آماده کنید و بدون نقص تحویل دهید. مدارک لازم برای دریافت ویزای نروژ موارد زیر است:

 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های سابق
 •  فرم تکمیل شده ی درخواست ویزای نروژ
 •  رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • تمکن مالی متقاضی
 • دعوت نامه (در صورت وجود)
 • برگه رزرو وقت سفارت نروژ
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل
 • نامه اشتغال به کار به همراه فیش های حقوقی
 • نامه اشتغال به تحصیل

دریافت وقت سفارت نروژ

مانند اکثر کشورهای اروپایی کارگزاری VFS مسئول رسیدگی به پرونده متقاضین ورود به نروژ است. برای دریافت وقت از سفارت این کشور باید با ایجاد حساب کاربری در سایت وی اف اس گلوبال، برای تعیین وقت اقدام کنید. در ابتدا فرم های درخواست را پر و تکمیل کنید و هزینه های درخواست شده را پرداخت کرده و در روز تعیین شده برای تحویل مدارک خود به این کارگزاری مراجعه کنید.

دقت داشته باشید که در روز تعیین شده به موقع در محل حضور داشته باشید و مدارک درخواست شده را همراه با پاسپورت خود همراه داشته باشید.

ویزای نروژ

مدت زمان دریافت ویزای نروژ

مانند اکثر کشورهای اروپایی مدت زمان پاسخدهی به درخواست ویزای نروژ بین 15 تا 21 روز کاری زمان می برد. البته این مدت ممکن است کمی طولانی تر نیز باشد. برای دریافت ویزای خود باید همراه با پاسپورت وکارت شناسایی به دفتر VFS مراجعه نمایید.

ریجکتی ویزای نروژ

فراهم کردن همه مدارک و شرایط تضمینی برای دریافت ویزای نروژ نیست. گاهی بسته به دلایل و شرایطی ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود:

 • ارائه بیمه نامه مسافرتی غیر معتبر
 • عدم اطمینان افسر از بازگشت شما به کشور خودتان
 • کامل نبودن مدارک و اسناد شما
 • عدم تطابق مدارک با هدف شما از سفر
 • جعل اسناد
 • داشتن سابقه کیفری
 • و مقاعد نکردن افسر در تامین هزینه های سفرتان

در صورتی که ویزای شما به اصطلاح ریجکت شد می تونید بعد از یرطرف کردن نقایص پرونده و بعد از 6 ماه دوباره برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

 

ghasrangasht call banner

3 دیدگاه برای ”ویزای نروژ

 1. با سلام این فرم را از کجا تهیه کنم؟قبلا خود سفارت ارایه میکرد

  1. سلام و وقت
   با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکارانمون اطلاعات لازم رو خدمتتون بدن

  2. من یکی هست نروژ میخوام برم ببینمش نمیخوام اون دعوتنامه بفرسته میخوام از طریق تورزیستی اقدام کنم چه مدت میشه موند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *