ورود به حوزه شینگن

در مقالات قبل به تفصیل درباره ویزای شینگن توضیح داده ایم. همانطور که می دانید شینگن منطقه ای در اروپا است که شامل 26 کشور می باشد و این 26 کشور در کنار هم همانند یک منطقه واحد عمل می کنند،  به گونه ای که برای ورود به هریک از کشورها نیازی به اخذ ویزای جداگانه نیست. با داشتن ویزای شینگن می توانید به هر کدام از این کشورها وارد شوید.

اخذ ویزای شینگن از هر یک از کشورهای عضو منطقه (Schengen Area)، اجازه رفت و آمد آزادانه و ورود به حوزه شینگن به دارنده این نوع ویزا با توجه به اعتبار و محدودیت‌های مشخص شده در کل منطقه را می دهد.

افراد برای اهداف مختلفی درخواست ویزای شینگن می دهند و بر این اساس برای آنها ویزا صادر می شود. مهمترین ویزاهای شینگن عبارتند از ویزای توریستی شینگن، ویزای کاری شینگن، ویزای تحصیلی شینگن. برای دریافت هر یک از انواع ویزهای شینگن میبایست مدارکی را که از شما خواسته می شود بدون کم و کسر تحویل دهید. بسته به نوع ویزا، مدارک متفاوت خواهند بود. اما مدارک شغلی و ملکی، مدارک هویتی، مدارک مالی و مدارک تحصیلی جزو  مدارکی هستند که وجود آنها ضروری است.

همچنین شما می بایست اثبات کنید که از عهده هزینه های زندگی در مدت زمانی که در سفر هستید بر می آیید، به همین دلیل سفارت از شما نامه تمکن مالی و گردش حساب می خواهد که طریقه ای برای اثبات توانایی مالی شما می باشد.

ورود به حوزه شینگن

ورود به حوزه شینگن

یکی از مهمترین شروطی که در این ویزا وجود دارد این است که شما در هنگام ورود به حوزه شینگن ، باید از طریق همان کشوری که به وسیله آن ویزای شینگن دریافت کرده اید، وارد این منطقه شوید. برای مثال شما ویزای کشور اسپانیا را دارید و از طریق این کشور ویزای شینگن دریافت کرده اید، بنابراین برای ورود به این حوزه باید از همین کشور وارد شوید و اجازه ورود به این منطقه را از طریق کشور دیگری ندارید حتی اگر آن کشور عضو حوزه شینگن باشد؛

این موضوع درباره خروج از حوزه شینگن صدق نمی کند و در خروج از این حوزه الزامی تعیین نشده است و شما می توانید از طریق هر کدام از کشورهای عضو این حوزه از محدوده شینگن خارج شوید. مدت زمان ویزای شینگن 90 روز یا 6 ماه است؛ پس به زمان اتمام ویزای خود دقت کافی داشته باشید. حتی اگر یک روز بیشتر از مدت اعتبار ویزای خود در این حوزه بمانید به عنوان فرد خاطی در نظر گرفته شده و به احتمال خیلی زیاد جریمه می شوید.

مزایای ویزای شینگن

همانطور که اشاره کردیم مهمترین مزایای ویزای شینگن امکان سفر به سایر کشورهای این حوزه است. یعنی شما با داشتن ویزای شینگن از یک کشور عضو این حوزه می توانید به سایر کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. از دیگر مزایای ویزای شینگن این است اعتبار پاسپورت شما را بالا می برد. اگر شما سابقه داشتن ویزای شینگن را داشته باشید برای دریافت ویزای سایر کشورها مانند دریافت ویزای کشو ر کانادا شانس بیشتری خواهید داشت.

قصران گشت مجری اخذ انواع ویزاها و به خصوص ویزای شینگن میباشد. برای اخذ ویزا یا پرسش درباره دریافت انواع ویزا با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید. 02188697080

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *