افرادی که قصد سفر به اروپا را دارند مطلع هستند که برای سفر به اکثر کشورهای اروپایی باید ویزای شینگن دریافت کنند. می‌توان گفت ویزای شینگن جز پر طرف‌دارترین ویزاهایی است که درخواست می‌شود. اما برخی از کشورها در اعطای این ویزا سخت‌گیری‌هایی دارند و به‌راحتی ویزا اعطا نمی‌کنند و متقاضیان با ریجکت ویزای شینگن مواجه می شوند. دانستن این موضوع که بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است می‌تواند به شما کمک کند که کشور مناسبی را برای اخذ ویزا انتخاب کنید. در این نوشته به بررسی و معرفی بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است می‌پردازیم.

بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است؟

26 کشور از قاره اروپا معاهده‌ای را میان خود امضا کرده و به تصویب رساندند و بر طبق آن مقررات رفت‌وآمد میان شهروندان این کشورها، معاهده‌های تجاری، قوانین گمرکی در صورت رعایت برخی ملاحظات لغو شده است. همچنین شهروندان سایر کشورها با دریافت ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد به سایر کشورهای این منطقه سفر کنند. ویزای شینگن در انواع مختلفی صادر می‌شود مهم‌ترین و پرتقاضاترین آن ویزای شینگن توریستی است.

با اخذ ویزای توریستی متقاضی می‌تواند 90 روز در بازه زمانی 180 روز در منطقه شینگن حضور داشته باشد. از مهم‌ترین و محبوب‌ترین کشورهای عضو حوزه شینگن می‌توان به آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند، یونان و سوئیس اشاره کرد.

ریجکت ویزای شینگن

برخی از کشورها قوانین سختی را برای ورود افراد دیگر به کشورشان در نظر می‌گیرند و اخذ ویزا از آنها کار آسانی نخواهد بود. برای مثال کشور مالت یکی از کشورهایی است که سال‌ها در صدر بیشترین ریجکت ویزای شینگن قرار داشته است؛ بنابراین ورود به منطقه شینگن از این کشور توصیه نمی‌شود؛ اما اگر سفر به این کشور ضروری است به شما پیشنهاد می‌کنیم از طریق کشوری دیگر و سریع‌ترین روش اخذ ویزای شینگن اقدام به دریافت ویزا نموده و سپس وارد کشور مالت شوید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که کشورهای زیر به ترتیب بیشترین میزان ریجکت ویزای شینگن را داشته‌اند:

 • کشور سوئد در بالاترین جایگاه ریجکت ویزای شینگن نشسته است، 30.6% از 22260 درخواست در سال 2021 توسط سوئد رد شده است!
 • پس از سوئد نروژ با 26.2% ریجکتی از 9895 درخواست دومین کشور در فهرست بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است؟ قرار دارد.
 • در سال 2021 کشور فرانسه، 21.1% از درخواست‌های ویزای شینگن فرانسه را نپذیرفته است!
 • دانمارک نیز در فهرست کشورهایی قرار دارد که در اعطای ویزای شینگن سخت‌گیر است. 21.1% ریجکت ویزای شینگن برای سال 2021 در کارنامه کشور دانمارک قرار دارد.
 •  بلژیک پنجمین کشور این فهرست است و 20.4% از درخواست‌های اخذ ویزای کشورش را رد کرده است.
 • و در نهایت کشور مالتا با رد کردن 16.2% از 4295 درخواست در لیست بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است؟ قرار گرفته است.

البته برخی شرایط مانند همه‌گیری ویروس کرونا در تصمیم دولت‌ها در اخذ گردشگر نیز بی‌تأثیر نیست.

ریجکت ویزای شینگن

دلایل ریجکت ویزای شینگن

درخواست ویزای شینگن ممکن است به دلایل مختلفی رد شود. اما مهم‌ترین دلایل ریکتی ویزای شینگن موارد زیر هستند:

 • مدارک ارائه شده دارای نقص بوده و یا غیرواقعی هستند
 • متقاضی دلیل خود از سفر را به‌روشنی بیان نکرده است
 • متقاضی مدارکی مبنی بر اینکه می‌تواند از عهده هزینه‌های خود برآید ارائه نکرده است. مهم‌ترین مدارک مالی برای دریافت ویزای شینگن تمکن مالی و گردش حساب است.
 • افسر پرونده از اینکه متقاضی پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمی‌گردد اطمینان ندارد.
 • بیمه مسافرتی معتبر، بلیت رفت‌وبرگشت، واچر هتل نیز از جمله مدارکی است که وجود آنها ضروری و مهم هست.

دلایل بالا می‌تواند منجر به عدم موافقت با درخواست ویزای شینگن شما شود، به همین جهت توصیه می‌کنیم با درنظرگرفتن تمام نکاتی که برای اخذ این ویزا ضروری است به‌خصوص در زمینه تکمیل پرونده از بروز این مشکل جلوگیری نمایید، چرا که دارابودن سابقه ریجکتی در پرونده متقاضی ممکن است اخذ ویزاهای بعدی به‌خصوص ویزای کانادا را به مخاطره بیندازد.

رفع ریجکت ویزای شینگن

اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشد ناامید نشوید. اولین قدم این است که بررسی کنید که به چه علت با درخواست ویزای شما موافقت نشده است. در متن ایمیلی که برای شما ارسال شده به این موضوع اشاره شده است. اگر ویزای شما به دلیل نقص در مدارک رد شده باشد، مدارک و اسناد پرونده خود را تکمیل کرده و مجدد برای اخذ ویزای اقدام نمایید. اما اگر از کامل بودن پرونده خود مطمئن هستید طی نامه‌ای که به سفارت ایمیل می‌زنید عنوان کنید که مدارک و پرونده شما کامل بوده است و هیچ‌گونه مشکلی ندارد و درخواست تجدیدنظر روی پرونده خود داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم برای ورود به منطقه شینگن راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن را انتخاب کنید تا ریسک عدم‌پذیرش ویزای خود را پایین آورید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *