ویزای شینگن با واکسن سینوفارم

اخذ ویزای شینگن با واکسن سینوفارم – با گذشت نزدیک به دوسال از همه گیری ویرووس کرونا و از رونق افتادن صنعت گردشگری، اما هنوز هم مسافرت و  ورود به بسیاری از کشورها با محدودیت همراه است. در اولین روزهای همه گیری کرونا ویرووس، کشورها برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری مرزهای کشور خود را به روی تمام مسافران بسته بودند تا شاید به این طریق بتوانند به شکلی جلوی همه گیری این ویرووس ناشناخته را بگیرند.

پس از گذشت چندی از همه گیری کرونا ویرووس کشورها به فکر چاره و تهیه واکسن کرونا افتادند که در این بین کشورهای چین، روسیه و انگلیس پیشرو بودند.

در این میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن فقط واکسن هایی را که از سوی آژانس دارویی اروپا تایید شده باشد به رسمیت می شناسند. بسیاری از کشورها تنها راه ورود به کشور خود را تزریق 2 دوز واکسن سینوفارم و کشورهای دیگری اجازه ورود به کشور خود را تنها از طریق دریافت 2 دوز واکسن آسترازنکا می دهند.

اخذ ویزای شینگن با واکسن سینوفارم

 

واکسن مورد تایید کشورهای عضو شینگن

اخذ ویزای شینگن با واکسن سینوفارم – تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا واکسن هایی را که آژانس دارویی اروپا تایید کرده است را قبول دارند. واکسن های مدرنا، آسترازنکا، فایزر و جانسون واکسن هایی هستند که مورد تایید کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشد. در حالی که سازمان جهانی بهداشت واکسن چینی سینوفارم را تایید کرده است اما تا به حال آژانس دارویی اروپا تصمیم قطعی در این مورد نگرفته است.

اطلاعاتی نیز مبنی بر تایید برخی از کشورهای اروپایی و حوزه شینگن در مورد واکسن سینوفارم منتشر شده است. کشورهایی که واکسن سینوفارم را تایید کرده و اجازه ورود مهاجر به کشور خود در صورت دریافت هر دو دوز واکسن سینوفارم را به خاک خو د می دهند به شرح زیر هستند:

  • سوئیس
  • فنلاند
  • سوئد
  • اتریش
  • اسپانیا
  • مجارستان
  • قبرس
  • یونان
  • فرانسه

کشور اسپانیا جزو نخستین کشورهایی بود که واکسن سینوفارم را به رسمیت شناخت. به واقع تاکید اسپانیا بر روی تایید سازمان جهانی بهداشت بیشتر از آژانس دارویی اروپا بود.

 هم اکنون قوانینی که کشور اسپانیا برای پذیرش مهاجر به کشور خود وضع کرده است به این شکل است که همه مسافران باید 72 ساعت قبل از پرواز تست PCR انجام داده وبا نتیجه منفی آن عازم فرودگاه شوند. افرادی هم که سابقه ابتلا به کرونارا دارند می بایست گواهی سلامت خود را به همرا ه داشته باشند.

واکسن هایی که مورد تایید کشور اسپانیا است شامل: فایزر، آسترازنکا، سینوفارم، جانسون، مدرنا و سینو وک می باشد.

اخذ ویزای شینگن با واکسن سینوفارم – کشور فرانسه نیز طی اطلاعیه ای اعلام کرده است که تمامی مسافرانی که یکی از واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده اند مجاز به اخذ ویزا از سوی این کشور می باشند. با این وجود این افراد پس از ورود به فرانسه نیز یک دوز واکسن مکمل هم دریافت می کنند و سپس کشور فرانسه به آنها پاسپورت بهداشتی اعطا می کند.

هلند و فنلاند نیز در پذیرش افرادی که واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده اند سخت گیر نیست. این دو کشور نیز مانند بسیاری از کشورها واکسن سینوفارم را قبول داشته و مسافرانی که هر دو دوز این واکسن را دریافت کرده اند را می پذیرد.

دریافت ویزای شنگن با واکسن سینوفارم

 

سایر شرایط برای دریافت ویزای شنگن در دوران کرونایی

اخذ ویزای شینگن با واکسن سینوفارم – اگر قصد شما سفر به یکی از کشورهای اروپایی و اخذ ویزای شینگن را دارید علاوه بر اینکه میبایست هر دو دوز واکسن را دریافت کرده باشید و از زمان دریافت دوز دوم نیز 14 روز گذشته باشد باید 72 ساعت قبل از سفر تست PCR نیز انجام داده باشید و نتیجه منفی آنرا  ارائه دهید.

اگر واکسن خود را در ایران تزریق کرده اید برای ورود به کشورهای اروپایی و حوزه شنگن میبایست ترجمه آن را ارائه دهید. برای سهولت در این کار توصیه ما به شما این است که با ثبت نام در سامانه سلامت کارت واکسن دیجیتالی را  به صورت رایگان دریافت کنید تا درارائه آن به کشور مقصد مشکلی نداشته باشید.

اگر قصد سفر به کشورهای حوزه شنگن و اروپا را دارید و واکسن برکت و یا اسپوتنیک دریافت کرده اید متاسفانه باید بگوییم تا کنون این دو واکسن مورد تایید آژانس دارویی اروپا قرار نگرفته است. به همین علت امکان ورود به کشورهای اروپایی را ندارید.

در این مقاله چگونگی ورود به کشورهای حوزه شنگن را برایتان شرح دادیم، برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما در آژانس قصران گشت و با شماره 02188697080 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *