ویزای کاری آمریکا

ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان با فرصت های فراوان شغلی، مقصد مهاجرتی بسیار محبوبی است. ایالات متحده میلیون ها درخواست ویزای مهاجر و غیر مهاجر برای کارگران، بازرگانان، سرمایه گذاران، اعضای خانواده، هر ساله پردازش می کند.  در سیستم ویزای امریکا گزینه های صدور ویزای متفاوتی وجود دارند که دانستن اینکه کدام ویزا ممکن است مرتبط باشد دشوار است. به طور کلی برای ورود به آمریکا در دراز مدت باید یک پیشنهاد شغلی سطح بالا داشته باشید، یا یک کسب وکار را شروع کنید و یا به عنوان یک خویشاوند مهاجر اقدام کنید.

ویزای کاری EB3   

ویزای مهارت آمریکا برای متقاضیانی است که در حرفه و تخصص کاری خودداری مهارت بالایی می‌باشند. البته دارا بودن مدرک تحصیلی برای اخذ این نوع ویزا الزامی نیست. از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به آمریکا از طریق کار و اخذ این نوع ویزا اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و اخذ گرین کارت آمریکا است. عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی وعدم نیاز به سرمایه از دیگر موارد مهم در اخذ این نوع ویزای مهارت آمریکا است.

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری H1  

ویزایH1که به ویزای کاری نیز معروف است،به شما اجازه می‌دهد که به‌صورت قانونی  به آمریکا مهاجرت کنید و در آمریکا مشغول به کار شوید . اگر شما شخصی تحصیل‌کرده ،حرفه ایی و متخصص،پرستار و به‌طور خلاصه شخصی هستید که مهارت انجام کارهای خاصی را دارد که هرکسی قادر به انجام آن نیست،در آن صورت واجد شرایط اخذ ویزای کارمی باشید و کارفرمای شما می‌تواند برای شما به جهت این‌که اجازه کارکردن به‌صورت قانونی نزد او را داشته باشید برایتان از اداره مهاجرت تقاضای اخذ این ویزا را بکند .این نوع ویزا می‌تواند به مدت ۶سال ادامه یابد .

در این نوع ویزا داشتن حداقل مدرک لیسانس تائید شده و کارفرمای واجد شرایط اداره مهاجرت امریکا از شرایط لازم است. درمواردی که فرد متقاضی مدرک کارشناسی نداشته باشد داشتن سالها تجربه کاری در رشته خاص و توانایی اثبات این ادعا می‌تواند به متقاضی در خصوص اخذ این نوع ویزا کمک نماید.

حداقل مدت‌زمان صدور این ویزا یک‌ساله است وهمسروفرزندان زیر بیست‌ویک سال دارنده ویزای کار میتوانند به‌عنوان همراه وارد آمریکا شوند ولی اجازه کار را نخواهند داشت.

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری H2  

این نوع ویزای کاری آمریکا مختص متقاضیانی است که دارای تخصص کاری ویژه‌ای هستند که شهروندان آمریکایی این تخصص را ندارند.ویزای H2 برای دو نوع از کارگران طراحی‌شده است، کارگران کشاورزی موقت و کارگران غیر کشاورزی موقت.

ویزای H-2A مربوط به کسانی است که روی کار کشاورزی موقت یا فصلی کار خواهند کرد. به‌صورت فصلی، به این معنی است که کار در یک دوره مشخص از زمان یا رویداد است. به‌طور موقت به این معنی است که کار بیش از یک سال طول نمی‌کشد. بر اساس این، کارفرمایانی که در آمریکا مزارع، شرکت‌های کشاورزی یا شرکت‌های سهامی دارند، مجاز به استخدام کارگران کشاورزی از کشورهای خارجی هستند.

ازآنجاکه این ویزا به‌صورت موقت برای کار کشاورزی است، برای یک سال اعتبار دارد. بنابراین بعد از یک سال، کارگر باید به کشور خود برگردد. درصورتی‌که کار را تکمیل نکرده باشند یا کارفرما به آن‌ها احتیاج داشته باشد یا کارفرمای دیگری را پیدا کنند، می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. این ویزا برای یک سال دیگر تمدید می‌شود، و کل مدت‌زمانی که صاحب ویزا می‌تواند در آمریکا بماند 3 سال است. به این معنی است که ویزا دو بار می‌تواند تمدید شود. بعد از سه سال، کارگران باید به کشور خود بازگردند و بعد از 3 ماه از بازگشتشان، دوباره درخواست ویزا دهند.

ویزای کاری H1-B

محبوب‌ترین ویزای کاری غیر مهاجرتی از طبقه ویزاهای H است . این نوع ویزا برای کارکنان خارجی‌ است که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند و به‌طور موقت برای یک کارفرمای آمریکایی‌ کار تخصصی‌ انجام دهند .این ویزای کاری سه‌ساله به متقاضیانی اعطا می‌شود که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی باشند و در آزمون‌های مهارت تخصصی نیز نمره‌های عالی کسب کرده باشند. متقاضیانی که این نوع ویزا را دریافت کنند ، می‌توانند گرین کارت آمریکا را اخذ کنند.

افرادی موفق به کسب این ویزا می‌شوند که با اثبات توانایی‌ها و مهارت‌های خود در یک شرکت یا کمپانی معتبر در آمریکا استخدام شوند. افرادی که قصد کسب ویزای H1B رادارند معمولاً به مدرک دانشگاهی یا یک مدرک معتبر جهت اثبات توانایی‌های خود دارد و حتی افرادی که سه سال سابقه کاری داشته باشند نیز ممکن است بتوانند موفق به کسب ویزای H1B شوند. به‌طورکلی برای کسب این ویزای متقاضیان باید مهارت‌ها، تجربه‌ها و توانایی‌های کاری خود را اثبات کنند.

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری J1

این نوع ویزا اجازه ورود به خاک آمریکا برای کسانی‌ است که می‌خواهند برای تبادل معلومات و استعداد خود درزمینه‌ی آموزش‌وپرورش ، هنر و علوم تجربی ‌، در دوره‌هایی که به همین منظور برگزار می‌شود شرکت کنند .این ویزای کار قابل تمدید برای هفت سال مختص محققان و پژوهشگرانی است که برای کارهای تحقیقاتی از طرف موسسه‌های علمی در آمریکا دعوت به همکاری می‌شوند. متقاضیان با اخذ این نوع ویزای کاری تحقیقی می‌توانند پس از تمام شدن دوره تحقیقی در این کشور مشغول کارواشتغال شوند.

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری P   

این ویزای کاری که دارای زیرگروه‌هایP1 , P2 , P3 , p4 است،برای هنرمندان،ورزشکاران و متقاضیانی است که درزمینهٔ های مختلف هنری، ورزشی و علمی دارای دستاوردهای خاص می‌باشند وازتوانایی واستعدادویژه برخوردارمی باشند و دارای مدال‌های جهانی می‌باشند. ویزای P1 مخصوص ورزشکاران و یا هنرمندانی است که برای شرکت کردن در یک رقابت ورزشی و یا به‌عنوان عضوی از یک گروه هنری که در سطح بین‌المللی ، برای یک مدت‌زمانی‌ شناخته‌شده باشند ، به آمریکا سفر کنند .

ویزای P1A برای ورزشکارانی در رشته‌هایی‌ مانند تنیس ، حاکی و فوتبال است .ویزای P1B به هنرمندان در گروه‌های راک ، جاز ، سیرک و تعلیم‌دهندگان تعلق می‌گیرد .هنرمندان ورزشکاران می‌توانند ویزایP1وP2وP3را دریافت کنند و برای خانواده‌های خود نیز ویزایP4را اخذ کنند.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای شینگن و پیکاپ ویزادر خدمت شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان با 88697080-021 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *