ویزای تحصیلی امریکا

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا – کشور امریکا به دلیل داشتن مراکز علمی بزرگ و معتبر سالانه پذیرای تعداد زیادی دانشجو از سرتاسر دنیا است. برترین دانشگاه دنیا یعنی دانشگاه MIT تکنولوژی ماسچوست و دانشگاه استنفورد در امریکا واقع شده اند. به همین منظور تحصیل در امریکا رویای هر فردی است که به تحصیل علاقه مند است و خواهان پیشرفت و کسب مدرک از بهترین دانشگاه های دنیا می باشد.

برای تحصیل درآمریکا نیاز به ویزای تحصیلی دارید که ویزایی غیر مهاجرتی است.  این بدین معناست که با داشتن ویزای تحصیلی امریکا فقط اجازه اقامت در این کشور را تا پایان مدت تحصیل خود خواهید داشت و پس از آن میبایست به کشور خود بازگردید. برای کسب و ادامه تحصیل حتما باید ویزای تحصیلی دریافت کنید و با داشتن ویزای توریستی نمی توانید اقدام به تحصیل در این کشور نمایید.

 

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی امریکا

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا در گام اول شما باید از یک موسسه معتبر در امریکا پذیرش بگیرید. به دنبال دانشگاه های معتبری که دانشجوی بین المللی پذیرش می کنند باشید. مدارک علمی و تحصیلی خود را برایشان ارسال کنید. اگر مورد پذیرش واقع شدید با شما تماس می گیرند و دعوت به مصاحبه می شوید.

برای تحصیل در اکثر دانشگاه های آمریکا می بایست مدرک زبان تافل یا آیلتس داشته باشید.بررسی کنید که دانشگاهی که از سمت آنها پذیرفته شده اید چه نمره ای را برای مدرک زبان در نظر گرفته است.

یکی دیگر از شرایط کسب ویزای تحصیلی این است که باید اثبات کنید که از پس هزینه های زندگی خود در یکسال آینده در امریکا بر می آیید. دانشگاه های امریکا به 3 طریق پذیرش تحصیلی می گیرند. در مورد اول تمام هزینه های تحصیل و زندگی به عهده خود فرد است Self – fund .

در روش دیگر که معمولا برای مقاطع تحصیلی دکتری وبالاتر است دانشگاه تمام هزینه های زندگی و تحصیل فرد را بر عهده می گیرد full – fund  و به اصطلاح دانشجو بورسیه می شود. در روش دیگر دانشگاه بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را تامین می کند. اگر تمام هزینه های دانشگاه و زندگی به عهده خودشماست می بایست تمکن مالی ارائه دهید و ثابت کنید که عهده دار هزینه های تحصیل و زندگی خود هستید.

بعد از اینکه همه مراحل مربوط به پر کردن فرم و اطلاعات لازم را که عموما به صورت آنلاین است را انجام دادید، باید از سفارت امریکا جهت مصاحبه حضوری نوبت دریافت کنید. همانطور که می دانید ایران فاقد کنسولگری کشور امریکا میباشد. بنابراین برای مصاحبه باید به یکی از کشورهایی که دارای سفارت امریکا می باشند بروید. شرکت قصران گشت ارائه دهنده انواع خدمات ویزای آمریکا اعم از تحصیلی، کاری، توریستی و پیکاپ ویزا و  وقت سفارت میباشد. همچنین برای دریافت مشاوره از چگونگی دریافت ویزای تحصیلی از امریکا با 02188697080 تماس گرفته و صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی خود از امریکا رابه ما بسپارید.

بهترین کشورها برای دریافت ویزای تحصیلی امریکا

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا – به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی، متقاضیان ایرانی می توانند از سفارت امریکا موجود در هر کشوری درخواست ویزا کنند. اما 3 کشور ارمنستان، ترکیه و امارات سابقه درخشانی در اخذ ویزا برای ایرانیان دارند. اول اینکه کشورهایی که نام بردیم فاصله کمی تا ایران داشته و به دلیل مراجعه زیاد ایرانیان به این کشورها در سفارتخانه، آفیسر فارسی زبان موجود میباشد که این نکته مثبتی برای ما است.

سفارت امریکا در ایروان

سفارت امریکا در ایروان یکی از گزینه های مناسب است. این سفارت با دانشجویان ایرانی رابطه خوبی دارد و سختگیری کمتری نسبت به برخی مسائل مانند خدمت سربازی و سابقه کار در ارگان خاصی دارد. همچنین وقت آزادتری نسبت به سفارت امریکا در ترکیه دارد و آسانتر می توانید وارد سفارت شوید.

مزایای ورود به سفارت امریکا در ارمنستان

از مهمترین مزایایی که سفارت امریکا در ارمنستان دارد این است که افسران این سفارتخانه به زبان فارسی تسلط دارند و این گزینه برای ایرانیانی که قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستند بسیار ارزشمند است.

هزینه سفربه ارمنستان نسبت به دبی وترکیه بسیار پایینتر است. شما می توانید به طور زمینی هم وارد این کشور شوید. هم چنین به راحتی می توانید در فرودگاه امام خمینی و بدون اتلاف وقت ویزای این کشور را دریافت نمایید.

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا
ا

سفارت امریکا در آنکارا

کشور دیگری که سفارت امریکا در آن قراردارد ترکیه است و سابقه­ ی طولانی در دریافت ویزای دانشجویی برای ایرانیان دارد. افسران این سفارت با شرایط ایرانیان به خوبی آشنا هستند و سابقه ی ریجکتی کمی از این سفارت خانه دریافت شده است. اما سفارت امریکا در این کشور نسبت به ایروان شلوغ تر و پر رفت و آمدتر است پس اگر زمان زیادی برای مصاحبه و دریافت ویزا ندارید، سفارت دبی یا ایروان را انتخاب کنید. مناسب ترین گزینه برای اخذ ویزای دانشجویی امریکا، آنکارا می باشد. برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارید. فقط کافی است زمان سفرخود را طوری تنظیم کنید که به موقع وارد سفارت شده و به مصاحبه بپردازید.

بعد از اینکه وقت تعیین مصاحبه را گرفتید میبایست مدارک لازم برای روز مصاحبه را آماده کنید. برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت امریکا در ترکیه میتوانید با شماره 02188697080 و با قصران گشت تماس بگیرید. قصران گشت مجری دریافت وقت سفارت، پیکاپ ویزا، انواع ویزای تحصیلی، کاری و توریستی می باشد.

سفارت امریکا در دبی

افسران سفارت امریکا در دبی نیز با دانشجویان ایرانی و شرایط آنهابه خوبی آشنا هستند و به زبان فارسی هم تسلط زیادی دارند که مزیت بسیار خوبی است. پیشنهاد می شود اگر موفق به دریافت وقت مصاحبه در ارمنستان یا ترکیه نشدید به سراغ امارات بروید.

برای سفر به امارات شما نیازمند دریافت ویزا هستید که ممکن است پروسه و زمان دریافت ویزای امریکا را طولانی تر کند. هزینه پرواز و اقامت در دبی نسبت به ایروان و آنکارا کمی بالاتر است، بنابراین اگرعلاوه بر وقت مصاحبه قصد گشت و گذار در این کشور را دارید دبی گزینه خوبی خواهد بود.

بهترین سفارت ها برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا

مدارک لازم برای ورود به سفارت امریکا

برای روز مصاحبه مدارک زیر را میبایست به همراه داشته باشید:

  • شناسنامه و کارت ملی
  • اسناد مالکیت یا تجاری
  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • ایمیل وقت سفارت برای مصاحبه
  • دو قطعه عکس رنگی
  • تأیید پرداخت هزینه
  • مدارک مالی مانند پرینت و نامه بانک
  • اصل و ترجمۀ کارت پایان خدمت
  • مدارک تحصیلی و ریزنمرات دوران دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد (ممکن است به صورت ترجمه شده نیاز باشد)

دراین مقاله درباره 3 کشوری که گزینه مناسبتری برای ورود به سفارت امریکا و اخذ ویزای تحصیلی از امریکا میباشد صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی امریکا با 02188697080 و با کارشناسان ما در تماس باشید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *