راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان – یکی از کشورهای تراز اول، مدرن و توریستی قاره اروپا سوئیس است. مهمترین همسایگان سوئیس ایتالیا، فرانسه، آلمان و اتریش هستند. بخش اعظمی از این کشور در دامنه های آلپ قرار دارد که باعث ایجاد مناظر شگفت انگیز و کیفت آب و هوایی مطلوب در سوئیس شده است.

طبیعت بی نظیر و بکر، دریاچه های متعدد، آب وهوای سالم و کیفیت زندگی بالا سوئیس را به کشوری برای جذب گردشگر و مهاجر تبدیل کرده است. فارغ از اینکه سوئیس کشور تراز اول برای زندگی و سفر و گردشگری است اما مردمانی قانونمند و منظم دارد. در قوانین عجیب کشور سوئیس می توانید درباره مقررات این کشور بخوانید.

پایتخت این کشور شهر برن است، اما شهرهای مهم دیگری مانند ژنو، زوریخ و بازل هم چیزی از پایتخت کم ندارند. زبان رسمی این کشور فرانسه، آلمانی و ایتالیایی است و مردم در هر بخش از این کشور به این سه زبان صحبت می کنند.  دفاتر سازمان های مهمی مانند ستاد مرکزی فیفا در  زوریخ و دومین دفتر سازمان ملل در شهر ژنو واقع شده است.

برای سفر به سوئیس باید ویزای سوئیس دریافت کنید. از آنجایی که سوئیس در حوزه شینگن واقع شده است در واقع شما ویزای شینگن سوئیس دریافت می کنید و شانس سفر و بازدید از سایر کشورهای عضو منطقه شینگن را به دست خواهید آورد.

راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان

اما قبل از سفر به سوئیس خوب است کمی درباره شهرها و جاذبه های گردشگری این کشور مطالعه کنید. این مطلب راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان است؛ تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان

برای سفر به سوئیس باید ویزای سوئیس دریافت کنید. از آنجایی که سوئیس در حوزه شینگن واقع شده است در واقع شما ویزای شینگن سوئیس دریافت می کنید و شانس سفر و بازید از سایر کشورهای عضو منطقه شینگن را به دست خواهید آورد.

در سفر به سوئیس به کجا برویم؟

اگر بگوییم سوئیس بهشت روی زمین است بیراه نگفته ایم! هر چه از زیبایی های این کشور و شهرهای آن تعریف کنیم باز هم همه آن چیزی که در سوئیس در انتظار شماست را نگفته ایم. 6 جاذبه گردشگری سوئیس راهنمای خوبی برای سفر به این کشور است. اگر سوال شما هم این است که در سفربه سوئیس به کجا برویم؟ در ادامه مطلب به معرفی مناطق گردشگری و توریستی این کشور  و راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیانمی پردازیم.

شهر برن، پایتخت سوئیس

شهر برن، پایتخت سوئیس مطرح ترین شهر این کشور است. کافیست چند قدمی در خیابان های این شهر قدم بزنید تا متوجه شوید دقیقا چه می گوییم. از دیدن برج های ساعت، کلیساها، خانه هایی باسبک قدیمی و خیابان های سنگفرش شده به طور قطع شگفت زده خواهید شد. شهر برن میزبان موزه انیشتین و موزه تاریخ است، در سفر به سوئیس بازدید از این بناها را از دست ندهید.

راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان

زوریخ

زوریخ نزدیکترین همسایه شهر برن است. دریاچه شهر زوریخ به تنهایی می تواند عامل جذب گردشگران بسیاری به این شهر باشد. چه لذتی از این بالاتر که عصر ها در کنار دریاچه زوریخ قدم بزنید و محو زیبایی آن شوید! جاذبه های فرهنگی زوریخ به قدری زیاد است که به تنهایی دارای 50 موزه و 100 گالری هنری است. زوریخ شهری سرزنده است که شاخص پاکی و بهره وری آن در سطح جهانی مطرح است. هنرهای خیابانی و نمایشگاه های هنری که گاه به گاه در شهر برگزرای می شود زوریخ را به یکی از جذاب ترین شهرهای این کشوربرای اخذ ویزای توریستی سوئیس تبدیل کرده است.

اینترلاکن

اینترلاکن یکی از شهرهای پرطرفدار و توریستی سوئیس است و در دامنه کوه های آلپ و میان دو دریاچه برینز و تون واقع شده است. مردم این شهر اغلب آلمانی صحبت می کنند. آب و هوای این شهر ملایم و دلپذیر است و اغلب باران به خود می بیند. اگر میخواهید از شهر اینترلاکن بازدید کنید با دریافت وقت سفارت شینگن و اخذ ویزای سوئیس در تابستان به این شهر سفر کنید و اصلا نگران گرما نباشید.

هوا در تابستان در مطلوبترین حالت خود قرار دارد. یکی از تفریحات و سرگرمی های این شهر پرواز در ارتفاع و انجام پاراگلایدینگ است. از دیگر ورزش ها و تفریحاتی که در این شهر می توانید انجام دهید و خاطره ای خوش از سفر به سوئیس را در ذهن خود ثبت کنید کوهنوردی، پیاده روی در دامنه های آلپ، قایقرانی و موج سواری است.

راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان

شهر ژنو

بزرگترین آب نما و فواره در دنیا در دریاچه ژنو واقع شده است. سومین شهر بزرگ سوئیس ژنو است و در تمام فصول سال میزبان گردشگران و توریست های زیادی است. موزه هلال احمر و صلیب سرخ در این شهر قرار دارد. انواع گالری های هنری و موزه در این ژنو قرار دارند که علاقه مندان به فرهنگ و هنررا به خود جذب می کند. محل استقرار سازمان مللل نیز در شهر ژنو است.

آبشار راین

بزرگترین آبشار قاره اروپا در شمال سوئیس واقع شده است. حجم آبشار راین در تابستان به 600 متر مکعب می رسد و پهنای بسیار وسیعی دارد. یکی از تفریحات تابستانی قایق سواری در این رودخانه است. برای دسترسی به این آبشار 2 ساعت زمان از زوریخ احتیاج دارید. در اطراف این آبشار محل پیاده روی، صخره نوردی، استراحتگاه و فروشگاه هایی برای خرید هدایا وجود دارد. در هر فصلی از سال که به دیدن این رودخانه می روید حتما بارانی همراه داشته باشید.

جاذبه های دیگر سوئیس

در ادامه راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان موارد زیر را نیز در نظر بگیرید؛

در سنت گالن به گشت و گزار بپردازید. هفتمین شهربزرگ سوئیس از موزه های زیبا و معماری مثال زدنی برخوردار است. البته باید گفت این شهر میزبان دانشجوهای زیادی نیز هست. در سفر به سنت گالن دیدار از کلیسای جامع باروک را فراموش نکنید.

راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان

مونتروکس را فراموش نکنید. در ساحل دریاچه ژنو قلعه چیلون واقع شده است که در قرن 12 میلادی به عنوان دژ محافظ کنت ها و دوک ها بوده است. این دژ دارای بخش های مختلفی مانند قنات، برج، قسمت زیرزمینی، اسلحه خانه و نمایی زیبا رو به دریاچه ژنو است.

سری به لوسرن بزنید. دریاچه زیبای لوسرن طببیعتی شگفت انگیزبه این منطقه داده است، طبیعت زیبا و بکر در این منطقه تجربه ای مثال زدنی برای هر گردشگری فراهم می کند. در راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان فقط کافیست اقدام به دربافت تور سوئیس نمایید تا به راحتی به این کشور زیبا سفر کرده و شاهد شگفت انگیزترین شهر اروپا باشید.

پیاده روی در پیلاتوس را فراموش نکنید! فقط کافیست از داخل شهر لوسرن و با استفاده از ترن های ریلی کابلی به سمت قله بروید و از منظره کوه آلپ دیدن کنید. پیلاتوس مسیری برای پیاده روی در کوهستان است که اگر اهل کوهنوردی باشید بهترین تجربه برای شما خواهد بود.

پس از مطالعه راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان، برای سفر به کشور سوئیس و بازدید از زیبایی های آن باید اقدام به دریافت ویزای شینگن سوئیس نمایید. پیشنهاد قصران گشت دریافت تورهای  سوئیس است، به این طریق شانس ویزا شدن شما بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *