بلغارستان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که در جنوب شرق قاره سبز قرار دارد و پایتخت این کشور، صوفیه، نیز از جمله قدیمی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. علاوه بر جاهای دیدنی بلغارستان، از نظر اقتصادی نیز این کشور مقصدی ارزان و مقرون به صرفه محسوب می‌شود و از اینرو سفر به این کشور زیبا یکی از بهترین گزینه‌ها برای گردشگران است.

بلغارستان جزو کشورهای حوزه شینگن محسوب نمی‌شود و به همین دلیل برای سفر به آن باید به صورت مجزا اقدام به دریافت ویزا کرد. البته سابقه سفر به بلغارستان امتیازی برای اخذ ویزای شینگن است.

ویزای بلغارستان

ویزای بلغارستان به 3 صورت اعطا می شود، که بسته به هدف شما از سفر ویزای متناسب برایتان صادر می شود. برای مثال اگر قصد تحصیل در بلغارستان را دارید باید ویزای بلند مدت دریافت کنید.

 • ویزای نوع A (ترانسفر فرودگاهی)
 • ویزای نوع C (اقامت کوتاه مدت یا اقامت با برنامه‌ریزی از قبل مشخص شده)
 • ویزای نوع D (اقامت بلند مدت)

ویزای بلغارستان

ویزای بلغارستان، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت بلغارستان برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور بلغارستان و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان 

دریافت ویزای بلغارستان ماانند سایر کشورهای اروپایی می باشد و نیاز به مدارک و شرایط تعیین شده ای است. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلغارستان را نام میبریم، اما از مهمترین شرایط دریافت ویزای بلغارستان موارد زیر می باشد:

اخذ تور گروهی 

ویزای بلغارستان اغلب به صورت تورهای گروهی صادر میشود و افرادی که در قالب تور اقدام به دریافت ویزا می کنند موفق می شوند. منظور این است که از طریق یک آژانس مسافراتی اقدام به خرید تورهای گروهی سفر به بلغارستان نمایید. با این کار کشور و سفارت بلغارستان را مطمئن می کنید که پس از اتمام سفر با تور و گروه به کشور خود باز میگردید.

تمکن مالی 

برای دریافت ویزای بلغارستان باید تمکن مالی و گردش حساب مناسب داشته باشید. گردش حساب تراکنشات 6 ماه اخیر متقاضی است. نامه تمکن مالی را باید از بانک و به زبان لاتین تحویل بگیرید. به وسیله تمکن و گردش حساب ثابت می کنید که توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت در این کشور را دارید و دچار مشکل نخواهید شد.

وقت سفارت بلغارستان 

دریافت وقت سفارت بلغارستان به صورت حضوری، تلفنی و یا ارسال ایمیل است. پس از تعیین روز باید با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید. سفارت بلغارستان نیازی به مصاحبه ندارد و فقط انگشت نگاری و عکس برداری و تحویل مدارک انجام میشود.

پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری 14 تا 21 روز کاری زمان میبرد تا به درخواست شما رسیدگی شود.

ویزای بلغارستان

مدارک مورد نیاز ویزای بلغارستان

 • اصل گذر نامه با 7 ماه اعتبار.
 • 2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 با زمینه سفید
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • تلفن مسافر به طور کامل و دقیق.
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه.
 • اصل و کپی تاییدیه رزرواسیون هتل در بلغارستان و دعوت نامه از آژانس های معتبر در این کشور.
 • بیمه مسافرتی
 • ضمانت نامه بانکب در وجه آژانس مسافرتی که از طریق آن اقدام کرده اید.

ریجکتی ویزای بلغارستان 

بیشترین دلیلی که منجر به رد درخواست متقاضی میشود عدم اطمینان افسر از بازگست متقاضی به کشورش پس از اتمام مدت ویزا است. ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی، متقاعد نکردن افسر از هدف سفر و بازگشت به کشور، ارائه بیمه نامه نامعتبر و عدم توانایی در پرداخت هزینه ها.

رفع ریجکتی ویزای بلغارستان 

برای برطرف کردن ریجکتی بلغارستان باید نواقص و ایرادات پرونده خود را تکمیل کرده و مجددا اقدام نمایید. ارائه سند ملک و مدارک شغلی و ملکی برای دریافت ویزای بلغارستان الزامیست.

تور بلغارستان

نکات ویزای بلغارستان

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای بلغارستان به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 4. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 5. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 6. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.