Visit Bulgaria

معرفی کشور بلغارستان

کشور بلغارستان از سمت شمال با رومانی، با مقدونیه و صربستان از غرب، با یونان و ترکیه از جنوب و از سمت شرق با دریای سیاه محدود شده است. نزدیکی با این کشورها، داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بلغارستان را به کشور توریستی در میان کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. بلغارستان شانزدهمین کشور بزرگ اروپاست که در قسمت جنوب شرقی آن قرار گرفته است. قرارگیری این کشور در میان آسیا و اروپا بر آداب و رسوم، غذا و تاریخ آن تاثیر به سزایی گذاشته است. امروزه کوهستان های جنگلی متراکم این کشور به سواحل شنی دریای سیاه محدود شده است و به شهر شلوغ ساحلی با خانه های باقی مانده از تمدن Thracian، رومی ها و یونانی ها برای بازدید بسیاری از گردشگران در دنیا تبدیل شده است. با این وجود صنعت گردشگری بلغارستان رو به پیشرفت است. شرکت قصران گشت با ارائه خدمات با کیفیت در تورهای بلغارستان سفر تابستانی به این کشور زیبا را به شما پیشنهاد می دهد.

شهرهای بلغارستان:

صوفیه:

صوفیه پایتخت کشور بلغارستان و با قدمت ۳۰۰۰۰ هزار سال دومین شهر قدیمی اروپاست. صوفیه مجموعه ای از فرهنگ ها و تمدن های مختلف است که هر ساله میزبانی تعداد زیادی از توریستان خارجی را بر عهده دارد. کلیساهای تاریخی، کوه های طبیعی، سواحل زیبا، حمام های آب معدنی، کافه ها و رستوران های امروزی از جاذبه های گردشگری برای مسافران به شمار می رود. با توجه به حال و هوای ساحلی و قرارگیری این شهر میان دریای سیاه و دریای آدریاتیک، بهترین زمان سفر فصل تابستان است تا بتوانید از امکانات و تفریحات موجود در آن جا نهایت لذت را ببرید. همچنین یکی از بزرگ ترین کلیساهای ارتادوکس شرق دنیا به نام کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفیه قرار دارد.

sofia

وارنا:

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان در امتداد ساحل دریای سیاه و نزدیکی خلیج وارنا است. این شهر به عنوان پایتخت ساحلی و تابستانی شناخته می شود و با آب و هوای خنک و سواحل چشم گیر و زیبایش هر ساله میزبان تعداد زیادی از توریستان خارجی بوده است. با دراز کشیدن زیر آفتاب، بازی های ساحلی و لذت بردن از صدای موج ها در سواحل زیبایی همچون ساحل ریویرا، ساحا آلبنا، ساحل سنت کنستانتین و هلنا، ساحل گلدن سندز و مجموعه ساحلی سانی دی از سفر خود لذت ببرید. علاوه بر امکانات و تفریحات طبیعی و تابستانی، جاذبه های تاریخ و گردگشری مشهوری نیز در این شهر قابل توجه است. موزه باستان شناسی وارنا، کلیسای جامع وارنا، موزه تاریخ وارنا و آثار مشهور زیادی برای بازدید توریستان وجود دارند.

VAR

پلودیو:

پلودیو یکی از بزرگ ترین شهرهای بلغارستان، قدیمی ترین و مهم ترین مراکز تمدن باستانی در اروپا است. این شهر که در جنوب مرکزی بلغارستان و روی هفت تپه سینیت به ارتفاع ۲۵۰ متر در کنار رودخانه ماریتسا واقع شده است؛ به همین دلیل به این شهر لقب شهر هفت تپه را داده اند. پلودیو با قدمت ۶  هزار سال پیش از میلاد با خیابان های سنگی و مجسمه های ملی بلغاری هویت فرهنگی عثمانی ها و رومی ها را به نمایش می گذارد. برگزاری جشنوراه های هنری و موسیقی، وجود گالری ها و موزه های قدیمی و مشهور مانند موزه Ethnographic، تئاتر رومی پلودیو، موزه باستان شناسی پلودیو و مراکز خرید با قیمت های ارزان از جاذبه های مهم این شهر می باشد.

Plovdiv

جاذبه های گردشگری و دیدنی بلغارستان:

ساحل گلدن سنز:

سواحل گلدن سنز در شمال شهر وارنا با ماسه های طلایی رنگ می باشد که به مروارید سواحل بلغاری در دریای سرخ مشهور شده است. سرسره های آبی، حمام های آب معدنی، آب و هوای خنک جنگل های اطراف، پوشش گیاهی زیبا و امکانات ورزشی و تفریحی مانند زمین های تنیس، مینی گلف، والیبال و بسکتبال، سواحل گلدن سنز را به یکی از توریستی ترین ساحل های وارنا خصوصاً در میان بریتانیایی ها تبدیل کرده است. هتل های معروف و لوکس احاطه شده در میان جنگل ها، گلزارها و چمن در اطراف این سواحل شرایط عالی و خوبی را برای مهمانان و توریستان فراهم کرده است.

golden sands resort by shangri la 40096391 1530878735 ImageGalleryLightboxLarge

کلیسای جامع وارنا:

این کلیسا دومین کلیسای بزرگ بلغارستان و بزرگ ترین و مشهورترین کلیسای جامع بلغاری در بندر دریای سیاه در شهر وارنا به شمار می رود که در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده است. کلیسای جامع وارنا به عنوان نمادی از شهر وارنا هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. گنبدهای مسی رنگ، نقاشی های روی دیوارهای کلیسا، برج ناقوس زیبا و شیشه های رنگی آن از ویژگی های جالب توجه این بناست. برای دیدن قسمت بالایی کلیسا باید از ۱۳۳ پله بالا روید تا نمای زیبای شهر را از بالا مشاهده کنید.

church

مطالب مرتبط :

 

[mappress mapid=”168″]