ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهای بزرگ دنیا و قدرتمندترین قطب اقتصادی دنیا است. افراد زیادی آرزوی دریافت ویزای آمریکا و مهاجرت به آمریکا را دارند. افرادی که قصد بازدید از این کشور و یا دیدار اقوام خود را دارند با دریافت ویزای توریستی امریکا می توانند به این کشور سفر کنند.

ویزای توریستی امریکا دارای انواعی است که با توجه به هدف خود از سفر باید یکی از آنها را انتخاب کنید. همچنین می بایست شرایط دریافت این ویزا را داشته باشید و رعایت کنید. اگر قصد سفر به آمریکا و دریافت ویزای توریستی این کشور را دارید تا انتهای مطلب با ما همراه باید.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی – VISITOR VISA یکی از انواع ویزاهاست که برای افرادی که قصد سفر کوتاه مدت اغلب کمتر از 6 ماه را دارند صادرمی شوند. ویزای توریستی نوعی ویزای غیرمهاجرتی است که برای ورود به این کشور باید دریافت کنید. البته شهروندان برخی از کشورها برای سفر به آمریکا نیاز به دریافت ویزا ندارند و می توانند تا 90 روز در آمریکا بدون نیاز به ویزا حضور داشته باشند.

ویزای-توریستی-آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا در نوع B1  و   B2 صادر می شود.

ویزای B1 برای برای آن دسته از متقاضیانی صادر می شود که برای اهداف تجار ی کوتاه مدت و به طور موقت قصد سفر به آمریکا را دارند. شرکت در سمینارها و همایش ها، نمایشگاه ها، نشست های علمی و یا تجاری، عقد قرار داد و حضور در جلسات دانشگاهی از جمله مواردی هستند که متقاضی با دریافت این ویزا می تواند در آمریکا برای مدت کوتاهی حضور داشته باشد. در این نوع ویزا معمولا متقاضی دارای دعوتنامه است که وجود آن در کنار سایر مدارک تا حدی دریافت ویزای توریستی آمریکا را سهل می کند.

ویزای B2

ویزای B2 که متقاضیان بیشتری دارد برای آن دسته از متقاضیان سفر به آمریکا صادر می شود که به قصد گردشگری و دیدار اقوام یا با اهداف درمانی قصد سفر به آمریکا را دارند.

ویزای توریستی آمریکا به دو صورت سینگل و  مولتی صادر می شود. با دریافت ویزای سینگل تنها یکبار اجازه ورود به این کشور را دارید، اما با اخذ ویزای مولتی می توانید تا چند بار به آمریکا سفر کنید بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد. اعتبار ویزای مولتی آمریکا معمولا 10 سال است، در حالی که ویزای سینگل تا 6 ماه اعتبار دارد.

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

برای دریافت ویزای توریستی امریکا به خصوص از نوع دوم باید ثابت کنید که دارای خویشاوندی در امریکا هستید. این موضوع با ارائه دعوتنامه از اقوام شما مکان پذیر است. فرد دعوت کننده و دعوتنامه باید دارای شرایطی باشد، از جمله اینکه تاریخ سفر شما در آن مشخص باشد، آدرس محل سکونت اقوامتان نیز در آن ذکر شده باشد و در صورتی که وی شهروند امریکا است با ارائه اسنادی این موضوع را به اثبات برساند.

متقاضی دریافت ویزای توریستی آمریکا باید ثابت کند بعد از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمی گردد و قصد پناهنده شدن ندارد. مقامات ایالت متحده به این موضوع بسیار حساس هستند و  تمامی سوابق متقاضی را بررسی می کنند. اثبات برگشت به کشور مبدا از طریق ارائه اسناد ملکی و هر چیزی که وابستگی فرد را به کشورش نشان دهد امکان پذیر است.

همچنین گواهی و تمامی مدارک مربوط به کسب و کار فرد نشان دهنده این موضوع خواهد بود.

ارائه تمکن مالی نیز برای افسر بررسی کننده پرونده بسیار حائز اهمیت است، زیرا متقاضی ثبات می کند که توانایی لازم برای پرداخت هزینه های سفر خود را دارد و دچار مشکل مالی نخواهد شد.

ویزای-توریستی-آمریکا

مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا

 • برای دریافت ویزای توریستی آمریکا و وقت سفارت آمریکا باید به صورت آنلاین اقدام کنید. همانطو که می دانید آمریکا در ایران دارای سفارتخانه فعال نیست، بنابراین برای انجام مصاحبه و سایر اقدامات مربوط به اخذ ویزا به یکی از کشورهایی که دارای سفارتخانه آمریکا می باشد سفر کنید. اغلب ایرانیان به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات می روند.
 • برای دریافت ویزای توریستی آمریکا باید مراجعه به سایت برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی به امریکا درخواست دهید و فرم DS160  را دریافت کرده و تکمیل نمایید. رسید تاییدیه فرم را دریافت کرده  و تا روز مصاحبه همراه خود داشته باشید
 • پس از تکمیل فرم هزینه های درخواست شد را پرداخت کنید
 • برای مصاحبه وقت دریافت کنید
 • در روز تعیین شده برای مصاحبه آماده شوید

دریافت وقت سفارت آمریکا

 • برای حضور در سفارت برای مصاحبه باید به یکی از کشورهایی که در آن سفارت آمریکا وجود دارد مراجعه کنید.
 • برای حضور در سفارت ترکیه، با دریافت تور ترکیه می توانید به یکی از شرهای استانبول یا انکارا سفر کنید
 • سفارت آمریکا در ارمنستان در ایروان و در نزدیکی دریاچه ایروان واقع شده است، با دریافت تور ارمنستان می توانید برای حضور در سفارت اقدام نمایید.
 • تور دبی نیز یکی از اقدامات قصران گشت برای متقاضیان حضور در سفارت آمریکا در امارات و در شهر ابوظبی است.
 • از آنجایی که ممکن است دریافت وقت سفارت به دلیل تقاضای بالا کمی زمانبر باشد بهتر است از چند ماه قبل اقدام به دریافت وقت سفارت آمریکا نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی امریکا

پیش از هر اقدامی مدارک خود را جهت دریافت ویزای آمریکا فراهم نمایید. مدارک شما باید به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی باشد.

 • فرم تکمیل شده DS160 و تاییدیه نهایی
 • گذرنامه معتبر
 • یک قطعه عکس
 • پرینت واریزی هزینه های مربوطه
 • مدارک هویتی و شغلی
 • پرینت حساب بانکی و تمکن مالی
 • اسناد ملکی و شغلی
 • نامه اشتغال به کار و تحصیل
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • پاسپورت های سابق متقاضی
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی امریکا

برای صدور ویزای توریستی آمریکا مدت مشخصی نمی توان در نظر گرفت، این ویزا بستگی به شرایط بسیاری دارد. برای مثال در زمان ویرووس کرونا پروسه اعطای ویزا برای ماه ها به تاخیر افتاد.

آفیسر بررسی کننده پرونده و مصاحبه کننده تعیین کننده صدور ویزای شماست . در صورتی که تمامی مدارک شما تکمیل باشد و در پرونده شما شبه ای نباشد ممکن است در همان روز و بعد از مصاحبه ویزای شما صادر شود. اما در صورتی که کیس شما نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد پرونده تان برای کلیرنس ارجاع داده می شود که ممکن است برای چندماه دیگر زمان ببرد.

به طور کلی صدور ویزای توریستی امریکا از لحظه درخواست تا زمان مصاحبه 1 تا 3 ماه زمان می برد.

تمدید ویزای آمریکا

با دریافت ویزای توریستی امریکا تا 6 ماه می توانید در این کشور اقامت داشته باشید، به خاطر داشته باشید که در این مدت اجازه کار در آمریکا نخواهید داشت. امکان تمدید ویز ای توریستی امریکا وجود دارد و برای این منظور باید دارای شرایطی باشید:

گذرنامه شما باید معتبر باشد و دارای اعتبار کافی باشد

در طول حضور در آمریکا قوانین این کشور را رعایت کرده باشید و مرتکب جرمی نشده باشید

مدارک قانع کننده ای برای تمدید ویزای خود داشته باشید ( مثلا هنوز طول درمان خود را تمام نکرده اید)

قابل ذکر است در صورتی دارای شرایط باشید می توانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری یا تحصیلی تبدیل کنید.

ویزای-توریستی-آمریکا

اعتبار ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی امریکا برای 3ماه، 6 ماه، 2 سال، 5 سال و 10 سال صادر می شود. مدت اعتبار به شرایط و درخواست متقاضی بستگی دارد.  برای مثال اگر قصد شرکت در یک دوره آموزشی 5 ماهه را دارید برای شما ویزای 6 ماهه توریستی امریکا صادر می شود.

برای ایر انیان اغلب ویزای سینگل صادرمی شود و دارنده یکبار می تواند به امریکا سفر کند. اما با اخذ ویزای مولتی چندبار می توانید به امریکا سفر کنید و در هر بار ورود نیازی به دریافت ویزای مجدد ندارید.

ریجکتی ویزای آمریکا

در اخذ هر نوع ویزا احتمال ریجکت شدن را باید در نظر بگیرید. از مواردی که ممکن است افسر ویزای آمریکا را ریجکت کند

 • عدم تطابق اسناد و اظهارات متقاضی با هدف او از سفر
 • عدم تمکن مالی
 • عدم ارائه اسناد مالی و اثبات وابستگی به کشور خود
 • عدم اطمینان افسر پرونده از بازگشت متقاضی به کشور خود بعد از اتمام مدت ویزا
 •  عدم صداقت در اظهارات متقاضی در روز مصاحبه
 • ارائه دعوتنامه نامعتبر و از سوی فردی که وضعیت مشخصی در آمریکا ندارد
 • به طور کلی نقص در مدارک و پرونده متقاضی و هر موردی که باعث عدم اطمینان افسر پرونده شود می تواند منجر به ریجکتی ویزای توریستی امریکا شود.

اگر قصد مهاجرت به امریکا و یا دریافت ویزای امریکا را دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *