لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا:

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.

2) 3 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی (در صورت ارائه حکم سال قبل ارائه گواهی اشتغال به کار با ذکر عدم صدور حکم جدید از سازمان مربوطه الزامی می‌باشد)، آخرین فیش حقوق و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6 ماهه)

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

و) در صورت خویش فرما بودن‌: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات در صورتی که آگهی تغییرات مربوط به بیش از سه سال اخیر باشد، ارائه آگهی تغییرات جدید و یا نامه از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت الزامی است.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت‌نامه محضری علاوه بر ترجمه رسمی نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه‌­دار

9) ارائه اصل سند طلاق برای مسافرین مطلقه الزامی می‌باشد. تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 11 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری CKGS الزامی می‌­باشد. اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می‌ماند. چک رمزدار یا ضمانت­‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می­‌گردد. لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

شهر رم

کشور ایتالیا واقع در حوزه شینگن، کشوریست که شما را به یاد گوچی، فراری، پیتزا و دوران رنسانس می اندازد. می توان گفت که صنعت مد، غذاهای دلپذیر و ماشین هایی که مورد علاقه خیلی از ایرانی ها است؛ از میراث ایتالیا محسوب می شود. ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید جهان است، همچنین در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت کاری به ایتالیا بسیار افزایش یافته است.

ایتالیا (Repubblica Italiana)

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و متشکل از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنیا واقع در دریای مدیترانه است. کشورهای مستقل و بسیار کوچک واتیکان و سان مارینو در خاک ایتـالیا قرار دارند و همچنین بخشی از ایتالیا بیرون از خاک آن و در سوئیس واقع شده، با نام کامپیونه دیتالیا!
این کشور در منطقه شینگن قرار دارد و شامل ویزای شینگن می شود، رم پایتخت آن وهمچنین اقامتگاه پاپ است. همانطور که از نامش پیداست؛ نوع حکومت کشور ایتالیا جمهوری است.
نژادهای مختلفی از جمله نژاد آلمانی، ایتالیایی یونانی تبار و … در ایتالیا هستند.

کشور ایتالیا در بین کشورهای جهان رتبه 8 را از نظر اقتصادی به خود اختصاص داده و کشور پیشرفته ای محسوب می شود. ششمین کشور دارای ذخایر ملی، سومین کشور برای ذخایر طلا، پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا، ایتالیا است.

جمهوری ایتالیا از اعضای موسسین اتحادیه اروپا، عضو سازمان ملل متحد، ناتو، OECD، سازمان امنیت و همکاری اروپا، WTO، اتحادیه مدیترانه و شورای اروپا است.

واحد پول ایتالیا یورو، زبان رسمی آن ها ایتالیایی و دین غالب مردم ایتالیا مسیحی است و جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد. وسعت کشور ایتالیا حدود 301 هزار کیلومتر مربع است و نقشه آن شبیه به چکمه است. ایتالیا سرزمین گاوهاست و نام آن نیز از همین نماد گرفته شده، Víteliú در زبان باستانی اتروسکی و از ریشه یونانی ایتالوس (italos) به معنی گوساله.

کشور ایتالیا

آب و هوای ایتالیا

به طور کلی آب و هوای ایتالیا معتدل است اما بسته به فصول مختلف و نزدیکی به مناطق ساحلی و کوهستانی، تغییرات زیادی دارد.

فصل بهار، معمولا بارانیست اما به مرور از شدت بارش کم می شود. دمای هوا در بهار بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد متغیر است. بهار در ایتالیا با وجود جو بارانی، روزهای آفتابی بسیاری دارد.

فصل تابستان، میانگین دمای هوا بین ۲۵ الی ۳۰ درجه سانتی‌گراد است، البته این دما در بخش های جنوبی با وزش باد‌های گرم از سمت آفریقا به 38 درجه هم می‌رسد.
احتمال بارش باران در تابستان حتی در مناطق ساحلی ایتالیا بسیار کم است؛ به همین خاطر در فصل تابستان آب و هوای گرم و مدیترانه‌ای سراسر کشور را در فرا می‌گیرد.

فصل پاییز، همواره با تغییر ناگهانی دما همراه است. پاییز فصل مناسبی برای سفر به ایتالیا است. دمای هوا در این فصل بیشتر از 20 درجه سانتی گراد نخواهد شد.

فصل زمستان، زیباترین فصل در ایتالیا است. دمای هوا در نقاط شمالی و نقاط جنوبی ایتالیا در زمستان تفاوت قابل توجهی دارد. به طور میانگین دمای هوا در زمستان حدود 9 درجه سانتی گراد است.

ویزای شینگن

جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا

فاصله تهران تا رم 3424 کیلومتر و طول پرواز تهران تا رم 4 ساعت و 25 دقیقه طول است؛ با توجه به کم بودن مسافت و زمان سفر و در نتیجه خستگی کمتر، اقدام برای ویزای توریستی ایتالیا یکی از بهترین انتخاب هاست.

جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا را نمی توان با کشورهای دیگر مقایسه کرد:

شهر پمپی قبل از وقوع آتشفشان این شهر به مدت 600 سال بندری با شکوه در امپراتوری روم بود و در واقع ییلاق رومیان ثروتمند محسوب می‌شد. سحرگاه روز 24 ماه اوت سال 79 میلادی آتشفشان کوه وسوویوس ناگهان فوران کرد. به مدت 3 روز، آسمان تیره و تار شد و خاکستر آتشفشانی و گدازه بر شهر فرو ریخت. سرانجام در سال ۱۵۹۹ پمپی حین حفر یک کانال پیدا شد و در سال ۱۷۴۸ مهندسی اسپانیایی به نام «روکو یواخین د آلکوبیر» اقدام به کاوش در میان خرده سنگ‌ها کرد. در سال ۱۸۶۳ باستان‌شناس ایتالیایی «جوزپه فیورلی» مسئولیت عملیات اکتشافی این محل را بر عهده گرفت و شروع به حفاری‌های منظم و دقیق کرد. اکنون پمپی یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب می شود.

برج پیزا در شهر کوچک و ساحلی پیزا قرار دارد و از جاذبه های دیدنی شهر پیزا است که هر سال بدلیل معماری و موقعیتی که در آن ساخته شده است مقداری به سمت چپ متمایل می‌شود. این برج که بدلیل کج بودن آن شهرت یافته است در سال 1987 توسط معماران مشهور قرون وسطی ساخته شده است. برج پیزا 55 متر ارتفاع و 7 ناقوس و 300 پله برای بالارفتن از طبقات دارد. این 7 ناقوس هرکدام به معنی یک نوت موسیقی هستند اما بدلیل کج شدن برج پیزا به صدا در نمی‌آیند.

میدان گلادیاتورها که در شهر کولوسیوم قرار دارد همان زمین جنگی است که مردان رومی در آن مبارزه می کردند. بنای این استادیوم ۵۰ هزار نفری با ۸۰ ورودی توسط وسپاسیان ساخته و به پایان رسید.

معبد پانتئون حیرت انگیزترین بخش پانتئون گنبد عظیم آن است و به خاطر حفره‌ای که در مرکز ان قرار دارد شهرت یافته. به این سوراخ، چشم پانتئون یا اوکولوس نیز گفته می‌ شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا می توان به کانال بزرگ ونیز، دریاچه کومو، شهر ساحلی آمالفی، پارک و باغ ویلای بورقیس، موزه ملی رم، واتیکان، کلیسای سنت پیتر، تپه پالاتینو، میدان ونزیا، فواره تروی، میدان باربرینی، قلعه سنت آنجلو، پل ریالتو، فواره قایق قدیمی، بنای کولیزیوم، گالری ویتوریو امانوئلا، موزه فلورانس، کلیسای ایل دامو، کلیسای سانتا ماریا دل گرازی، کاستلو فورزسکو، پل مشهور پونته وکیوو، مناطق روستایی توسکانیا، شهر قرون وسطایی سان جیمینیانو، صخره های ساحلی جزیره کاپرائیا و … اشاره کرد.

برای دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا و تورهای نوروز با ما در ارتباط باشید.

کشور ایتالیا

شهرهای مهم و بزرگ کشور ایتالیا

از مهمترین و بزرگترین شهرهای ایتالیا می توان به رم (بزرگترین و مهمترین شهر ایتالیا در مرکز کشور)، ونیز (شهری جزیره ای و توریستی در بخش شمالی کشور)، جنوا (شهری تجاری و در شمال غربی کشور)، میلان (شمال کشور)، ناپل (سومین شهر بزرگ ایتالیا)، تورین (شمال غربی ایتالیا)، فرارا، فلورانس (شهری تاریخی)، و برگامو (شهری روی تپه های ایتالیا) اشاره کرد.

فرهنگ ایتالیا

کشور ایتالیا مهد هنر و معماری و موسیقی و زادگاه سبک‌های معروف معماری دنیاست که در ایتالیا ظهور کردند مانند کلاسیک رومی، رنسانسی، باروکی، نئوکلاسیک.
ایتالیایی ها به سبک لباس پوشیدنشان معروف هستند؛ سبکی رسمی و مطابق مد روز!
علاوه بر اینکه هر بخش از کشور لباس مخصوص خود را دارد؛ برای هر شرایطی لباسی خاصی دارند.
ایتالیایی ها عاشق کافه رفتن هستند؛ اسپرسو جایگاه ویژه ای بین مردم ایتالیا دارد.
بهترین قهوه ها، اسپاگتی ها، سیب زمینی های سرخ شده و پیتزاها را می توانید در کافه ها و رستوران های ایتالیا پیدا کنید.
خانواده جایگاه مهمی در بین مردم ایتالیا دارد، آن ها زمان زیادی را صرف وقت گذراندن با خانواده می کنند و از این کار لذت می برند. ایتالیایی ها به مذهب خود بسیار متعهد هستند و اکثر مراسم و جشن های آنها از مذهب آنها برگرفته است. یکپارچگی و پایبندی به خانواده و مذهب بین مردم جنوب ایتالیا بیشتر مردم بخش های شمالی کشور به چشم می خورد.

جشن های ایتالیا

 • جشن فرراگوستو: 15 آگوست، تعطیلی و جشن صعود حضرت مریم به آسمان. بیشتر فروشگاه ها و مشاغل تعطیل هستند و مردم در کنار دریا به جشن و موسیقی و آتش بازی مشغول می شوند.
 • Gran Ballo di Ferragosto: نمایشی که در میدان رم اجرا می شود.
 • لیگوریا: برگزاری یک فستیوال دریایی در سواحل دیانو مارینا که شامل آتش بازی و دیدنی های متنوع است.
 • توسکانی: در شهر مونته پولچیانو نمایش ها و بازی های تاریخی و باستانی برگزار می شود.
 • آبروتزی: شب های خیابان های شهر کاپلله سول تاو، شاهد رژه های دیدنی و آتش بازی های زیبا می شود.

کشور ایتالیا

تعیلات رسمی ایتالیا

 • آغاز سال نو – 1 ژانویه
 • جشن اپیفانیا – 6 ژانویه
 • عید پاک – 10 آوریل
 • روز آزادی – 25 آوریل
 • روز جهانی کارگر – 1 می
 • روز جمهوری – 2 ژوئن
 • روز Ferragosto یا جشن نیمه مرداد – 15 آگوست
 • روز سنت استفان – 26 دسامبر

برای دریافت ویزای ایتالیا می توانید با کارشناسان ما در قصران گشت در ارتباط باشید.آژانس مسافرتی قصران گشت، ارایه دهنده انواع خدمات مسافرتی گردشگری و جهانگردی

شاید خواندن این دو مقاله نیز برای شما مفید باشد:

بنر تماس قصران گشت

بعضی از اطلاعات مهم درباره کشور ایتالیا | هر آنچه باید درباره ایتالیا بدانید

 • قاره: اروپا
 • پایتخت: رم
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: ایتالیایی
 • شهرهای مهم: فلورانس، میلان، رم، ونیز
 • جمعیت: 0
 • ولتاژ: ۲۳۰ ولت
 • :

ایتالیا از مقاصد پرطرفدار گردشگران و دوست‌داران اروپا به حساب می‌آید؛ شهرهای زیبای ایتالیا سبب شده است که علاوه‌ بر تورهای تک ایتالیا، تورهای ترکیبی ایتالیا نیز تدارک دیده شود. در هرکدام از تور ایتالیا، شهرهای جذابی مانند ونیز، فلورانس، رم، میلان و … گنجانده شده است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد و در میان دریای مدیترانه واقع شده و با کشورهای فرانسه، سوییس، اتریش و اسلوونی همسایه است. این کشور با وسعت بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و جمعیت ۶۱ میلون نفری، تقریبا جزو کشورهای پرجمعیت محسوب می شود. پایتخت ایتالیا رم است که جاذبه‌های دیدنی بسیاری را در خود جای داده . ناگفته نماند که بیشتر شهرهای ایتالیا، دارای جاذبه‌های تاریخی هستند.

آثار معماری این سرزمین بسیار شگفت انگیز است و مانند آن شاید در هیچ کجای دنیا دیده نشود. شهرهای قدیمی افسانه‌ای با معماری و ساختمان‌های شگفت‌انگیز، و تاریخ و فرهنگی خارق‌العاده، جزیره‌های تماشایی با آب‌های فوق‌العاده شفاف و دریاچه‌های مخفی، طبیعت تماشایی، غذاهای لذیذ و گزینه‌های بی‌شمار برای خرید؛ در این سرزمین آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو وجود دارد. ایتالیا رتبه اول را در میان دیگر کشورهای دنیا از نظر تعداد آثار باستانی در اختیار دارد. یکی از این دیدنی ها آمفی تئاتر کولوسئوم در رم ایتالیا است که یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین بناهای تاریخی موجود در این شهر به حساب می آید.

غذاهای لذیذ ایتالیایی به دلیل تنوع و رنگ زیاد بسیار زبانزد هستند ، هیجان انگیزترین غذاهای دنیا را می توانید در رستوران های ایتالیا تجربه کنید. غذاهای سنتی ازجمله پیتزا و اسپاگتی را فراموش نکنید.

مردم ایتالیا را به عنوان مهمان‌نوازترین مردم اروپا می شناسند، یاری‌رسان و دوست‌داشتنی با سبک زندگی بی‌دغدغه و ساده.

خوشبختانه گزینه‌های خرید در این کشور محدود به برندهای لوکسی مثل پرادا و لوئی ویتون و… نیست و شما می‌توانید با تور ایتالیا ارزان خریدی ارزان قیمت هم داشته باشید و کالاهایی  کمیاب در اینجا پیدا کنید. در زمان خرید در تور ایتالیا توجه داشته باشید که چیزی به نام پس دادن کالای خریداری شده وجود ندارد؛ نهایتا فروشنده یا محصول را عوض می‌کند یا اعتبار برای یک خرید دیگر از فروشگاه به شما می‌دهد. مراکز خرید معمولا در بیرون محدوده شهری قرار دارند و به ندرت آن‌ها را در مرکز شهرها می‌بینید.

مهمترین شهرهای ایتالیا 

رم 

رم یکی از مهمترین شهرهای ایتالیا و پایتخت این کشور است. رم با مساحت تقریبی 136.288 کیلومتر مربع پهناورترین شهر ایتالیا محسوب می شود. از اهمیت شهر رم همینقدر بگوییم که سازمان جهانی غذا و دارو FAO در این شهر قرار دارد. جالب است که بدانید کوچکترین کشور جهان یعنی واتیکان در شهر رم واقع شده است.

ونیز 

ونیز شهری جزیره ای و در شمال ایتالیا واقع شده است. ونیز واقع در خلیجی از تالاب ونتزیا نزدیک به دریای آدریاتیک می باشد. شهر ونیز به شکل جزیره هایی کوچک است که توسط کانال هایی از یکدیگر جدا شده اند. مردم در ونیز برای رفت و آمد و تردد از قایق استفاده می کنند و به همین دلیل به شهر روی آب معروف است. شهر ونیز به دلیل شکل عجیب و بی مانندش در دنیا، همچنین دارا بودن آثار تاریخی و دیدنی از شهرهای توریستی ایتالیا به شمار می رود.

فلورانس 

از تاریخی ترین شهرهای ایتالیا می توان به فلورانس اشاره کرد. فلورانس به آتن سده های میانی مشهور است. در سده های میانی فلورانس مرکز تبادلات مالی و بازرگانی اروپا بوده و جزو ثروتمندترین شهرها محسوب می شده است. بناهای تاریخی بسیار زیادی در این شهر دیده می شود که هر فرد علاقه مند به آثار باستانی را به این شهر می کشاند.

بهترین زمان تور ایتالیا

با توجه به تنوع جغرافیایی در تمام ماه‌های سال از سفر به ایتالیا به وجد خواهید آمد؛ از گردش‌های شهری تا سفرهای آرام‌بخش در سواحل و حومه شهرها! بهار، تابستان و پاییز را می‌توان بهترین زمان‌ برای رفتن به ایتالیا دانست.

اگر قیمت تور ایتالیا برایتان مهم است در زمان هایی به سفر بروید که قیمت ها کمی پایین هستند و گردشگران کمتری عزم سفر به ایتالیا را می کنند.

اگر از شلوغی، هیاهو و جمعیت زیاد خوشتان نمی‌آید، در زمان کارناوال ونیز به این شهر سفر نکنید. زیرا در این زمان هتل‌ها و تورها بالاترین نرخ ها را ارائه می دهند و پل‌ها، قایق‌ها و جاذبه‌های شهر، زیبایی شان را با حضور جمعیت انبوهی از رژه‌روهای ماسک‌دار از دست می‌دهند. با تور ایتالیا ارزان از ونیز جذاب دیدن کنید، برای تداشتن این تجربه مارس یا نوامبر ماه‌های خوبی هستند.

اگر اهل خرید سوغاتی و برندهای جذاب ایتالیایی هستید حراجی های زمستان و تابستان را از دست ندهید. حراجی های زمستان از هفته های اولیه سال جدید آغاز شده و تا اواسط فوریه ادامه دارد. تخفیفات تابستانه نیز از اوایل تابستان و تا اواسط مرداد ادامه می یابد. پس سفر در این زمان از سال با تور ایتالیا را از دست ندهید.

مدارک لازم برای اخذ تور ایتالیا 

مدارکی که برای اخذ تور ایتالیا و ویزای ایتالیا یا در واقع همان ویزای شینگن احتیاج دارید، مدارک مربوط به اخذ ویزای شینگن هستند. برای اخذ ویزای توریستی شینگن باید مدارکی مانند:

در ضمن برای سفر و دریافت تور ایتالیا به ویزا شینگن نیاز دارید. شما می توانید تور ایتالیا را با بهترین قیمت تور ایتالیا از قصران گشت خریداری کنید.