لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا:

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.

2) 3 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی (در صورت ارائه حکم سال قبل ارائه گواهی اشتغال به کار با ذکر عدم صدور حکم جدید از سازمان مربوطه الزامی می‌باشد)، آخرین فیش حقوق و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6 ماهه)

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

و) در صورت خویش فرما بودن‌: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات در صورتی که آگهی تغییرات مربوط به بیش از سه سال اخیر باشد، ارائه آگهی تغییرات جدید و یا نامه از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت الزامی است.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت‌نامه محضری علاوه بر ترجمه رسمی نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه‌­دار

9) ارائه اصل سند طلاق برای مسافرین مطلقه الزامی می‌باشد. تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 11 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری CKGS الزامی می‌­باشد. اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می‌ماند. چک رمزدار یا ضمانت­‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می­‌گردد. لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

معرفی کشور ایتالیا

ایتالیا (Italy) نام کشوری است که در جنوب اروپا قرار دارد و به دلیل شباهت نقشه‌اش به چکمه، به کشور چکمه‌ای مشهور است. پایتخت ایتالیا رم است و شبه جزیره‌ ایتالیا، جزیره‌ سیسیل و جزیره‌ ساردنی واقع در دریای مدیترانه، ایتالیای امروزی را تشکیل می‌دهند؛ کشوری پیشرفته که یکی از هفت کشور صنعتی جهان شمرده می‌شود.

به طور کلی ایتالیا به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای می باشد. به لطف وجود گستردگی جغرافیایی شبه جزیره ایتالیا که عمدتاً بخش داخلی آن کوهستانی است، آب و هوای متنوع و دلپذیری در آن وجود دارد. در اکثر قسمت های شمالی و مرکزی، آب و هوای متغیر نیمه معتدل و مرطوب وجود دارد که بعضا با زمستان های سرد و تابستان های گرم همراه است.

حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان ‌ها، یهودی ‌ها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می ‌کنند. 87 درصد جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند.

امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو هشت کشور صنعتی محسوب می شود. از جمله مهم ‌ترین صنایع کشور می‌ توان به صنایع فلز کاری، ماشین‌ آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی‌ سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌ زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری این کشور را تشکیل می ‌دهند.

شهرهای ایتالیا:

رم:

اولین مقصد توریست‌ها در اروپا، شهر باستانی امپراطوری روم، شهر مجسمه‌ها و شهر کلیساها می باشد. شهر میکل‌آنژ و داوینچی. دیدار از شهر رم ، دیدار از بزرگ‌ترین موزه‌ی بی سقف دنیا است.رم را در دنیا با تاریخ هزارساله‌اش، فرهنگ ایتالیاییش، مردمان خونگرمش، پیتزا و پاستا، بستنی‌ و دست‌فروش‌ها و کلیساهایش می‌شناسند. حضور دائمی توریست‌ها و بناهای تمدن کهن، به این شهر در دنیا لقب شهر ابدی داده‌اند. رم زیبا، زنده و تودرتو می باشد. و به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، در هر فصل سال پر از گردشگر است.

رم

ونیـــــز:

این شهر روی آب در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته به، شهر کانال‌های آبی، شهر رؤیاها، شهر بالماسکه معروف است ونیز را در دنیا با کانال‌های آبی و آبراه‌هایش می‌شناسند. خیلی از قسمت‌های شهر ونیز واقعاً در آب غوطه‌ورند و درِب بسیاری از خانه‌ها رو به قایق‌های پارک شده در کنار دیوارهای فرورفته در آب باز می‌شوند. این شهر، خیابان، بزرگراه و ماشین ندارد. در کانال‌های اصلی شهر قایق‌های مسافربری بزرگ همانند مترو و اتوبوس‌های شهری، ایستگاه به ایستگاه مسافران را جابجا می‌کنند. ونیز را در دنیا با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش نیز می‌شناسند. نام این قایق‌ها گوندولاست و از مراسم عروسی گرفته تا سوگواری از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ونیز

میلان:

میلان شهر مد و طراحی و موسیقی، شهر تجارت و شهر فوتبال است. میلان دومین شهر بزرگ ایتالیاست. ترکیبی از ایتالیای جدید و قدیم می باشد. شهر تجّار و قلب اقتصادی ایتالیا است و با اینکه در معماریش از سقف‌های نارنجی، خانه‌های ایتالیایی خبری نیست، ولی زیر پوست این شهر ظرافت و زیبایی و جنب و جوشی نهفته که خیلی زود خودش را نشان خواهد داد. میلان شهری پر جنب و جوش است که منتهای احساسات آدم را بر می‌انگیزد. شب‌هایش بسیار زنده و بی‌خواب است. میلان بهشت خرید، هنر، ورزش، مد و طراحان و شهر انتخاب‌ها است. میلان هر چهار فصل سال دیدنی ‌است. بهار و پاییز هوای معتدل‌تر و بهتری دارد.

میلان

فلورانس:

فلورانس زادگاه رُنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و مجسمه سازی می باشد. فلورانس همه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران دنیا و پایتخت هنر ایتالیا است. شهر به لحاظ مساحت، کوچک به نظر می‌رسد، اما تاریخ، فرهنگ و هنری به غایت وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم به یک موزه‌ی بی‌سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت‌زده خواهد کرد. شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش از سرتاسر گیتی هم روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر تزریق کرده است. فلورانس بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست.

فلورانس

جاذبه های گردشگری و دیدنی ایتالیا:

کولوسئوم:

این آمفی‌تئاتر بیضی‌ شکل، بزرگترین آمفی‌تئاتر از نوع خود در امپراتوری روم باستان در مرکز رم می باشد. تعداد ردیف‌های صندلی آن به تعداد پنجاه هزار و دارای ۸۰ درب ورودی است. واژه کلوسئوم به معنی « جایگاه بزرگ » نام دیگر آن آمفی تئاتر به زبان ایتالیائی فلاویوسی می باشد.

کولوسئوم

کلیسای کاتولیک رم:

از سه شاخه اصلی مسیحیت است. کلیسا، برنامه خود را بر اساس گسترش انجیل مسیح، مدیریت کلیسا و اعمال خیریه تعریف می‌کند. کلیسا همچنین برنامه‌های اجتماعی و موسسات مسیحی از جمله مدارس کاتولیک، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌ها و غیره که به تبلیغ مسیحیت می‌پردازند اداره می‌کند. و همچنین به افراد نیازمند خدمات می‌رسانند.

کلیسای کاتالوگ

فونتانا ترویاگر:

برای بار اول است به رم می‌روید، بر طبق افسانه‌های ایتالیایی باید سکه‌ای در فواره‌ی ترِوی (چشمه‌ی عشاق یا فونتانا دی تروی) بیاندازید، آنگاه دوباره به شهر باز خواهید گشت. فواره شب‌های زیبای آمیخته شده با نور و موسیقی بی نظیر به نمایش می گذارد.

فونتانا ترویاگر

برج پیزا:

جالبترین و قدیمی‌ترین برج جهان با 85 متر طول و 14500 تن وزن در دوره رنسانس در شهر پیزا در ایالت توسکنی کشور ایتالیا ساخته شده است. هدف ازساخت این برج، استقرار یک ساعت بزرگ بر بالای آن بود اما این بنا مدتی بعد از احداث انحراف یافت و اکنون به همان صورت پا برجا است.

لازم بذکر است که هر سال برمیزان انحراف این برج افزوده می‌شود. برج کج پیزا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان می‌باشد. این برج هر سال 2.5 سانتیمتر به سمت زمین کج می‌شود و احتمال می‌رود تا 80 سال دیگر سقوط کند.

مطالب مرتبط:

 

[mappress mapid=”32″]

بعضی از اطلاعات مهم درباره ایتالیا

  • قاره: اروپا
  • پایتخت: رم
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی: ایتالیایی
  • شهرهای مهم: فلورانس، میلان، رم، ونیز
  • جمعیت: 0
  • ولتاژ: ۲۳۰ ولت
  • :

تور ایتالیا

ایتالیا از مقاصد پرطرفدار گردشگران و دوست‌داران اروپا به حساب می‌آید؛ شهرهای زیبای ایتالیا سبب شده است که علاوه‌ بر تورهای تک ایتالیا، تورهای ترکیبی ایتالیا نیز تدارک دیده شود. در هرکدام از تور ایتالیا، شهرهای جذابی مانند ونیز، فلورانس، رم، میلان و … گنجانده شده است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد و در میان دریای مدیترانه واقع شده و با کشورهای فرانسه، سوییس، اتریش و اسلوونی همسایه است. این کشور با وسعت بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و جمعیت ۶۱ میلون نفری، تقریبا جزو کشورهای پرجمعیت محسوب می شود. پایتخت ایتالیا رم است که جاذبه‌های دیدنی بسیاری را در خود جای داده . ناگفته نماند که بیشتر شهرهای ایتالیا، دارای جاذبه‌های تاریخی هستند.

آثار معماری این سرزمین بسیار شگفت انگیز است و مانند آن شاید در هیچ کجای دنیا دیده نشود. شهرهای قدیمی افسانه‌ای با معماری و ساختمان‌های شگفت‌انگیز، و تاریخ و فرهنگی خارق‌العاده، جزیره‌های تماشایی با آب‌های فوق‌العاده شفاف و دریاچه‌های مخفی، طبیعت تماشایی، غذاهای لذیذ و گزینه‌های بی‌شمار برای خرید؛ در این سرزمین آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو وجود دارد. ایتالیا رتبه اول را در میان دیگر کشورهای دنیا از نظر تعداد آثار باستانی در اختیار دارد. یکی از این دیدنی ها آمفی تئاتر کولوسئوم در رم ایتالیا است که یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین بناهای تاریخی موجود در این شهر به حساب می آید.

غذاهای لذیذ ایتالیایی به دلیل تنوع و رنگ زیاد بسیار زبانزد هستند ، هیجان انگیزترین غذاهای دنیا را می توانید در رستوران های ایتالیا تجربه کنید. غذاهای سنتی ازجمله پیتزا و اسپاگتی را فراموش نکنید.

مردم ایتالیا را به عنوان مهمان‌نوازترین مردم اروپا می شناسند، یاری‌رسان و دوست‌داشتنی با سبک زندگی بی‌دغدغه و ساده.

خوشبختانه گزینه‌های خرید در این کشور محدود به برندهای لوکسی مثل پرادا و لوئی ویتون و… نیست و شما می‌توانید با تور ایتالیا ارزان خریدی ارزان قیمت هم داشته باشید و کالاهایی  کمیاب در اینجا پیدا کنید. در زمان خرید در تور ایتالیا توجه داشته باشید که چیزی به نام پس دادن کالای خریداری شده وجود ندارد؛ نهایتا فروشنده یا محصول را عوض می‌کند یا اعتبار برای یک خرید دیگر از فروشگاه به شما می‌دهد. مراکز خرید معمولا در بیرون محدوده شهری قرار دارند و به ندرت آن‌ها را در مرکز شهرها می‌بینید.

مهمترین شهرهای ایتالیا 

رم 

رم یکی از مهمترین شهرهای ایتالیا و پایتخت این کشور است. رم با مساحت تقریبی 136.288 کیلومتر مربع پهناورترین شهر ایتالیا محسوب می شود. از اهمیت شهر رم همینقدر بگوییم که سازمان جهانی غذا و دارو FAO در این شهر قرار دارد. جالب است که بدانید کوچکترین کشور جهان یعنی واتیکان در شهر رم واقع شده است.

ونیز 

ونیز شهری جزیره ای و در شمال ایتالیا واقع شده است. ونیز واقع در خلیجی از تالاب ونتزیا نزدیک به دریای آدریاتیک می باشد. شهر ونیز به شکل جزیره هایی کوچک است که توسط کانال هایی از یکدیگر جدا شده اند. مردم در ونیز برای رفت و آمد و تردد از قایق استفاده می کنند و به همین دلیل به شهر روی آب معروف است. شهر ونیز به دلیل شکل عجیب و بی مانندش در دنیا، همچنین دارا بودن آثار تاریخی و دیدنی از شهرهای توریستی ایتالیا به شمار می رود.

فلورانس 

از تاریخی ترین شهرهای ایتالیا می توان به فلورانس اشاره کرد. فلورانس به آتن سده های میانی مشهور است. در سده های میانی فلورانس مرکز تبادلات مالی و بازرگانی اروپا بوده و جزو ثروتمندترین شهرها محسوب می شده است. بناهای تاریخی بسیار زیادی در این شهر دیده می شود که هر فرد علاقه مند به آثار باستانی را به این شهر می کشاند.

بهترین زمان تور ایتالیا

با توجه به تنوع جغرافیایی در تمام ماه‌های سال از سفر به ایتالیا به وجد خواهید آمد؛ از گردش‌های شهری تا سفرهای آرام‌بخش در سواحل و حومه شهرها! بهار، تابستان و پاییز را می‌توان بهترین زمان‌ برای رفتن به ایتالیا دانست.

اگر قیمت تور ایتالیا برایتان مهم است در زمان هایی به سفر بروید که قیمت ها کمی پایین هستند و گردشگران کمتری عزم سفر به ایتالیا را می کنند.

اگر از شلوغی، هیاهو و جمعیت زیاد خوشتان نمی‌آید، در زمان کارناوال ونیز به این شهر سفر نکنید. زیرا در این زمان هتل‌ها و تورها بالاترین نرخ ها را ارائه می دهند و پل‌ها، قایق‌ها و جاذبه‌های شهر، زیبایی شان را با حضور جمعیت انبوهی از رژه‌روهای ماسک‌دار از دست می‌دهند. با تور ایتالیا ارزان از ونیز جذاب دیدن کنید، برای تداشتن این تجربه مارس یا نوامبر ماه‌های خوبی هستند.

اگر اهل خرید سوغاتی و برندهای جذاب ایتالیایی هستید حراجی های زمستان و تابستان را از دست ندهید. حراجی های زمستان از هفته های اولیه سال جدید آغاز شده و تا اواسط فوریه ادامه دارد. تخفیفات تابستانه نیز از اوایل تابستان و تا اواسط مرداد ادامه می یابد. پس سفر در این زمان از سال با تور ایتالیا را از دست ندهید.

مدارک لازم برای اخذ تور ایتالیا 

مدارکی که برای اخذ تور ایتالیا و ویزای ایتالیا یا در واقع همان ویزای شینگن احتیاج دارید، مدارک مربوط به اخذ ویزای شینگن هستند. برای اخذ ویزای توریستی شینگن باید مدارکی مانند:

در ضمن برای سفر و دریافت تور ایتالیا به ویزا شینگن نیاز دارید. شما می توانید تور ایتالیا را با بهترین قیمت تور ایتالیا از قصران گشت خریداری کنید.