لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای کانادا

آژانس مسافرتی قصران گشت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا از جمله ویزای توریستی و ویزای تحصیلی، با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

فهرست مطالب

از آنجاییکه کشور کانادا از سطح رفاهی، اجتماعی، بهداشتی و امنیتی بالایی برخوردار است مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر دنیا جهت اقامت، تحصیل و کار قرار گرفته است. به همین دلیل دولت کانادا مقررات بسیار سختی را جهت پذیرش بیگانگان به کشور خود وضع کرده است. در واقع ویزای کانادا مدرکی است که در پاسپورت ضمیمه می شود و نشان دهنده این می باشد که شخص دارای شرایط مناسب جهت اقامت در آن کشور است. اگر چه دولت کانادا قوانین سخت و دشواری جهت صدور ویزا دارد با این حال در صورتیکه متقاضی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز آشنا باشد، شانس دریافت ویزای او افزایش می یابد.

این مقاله که توسط متخصصین مجرب آژانس مسافرتی قصران گشت به نگارش در آمده است در آن سعی گردیده به تمامی سوالات و ابهامات شما متقاضیان گرامی پاسخ دهد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجع به ویزا کانادا با کارشناسان آژانس مسافرتی قصران گشت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود، برای دریافت یکی از آنها اقدام نماید. در یک تقسیم‌بندی کلی، ویزا کانادا به دو دسته ویزای موقت کانادا و ویزای اقامت دائم کانادا تقسیم می شود. شایان ذکر است که دریافت ویزای کانادا شامل موارد متعددی چون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای کاری و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزا کانادا به همراه توضیحات آن به شما ارائه میدهیم.

ویزای توریستی کانادا

همانطور که از نام این ویزا مشخص است ویزای کانادا توریستی یا ویزا توریستی کانادا با اهداف سفر، توریستی و گردشگری صادر می شود. سوالات متعددی در خصوص دریافت انواع ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان وجود دارد. از جمله این سوالات انواع ویزای توریستی کانادا، شرایط دریافت ویزای کانادا، مدت اقامت ویزای توریستی کانادا، افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا می باشد که در ادامه به تمامی این سوالات و ابهامات متقاضیان عزیز پاسخ داده می شود.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی  کشور کانادا دارای دو نوع ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود است:

ویزای Single-entry یا ویزای یک بار ورود کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان ساده تر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان مشخص شده در ویزا است.

ویزای Multiple-entry یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)

ویزای مولتی کانادا  که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می‌شود، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت 2 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 2 ساله می‌باشد. متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

نمایش ویدیو درباره canada visa

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی یا ویزای موقت کانادا مدرک رسمی ای است که به پاسپورت شما ضمیمه شده و نشان می دهد که شما شرایط ورود به کانادا را دارید. شرایط کلی که برای اخذ این ویزا وجود دارد عبارتند از: داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید. شرایط دیگر  به شرح زیر است.

۱. تمکن مالی: ایده‌آل ترین تمکن مالی برای هر نفر در صورت داشتن دعوتنامه حدودا 200 میلیون تومان و در صورت نداشتن دعوتنامه 350 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل است و ممکن است شما با تمکن مالی کمتری بتوانید موفق به اخذ ویزا توریستی کانادا شوید. تمکن مالی ویزای توریستی باید به دلار کانادا و به زبان انگلیسی صادر شده و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. تاریخچه سفر: منظور از تاریخچه سفر فقط ویزای شینگن نیست. منظور از تاریخچه سفر، سفرهای شما در گذشته به کشور های خارجی می‌باشد که براساس تمکن و وسع مالی شما بررسی می‌شود. ویزای شنگن، ویزای انگلیس، ویزی استرالیا، ویزای آمریکا، ویزای سنگاپور و ویزای ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفر معتبر و قوی شناخته می شوند.

پیشنهاد میکنیم پادکست ویزای کانادا را بشنوید 🔊

مدت اقامت ویزای توریستی کانادا

گردشگران می توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در بدو ورود و در مرزهای ورودی پلیس مرزی ممکن است اقامتی حدود 6 ماه (یا کمتر و یا بیشتر) به شما بدهد. در این صورت تاریخ خروجتان را در پاسپورت خود می بایست مشخص کنید. همچنین ممکن است آنها به شما مدرکی بدهند به نام سابقه ی توریستی که زمان خروج از کانادا را به شما نشان می دهد. اگر مهر خروج را دریافت نکردید می توانید تا 6 ماه بعد از ورودتان در کانادا اقامت داشته باشید. اگر حتماً نیاز به مهر خروج از کشور دارید، به کیوسک مربوطه ی مستقر در فرودگاه مراجعه کنید.

افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا

 • متقاضی باید مدارک معتبر برای سفر مانند پاسپورت معتبر به همراه داشته باشد.
 • در سلامت جسمانی کامل باشد.
 • محکومیت کیفری نداشته باشد.
 • با مدارک خود پلیس مهاجرت را قانع کند که وابستگی شغلی، فامیلی و کاری به کشور خود دارد و به این دلایل به کشور خود باز خواهد گشت.
 • پلیس مهاجرت را متقاعد کند که بعد از اتمام زمان اقامت در کانادا به کشور خود باز خواهد گشت.
 • پول کافی برای اقامت خود داشته باشد که این میزان بستگی به زمان و محل اقامت (هتل، منزل اقوام یا دوستان …‌)‌ فرد در کانادا دارد.
 • ممکن است نیاز به تست پزشکی یا دعوتنامه باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یک گواهی است که به افراد غیر شهروند کانادایی امکان تحصیل می دهد. نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا  در تمامی مقاطع تقریبا یکسان است و تنها در مدارک پذیرش تحصیل با یکدیگر تفاوت کمی دارند.

ویزای تحصیلی کانادا، برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید و همچنین، شما باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه‌ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی داشته باشید . جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه صادر می‌شود.

از جمله شرایط ضروری که فرد جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید داشته باشد، همراه داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر است. این نامه باید اطلاعاتی همچون شهریهٔ پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت‌نام دوره را در خود گنجانده باشد. قابل ذکر است افرادی که قصد تحصیل در کبک را دارند علاوه بر داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) که توسط ادارهٔ مهاجرت کبک (MIDI)‌ صادر شده است را نیز دریافت کنند.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است.  

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی مجوزی است که به شهروندان غیر کانادایی اجازه ی تحصیل را در این کشور می دهد.
از شرایط ضروری که فرد برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید دارا باشد، دریافت نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر است. به این معنا که متقاضی با ارسال رزومه تحصیلی برای دانشگاه و انجام مذاکرات با مسئولان دانشگاه درخواست خود برای تحصیل در آن دانشگاه را مطرح می کند.
از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارا بودن تمکن مالی، حداقل برای یکسال زندگی در کانادا است، گواهی عدم سوء پیشینه، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، ارائه مدارکی دال بر اینکه فرد پس از پایان تحصیل قصد حضور دائم در کانادا را ندارد و ارائه برنامه تحصیلی دقیق نیز از ضروریات است.
ترجمه مدارک هویتی، مدرک زبان، انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید از دیگر مدارکی است که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز هستند.

ویزای کانادا

اجازه تحصیل (STUDY PERMIT) در کانادا

 • استادی پرمیت مدرکی است که آژانس صادر می کند و به دانش آموزان خارجی اجازه ی تحصیل در کانادا را می دهد. قبل از اینکه به کانادا سفر کنید شما می بایست تمام مدارک مورد نیاز را اپلای کنید.
 • استادی پرمیت معمولاً به اندازه ی میزان تحصیل شما در کانادا به اضافه ی 90 روز است (این 90 روز زمان ترک کانادا و یا تمدید اقامت شماست).
 • اگر شما مجبور به گذراندن Course پیش نیاز باشید، استادی پرمیت شما از زمان آغاز این کورس به اضافه ی 1 سال می باشد.
 • اگر تا زمان پایان این مدرک تحصیلات خود را تمام نکرده باشید، می بایست اقامت خود را تمدید کنید. در غیر این صورت از ادامه ی تحصیل باید انصراف دهید و کانادا را ترک کنید.
 • اگر تحصیلات خود را زودتر تمام کنید، مجوز شما فقط تا 90 روز بعد از آن تاریخ اعتبار دارد.
 • تحصیلات شما در تاریخی تمام شده تلقی می شود که دیپلم یا کارنامه ی خود را دریافت کرده باشید که از این طریق می توانید ثابت کنید که تحصیلات شما به پایان رسیده است.
 • در زمان تحصیل خود در کانادا می توانید به کشور خود بازگردید، فقط می بایست دلیلی دال بر اینکه شما در حال تحصیل در آن مرکز می باشید و در آنجا ثبت نام کرده اید ارائه دهید.

شرایط مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه

 • آموزش ابتدایی در کانادا اجباری است و از سن 6 یا 7 سالگی شروع شده و تا 11 یا 12 سالگی ادامه می یابد. دوره راهنمایی دوره ای دو ساله و تا 12 سالگی کودک است. پس از آن دانش آموز وارد دبیرستان شده که تا 18 سالگی زمان می برد. 
 • تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا پذیرای دانش آموزان از سراسر دنیا می باشند.
 • بعد از اتمام این دوره و شروع دوره بعدی که شامل دانشکده، دانشگاه، موسسات خصوصی و مدارس فنی و حرفه ای هستند. هر کدام از این مراکز دارای قوانین مخصوص به خود، چگونگی ورود و ارائه درخواست برای پذیرش مانند داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه می باشند.
 • بسیاری از مدارس در کانادا زبان انگلیسی یا زبان فرانسه آموزش می دهند.
 • بسیاری از مدارس در کانادا جهت پذیرفتن دانش آموزان یا دانشجویان از سراسر دنیا هستند که (DLI) نام دارند. اگر در خواست ادامه ی تحصیل در یکی از مدارس در کانادا را داده اید، می بایست از طرف (DLI) نامه ی پذیرش دریافت کرده در غیر این صورت پرونده شما رد خواهد شد.

چگونگی ورود به مدرسه و دانشگاه

 • در ابتدا دانشگاه یا مدرسه ی خود را انتخاب می کنید و با توجه به قوانین آن مرکز مدارک خود را ارسال کنید.
 • در مدارس ابتدایی حداکثر 6 ماه و دانشگاه حداکثر 1 سال می بایست در خواست ادامه  تحصیل بدهید.
 • با مکاتبات از طریق ایمیل و … با مرکز تحصیلی از میزان شهریه، هزینه ی اقامت در کانادا، زبانی که می بایست برای ورود آگاه باشید و در آزمون آن پذیرفته شوید.
 • مدارک خود را apply کرده و منتظر جواب باشید. اگر پذیرفته شده باشید نامه ای از جانب مرکز تحصیل خود دریافت می کنید.
 • جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای تحصیلی کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا از سن ۵ سالگی شروع و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد که می توانید از همین سن برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا برای کودک خود اقدام نمایید. برای کودکانی که در این سن و سال قرار دارند حضور یک قیم قانونی الزامی است.
تحصیل تا پایه ۱۱ یا ۱۲ بر اساس نوع استان متفاوت است. پس از آن دانش آموز تصمیم میگیرد که برای ادامه تحصیل به دانشگاه یا کالج وارد شود یا خیر.
برخی از کالج‌ها در کانادا این امکان را برای دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله فراهم کرده اند تا به جای دبیرستان در کالج ادامه تحصیل دهند و مشغول به کار نیز شوند.
در صورتیکه دانش‌آموزی قصد ادامه تحصیل در کالج را داشته باشد، 3 سال مانده به پایان دبیرستان و با داشتن سن بیشتر از ۱۶ سال می‌تواند در کالج ثبت نام کند. همچنین زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در هر ایالت متفاوت است اما معمولا این دوره از ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئن به پایان می‌رسد.
ساعات کاری مدارس کانادا از ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر و از دوشنبه تا جمعه است. همچنین آموزش در مدارس دولتی و تحصیل زیر ۱۸ سال برای تمام دانش‌آموزان در کانادا معمولا رایگان است.

تحصیل در مقطع کارشناسی

اغلب دانشجویان یک دانشگاه را دانشجویان کارشناسی تشکیل می‌دهند. بسیاری از متقاضیان برای پذیرش در مقطع لیسانس کانادا اقدام می‌کنند. مدت ‌زمان تحصیل لیسانس در کانادا ۳ تا ۴ سال است. شرایط پذیرش تحصیلی کارشناسی در کانادا بر اساس قوانین هر استان و دانشگاه تعیین می شود.
اولین گام برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در کانادا، پیدا کردن رشته مورد نظر در دانشگاه اخذ پذیرش و سپس تکمیل فرم‌های ثبت‌نام است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا ارائه مدارک شخصی و آکادمیک ضروری است.
با مراجعه به وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC می توانید لیستی از دانشگاه هایی را که می توانید در رشته خود ازآنها پذیرش بگیرید را مشاهده کنید. موجود است. برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید.
برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس، دارا بودن مدارک زبان (تافل یا آیلتس) ضروری است. بازه سنی مورد قبول جهت تحصیل لیسانس در کانادا و اخذ ویزا کانادا بین ۱۸ تا ۳۵ سال است و تحصیل در این مقطع 4 سال به طول می انجامد. به خاطر داشته باشید گپ تحصیلی میان مقطع قبل و کارشناسی بیشتر از 5 سال نشود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اغلب پژوهش محور است و به صورت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پس از اخذ دعوتنامه و فراهم کردن مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع ارشد می توانید برای ادامه تحصیل اپلای کنید. از مهمترین مدارکی که برای تحصیل در مقطع ارشد مورد نیاز است دارا بودن مدرک آیلتس 7 است. ریز نمرات مقاطع گذشته، مدارک تحصیلی ، مدارک هویتی و تمکن مالی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع ارشد ضروری است.
هر کدام از استان ها و دانشگاه های کانادا ممکن است شرایط مخصوص به خود را داشته باشد که می بایست قبل از اپلای از طریق وبسایت دانشگاه از آنها اطلاع پیدا کنید.
در صورتیکه دانشجو نمرات و رزومه ای خوب و قوی در مقطع کارشناسی دریافت کرده باشد می تواند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا بهره ببرد.
تحصیل در استان کبک به زبان فرانسه است، بنابراین برای تحصیل در این استان باید به زبان فرانسه مسلط باشید و نمره مورد نظر دانشگاه در این زبان را به دست بیاورید.
به خاطر داشته باشید که هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا نیازمند توانایی وتمکن مالی است، بنابراین باید اثبات کنید که از عهده مخرج تحصیل برخواهید آمد.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا 

برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا الزامی است که متقاضی مقاطع کارشناسی و ارشد را در رشته مرتبط گذرانده باشد. مقطع دکتری در کانادا پژوهش محور است و اغلب بر اساس کارهای تحقیقی است که دانشجو انجام می دهد. برای پذیرش در مقطع دکتری در کانادا دارا بودن روزمه ای قوی از الزامات است. همچنین نمره Ilets 6.5 به بالا نیز از شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در کانادا است. هزینه های تحصیل در سطح دکتری نسبت به سایر سطوح کمی بیشتر است، به همین جهت متقاضی می تواند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استفاده کند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا به این صورت است که دانشجو می تواند همزمان با تحصیل به کار آموزش و پژوهش مشغول شده و مبلغی را از این بابت دریافت نماید.

قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری بهتر است مدارک مربوط به ویزای تحصیلی در مقطع دکتری را آماده نمایید. از مهمترین مدارک برای پذیرش در مقطع دکتری:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • ترجمه رزومه
 • انگیزه نامه و توصیه نامه است.

سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری در کانادا را می توانید از سایت دانشگاه مطالعه نمایید.

ویزای کانادا

پست داک کانادا

مقطع پست دکتری یا پست داک در کانادا شبیه به دکتری است. همانند دوره دکتری دانشجو باید با یک استاد راهنما مذاکره کند و پس از جمع آوری و ارائه مدارک لازم از دانشگاه مد نظر پذیرش بگیرید. در دوره پست داک دانشجو به صورت استاد یار به پژوهش و تحقیق می پردازد. اگر متقاضی مقطع دکتری را در کشور دیگری سپری کرده باید باید مدرک خود را معادل سازی کرده و در صورت ضرورت یکسری واحد های درسی را نیز بگذراند. برای تحصیل در مقطع پست داک دانشجو باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. پس از اخذ پذیرش و دعوتنامه از دانشگاه متقاضی با در دست داشتن مدارک می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. از مهمترین مدارک برای تحصیل در دوره پست داک مدرک آیلتس 7، توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی و مدارک هویتی است. طول مدت تحصیل دراین مقطع یک تا دو سال است اما بسته به رشته ممکن است مدت بیشتری زمان ببرد.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

کشور کانادا با هدف ارتقای سطح علمی و فرهنگی تمایل خود را برای تبادل علم و فرهنگ اعلام کرده است و به این منظور اقدام به ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا کرده است. در ابتدا متقاضی می بایست نامه پذیرش را از موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا و یا دانشگاه های کانادا دریافت کند و بعد نسبت به دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کند. شایان ذکر است این مدل از ویزا در رده بندی خاصی از ویزای تحصیلی و کاری جای دارد بنابراین انتخاب مدل درست ویزای اهمیت بسیاری در افزایش شانس دریافت ویزای مطالعاتی کانادا را دارد.

مزایای تحصیل در کانادا

قطعا تحصیل در کانادا دارای مزایای بی شماری است و به همین جهت تحصیل در کانادا برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی همیشه در اولویت بوده است.

اما از میان مزایای تحصیل در کانادا  موارد زیر چشمگیرتر هستند:

 • تحصیل به زبان انگلیس
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر
 • امکان کار در هنگام تحصیل
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و پس از آن دریافت اقامت دائم کانادا
 • تحصیل در یکی از امن ترین کشورهای دنیا
ویزای کانادا

ویزای کاری کانادا

یکی از روش هایی که می توانید به واسطه آن ویزا کانادا دریافت کنید و به این کشور وارد شوید ویزای کاری کانادا است. در واقع ویزای کاری کانادا فرصتی است که در اختیار افراد غیر کانادایی قرار میگیرد تا بتوانند در این کشور به کار مشغول شوند. کشور کانادا با وجود مساحت بسیار زیادش از نیروی کار کم برخوردار است به همین جهت برنامه های متعددی را برای اعطای ویزای کاری در نظر گرفته است.
دو روش مهم برای دریافت ویزای کار کانادا روش اکسپرس اینتری و یا سرمایه گذاری است.

ویزای کاری از روش اکسپرس اینتری:

این روش بر اساس امتیاز بندی است. به این معنا که هر چه سطح زبان شما، سن، سابقه کاری و تحصیلات متقاضی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد میزان امتیازات او بیشتر خواهد شد و دریافت ویزا آسانتر.

ویزای کاری از طریق برنامه تجاری:

در این روش افرادی که برای درخواست ویزای کاری کانادا درخواست می دهند باید حرفه مد نظرشان در لیست مشاغل حرفه ای کانادا (NAFTA) باشد و البته از سوی اداره مهاجرت کانادا جاب آفر داشته باشند. 

مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای کاری کانادا

 • مدرک زبان
 • شرایط سنی حداکثر 35 سال
 • سابقه کار حداقل 3 سال به صورت مرتبط
 • مدرک تحصیلی لیسانس (حداقل)

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

یکی از ویزاهای محبوب ویزای کاری کانادا است، به این ترتیب که افراد متقاضی از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغل دریافت می کنند و برای دریافت ویزای کاری در کانادا اقدام مینمایند. ویزای کاری در کانادا به چند صورت اخذ می شود:

دریافت ویزای کاری کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر؛ که هر چه امتیارات فرد بیشتر باشد امکان دریافت ویزای کاری از این طریق بیشتر می شود. امتیازات متقاضی بر اساس سن، تجربه کاری، دانش زبان، مدرک تحصیل و مهمتر از همه داشتن تجربه و مهارت در یک عنوان شغلی محاسبه می شود.
دریافت ویزای کانادا از طریق اکسپرس اینتری؛ اکسپرس اینتری نیز یک سیستم امتیازبندی است که در صورت دارا بودن صلاحیت های لازم از فرد برای کار در کانادا دعوت میشود. امتیازات بر اساس سطح دانش زبان، تحصیلات، سن و ملیت بررسی می شوند.
دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت، در این روش فرد متقاضی باید از سوی یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار شود، در این روش متقاضی باید مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی و اقدام برای دریافت ویزای کانادا اقدام نماید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

متقاضی ویزای دانشجویی کانادا این امکان را دارد که همزمان و یا بعد از دریافت ویزا جهت دریافت ویزای همراه کانادا (ویزای والدین دانشجو کانادا – ویزای همراه دانش آموزی کانادا) اقدام کند.

شایان ذکر است تمامی اطلاعات و مشخصات فردی خانواده و همراهان باید به صورت کامل در فرم وارد شود. دلیل آن است که این اطلاعات، به‌عنوان مدرکی مهم برای فرد محسوب شود. علاوه بر این متقاضی در ابتدا باید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی بوده و توانایی تامین تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود و همراهانش را دارد.

به طور کلی از دو روش می توان برای دریافت ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

 • ویزای توریستی کانادا یا همان TEMPORARY RESIDENT VISA
  در واقع همراهان دانشجویانی که تا حداکثر شش ماه می توانند در کانادا بمانند و امکان درخواست همزمان با متقاضی را دارند باید اقدام به دریافت ویزای TRV یا همان ویزای توریستی کنند.
 • ویزای اجازه کار  کانادا همراه یا همان OPEN WORK PERMIT
  همسر متقاضی با دریافت ویزای کانادا به عنوان همراه می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و جهت دریافت ویزای کار کانادا یا Open Work Permit اقدام نماید.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای همراه کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای همراه کانادا را مطالعه فرمایید.

ویزای Super Visa یا سوپر ویزا (ویزای والدین)

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند و معمولاً برای والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندانشان اقامت دائم یا موقت در کانادا دارند.

این نوع ویزا بهترین گزینه برای افرادی است که جهت دیدار فرزندان یا نوه‌های خود نیاز به اخذ ویزای توریستی TRV دارند و مایلند به تا مدت 5 سال هر بار به مدت حداکثر 2 سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید دعوت‌نامه داشته باشد و مدارک مالی‌اش به صورت شفاف ضمیمه‌ی فایل‌های اسکن شده شود.

سوپر ویزا به صورت 10 ساله صادر می‌شود اما چون پاسپورت ایرانیان 5 ساله است، برای آن‌ها به صورت 5 ساله صادر می‌شود و دریافت‌کننده‌ی ویزا می‌تواند در هر بار ورود به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد.

ویزای ترانزیت کانادا

فردی که می‌خواهند وارد کانادا شده ولی قصد بازدید از کانادا یا خرید در این کشور را ندارند، باید برای ورود به کانادا، ویزای کانادا از نوع ترانزیت را دریافت نمایند. همچنین کسانی که کمتر از 48 ساعت در کانادا اقامت دارند، باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کانادا کنند. ویزای ترانزیت کانادا رایگان است.

ویزای استارتاپ یا SUV

برنامه استارتاپ بر پایه حمایت و جذب از کارآفرینان و مبتکران است، به طوری که طرح تجاری یا بیزینس پلنی که ارائه می شود ایده ای نو و خلاقانه در بر داشته باشد. 

طرح پیشنهادی از طرف متقاضی باید: 

 • طرحی نو و مبتکرانه باشد
 • در سطح بین الملل قابلیت رقابت داشتته باشد 
 • در کانادا به صورت یک شرکت سهامی ثبت شود
 • طرح شما باید توسط یکی از سازمان های معرفی و تایید شده توسط اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار گیرد

بررسی طرح شما توسط کارشناسان، باید به این نتیجه منتهی شود که آیا این طرح همراه با سرمایه اولیه و تجربه کاری تان با اهداف برنامه استارتاپ کانادا مطابق است یا خیر. علاوه بر آن ایده تجاری شما باید قابلیت اجرایی داشته باشد و سود رسانی مورد نظر را نیز داشته باشد. 

در صورتی که طرح شما مورد تایید باشد Commitment Certificate and Letter of Support دریافت خواهید کرد. 

متقاضی می تواند در طرح تجاری پیشنهادی 5 فرد را به عنوان کارآفرین معرفی کند اما یک فرد باید به عنوان متقاضی اصلی و مدیریت نقش اصلی را بر عهده داشته باشد. 

برای دریافت ویزای SUV دارا بودن شرایط و یا مدارک زیر الزامیست: 

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی 
 • تمکن مالی و سرمایه کافی برای 6 ماه زندگی در کانادا 
 • تایید صلاحیت تخصصی متقاضی 
 • دارا بودن نامه Commitment Certificate and Letter of Support

ویزای هنرمندان کانادا 

اگر شما هم از افرادی هستید که مشاغل فرهنگی و هنری دارید و هدفتان مهاجرت به کاناداست می توانید از ویزای هنرمندان استفاده کنید. این ویزا فرصتی عالی برای هنرمندان است که بتوانند اقامت دائم کانادا را بگیرند.

برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا، متقاضی  باید در طی 5 سال گذشته حداقل 2 سال را در یک رشته هنری و ورزشی که مربوط به حرفه خود است فعالیت مرتبط داشته باشد. علاوه بر ارائه مدارکی مبنی بر فعالیت های هنری و ورزشی، گواهی نامه های مرتبط و اخذ جوایز در صورت وجود نیز الزامیست. 
مشاغلی مانند نویسندگی، موسیقی، مترجمی، کارگردانی و تهیه کنندگی و از این قبیل مشاغل امکان دریافت ویزای هنرمندان کانادا را دارند. 

شرایط لازم برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا 

برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا متقاضی باید ثابت کند به رشته خود به اندازه لازم تسلط دارد و در صورتی که در کانادا مشغول به کار شود برای این کشور درآمدزا و مفید خواهد بود. 
به علاوه متقاضی باید اثبات کند توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در کانادا را دارد. مواردی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، مدرک زبان امتیاز متقاضی را بالا می برد و در دریافت ویزای هنرمندان کانادا بسیار موثر است. 
شایان ذکر است که آن دسته از افرادی که در دریافت یکی از ویزاهای کانادا موفق بوده اند، شانس بیشتری در اخذ ویزای هنرمندان کانادا دارد. 

مدارک لازم برای دریافت ویزای هنرمندان کانادا 

 • مدارک تحصیلی و کاری 
 • نمره آزمون زبان تافل یا آیلتس 
 • مدارک هویتی (کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه) 
 • تمکن مالی 
 • گواهی عدم سوء پیشینه 
 • گواهی سلامت پزشکی 
 • مدارک مربوط به کسب و کار 
ویزای-کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا

 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و بیومتریک
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزا (در صورت ویزا شدن)

نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا

درخواست ویزای کانادا به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است. در ادامه مقاله نحوه هر کدام از روش های ثبت نام به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد:

ثبت نام به صورت آنلاین

اولین قدمی که متقاضی جهت اقدام ثبت نام آنلاین باید انجام دهد ثبت نام در سایت www.canada.ca و دریافت نام کاربری و پسورد است. پس از وارد شدن به پنل خود باید جهت ثبت نام ابتدا فرم های درخواست ویزای کانادا را پر کند و سپس هزینه های مورد نیاز که مربوط به ویزا و انگشت نگاری است را پرداخت کرده و بعد از آن یک نامه انگشت نگاری و رسید اینترنتی که داخل آن شماره پیگیری و یا ترکینگ نامبر Tracking No است را دریافت کند. به وسیله این شماره فرد می تواند مراحل پیگیری را مشاهده کند.

شایان ذکر است پر کردن دقیق فرم های مورد نیاز داخل سایت بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی در موافقت با  اخذ ویزای کانادا دارد. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام پر کردن این فرم ها با یک فرد مجرب در این زمینه و یا موسسه های مهاجرتی و گردشگری مشورت کنید.

از آنجاییکه کانادا در ایران سفارت خانه فعالی ندارد، ثبت نام به صورت آنلاین برای ایرانیان بهترین گزینه است. علاوه بر این ثبت نام به صورت آنلاین هم شامل هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری می شود و هم اینکه پیگیری آپدیت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر می باشد.

چنانچه همچنان در خصوص ثبت نام آنلاین، ابهاماتی در ذهن خود دارید با مراجعه به مقاله راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا به تمامی سوالات خود ارسال دیدگاه.

ثبت نام به صورت مراجعه حضوری به سفارت

اصطلاحا به ثبت نام حضوری Draft و یا Paper می گویند. در این روش متقاضی بدون نیاز به دریافت وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFSمراجعه کرده و به صورت فیزیکی مدارک مورد نیاز را به همراه ترجمه آن ها تحویل داده و مراجل انگشت نگاری را انجام می دهد. تنها راه ارتباطی متقاضی و سفارت، ایمیلی است که فرد در هنگام پر کردم فرم های ثبت نام وارد می کند.

هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟

اخذ ویزای کانادا شامل یک سری هزینه های ثابت مربوط به ثبت درخواست و انگشت نگاری و .. است که در حال حاضر 185 دلار کانادا برای هر نفر می باشد. موسسه های مختلف نیز براساس خدماتی که ارائه می دهند هزینه های جداگانه ای دریافت می کنند که بین 400 تا 1000 دلار متغیر است.

ویزا نرخ مشتری نرخ همکار
ثبت نام ویزای توریستی افراد زیر 14 سال 300 دلار آمریکا 290 دلار آمریکا
وقت سفارت کانادا 30 دلار آمریکا 20 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی بدون نیاز به انگشت نگاری 300 دلار آمریکا 290 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای همراه دانشجویی- open work permit 650 دلار آمریکا 590 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای کاری – Work permit 790 دلار آمریکا 700 دلار آمریکا
وقت سفارت کانادا 30 دلار آمریکا 20 دلار آمریکا

 پیگیری جواب ویزای کانادا

در صورتیکه فرد به صورت اینترنتی و آنلاین ثبت نام کرده باشد می تواند به راحتی با مراجعه به سایت ذکر شده و وارد کردن ترکینگ نامبر دریافت شده هنگام ثبت نام و تاریخ تولدش به میلادی در جریان مراحل پیش رفته دریافت ویزای خود قرار بگیرد. چنانچه فرد به صورت حضوری نسبت به ثبت نام اقدام کرده باشد جهت پیگیری نتایج ویزای کانادا خود ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شود. همانطور که بیان شد تنها راه ارتباطی متقاضی و سفارت، ایمیلی است که فرد در هنگام پر کردم فرم های ثبت نام وارد می کند. گاهی اوقات ممکن است فرد دیر متوجه ارسال ایمیل از سمت سفارت کانادا شود و یا اینکه ایمیل داخل فولدر اسپم شده باشد و متقاضی آن را نبیند. از آنجاییکه تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت برای مراجعه به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا است در صورتیکه فرد دیر متوجه ایمیل های ارسالی از سمت سفارت شود ممکن است با مشکلات جدی ای رو به رو شود.

شایان ذکر است از آنجاییکه در ثبت نام حضوری فرد به صورت فیزیکی مدارک خود را ارائه می دهد امکان مفقود شدن مدارک و فرم های ثبت نام به هر دلیلی می باشد. در حالیکه در ثبت نام آنلاین مدارک آپلود شده و امکان مفقودی مدارک وجود ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت پیگیری درخواست ویزا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل کاهش می‌یابد.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اخذ انواع ویزای کانادا مدارک کامل شما به‌ حساب می‌آید. در این بین مدارکی همانند مدارک شغلی مناسب تمکن مالی خوب برای اخذ ویزای این کشور بسیار مهم است و در صورت بهره مندی از آن‌ها دولت کانادا امتیازات ویژه‌ای را برایتان قائل خواهد شد. مدارک لازم برای ویزای کانادا تقریبا در تمامی موارد بجز سوپر ویزا کانادا به یکدیگر شبیه هستند. برای اقدام از طریق هر یک از این دو روش ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به سفارت مدارکی باید آماده و ارائه شود .اگر بخواهیم دو عامل اصلی در تعیین سرنوشت پرونده درخواست ویزا کانادا را نام ببریم، بی تردید عامل اول تکمیل دقیق و صحیح فرم‌های ثبت نام و عامل دوم آفیسر پرونده خواهند بود. همچنین توجه داشته باشید که در صورت ریجکت شدن هیچ گونه محدودیتی برای درخواست دوباره وجود ندارد و می‌توانید شانس خود را مجدداً امتحان کنید

مدارک لازم برای ویزای کانادا (سینگل و مولتیپل) عبارتند از:

مدارک هویتی:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت‌های قدیمی و یا کارت‌های پرواز یا بلیط هواپیما
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید (عکس باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 • ترجمه شناسنامه متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت همسفر بودن فرزندان)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (گروه مسافرتی ویزالند برای شما تکمیل می‌کنند)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.

 مدارک مالی:

 • گردش حساب ۴ ماهه متقاضی به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده.
 • نامه تمکن مالی به دلار کانادا به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده و مهر شبه ارزی بانک.
 • در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام و یا اوراق بهادار و یا سند اتومیبل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید.
 • مدت اعتبار گواهی تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه می‌باشد.
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود (اختیاری)

 مدارک شغلی:

 • مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر و یا سرپرست، مدت زمان موافقت شده با مرخصی) – ترجمه فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی دو ماهه آخر – ترجمه حکم کارگزینی.
 • مدارک شغلی برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 6  ماه اخیر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت، ریز پرینت بانکی ۴ ماهه آخر به زبان لاتین.
 • مدارک شغلی برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • مدارک شغلی برای پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک مورد نیاز برای مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی و یا جواز ساخت.
 • مدارک کارخانه داران و صاحبان مشاغل: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی، ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز لازم است)

 دعوت نامه: 

 • شامل مشخصات دعوت کننده متقاضی، نسبت فامیلی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن دعوت کننده، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر.
 • مدارک دعوت کننده: پاسپورت کانادایی، کارت شناسایی کانادایی (و یا PR)، گواهی اشتغال به کار، نامه‌ی بانکی، برگه‌های پرداخت مالیات و فرم‌های T4 یا T1 – در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل الزامی است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدارک پذیرش
 1. مدرسه یا دانشگاه مد نظر می‌بایست نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید
مدارک شناسایی
 1. پاسپورت متقاضی و همراهان
مدارک مالی
 1. نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید
 2. نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 3. نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 4. نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
 5. فیش واریزی تحصیل
 6. نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه

آیا مدارک ویزای کانادا نیاز به تایید دادگستری و خارجه دارد؟ 

پس از جمع آوری مدارک خواسته شده برای هر نوع ویزای کانادا میبایست آنها را ترجمه کرده و ترجمه شده آنها را در سایت آپلود نمایید. برای دریافت ویزای کانادا نیازی نیست مدارک ترجمه شده شما به تایید دادگستری و خارجه برسد و فقط مهر مترجم کافیست؛ که خود روند دریافت ویزای کانادا را تسریع می بخشد، زیرا دریافت تاییدات دادگستری و خارجه کمی زمانبر است و حدودا 10 تا 14 روز ( بسته به تعداد مدارک ) باید برای آن زمان بگذارید. 

 

وقت سفارت کانادا

نکته‌ای که در این بخش حائز اهمیت است، اینست که برای دریافت وقت سفارت کانادا و انگشت‌نگاری، باید به کشور دیگری مراجعه نمائید که بهترین گزینه درحال حاضر، کشور ترکیه می‌باشد. اگر از طریق یک آژانس مسافرتی برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، ممکن است کشور مقصد برای وقت سفارت کانادا، متفاوت باشد؛ برخی از آژانس‌ها، وقت سفارت را در کشورهای ارمنستان، امارات، گرجستان و غیره می‌گیرند. هزینه اقامت و سفر به این کشورها در اغلب مواقع به عهده متقاضی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه وقت سفارت کانادا، مراجعه نمائید.

سایت رسمی سفارت کانادا

برای درخواست ویزای کانادا باید از طریق سایت این کشور Canada.Ca و به صورت آنلاین ثبت درخواست نمایید. فقط کافیست وارد سایت شده حساب کاربری بسازید فرم های مربوطه را پر و تکمیل کنید و هزینه های درخواست شده را پرداخت نمایید.

دفتر وک و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

از انجایی که سفارت کانادا در ایران دارای سفارت فعال نیست متقاضیان اخذ ویزای کانادا برای انجام انگشت نگاری به دفاتر VAC – Visa Application Center واقع در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند. 1 ماه پس از درخواست ویزای کانادا در سایت سفارت کانادا متقاضیان می توانند وقت انگشت نگاری دریافت کرده و به این دفاتر مراجعه کنند.
انگشت نگاری سفارت کانادا شامل ثبت اثر انگشت و عکس برداری میشود که زمان زیادی نخواهد برد. برای دریافت وقت انگشت نگاری ویزای کانادا باید به صورت آنلاین اقدام نمایید هزینه آن را نیز از طریق حساب کاربری خود پرداخت کنید. پس از ثبت درخواست نامه ی BIL – Biometric Instruction Letterدریافت می کنید. این برگه نشاندهنده این است که هزینه های انگشت نگاری را پرداخت کرده اید و به شما وقت داده شده است.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

به طور معمول شروع مدت زمان جوابدهی که به شما اعلام می‌شود و این پروسه  پس از انگشت نگاری می‌باشد مدت زمان صدور ویزا بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا حداکثر ۱۲۱روز کاری است. البته این عدد تقریبی است و واقعیت این است. از انجایی که متقاضیان هر پرونده شرایط مختلفی دارند، مدت زمان بررسی پرونده آنها نیز متفاوت است. نوع شغل متقاضی، هدف از سفر به کانادا، سن متقاضی و…، از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی زمان بررسی پرونده شما تاثیر می‌گذارند.

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و تحصیلی کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مقاله مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

پاس ریکوئست ویزای کانادا 

حدودا 30 تا 40 روز بعد از انگشت نگاری جواب ویزای کانادا را دریافت می کنید. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شده باشد از شما درخواست می شود سریعا همراه با پاسپورتتان برای اخذ ویزای کانادا مراجعه کنید. نمونه ای از پاس ریکوئست را در تصویر زیر مشاهده می کنید.  می توانید خودتان به صورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه کنید یا از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. 

pass

سفارت کانادا برای ایرانیان

از آنجایی که کانادا داخل ایران سفارت خانه فعال ندارد، جهت انجام امور اخذ ویزای کانادا می بایست از خدمات پیکاپ ویزا بهره مند شوید. برای دریافت وقت سفارت کانادا و انجام انگشت نگاری کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات گزینه ی مناسبی هستند. این کشورها فاصله کمی با ایران دارند و می توانید یکی از این کشورها را برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای کانادا انتخاب نمایید. ترکیه با وجود هزینه سفر کمتر اما شلوغتر است، در عوض امارات و شهر دبی  نسبت به بقیه گرانتر و پر هزینه تر است. فقط کافیست به سایت سفارت کانادا وارد شوید و کشور مورد نظر را انتخاب کرده و پس از پر کردن فرم ها و پرداخت هزینه ها دریافت وقت کنید. دقت داشته باشید که همه اطلاعات را به درستی و کامل وارد کنید. 

 دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

رد شدن ویزای کانادا می‌تواند بدترین اتفاق ممکن برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا باشد. زیرا وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف این موضوع شده و ممکن است متقاضی برای اقدام دوباره ناامید شود. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به اخذ ویزا ، از احتمال پائین ریجکت شدن آن، اطمینان حاصل نمائید. دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود دارد، اما برخی از آنها در بیشتر موارد مشترک هستند عبارتند از:

 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
 • هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
 • هرگونه سوء سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
 • ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
 • تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی
 • عدم تطابق ویزای درخواستی با هدف از سفر 
 • موفق نبودن در انجام برخی آزمایشات پزشکی 
 • عدم همخوانی پاسخ به سوالات افسر با اطلاعات مربوط به متقاضی که در مدارک موجود است.

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا 

میزان ریجکتی یا رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا در سال های اخیر به میزان چشمگیری افزایش یافته است. از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 • نداشتن تمکن مالی کافی: متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید اثبات کند که دارای توانایی مالی برای هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا می باشد. 
 • ناقص بودن مدارک: فرد متقاضی باید همه مدارکی که برای اعطای ویزای تحصیلی کانادا از او درخواست شده است را کامل و بدون هیچ نقصی تحویل دهد. از مهمترین مدارک پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی سال های قبل، ریز نمرات، مدارک هویتی و نامه پذیرش از دانشگاه است. 
 • عدم اطمینان آفیسر پرونده از ترک کانادا پس از اتمام تحصیل: متقاضی پس از اتمام مدت تحصیل باید کانادا را ترک کند، در صورتیکه افسر رسیدگی به پرونده از ترک کانادا پس از مدت تحصیل مطمئن نباشد در خواست ویزای او را رد می کند. 
 • عدم برخورداری از سلامت جسمی و روحی: بیماری های واگیر دار و عدم سلامت روحی و جسمی نکته ای منفی در پرونده فرد متقاضی و منجر به رد شدن ویزای او می شود. 
ویزتی مبنبنب

اعتراض به رد ویزای کانادا

پس از ریجکتی امیدتان را از دست ندهید! بر اساس قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان مصوب کرده است، امکان اعتراض به ریجکت ویزا کانادا دیگر وجود ندارد و به این منظور باید یک درخواست جدید ثبت کنید. برای ثبت درخواست جدید می بایست تمامی نواقص پرونده خود را رفع کرده، در صورت اشتباه بودن آن را تصحیح کنید و  تمامی مدارک خود را ترجمه شده تحویل به سفارت دهید. برای اقدام دوباره برای اخذ ویزای کانادا ضروری است که تمامی هزینه ها را مجدد پرداخت نمایید به جز هزینه انگشت نگاری که 10 سال اعتبار دارد.

 دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا مراحلی دارد که کارشناسان قصران گشت می‌توانند شما را در این مسیر همراهی کنند. 

ویژگی های اخذ ویزای کانادا 

اخذ ویزای کانادا قطعا دارای امتیازاتی است که دارنده ویزا از آن بهره می برد: 

 • امکان ورود به 25 کشور بدون نیاز به دریافت ویزا: فردی که دارای ویزای کانادا است می تواند به کشورهایی نظیر مکزیک، مراکش، کوبا و دومنیکن و … بدون اینکه نیاز به اخذ ویزای آن کشورها باشد، سفر کند. 
 • امکان ورود از تمام مرزها: دارندگان ویزای کانادا می توانند از هر کدام از مرزهای هوایی یا زمینی وارد این کشور شوند. 
 • ورود به کانادا بدون هیچ محدودیتی: با اخذ ویزای توریستی کانادا می توانید به دفعات وارد کانادا شوید. 
 • اقامت طولانی مدت: با داشتن ویزای کانادا می توانید تا 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید. 
 • یکسان بودن مدت اعتبار ویزا با پاسپورت: اعتبار ویزای کانادا با اعتبار پاسپورت برابر است. برای مثال اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال است و ویزای 5 ساله برای آنها صادر می شود.

نکاتی که باید در مورد ویزای کانادا بدانید 

برای دریافت ویزای کانادا باید نکاتی را در نظر داشته باشید که مهمترین آنها موارد زیر هستند: 

نقص در تکمیل مدارک ویزای کانادا: قبل از درخواست ویزای کانادا مدارک خواسته شده را به دقت مطالعه و فراهم کنید. نقص و یا جعل در مدارک خواسته شده منجر به رد شدن ویزای کانادا می شود. 

اعتبار پاسپورت: اعتبار ویزای کانادا با اعتبار پاسپورت ارتباط مستقیم دارد، برای مثال پاسپورت ایرانیان دارای 5 سال اعتبار است و ویزای مولتی کانادا با اعتبار 5 سال صادر می شود. 

پرداخت تعرفه های ویزای کانادا: برای دریافت ویزای کانادا لازم است که فرم های مربوطه را پر و تکمیل کرده و هزینه های خواسته شده برای دریافت ویزا را پرداخت نمایید. دقت نمایید که هزینه های خواسته شده را کامل پرداخت کرده و درصد ریجکت شدن را تا حد ممکن پایین آورید. 

خدمات قصران گشت برای اخذ ویزای کانادا 

شرکت قصران گشت با بیش از یک دهه تجربه و پذیرش بیش از هزاران پرونده موفق در زمینه اخذ ویزای کانادا در کنار شما عزیزان می باشد. مشاوران مجرب قصران گشت از صفر تا صد مراحل دریافت ویزای کانادا در کنار شما بوده و شما می توانید از مشاوره رایگان بهره ببرید. فقط کافیست مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا را جمع آوری کرده و به قصران مراجعه نمایید. اگر برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنید بهتر است از چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدامات لازم برای دریافت تحصیلی کانادا را انجام دهید.
لازم به یادآوری است که شرکت قصران گشت مجری پیکاپ ویزا از کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات به طور حرفه ای نیز می باشد. برای انجام پیکاپ پاسپورت، گذرنامه خود را به مجموعه ما تحویل داده و ویزا شده آن را دریافت نمایید.

عکس ویزای کانادا اخذ شده توسط قصران گشت

در زیر نمونه ویزای اخذ شده توسط شرکت قصران گشت برای یکی از مراجعین محترم را مشاهده می کنید. 

canada visa
با ویزای کانادا به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

ویزای کانادا دارای اعتبار و قدرتی بسیار است به طور که با دارا بودن آن می توانید به کشورهای دیگری بدون نیاز به اخذ ویزای آن کشور سفر کنید. با ویزا کانادا می توانید به کشورهای مکزیک، کاستاریکا، پاناما، هندوراس، گواتمالا، کوبا، دومینیکن، پرو، شیلی، مقدونیه، کره جنوبی، تایوان عمان و قطر سفر کنید.

ویزای توریستی کانادا چند ماهه است؟

یکی روش های اقامت کوتاه مدت در کانادا دریافت ویزای توریستی کانادا است. افرادی که قصد بازدید، تفریح و سفر به کاناد دارند باید اقدام به دریافت این ویزا نمایند. اعتبار ویزای توریستی کانادا بسته به مدت اعتبار پاسپورت فرد دارد، مثلا اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان 5 سال است. ویزا توریستی کانادا برای ایرانیان به صورت یکبار ورود و یا چندبار ورود صادر میشود. با دریافت ویزای توریستی مولتی کانادا می توانید 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید.

خودتان هم می توانید ویزای کانادا بگیرید!

دریافت ویزای هر کشوری کار چندان پیچیده ای نیست. فقط کافیست کمی سرچ و مطالعه کنید تا چگونگی روند اخذ ویزا دستتان بیاید. اما مسئله این است که ممکن است در پروسه درخواست برای اخذ ویزا کانادا دچار سردرگمی شوید و از ادامه راه باز بمانید. بسیاری از افراد با ما تماس میگیرند و عنوان می کنند که وارد سایت مرجع اخذ ویزا شده و اقدامات لازم را انجام داده اند، اما در پر کردن فرم ها یا پرداخت هزینه های مربوطه سر در گم شده اند و از ادامه انجام روند باز مانده اند. توصیه ما به شما این است که خود را به دردسر نیندازید و از اول به مشاوران اخذ ویزا مراجعه نمایید. نقص در هر کدام از مراحل اخذ ویزا و یا مدارک منجر به عدم موفقیت در ثبت درخواست و ویزای کانادا می شود که بهتر است از آن پیشگیری کنید.

نحوه گرفتن ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

برای دریافت ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. پر کردن فرم درخواست ویزای الکترونیکی (eTA) یا فرم مربوط به ویزای گردشگری (TRV) از سایت وزارت امور خارجه کانادا.
 2. ارائه مدارک مورد نیاز شامل اصل پاسپورت، یک عکس رنگی با پشت زمینه سفید، سابقه کار، اثبات مالی و بلیط هواپیما.
 3. پرداخت هزینه ویزا و هزینه سرویس دهی به سفارت کانادا.

بعد از تکمیل این مراحل، سفارت کانادا مدارک شما را بررسی کرده و در صورت تایید، ویزای شما را صادر خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای کانادا، شما باید به مدت حداقل ۶ ماه اعتبار در پاسپورت داشته باشید.

1.آیا ویزای کانادا یک بار ورود می باشد؟

خیر، اخیراً کانادا به صورت مولتی ویزا صادر می کند و تا انتهای اعتبار پاسپورت متقاضی اعتبار دارد در صورتی که متقاضی برای یک برنامه خاص (اجرای مسابقات یا فستیوال‌ها و…) قصد سفر داشته باشد ویزا به صورت 1 بار ورود داده می‌شود.

2.حداکثر زمان اقامت مجاز با ویزای توریستی در هر بار ورود چقدر است؟

حداکثر 6 ماه در هر بار ورود به کانادا

3.برای ویزای کانادا حتما به دعوت نامه نیاز داریم؟

خیر، هیچ الزامی برای داشتن دعوت نامه نیست اما، اگر دعوت نامه داشته باشید، شانس اخذ ویزای کانادا شما بیشتر خواهد شد.

4.فرق اصلی ویزای توریستی با تحصیلی کانادا در چیست؟

با ویزای توریستی کانادا امکان اقامت حداکثر 6 ماهه را در کانادا دارید و نمی توانید در دوره های آموزشی طولانی مدت شرکت کنید، اما ویزای تحصیلی کانادا اینطور نیست.

5.آیا با این نوع ویزا می توان در کانادا کار کرد و یا به ادامه تحصیل پرداخت؟

با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد. 

6.مدارک مورد نیاز سفارت کانادا، به چه زبانی باید ترجمه شود؟

کلیه مدارک درخواستی سفارت کانادا، باید توسط دارالترجمه‌های رسمی دادگستری به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

7. آیا بدون انجام انگشت نگاری بیومتریک هم می توان امور درخواست ویزا را ادامه داد؟

خیر. انجام انگشت نگاری در کارگزاری ویزا ( درکشوری نظیر ترکیه) الزامی است.

8.معمولا پروسه درخواست و صدور ویزای کانادا چقدر زمان می برد؟

این زمان کاملا بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد، اما در کمترین حالت بین 2 تا 3 ماه.

9. مهم‌ترین عامل تعیین مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا چیست؟

از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده مدت اعتبار ویزا می‌توان به افسر مهاجرت (افسر بررسی کننده پرونده)، اعتبار پاسپورت، دعوت نامه ارسال شده از کانادا و افسر مرزی مستقر در فرودگاه اشاره کرد.

10.مجرد یا متاهل بودن برای ویزای کانادا چقدر اهمیت دارد؟

مطمئنا مجرد یا متاهل بودن شخص متقاضی در اخذ ویزا هر کشوری تاثیر به سزایی دارد؛ اما مجردهایی با تاریخچه سفری عالی و تمکن مالی بالا نیز می‌توانند برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا اقدام کنند. 

مراقب دلالان ویزا باشید

تب مهاجرت داغ است و افرادی که قصد مهاجرت دارند می خواهند هرچه سریعتر مراحل لازم را طی کرده تا به کشور مقصد خود برسند.
همین موضوع عاملی می باشد برای ظهور دلالان ویزا!
علاوه بر اینکه این دلالان در اطراف سفارت خانه ها، چه در داخل ایران و چه در کشورهای همسایه، حضور دارند و به بهانه دریافت ویزا در کوتاه ترین زمان مبالغ هنگفتی را از متقاضیان ویزا می گیرند، در فضای مجازی نیز هستند و راه هایی برای کلاهبرداری دارند.
در صورتی که با پیشنهادات شگفت انگیز و نشدنی با کمترین قیمت و در کوتاه ترین زمان مواجه شدید، بهتر است شک کنید و خیلی زود اعتماد نکنید!
مبلغی که هر سفارت خانه خارجی برای صدور ویزا دریافت می کند در پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه و کنسولگری ها وجود دارد.

 

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص دلایل ریجکتی ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزای کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله چرا ویزای کانادا ریجکت می شود و مقاله رفع ریجکتی ویزای کانادا را مطالعه فرمایید.قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا و برگزار کننده انواع تور کانادا و خدمات پیکاپ ویزا کانادا در خدمت هموطنان عزیز است. در صورت نیاز به مشاوره با قصران گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

رضایت مشتریان از خدمات ویزای کانادا قصران گشت

130 دیدگاه برای ”ویزای کانادا

 1. سلام کارمند یکی از موسسات خارجی وگزارش گر خبر هم بودم فعلا در افغانستان هستم میخواهم به کانادا سفر کنم ۴ اولاد زیر سن دارم ۶ نفر هستیم اعضای خانواده

 2. سال گذشته با همکاری آژانس قصران گشت با تور به کانادا رفتم باتشکر از خانم طالبی در اسرع وقت ویزامو گرفتن و امسال هم برای سال نو تور سوییس ایتالیا رو ثبت نام کردم. باتشکر از شما

 3. سلام مه یک افغان استم زنم اریشگاه داشت از طرف امارت بند شد دیگه نتانس ادامه بده جواز اریشگاه است لطفن به کومک تان نیاز داریم🙏

 4. سلام و وقت بخیر خدمت تیم خوب قصران گشت، در کمترین زمان ممکن کارای منو انجام دادن و ویزا به دستم رسید، همه کارهارو خودشون انجام دادن و نیاز نبود من هی برم و بیام ممنون از تیم خوبتون🙏🏻🌹

  1. من میخواهم از افغانستان به کاناد به دلایل زیاد مثل بیکاری مشکلاتی امنیتی وغیره سفر کنم

  1. سلام وقت بخیر خدمت تیم خوب قصران گشت، در کمترین زمان ممکن کارای منو انجام دادن و ویزا به دستم رسید، همه کارهارو خودشون انجام دادن و نیاز نبود من هی برم و بیام ممنون از تیم خوبتون🙏🏻🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *