لوگو آژانس توریستی قصران گشت

وقت سفارت

قصران گشت ارائه دهنده انواع خدمات وقت سفارت  کشورهای فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس  ، پرتغال ، بلژیک ، و وقت سفارت کانادا از ترکیه ، امارات و ارمنستان و وقت سفارت انگلیس و ثبت نام ویزای آمریکا به صورت کاملا تخصصی و تضمینی توسط مشاوران مجرب صورت می گیرد.

در این مطلب می خوانید :

اگر اهل سفر کردن باشید بخصوص سفر به کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، حتما بارها واژه وقت سفارت به گوشتان خورده است. برخی از افراد فکر می‌کنند وقت سفارت مختص گرفتن ویزا شینگن است، با اینکه اولین قدم گرفتن ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت یکی از کشورهای حوزه شینگن است ممکن است برای گرفتن ویزای کشورهای دیگر نیز نیاز باشد به صورت حضوری به سفارت آن کشور مراجعه کنید. این مراجعه حضوری بدون وقت قبلی امکان پذیر نیست. بنابراین نیاز به وقت سفارت خواهید داشت.

وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

برای ورود به کشوری دیگر شما باید ویزا دریافت کنید. ویزا اجازه ورود شما به کشور مقصد است. برای دریافت ویزا میبایست به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. با توجه به ویزای درخواستی خود، باید با افسران ویزای کشور مقصد مصاحبه کنید. حال بسته به کشور مقصدتان، یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه کنید. به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا، سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام متقاضیان، سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند. شما برای وقت سفارت به یکی از دفاتر آژانس هواپیمایی و یا کارشناسی که در دریافت وقت سفارت خبره است مراجعه می کنید و با دادن اطلاعات مورد نیاز برای شما وقت سفارت گرفته می شود. پس از مشخص شدن زمان سفارت شما با در دست داشتن مدارک خواسته شده به سفارت مربوطه مراجعه می کنید و با افسر پرونده مصاحبه کرده و مدارک شما بررسی می شود. 

مراحل اخذ وقت سفارت

برای این که بتوانید وقت سفارت بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید. به این ترتیب می توانید در زمان مورد نظر خود به سفارت مراجعه نمایید:

 • انتخاب کشور مورد نظر

  در ابتدا باید مقصد خود را مشخص کنید و  چگونگی و مراحل اخذ ویزا از این کشور را بررسی کنید، مهم است که بدانید آیا کشور مورد نظر شما در اعطای ویزا سخت گیر است و یا شرایط خاصی را برای آن در نظر گرفته یا خیر.  بهتر است با افراد کارشناس در زمینه اخذ ویزا حتما مشورت نمایید.

 • اخذ وقت از سفارت

   شرایط و قوانین اخذ وقت سفارت را به خوبی  مطالعه کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید بهتر است وقت فوری سفارت را اخذ کنید تا بتوانید سفر را آغاز کنید.

 • مراجعه به سفارت

  به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را در تاریخ و ساعت مشخص ارائه دهید. پس از این باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

  وقت سفارت

انواع وقت سفارت

وقت فوری و عادی سفارت را می توانید از کارشناسان ما درخواست کنید. با وقت فوری سفارت در کمتر از یک ماه موفق می شوید تا به سفارت وارد شوید. برای اخذ وقت فوری باید هزینه بیشتری بپردازید تا موفق شوید در زمان مد نظر خود وارد سفارت شوید. نوع دیگر وقت عادی سفارت است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 • وقت فوری

  وقت فوری سفارت برای اشخاصی گرفته می‌شود که نیاز است در تاریخ خاصی در مراسم خاصی در کشور مقصد حضور پیدا کنند. به همین دلیل نمی‌توانند در صف انتظار برای وقت معمولی سفارت بمانند و باید سریع‌تر نسبت به اخذ ویزای خود اقدام نمایند. این افراد باید مدارک معتبری برای وقت فوری سفارت داشته باشند که می‌تواند دعوتنامه جلسه علمی یا تجاری خاصی باشد، یا دانشجویانی که میبایست برای ثبت نام در تاریخ خاصی به دانشگاه مراجعه کنند.
  مشخصا وقت فوری سفارت به همین سادگی به هر کسی داده نمی‌شود اما با شرایطی خاص می‌توان وقت فوری سفارت گرفت که گاهی ممکن است هزینه دریافت ویزای شینگن کمی بیشتر از هزینه ویزای معمولی آن باشد.

 • وقت عادی
  وقت عادی سفارت هم به شما این امکان را می دهد تا در بازه زمانی مشخص و البته بیشتر از وقت عادی در سفارت حاضر شوید. 

  به این ترتیب می توانید در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید.
  وقت عادی سفارت برای زمانی مناسب است که شما برای سفر خود تاریخی نداشته و عجله ای نیز برای سفر ندارید. با وقت عادی می توانید به راحتی در زمانی که دارید مدارک خود را ترجمه کرده و به تمامی کارهایتان برسید.

مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری

همانطور که می دانید برخی از کشورها در ایران دارای سفارتخانه نیستند به همین دلیل افراد متقاضی برای مصاحبه باید به کشوری واسط که دارای کنسولگری کشور مورد نظر هست سفر کنند. کانادا و انگلیس از جمله کشورهایی هستند که برای انجام کارهای مربوط به ویزا باید به کشور ثالثی مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات سفر کنید که در این صورت متحمل هزینه های مربوط به  سفر به این کشورها جهت ورود به سفارتخانه می شوید. 

این روزها بیشتر کشورها وقت سفارت به صورت آنلاین را دستور کار خود قرار داده اند. از مزایای وقت آنلاین صرفه جویی در وقت و هزینه است. در این روش به جای صرف زیاد وقت و به صورت حضوری شما از طریق وبسایت سفارت مورد نظر درخواست تعیین وقت می کنید. پس از بررسی، مسئولان مربوطه تاریخی را برای حضور در سفارت برای شما تعیین می کنند.

وقت سفارت

سوالات متداول و ناگفته‌های تعیین وقت سفارت

سوالات متقاضیان در مورد وقت سفارت را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید. ما در مجموعه قصران گشت، به کلیه سوالاتی که متقاضیان در مورد وقت سفارت از ما پرسیده‌اند، جواب داده‌ایم و جواب آن‌ها را در ادامه برای شما آورده‌ایم:

 •  چرا برای دریافت وقت سفارت برخی کشور‌ها هزینه‌های گزاف باید پرداخت شود؟

تعیین وقت سفارت بعضی از کشورها، مثل کشور ایتالیا و یا آلمان به سختی انجام می‌شود. به طوری که در بعضی از مواقع در ۱ ساعت تمامی وقت‌های موجود تکمیل می‌شود. برخی از آژانس‌ها و یا کارگزاران ویزای این کشور‌ها با برنامه ریزی دقیق و یا استفاده از نرم افزارهای قدرتمند، می‌توانند وقت سفارت این کشور‌ها را بگیرند.

 • آیا با مراجعه حضوری به سفارت‌ها می‌توان وقت سفارت گرفت؟

خیر. در تعریف وقت سفارت گفتیم که تعیین وقت سفارت، برای جلوگیری از ازدحام متقاضیان در سفارت خانه کشور مبدا می‌باشد و برای مراجعه برای تعیین وقت سفارت، کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

 • در هنگام مراجعه به سفارت چه مدارکی باید همراه داشته باشیم؟

زمانی که در سفارت حضور پیدا می‌کنید باید دو نوع مدرک همراه خود ببرید. یک نوع مدارک عمومی که در همه ویزاها یکسان است و یک نوع مدارک اختصاصی که بسته به ویزای انتخابی شما متفاوت است.

 

نکاتی که در هنگام مراجعه به سفارت باید در نظر داشته باشید

1. وقت‌شناس باشید!

همیشه و در هر جایی به خاطر داشته باشید که وقت شناس باشید، به خصوص در هنگام ورود به سفارت سعی کنید 30 دقیقه قبل در محل حاضر باشید. دریافت وقت سفارت از برخی کشورها گاهی چندان راحت نیست که با سهل انگاری و دیر رسیدن آن را از دست بدهید.

2. پول نقد همراه داشته باشید.

از هزینه های صدور ویزا مطلع باشید و پیش از ورود به سفارت به همان میزان پول نقد به دلار یا یورو همراه داشته باشید. 

3. با لباس رسمی وارد شوید.

با لباس رسمی و مناسب به سفارت وارد شوید. ظاهر شما دربرخورد اول می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. 

4. وسایل غیر مجاز 

وسایلی مانند انواع سلاح، وسایل آتش زا و تیز و برنده را به همراه نداشته باشید. قبل از ورود به سفارت از لیست وسایل غیر مجاز به سفارت مطلع شوید. 

5. حفظ آرامش و صداقت 

 

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص وقت سفارت ، وقت سفارت امریکا دانشجویی ، وقت انگشت نگاری سفارت کانادا ، هزینه پیکاپ ویزای کانادا و … مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید. قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا و برگزار کننده انواع تور کانادا و خدمات پیکاپ پاسپورت در خدمت هموطنان عزیز است. در صورت نیاز به مشاوره با قصران گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید.

24 دیدگاه برای ”وقت سفارت

 1. سلام من میخواستم ویزای بگیرم اتباع هستم دیپلم تجربی اقامت ایران و دارم و پاسپورت سفید هم دارم

 2. سلام. وقت بخیر
  یک بار به کنسولگری امریکا در دبی برای ویزای دانشجویی مراجعه کردم و متاسفانه ریجکت شدم. برای ارمنستان اقدام کردم اما هنوز نوبتی نتونستم بگیرم و با توجه به پذیرشی که دارم برای نوبت سفارت عجله دارم . پیشنهاد شما کدوم کشور هست؟

  1. ترکیه می‌تواند یک انتخاب خوب باشد زیرا پروسه صدور ویزا سریع‌تر و آسان‌تر است.
   باز برای اطمینان با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *