در چند سال اخیر بحث مهاجرت به کانادا بسیار رونق گرفته است. ایرانی‌ها به دلیل شرایط اقتصادی بسیار خوب کشور کانادا، سیستم آموزشی پیشرفته، رفاه اجتماعی و به خصوص به خاطر اینکه دولت کانادا روش‌های متنوعی را برای ورود ایرانی‌ها به کشور خود معرفی کرده است تصمیم می‌گیرند سالانه به این کشور مهاجرت نمایند.

برای مهاجرت، شما نیاز به ویزا دارید و برای دریافت ویزا باید حتماً در جلسه مصاحبه سفارتخانه کشور کانادا شرکت نمایید، اما چون در ایران سفارتخانه‌ای از کشور کانادا وجود ندارد مجبور هستید که مصاحبه را در کشور‌های همسایه برگزار کنید.

رفت و آمد به این کشور‌ها هزینه و زمان زیادی از شما می‌گیرد. در این زمان است که پیکاپ ویزا کانادا به کمک شما خواهد آمد. در این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که منظور از پیکاپ ویزا چیست و چه کارایی دارد.

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزا کانادا چیست؟

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد هموطنان ایرانی برای سپری کردن مصاحبه جهت دریافت ویزای کشور کانادا مجبور هستند به کشور‌های همسایه همانند امارات، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان بروند. شما باید یکبار برای مصاحبه به این کشور‌ها بروید و پس از بازگشت در صورتی که نامه تأییدیه را دریافت کردید دوباره باید وارد کشور‌های همسایه شده و مدارک خود را تحویل دهید تا ویزای مهر شده در پاسپورت در اختیار شما قرار گیرد.

پیکاپ ویزای کانادا سفر دوم را برای شما حذف خواهد کرد. یعنی به محض اینکه شما نامه تأییدیه را از سفارت کشور مصاحبه‌کننده دریافت کردید می‌توانید به سراغ یکی از مؤسسات گردشگری و یا مهاجرتی بروید که از پلیس مهاجرت ایران دارای مجوز در زمینه ارائه خدمات برای پیکاپ ویزا هستند.

نامه تأییدیه، پاسپورت دارای اعتبار و همچنین وکالت‌نامه‌ای که بین شما و شرکت تنظیم می‌شود را در اختیار کارشناسان آژانس مربوطه می‌گذارید. کارشناسان در این شرکت باید مدارک شما را به کشور مصاحبه‌کننده ارسال کنند؛ آفیسر در اداره مهاجرت مدارک را بررسی می‌کند و در صورت وجود نداشتن نقص، ویزای مهر شده را دوباره از طریق مسیر‌های هوایی به مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی که وکیل شما می‌باشد ارسال خواهند کرد.

پس در یک تعریف کلی پیکاپ ویزا یک راه میان‌بر برای حذف سفر دوم جهت دریافت ویزا از کشور‌هایی است که سفارتخانه در داخل ایران ندارند.

شرایط و مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

در صورتی که نامه تأییدیه را از کشور‌های مصاحبه‌کننده دریافت کردید دو راهکار در پیش روی شما قرار دارد. می‌توانید خودتان شخصاً سفری را به کشور مصاحبه‌ کننده داشته باشید و ویزای کانادا را دریافت نمایید. یا اینکه از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید. در صورتی که به سراغ راهکار دوم می‌روید باید مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا را آماده کنید که این مدارک عبارتند از:

 • نامه‌ای که از اداره مهاجرت کشور مصاحبه‌کننده دریافت کرده‌اید را پرینت کرده و سپس در اختیار مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی انتخابی خود جهت پیکاپ ویزای کانادا قرار دهید.
 • همچنین باید پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار را نیز به اداره مهاجرت تحویل دهید چون ویزای شما باید در داخل پاسپورت مهر شود.
 • دو قطعه عکس رنگی براساس استاندارد‌های تعریف شده توسط دولت کانادا نیز الزامی می‌باشد.
 • شما باید نامه‌ای که تأیید‌کننده وکالت مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی برای پیکاپ ویزای کانادا است را نیز ضمیمه این مدارک نمایید. این مؤسسه مدارک شما را تحویل گرفته و در اختیار اداره مهاجرت کشور مصاحبه‌کننده قرار می‌دهد.

پیکاپ ویزای کانادا

مراحل پیکاپ ویزا کانادا

اما موضوع بسیار مهمی که باید حتماً در مورد آن صحبت کنیم بحث مراحل پیکاپ ویزای کانادا است:

 • شما در اولین قدم باید آژانس معتبر برای پیکاپ ویزا کانادا را پیدا کنید. نباید به هر مرکزی اعتماد نمایید. به هر حال وقتی وکالت‌نامه از شما دریافت می‌شود اگر مراکز فعالیت غیرقانونی داشته باشند ممکن است دردسر‌هایی برای شما به وجود بیاید. تنها به سراغ شرکت ها و آژانس هایی بروید که هم سابقه درخشانی در زمینه امور مهاجرت داشته و هم از پلیس مهاجرت ایران مجوز‌های لازم جهت پیکاپ ویزا را دریافت کرده‌اند. البته لازم است این نکته را نیز ذکر کنیم که انتخاب آژانسهای مسافرتی معتبر از نظر پیکاپ فوری ویزای کانادا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • در مرحله دوم شما باید مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا را آماده کرده و در اختیار این مؤسسه قرار دهید.
 • سپس باید وکالت‌نامه‌ای بین شما و آژانس مسافرتی تنظیم گردد و فرم وکالت‌نامه در اختیار کارشناسان مؤسسه قرار گیرد تا بتوانند با اداره مهاجرت کشور مصاحبه‌کننده وارد مکاتبات و تبادل مدارک شوند.
 • مدارک شما به کشور مصاحبه‌کننده ارسال می‌شود. پس از تأیید، ویزای مهر شده در پاسپورت در اختیار آژانس مسافرتی قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با مراجعه به این آژانس ویزای خود را دریافت نمایید.

مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا

اغلب متقاضیانی که با آژانس مسافرتی قصران گشت در ارتباط هستند تا از خدمات پیکاپ ویزای کانادا بهره‌مند شوند از کارشناسان ما در مورد مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا سؤال می‌پرسند. اولین عاملی که مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا را تعیین می‌کند این است که شما چه زمانی نامه تأییدیه را در اختیار ما قرار می‌دهید.

به محض اینکه نامه را دریافت کردید باید مدارک خود را همراه با نامه وکالت نامه در اختیار کارشناسان ما بگذارید. به همین خاطر است که توصیه می‌کنیم حتماً از قبل مدارک آماده شده را در اختیار داشته باشید تا وقتی نامه تأییدیه برای شما ارسال شد بتوانید سریعاً برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.

از طرفی دیگر ما باید وقت سفارت کانادا را نیز دریافت کنیم. در واقع باید با کشور مصاحبه‌کننده در ارتباط باشیم تا در زمانی که آن‌ها اعلام می‌کنند مدارک برای آن‌ها ارسال گردد. به طور کلی زمانی بین ۲ تا ۴ هفته زمان لازم است تا مراحل پیکاپ ویزا انجام گرفته و شما بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر از همان ابتدا به سراغ کشور‌هایی همانند امارات و یا ترکیه بروید زمان پیکاپ ویزا کوتاه‌تر از مواقعی است که به سراغ کشور ارمنستان می‌روید. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه اقدامی با ما در ارتباط باشید تا از ابتدای کار شما را به درستی راهنمایی کنیم.

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

مسلماً هزینه پیکاپ ویزا و پاسپورت یک موضوع بسیار مهم برای همه متقاضیان پیکاپ پاسپورت کانادا به حساب می‌آید. به طور کلی چند عامل بر روی هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد:

 • هزینه مربوط به تمدید پاسپورت کانادایی
 • هزینه مربوط به تکمیل مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کانادا
 • هزینه مربوط به دستمزد آژانس مسافرتی برای ارائه خدمات پیکاپ ویزای کانادا
 • تغییر نرخ ارز

البته لازم است این نکته را متذکر شویم که قطعاً هزینه پیکاپ ویزای کانادا نسبت به زمانی که شخصاً بخواهید سفری را به کشور مصاحبه‌کننده داشته باشید و خودتان ویزا را دریافت کنید بسیار کمتر می‌شود چون اگر بخواهید دوباره به سفر بروید هزینه دریافت بلیط، رزرو هتل و اقامت حداقل یک روزه در کشور مصاحبه‌کننده باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

پیکاپ ویزای کانادا

چه کشورهایی خدمات پیکاپ ویزای کانادا را ارائه می‌کنند؟

همانگونه که گفتیم سفارتخانه‌ای از کشور کانادا در ایران وجود ندارد و شما باید به سراغ کشور‌های همسایه بروید. ما در ادامه این مطلب لیستی از کشور‌هایی که می‌توانید جهت پیکاپ ویزای کانادا به آن‌ها مراجعه کنید را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 • پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

در دو شهر آنکارا و استانبول خدمات مربوط به مصاحبه برای مهاجرت به کشور کانادا برای هموطنان ایرانی ارائه می‌شود. بنابراین می‌توانید از همان ابتدا مصاحبه را در این کشور‌ برگزار کنید تا خدمات پیکاپ ویزا نیز توسط همین کشور انجام شود.

 • پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

هموطنانی که می‌خواهند برای کاهش هزینه‌های سفر کشور ارمنستان را برای دریافت ویزای کانادا انتخاب نمایند باید بدانند که در شهر ایروان جلسه مصاحبه آن‌ها برگزار می‌شود و بعد در صورت تأیید و دریافت نامه قبولی باید برای پیکاپ ویزای کانادا با همین کشور در ارتباط باشند.

 • پیکاپ ویزای کانادا از کشور امارات

امارات یکی از کشور‌های بسیار بزرگ و زیبا در منطقه خاورمیانه شناخته شده و به همین دلیل اغلب کسانی که به فکر مهاجرت به کانادا هستند تصمیم می‌گیرند جلسه مصاحبه خود را در این کشور سپری کنند. مصاحبه و خدمات پیکاپ ویزای کانادا در دو شهر دبی و ابوظبی ارائه می‌شود.

کلام آخر

همانگونه که گفتیم انتخاب یک مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی شناخته شده در زمینه پیکاپ ویزای کانادا کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد. مؤسسه قصران گشت سابقه دیرینه در این زمینه داشته و به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن و در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای کانادا را به دست بیاورید.

البته ما فقط در زمینه پیکاپ ویزای کانادا کار نمی‌کنیم بلکه اگر شما می‌خواهید از جاذبه ‌های گردشگری کانادا دیدن کرده و به دنبال ویزای توریستی کانادا هستید نیز می‌توانید بر روی کمک ما حساب کنید. ما صفر تا صد مسئولیت کار را برعهده می‌گیریم.

بنر تماس قصران گشت

2 دیدگاه برای ”هر آنچه باید در مورد پیکاپ ویزا کانادا بدانید!

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما
   بسیار بستگی داره به اینکه بخواید از کدوم کشور انجام بشه اما معمولا در کمتر از یک ماه پاسپورت ویزا شده شما به دستتون میرسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *