لوگو آژانس توریستی قصران گشت

وقت سفارت کانادا

تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، پیش از اقدام برای انگشت نگاری ملزم به دریافت وقت سفارت هستند. تفاوتی نمی‌کند به صورت آنلاین برای ویزای کانادا اقدام کرده‌ باشید یا از روش مراجعه حضوری. وقت سفارت کانادا صرفا جهت انگشت نگاری و عکس برداری از متقاضیان ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری کانادا گرفته می‌شود.

حالا که آماده سفر به کانادا هستید، برای دریافت ویزا اول باید برای اخذ وقت سفارت اقدام کنید. برای این کار شما می‌توانید به دو صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید. برای تعیین وقت در هر دو حالت، باید درخواست خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت VFS Global ثبت کنید.

که البته در آخر چندان فرقی با هم ندارند چرا که بعد از تعیین وقت به هر دو صورت برای انگشت نگاری باید به یکی از مراکز وک (کارگزاری‌های کانادا) که در کشورهای همسایه مثل ترکیه یا امارات هستند، مراجعه کنید. بسیاری از کشورهای دنیا سفارت‌خانه‌ی خود را به عنوان مرجع صادر کننده‌ی ویزای خود معرفی می‌کنند؛ اما دولت کانادا انجام امور را به کارگزاری‌هایی تحت عنوان وک (VAC) سپرده است که این کارگزاری‌ها در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند، از این‌جهت متقاضیان وقت سفارت کانادا باید از وک وقت بگیرند.

 • توجه داشته باشید که پس از انتخاب تاریخ و ساعت حتما برگه وقت انگشت نگاری خود را از لینک مشخص شده دانلود کنید.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

اگر بخواهیم یک پاسخ مختصر و ساده به این سوال که چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم بدهیم باید به این نکته اشاره کنیم که رزرو وقت سفارت کانادا به ۲ صورت آنلاین و حضوری صورت می‌گیرد:

 • ثبت نام آنلاین

در صورتی که قصد دارید به صورت حضوری برای جهت اخذ ویزا کانادا اقدام کنید، به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران، باید همراه با مدارک‌تان به یکی از کارگزاری‌های کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنید. در ابتدا مدارک‌تان را تحویل و فرم مربوطه را پر می‌کنید و سپس در روز و تاریخ تعیین شده می بایست برای انگشت نگاری به مراکز وک مراجعه کنید. قبل از آن، وجه انگشت‌نگاری را واریز کرده و به کارگزاری ارائه دهید. حالا باید صبور باشید و منتظر ایمیل جواب ویزای خود برای کانادا بمانید.

 • مراجعه حضوری به سفارت

در این روش به سایت VFS Global رفته و حساب کاربری برای خود می‌سازید. بعد از آپلود مدارک، سفارت یک کد رهگیری به شما می‌دهد. با توجه به کشوری که قصد دارید در آن انگشت‌نگاری را انجام دهید، دفتر وک مدنظرتان را انتخاب کرده و هزینه صدور ویزا و انگشت‌نگاری را به صورت آنلاین می‌پردازید. حالا باید منتظر نامه سفارت باشید. اگر مهلت انگشت‌نگاری بگذرد عملا درخواست ویزای شما بی‌نتیجه خواهد بود.

خوبی این روش این است که شما امکان تکمیل مدارک‌تان را در صورت وجود ناقصی خواهید داشت و فقط برای انگشت‌نگاری به کشور مورد نظر سفر می‌کنید.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری کانادا در ترکیه و یا سایر کشورهای همسایه وجود ندارد. در زمان تعیین وقت سفارت کانادا، بین انتخاب مرکز انگشت نگاری مردد نباشید. چرا که دفتر و زمان بررسی مدارک ویزای کانادا متقاضیان به هیچ عنوان مشخص نخواهد شد.

چه افرادی نیاز به انگشت نگاری ندارند؟ 

 • افرادی که کمتر از ۱۴ و بیشتر از ۸۰ سال سن داشته باشند.
 • متقاضیانی که ویزای مهاجرتی دارند.
 • کسانی که از قبل اقامت کشور کانادا را داشته باشند.
 • کارمندان و افراد دولتی یا دیپلمات ها

 

وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد؟

با توجه به این که کانادا در ایران سفارت خانه ای ندارد پس کلیه متقاضیان اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه وقت سفارت گرفته و سفر کنند.برای اخذ ویزا می توانید به یکی از شهرهای همسایه مانند آنکارا، استانبول، ایروان، دبی، ابوظبی و … مراجعه کنید تا بتوانید درخواست خود را به سفارت ابلاغ نمایید.

وقت سفارت کانادا بستگی به میزان تقاضا و ازدحام متقاضیان دارد، لذا نمی توان زمان دقیقی برای وقت سفارت کانادا تخمین زد. وقت سفارت کانادا در شرایط عادی از هر کشوری که اقدام شده باشد به طور معمول 7 تا 10 روز کاری (14 روز) به طول می انجامد.

پروسه گرفتن ویزای کانادا از طریق آژانس قصران گشت ( از تعیین وقت سفارت گرفته تا تهیه مدارک و ترجمه آن ها و انگشت نگاری و مصاحبه و خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا ) همگی حدود 1 تا 3 ماه به طول می انجامد.

مدارک لازم جهت زمان سفارت کانادا

برای رزرو وقت در سفارت کانادا نیاز به مدارک چندانی نیست. اینکه در مرحله ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری مدارک موردنیاز را ارائه داده‌اید و دیگر اینکه شما زمانی اقدام به تعیین وقت می‌کنید که ایمیل سفارت مبنی بر اقدام برای انگشت‌نگاری توسط آفیسر پرونده برایتان ارسال شده‌ و این ایمیل به معنی بررسی مقدماتی مدارک شما بوده است.

بنابراین مدارک لازم در این ۳ مورد خلاصه می‌شود:

 • تاریخ تولد
 • آدرس ایمیل
 • شماره تماس
وقت سفارت کانادا

از چه شهری وقت سفارت کانادا را بگیریم؟

از آن جایی که بخش امور کنسولی سفارت کانادا در ایران تعطیل است، متقاضیان اخذ ویزای کانادا برای امور بیومتریک و گرفتن وقت سفارت کانادا بایستی از طریق یکی از سفارت های کانادا در کشور های همسایه اقدام نمایند. برای شهروندان ایرانی مقیم ایران کشور های همسایه ایران می تواند گزینه های خوبی باشند چون تور های زیادی به این کشور ها برگزار می شود و برخی از آن ها نیازی به ویزا ندارد. وقت سفارت کانادا را می توانید از کشور های ترکیه، امارات، ارمنستان، … در اطراف ایران بگیرید و در تاریخ مشخص شده به این کشور ها سفر کنید. شهر های ارائه دهنده وقت سفارت کانادا شامل موارد زیر باشد:

 • وقت سفارت کانادا از آنکارا
 • وقت سفارت کانادا از استانبول
 • وقت سفارت کانادا از دبی
 • وقت سفارت کانادا از ابوظبی

 

وقت فوری سفارت کانادا ​

وقت فوری سفارت کانادا این امکان را به متقاضیان ویزا کانادا می‎دهد تا در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شود. در این روش متقاضی پس از اینکه مراحل اولیه مانند تهیه و ارائه مدارک، ایجاد حساب کاربری و… را پشت سرگذاشت؛ ۳۰ روز بعد جهت انگشت‎ نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه که خدمات ویزا کانادا را برای ایرانیان انجام می ‎دهند مراجعه کنید. وقت فوری سفارت کانادا اگرچه هزینه بیشتری برای شما دارد اما از اتلاف وقت شما جلوگیری می‎کند.

هزینه خدمات کامل تعیین وقت سفارت کانادا

هزینه خدمات برای شهرهای مختلف متغیر است. به طور حدودی و تقریبی 30 دلار است. این مبلغ تمامی هزینه‌های مربوط به تعیین وقت انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تمامی شهرها را شامل خواهد شد.

 

جایگزین سفارت کانادا برای انگشت نگاری

جایگزین سفارت کانادا برای کلیه امور مربوط به ویزا کارگزاری به نام وک می باشد. شعبات وک در شهرهای مختلف به متقاضیان این امکان را می دهند تا متقاضیان به راحتی بتوانند ویزای کانادا را اخذ کنند. به این ترتیب می توانید تقاضای خود برای اخذ ویزا را به این مراکز ارائه دهید.

این مراکز مدارک متقاضیان را اخذ مکرده و پس از بررسی، آن ها را برای برررسی به سفارت می فرستند. بدیهی است در صورتی که درخواست شما رد شود موفق به اخذ ویزا نخواهید شد. در نظر داشته باشید که تنها با مراجعه به این مراکز می توانید ویزای کانادا را دریافت کنید.

آدرس دفاتر VAC

متقاضیان اخذ ویزای کانادا جهت انگشت نگاری و ارائه‌ی اطلاعات بیومتریک خود می‌بایست به یکی از مراکز وک (VAC) مراجعه نمایند. با توجه به عدم وجود سفارت خانه‌ی کانادا در ایران، شهروندان ایرانی برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری کانادا باید به یکی از دفاتر سفارت کانادا تحت عنوان وک در یکی از شهرهای اطراف ایران همانند استانبول، آنکارا، ابوظبی، دبی، ایروان و… مراجعه نمایند، در زیر لیست مراکز وک به همراه آدرس‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم.

 • آدرس دفتر VAC آنکارا
  Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 next to TEB Bank
 • آدرس دفتر VAC استانبول
  Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440
 • آدرس دفتر VAC دبی
  Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, Union National bank Mina Road, Abu Dhabi
 • آدرس دفتر VAC ابوظبی
  25th floor, shining Tower, Khalidiya Street, Abu Dhabi
 • آدرس دفتر VAC ایروان
  ۱۰ Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia

خدمات پیکاپ ویزای کانادا با قصران گشت

ما در مجموعه قصران گشت تمامی امور مربوط در این زمینه، از وقت VIP سفارت کانادا و پیکاپ ویزای کانادا تا اخذ ویزای توریستی و تحصیلی به‌ همراه دعوتنامه‌ی معتبر و رسمی از این کشور را با به‌کارگیری تجربه‌ای چندین ساله در این حوزه و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان برای متقاضیان محترم توسط کارشناسان مجرب به‌انجام می‌رساند .

14 دیدگاه برای ”وقت سفارت کانادا

 1. سلام
  من ویزای توریستی فرانسه دارم. دعوتنامه هم از کانادا دارم میتونم وقت سفارت کانادا در فرانسه رو بگیریم ؟؟ ایا امکان پذیره؟

  1. بله، می توانید به عنوان یک فرد دارای ویزای توریستی فرانسه، وقت سفارت کانادا در فرانسه را برای ارائه دعوتنامه کانادایی درخواست کنید. با این حال، باید دقت داشت که در صورت ارائه دعوتنامه، نیاز است که شرایط لازم جهت اعتبار دعوتنامه از جمله اعتبار کاربری و وضعیت مالی دعوت کننده و موارد دیگر را نیز برآورد کنید.

   به علاوه، برای دریافت ویزای کانادا، باید به تمام شرایط و مقررات مربوط به نوع ویزایی که قصد درخواست آن را دارید، توجه کنید و مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه کرده و ارائه دهید. همچنین، باید در زمان مصاحبه در سفارت کانادا، به سوالات مطرح شده به دقت پاسخ دهید و به نکات امنیتی مربوط به ویزای کانادا توجه کافی را داشته باشید.

 2. سلام و عرض وقت بخیر
  من برای خودم و دختر ۳ ساله ام میخوام درخواست ویزای توریستی کنم، دو خواهرم با ویزای تحصیلی همسرانشان در کانادا هستن و میتونن برام دعوت نامه بفرستن، سابقه سفر به دبی و ترکیه رو دارم و میتونم تمکن تا۵۰۰ میلیون رو درحساب داشته باشم، همسرم و پدر و مادرم در ایران هستن، به نظرتون چقدر شانس دریافت ویزا رو دارم؟

  1. باید خیلی موراد رو در نظر بگیرید ولی برای ویزای توریستی کانادا شانس خوبی دارید – لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 3. سلام.اگه سفارتخانه ها باز بشن چقد طول میکشه ویزای توریستی فرانسه صادر بشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   احتمالا به دلیل حجم بالای درخواست ها ممکنه زمان بگیره مشخص نیست .

 4. سلام وقت بخیر
  الان تو این شرایط شیوع کرونا امکان دریافت وقت سفارت کانادا هست یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر
   در حال حاضر دفاتر ویزای کانادا در ترکیه شروع به فعالیت کرده اند. اما در حال حاضر جهت ویزای توریستی اقدامی صورت نمیگیره.

  2. سلام برای ویزا سرمایه‌گذاری چقدر مان و چه مبلغی مورد نیاز هست
   یعنی از روز اقدام تا به نتیجه رسیدن چقدر زمان نیاز داریم . و با چه مبلغی میتوانیم شروع به گرفتن ویزا سرمایه‌گذاری اقدام کنیم

   1. سلام، برای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا نیاز به حداقل سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار کانادایی دارید و باید مورد تأیید دولتی قرار بگیرید. همچنین برای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی برای کسب اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. زمان لازم برای پردازش ویزای سرمایه‌گذاری بسته به شرایط مختلف متفاوت است و ممکن است بین ۱ تا ۲ سال به طول بیانجامد. در هر صورت، پیشنهاد می‌شود که با مشاوران ما مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *