لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای شینگن

آژانس مسافرتی قصران گشت ارائه دهنده انواع ویزای شینگن، جهت رفاه حال متقاضیان محترم حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن و در برخی موارد بدون مراجعه متقاضیان محترم جهت اخذ ویزای کشورهای اروپایی که در ادامه مقاله آورده است، اقدام می نماید.

شینگن

شینگن به منطقه‌ای در اروپا گفته می‌شود که 27 کشور در این منطقه برای رفت و آمد نیاز به ویزا و باقی محدودیت‌های مرزی برای تردد ندارند، بنابراین کشورهای این حوزه به منزله کشوری واحد به شمار می‌آیند. اعضای این منطقه هر اندازه در برابر اتباع خود و عبور مرور مرزی آنها سهل می‌گیرند، در برابر اتباع کشورهای خارج از این حوزه که نیاز به ویزا دارند سخت‌گیر هستند. بر همین اساس، با توجه به این که کشورهای اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند، ویزای شنگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار می باشد.

ویزای شینگن

این منطقه که در وب‌سایت رسمی شینگن به عنوان بزرگترین منطقه بدون نیاز به ویزا جهان یاد می شود، در سال ۱۹۸۵ در کشور لوکزامبورگ طی یک قرارداد بین‌المللی ایجاد شد. بر اساس این پیمان، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) با مساحت ۴،۳۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع و با جمعیت ۴۲۰ میلیون نفری، به عنوان مجموعه‌ای واحد عمل می‌کنند.

ویزای شینگن شامل کدام کشورهاست؟

همان‌طور که در جدول مشاهده می کنید، اکنون 27 کشور عضو شنگن هستند. از این میان ۳ کشور سوئیس، نروژ و ایسلند  عضو اتحادیه اروپا نیستند. همچنین ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شنگن نمی باشند؛ البته لازم به ذکر است که اخیرا انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شده است. 

اتریش – Austria

ویزای شینگن اتریش

آلمان – Germany

ویزای آلمان

مجارستان – Hungary

ویزای مجارستان

فرانسه – France

ویزای فرانسه

پرتغال – Portugal

ویزا

اسپانیا – Spain

spain

بلژیک – Belgium

ویزای شینگن Belgium

اسلواکی – Slovakia

Slovakia

لهستان – Poland

Poland

ایتالیا – Italy

italy

سوئیس – Switzerland

swiss

سوئد – Sweden

Sweden

اسلوونی – Slovenia

Slovenia

هلند – Netherlands

Netherlands

یونان – Greece

Greece

نروژ – Norway

norway

دانمارک – Denmark

Denmark

فنلاند – Finland

Finland

ایسلند – Iceland

Iceland

جمهوری چک – Czech Republic

Czech Republic

لاتویا – Latvia

Latvia

استونی – Estonia

استونی ویزای شینگن

لیتوانی – Lithuania

lithuania

لوکزامبورگ – Luxembourg

مالت – Malta

Malta

لیختنشتاین – Liechtenstein

Liechtenstein

جزایر فارو – Faroe Islands

Faroe Islands

کرواسی

کرواسی

سفر به منطقه شینگن بدون محدودیت

افراد زیر می توانند بدون محدودیت و نیاز به دریافت ویزای شینگن به کشورهای این منطقه سفر کنند.
 • شهروندان کشورهای عضو شینگن
 • دارندگان اقامت که توسط یکی از کشورهای شینگن صادر شده است.
 • شهروندان اتحادیه اروپا
 •  شهروندانی غیر از اتحادیه اروپا که نیازی به اخذ ویزای شینگن برای سفر 90 روزه یا کمتر ندارند.
 • افراد که عضو اتحادیه اروپا نیستند و دارای ویزای شینگن می باشند.

کشورهای معاف از ویزای شینگن

شهروندان کشورهای زیر در حال حاضر از ویزا شینگن معاف هستند:

آلبانیآندوراآنتیگوا و باربوداآرژانتیناسترالیا
باهاماباربادوسبوسنی و هرزگوینبرزیلکانادا
شیلیکلمبیاکاستاریکادومینیکاالسالوادور
جورجیاگرناداگواتمالاایالت واتیکانهندوراس
اسرائیلژاپنکیریباتیمقدونیه (FYROM)مالزی
جزایر مارشالموریسمکزیکمیکرونزیمولداوی
موناکومونته نگرونیوزلندنیکاراگوئهپالائو
پاناماپاراگوئهپروساموآسان مارینو
سیشلصربستانسنگاپورسلیمان جزایرکره جنوبی
سنت کیتز و نوویسسنت لوسیاسنت وینسنت و گرنادینهاتیمور شرقیتونگا
تووالواوکراینامارات متحده عربیاروگوئهواناتو
ونزوئلا    

پادکست ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

در ادامه با انواع مختلف ویزای شینگن و شزرایط دریافت آن  می‌پردازیم. این ویزا به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

 •  ویزای اتحادیه شینگن یا (Uniform Schengen Visa (USV

ویزای USV در واقع همان ویزای گردشگری اروپا یا ویزای توریستی شنگن می باشد که با آن می توان به کشورهای عضو این منطقه به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه وارد شد. زمان اعتبار اقامت به محدوده شینگن از زمان اولین ورود حساب می شود. ویزای شینگن به ویزاهای A, B, C تقسیم می‌شوند:

 • ویزای شینگن نوع A

این نوع ویزا یا Airport Transit Visa، ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد که توسط آن مسافر می تواند در یکی از فرودگاه‌های محدوده شینگن پرواز خود را به مقصد کشور دیگری که خارج از محدوده شینگن اروپایی است تغییر دهد. به این معنا که این ویزا فقط در فرودگاه‌های کشورهای این منطقه  معتبر می باشد و فرد اجازه خروج از فرودگاه را به هیچ وجه ندارد. بنابراین صاحب ویزا نوع A یا ویزای ترانزیت برای توقف و انتظار تعویض پرواز خود در محدوده ترانزیت فرودگاهی مجاز است.

اگر نیاز به ویزا جهت عبور از بیش از یک فرودگاه در محدوده شینگن داشتید، نمی توانید از ویزای نوع A استفاده کنید. باید برای اخذ ویزای شینگن نرمال نوع C اقدام نمائید. زیرا پرواز بیش از یک بار در محدوده شینگن، جزو پروازهای داخلی این حوزه به حساب می آید و نیازمند دریافت ویزای نوع C می باشد.

برای تعویض پرواز خود از یک فرودگاه به فرودگاه دیگر در حوزه شینگن باز هم واجد شرایط دریافت ویزای ترانزیت شینگن نخواهید بود و باید برای دریافت ویزای نوع C اقدام بفرمائید.

اگر فرد متقاضی دارای شرایط زیر باشد، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت نخواهد داشت:

  • عضو پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین‌المللی.
  • دارنده مجوز اقامت معتبر صادر شده از شهرداری آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سن مارینو و یا ایالات متحده آمریکا یا حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی EU و EEA.
  • شهروند سوئیس و یا عضوی از خانواده اتحادیه اروپا EU ،EEA.
  • دارنده ویزای دارای اعتبار حوزه شنگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا.
  • دارانده پاسپورت دیپلماتیک.
 • ویزای شینگن نوع B

ویزا نوع B در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد؛ در واقع نوعی ویزای ترانزیتی می باشد که به همراه پاسپورت، فرد دارنده می تواند حداکثر ۵ روز از طریق خودرو و یا قطار از چند کشور محدوده شینگن عبور کند و به کشوری در خارج از این حوزه برود. در موارد خاصی ممکن است  ادامه سفر شما از طریق قطار و یا هواپیمای فردا صبح باشد و شما مجبور به اقامت شب در هتل باشید؛ بنابراین نیازمند ترک محدوده ترانزیت بین‌المللی و ورود به محدوده شینگن هستید و به ویزای ترانزیت نیاز خواهید داشت.

 • ویزای شینگن نوع C

این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه مدت به حوزه شینگن می باشد. از این رو فرد می تواند برای اهدافی نظیر رویداد ورزشی، رویداد فرهنگی، گردشگری و بازدید از آشنایان خود در کشورهای عضو این ویزا را دریافت کند. بنابراین ویزای نوع C با توجه به شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

  • ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود (Single-entry)

   با ویزای سینگل می توانید تنها یک بار به یکی از کشورهای این حوزه ورود داشته باشید. یعنی پس از خروج از آن کشور، ویزای فرد  منقضی و بی اعتبار می شود. ویزای سینگل شینگن معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries 1 نمایش داده می شود.

  • ویزای دوبار ورود شینگن (Double-entry)

   این ویزا در بسیاری از موارد دارای الزامات مشابهی با ویزای یک ‌بار ورود می باشد. تنها تفاوت این است که فرد دارنده این ویزا می تواند در بازه 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا دو بار به کشورهای منطقه شینگن وارد شود. محدودیت‌های زمانی نیز برای این فرصت ۲ بار ورود می باشد. ویزای دوبار ورود معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries 2 نمایش داده می شود.

  • ویزای مولتی شینگن یا ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)

   ویزای مولتی شنگن به فرد اجازه می‌دهد تا بتواند بدون محدودیت و به دفعات به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند و آن را ترک کنند. محدودیت این ویزا فقط بازه زمانی آن می باشد. در واقع این ویزا مجوزی برای اقامت و تردد در منطقه شینگن به مدت حداکثر ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال می باشد. این محدوده زمانی با ورود دارنده ویزا به کشورهای این حوزه محاسبه می شود. ویزای مولتی شینگن معمولاً با برچسب ویزا یا نوشته ای مانند Number of Entries MULT نمایش داده می شود.

ویزای شینگن

 •  ویزای اعتباری منطقه محدود یا (Limited territorial validity visa (LTV

ویزای LTV شینگن، ویزای موقتی می باشد که در شرایط خاصی مانند پناهندگانی که بدون مدارک معتبر وارد منطقه شینگن شده‌اند صادر می‌شود. مسافر میتواند توسط این ویزا در محدوده های مشخصی از منطقه شنگن سفر کند. با الصاق ویزای منطقه ای در پاسپورت مسافر تنها مجاز است تا به همان کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌ یا در چند کشور محدود دیگر ناحیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده تردد کند. از این رو مسافر حق ندارد به مناطق دیگر سفر کند. زمان این نوع از ویزا بر اساس شرایط متقاضی متغیر است و می تواند به شکل ویزای ترانزیت و یا ویزای کوتاه‌‎مدت برای فرد متقاضی صادر گردد.

 •  ویزای شینگن نوع D، ویزای ملی یا National Visa

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که با هدف و زمان مشخصی مانند اهداف کاری، تحصیلی و یا اقامت دائم قصد سفر به محدوده شینگن را دارند. به عبارتی، ویزای ملی شینگن برای افرادی صادر می شود که برای بیزینس، تحصیل و یا برای مدت زمانی طولانی نیاز به اقامت در یکی از کشورهای اروپایی را دارند و پس از طی زمان مشخصی، به کشور خود باز می گردند.

این نوع ویزا می تواند به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود. پس از پایان مدت اعتبار آن نیز مسافر باید به کشور خود بازگردد. ویزای ملی سینگل و مولتی عبارت اند از:

 • ویزای شینگن نوع D – سینگل

این نوع از ویزای ملی برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت برای استفاده از خدمات درمانی کشورهای حوزه شینگن در دوره ای  محدود را دارند و پس از آن به کشور خود بازخواهند گشت و  به صورت یک بار ورود صادر می شود.             

 • ویزای شینگن نوع D – مولتی

با داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، فرد متقاضی می تواند بدون نیاز به ویزای دیگری در اروپا بدون محدودیت به‌ تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کند. متقاضیان ویزای نوع D شامل گروه های زیر می باشند:

  • ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای ارائه مهارت خود به محدوده شینگن سفر می کنند.
  • دانشجویان بین المللی که برای پروژه های علمی و اهداف پژوهشی به مدت کمتر از یک سال به این محدوده سفر می کنند.
  • افرادی که برای کار کردن یا پژوهش در موسسات معتبر به کشورهای شینگن سفر می کنند (سوابق شخصی و خانوادگی فرد بررسی خواهد شد).
  • افرادی که به دلیل ضرورت های پزشکی نمی توانند منطقه شینگن را ترک کنند.
  • دانشجویانی که قصد گذراندن دوره های پژوهشی یا آموزشی در یکی از کشورهای شینگن را دارند. در این صورت ویزای یک ساله به آن ها تعلق می گیرد که قابلیت تمدید نیز دارد.

ویزای شینگن


پادکست شرایط شینگن

شرایط ویزای شینگن چیست؟

قوانین جدید اخذ ویزای شینگن در سال 2024 توسط اتحادیه اروپا تعیین شده است. در صورتی که متقاضی این شرایط را دارا نباشد، درخواست ویزای شینگن ایشان رد می‌شود. شرایط گرفتن ویزای شینگن بدین صورت است:

 • گردش حساب بالا

متقاضیان برای درخواست ویزای شینگن، باید گردش حساب مالی ۶ ماه آخر حساب بانکی خود را ارائه کنند. افسران ویزا میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در ۶ ماه اخیر محاسبه می‌کنند و سپس طبق آن برای اعطا و یا عدم اعطا ویزا تصمیم گیری می‌کنند.

 • تعیین هدف سفر

با این کار به افسر پرونده ویزا کمک خواهید کرد تا راحت تر برای اعطای ویزا تصمیم گیری کند. اگر با هدف گردشگری می‌خواهید به منطقه شینگن سفر کنید، می‌توانید یک برنامه سفری شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر به مدارک خود اضافه کنید.

 • تمکن مالی مناسب

تمکن مالی متقاضی، به افسران ویزا ثابت می‌کند که ایشان در پرداخت هزینه های اقامت و خرج های روزانه خود، با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه ها، از شخص دیگری کمک نخواهد گرفت.

ویزای شینگن

اخذ ویزای شنگن – مراحل گرفتن ویزای شینگن

مرحله اول

در این مرحله باید بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید. بسته به هدف شما از سفر ویزاهای متفاوتی صادر می‌شود. برای مثال ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان، ویزای توریستی ، ویزای کاری یا ویزای تجاری، ویزای علمی. بنابراین باید برای افزایش سرعت کار خود، هدف از سفر و نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم، مشخص کردن کشور مقصد می باشد. بعد از این‌ کار باید از طریق سفارت یا یکی از کنسول‌گری‌ها و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزا اقدام کنید. اگر قصد سفر به یک کشور از اعضای این منطقه را دارید، باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزا اقدام نمائید. اما در صورتی‌که شما قصد سفر به بیش از دو کشور شینگن را دارید، باید درخواست خود را به سفارت کشوری که بیشتر روزهای سفرتان را در آن جا هستید را ارائه دهید.

اما اگر مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص یا برابر نباشد، می‌توانید درخواست اخذ ویزا شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشور که مقصد اول‌تان است، ارائه دهید.

مرحله سوم

مناسب‌ترین زمان برای ارائه درخواست ویزا را پیدا کنید. با توجه به فرآیند زمان گیر اخذ ویزا از سفارت یا کنسول‎گری‌ها شما باید در فرصت مناسبی برای اخذ ویزا اقدام کنید. هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام نمایید قطعاً بهتر خواهد بود. بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزا سه ماه قبل از شروع سفر می باشد. دیرترین زمان نیز ۱۵ روز قبل از شروع سفر است. توصیه ما به شما این است که حداقل سه هفته قبل از سفر برای اخذ ویزا اقدام نمائید.

ویزا شینگن

مرحله چهارم

گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد، یکی دیگر از مراحل اخذ ویزای شینگن است. برای ادامه مراحل اخذ ویزا از سفارت کشور مقصد وقت بگیرید. در برخی از سفارت‌ها امکان گرفتن وقت به صورت آنلاین و در برخی دیگر از طریق مراجعه حضوری وجود دارد.

مرحله پنجم

در این مرحله باید فرم درخواست ویزا را تکمیل نمائید. فرم درخواست ویزا را دانلود و آن را با دقت تکمیل نمائید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را می توانید دانلود یا از سفارت تهیه کنید. تمامی قسمت‌های فرم باید کامل شود. دقت داشته باشید که فرم را در دو نسخه چاپ کنید و هر دو نسخه را باید امضا کنید.

ویزا شینگن

مرحله ششم

مدارک مورد نیاز را برای اخذ ویزا شینگن جمع آوری نمایئد. مدارک لازم شامل مدارک شناسایی، دو عکس رنگی، بیمه سفر، رزرو بلیط رفت و برگشت، فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، اثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر می باشد. سایر مدارک اضافی را از سفارت‌ کشور مقصد باید بپرسید و به سفارت ارائه دهید.

مرحله هفتم

بعد از طی مراحل گفته شده، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌گردد. شما باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مدنظر مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌، هدف و سایر جزییات سفر پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌های درست ارائه دهید تا با پاسخ‌های فرم درخواستی شما هم‌خوانی داشته باشد.

ویزای شینگن

مرحله هشتم

هزینه اخذ ویزا را باید پرداخت کنید. هنگام درخواست برای اخذ ویزای شینگن باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید. این توسط اعضای شینگن تصویب شده و غیر قابل تغییر می باشد. هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت است.

مرحله آخر

در آخر شما باید منتظر پاسخ درخواست خود باشید. بررسی درخواست شما توسط سفارت معمولاً ۱۵ روز به طول می انجامد. البته با توجه به هر فرد این زمان متغیر است و ممکن است طولانی‌تر نیز شود. نهایتا طی یک دوره ۱۵ تا ۳۰ روزه نتیجه درخواست شما اعلام خواهد شد.

مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی بصورت زیر می باشد:

 • 2 قطعه عکس 4*3 رنگی جدید زمینه کاملا سفید تمام رخ
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل شناسنامه
 • پاسپورت قدیمی و جدید و کپی صفحات مهم
 • کارت ملی
 • اصل سند ملکی به نام مسافر یا همسر مسافر ( در صورت موجود بودن بیشتر از یک سند)
 • در صورتی که سند به نام همسر مسافر باشد، کپی از تمام صفحات شناسنامه همسر الزامی است.
 • اصل مدارک شغلی
 • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد
 • برگه تائیدیه رزرواسیون هتل (واچر)
 • مشاغل خصوصی: (جواز کسب، پروانه بهره برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی، جواز مطب، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و تغییرات)
 • مشاغل دولتی: (معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیش های حقوقی، حکم کارگزینی، کارت یا حکم بازنشستگی، برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل)
 • پرینت 3 ماهه حساب بانکی (حساب جاری) با مانده حداقل 30 میلیون تومان به زبان انگلیسی
 • گواهی مانده حساب بانکی آن با تاییدیه امور بین الملل
 • پرداخت ضمانت نامه بانکی بابت ضمانت برگشت سفر
 • مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر بصورت امانت می ماند.

اسنادی که هدف شما را از سفر اثبات می کنند

برای اوقات فراغت

 • برنامه سفر
 • رزرو بلیط یا رسید خرید برای فعالیت هایی که از قبل رزرو کرده اید.

برای کسب و کار

 • ارائه دعوت نامه از شرکت مستقر در کشور حوزه شنگن برای شرکت در جلسات، کنفرانس ها یا رویدادهای مربوط به کار.
 • قراردادها، پرداخت فاکتورها یا اسناد دیگری که مربوط به کار است.
 • گزارش سالانه یا سایر اسنادی که نشان دهنده فعالیت های تجاری شرکت است.
 • قرارداد، تایید بیمه  تأمین اجتماعی یا سایر مدارکی که وضعیت اشتغال فعلی شما در شرکت را اثبات کند.
 • بلیط هواپیما برای سمینارهای مرتبط با کار که قصد دارید در آن شرکت کنید.

برای دانش آموزان

 • گواهی ثبت نام در موسسه یا نهاد آموزشی
 • سقف ثبت نام در کلاس ها

اسنادی که اثبات می کنند برای اسکان برنامه دارید

 • تأییدیه هتل یا رزرو اقامتگاه برای گردشگری، اوقات فراغت و غیره.
 • دعوت نامه از فرد میزبان (برای دیدارهای خصوصی)

توجه: مسافرانی که قصد اقامت با فرد دعوت کننده را دارند، ممکن است ملزم به تهیه نسخه ای از گذرنامه یا شناسه میزبان و اثبات اقامت او باشند.

ویزای شینگن

اسنادی که اثبات می کند شما قصد بازگشت به کشور محل اقامت خود را دارید

 • ارائه ی بلیط رفت و برگشت رزرو شده برای سفر یا برنامه پرواز و تاریخ و شماره پرواز، که ممکن است نیاز به ارائه آنها داشته باشید.
 • برای اثبات اشتغال در کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار یا تاییدیه بیمه  تأمین اجتماعی را باید ارائه دهید.
 • اسناد ملکی
 • گواهی ازدواج یا سایر مدارک مربوط به روابط خانوادگی در کشور محل اقامت شما

اسنادی که توانایی مالی شما را برای معاش اثبات می کند

 • صورت های بانکی برای 3 ماه گذشته (مبلغ مورد قبول کنسولگری را چک کنید)
 • کارت های اعتباری و صورت های حساب
 • پول های نقد  یا چک مسافرتی
 • دسته چک و گواهی اشتغال
 • اثبات حمایت مالی یا محل اسکان خصوصی

هزینه ویزای شینگن چقدر است؟

قیمت ویزای شینگن تضمینی با توجه به نوع ویزای ورود که به صورت سینگل (۱ بار ورود) و مولتی (چندبار ورود) می باشد، مشخص می شود. هزینه اخذ این ویزا در بازه ای حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ یورو متغیر است.

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

در سال های اخیر کشورهای عضو حوزه شینگن سخت گیری های بیشتری را در اعطای ویزا در نظر گرفته اند و تا زمانی که فرد متقاضی با ارسال مدارک تکمیل شده خود به خصوص تمکن مالی و عدم سوء پیشینه صلاحیت خود را اثبات نکند موفق به اخذ ویزا نمی شود. توصیه ما به شما این است که برای دریافت ویزای شینگن و سفر به این منطقه اقدام به دریافت تور به صورت گروهی نمایید و شانس ویزا شدن خود را بالا ببرید. برای سفر به کشورهایی مانند سوئیس و یا فرانسه حتما باید سابقه سفر خوبی داشته باشید. نمیتوان کشوری را به عنوان راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2024 در نظر گرفت، اما در این میان کشور اسپانیا در اعطای ویزا کمی منعطف تر است و برای دریافت ویزای شینگن برای بار اول می توانید از طریق این کشور و دریافت ویزای شینگن اسپانیا اقدام نمایید.

سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن 2024

با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی، کشورهای فرانسه، اتریش، آلمان و هلند شرایط سختی را برای اعطای ویزا به ایرانیان وضع کرده‌اند. فرانسه برای متقاضیانی که ویزا اولی هستند (تا به حال سفر خارجی نداشته‌اند) به طور کلی ویزا اعطا نمی‌کند. کشور آلمان، به دلیل تعداد بیش از حد پناهندگی از سوی ایرانیان، شرایط اعطای ویزای آلمان به متقاضیان ایرانی را به شدت سخت کرده، به طوری که اگر دعوت نامه نداشته باشید شانس گرفتن ویزای این کشور برای شما صفر خواهد بود. برای گرفتن ویزای اتریش و هلند نیز باید مدارک مالی قوی به سفارت ارائه شود.

هزینه ویزای شینگن

نوع ویزا مدت اعتبار ویزا قیمت ویزا
ویزای ۱ بار ورود
۱ ماه
350 یورو
ویزای چند بار ورود
۳ ماه
400 یورو
ویزای چند بار ورود
۶ ماه
450 یورو
ویزای چند بار ورود
۱ سال
500 یورو
ویزای چند بار ورود
۲ سال
600 یورو

زمان درخواست ویزای شینگن

بنابر اطلاعات کمیسیون اروپایی، درخواست ویزای خود را حداقل 15 روز قبل از شروع تاریخ سفر باید ارسال نمائید. اما ممکن است کنسولگری از شما مدارک بیشتری را درخواست کند و یا زمان بیشتری برای بررسی درخواست شما نیاز باشد. بدین خاطر شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای اپلای ویزای خود اقدام کنید.

دانلود فرم‌ درخواست ویزای شینگن

یکی از مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن، پر کردن صحیح فرم‌های درخواست ویزا است. ما به شما پیشنهاد میدهیم که برای پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن با یک کارشناس در ارتباط باشید تا شما بتوانید به درستی این کار را انجام دهید. جهت آشنایی شما می توانید در قسمت فرم ها و مدارک نمونه ترجمه شده فرم درخواست ویزای شینگن را دریافت کنید.

نکات ضروری برای دریافت ویزای شینگن

در مورد مدت اعتبار ویزای شینگن باید به یک بحث مهم دقت داشت و آن اینکه کدی اختصاصی برای مسافرت‌های هر فرد وجود دارد که نشان دهنده تعداد دفعات مجاز تردد وی در این مدت ۹۰ روزه است.

 این در حالیست که اگر کد سینگل در ویزای شینگن فردی درج شده باشد، حتی در صورتی که تنها ۱ روز در منطقه شینگن اقامت داشته و اروپا را به هر دلیلی ترک کند و از اعتبار ۱۸۰ روزه ویزای وی نیز زمان بسیاری باقی مانده باشد، برای ورود مجدد به این منطقه باید دوباره برای درخواست ویزا اقدام نموده و تا زمان صدور ویزای جدید حق ورود به هیچ یک از کشورهای این منطقه را نخواهد داشت.

به چند نکته مهم دیگر نیز در خصوص این ویزا در ادامه اشاره می‌کنیم:

 • برای درخواست ویزا از سفارت اتریش تمامی مدارک می‌بایست به زبان آلمانی ترجمه شود
 • همراه داشتن ۶۰ یورو در روز مصاحبه الزامی است
 • پس از صدور ویزا ضمانت نامه 500 میلیون تومانی به ازای هر نفر دریافت خواهد شد
 • در صورت ویزا نشدن درخواست، مبلغی بابت هزینه‌های جاری کم شده و مابقی مبلغ بازپرداخت خواهد شد.

مزایای ویزای شینگن

ویزای شینگن دارنده آن را از مزایای بی شماری بهره مند می سازد. همانطور که میدانید شینگن 27 کشور اروپا را دربر میگیرد. این کشورها با امضای معاهده شینگن این امکان را برای افرادی که قصد عزیمت به حوزه را دارند فراهم کرده است که با دارا بودن ویزای یکی از کشورهای عضو به سایر کشورهای این منطقه بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفرکنند. بازه زمانی ویزای توریستی شینگن 90 روز در 6 ماه است. به این معنا که در مدت زمان 180 روز می توانید 90 روز در این منطقه حضور داشته باشید. ویزای شینگن همچنین به افرادی که قصد شرکت در کنفرانس های بین المللی و یا نمایشگاه را دارند امکان حضور می دهد. فقط کافیست با ارائه دعوتنامه اقدام به دریافت ویزای شینگن نمایید.
از دیگر مزیت های این ویزا امکان کار در یکی از کشورهای این منطقه است. به این منظور از یک کارفرمای اروپایی باید دعوتنامه کاری دریافت کنید و سپس و در صورت دارا بودن باقی شرایط ویزای شینگن دریافت نمایید. گفتنیست که میزان حضور شما در کشور مقصد بستگی به مدت قراردادتان دارد.
ویزای شینگن برای افرادی که قصد درمان پزشکی در اروپا را دارند نیز خدماتی را ارئه می دهد. به این ترتیب که پس از مذاکره با یک بیمارستان در کشور مد نظر و با در دست داشتن مدارک پزشکی جهت دریافت ویزای شینگن درخواست دهید.

نمونه ویزای شینگن 

ویزای شینگن به صورت لیبل در پاسپورت متقاضیان الصاق می‌شود. این لیبل دارای یک سری اختصارات و کد هایی می‌باشد جهت مشاهده نمونه ویزای توریستی شینگن به عکس زیر مراجعه کنید.

نمونه ویزای شینگن صادر شده در قصران گشت
نمونه ویزای شینگن صادر شده در قصران گشت

 

استعلام ویزای شینگن

معمولاً استعلام صدور ویزا از طرف آژانس مسافرتی و یا شخص متقاضی قابل پیگیری نمی باشد. در واقع طی زمان تقریبی اعلام‌شده از طرف سفارت و کنسولگری برای رسیدگی به درخواست ویزا که بازه ای حدود ۲ هفته تا ۱ماه زمان می‌برد، باید منتظر دریافت جواب سفارت باشید.

اگر خدمات پیگیری ویزا از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، پس از رسیدگی به درخواست شما، جواب قبولی و یا ریجکت درخواست ویزا از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. این پیامک‌ رهگیری به شماره موبایل‌ درج شده در فرم درخواست ویزا ارسال می‌شود. همچنین اگر در فرم درخواست اخذ ویزا، قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزا شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

پرونده هایی که به سفارت کشورهای عضو شینگن مانند سفارت ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، فرانسه و هلند … فرستاده می‌شود، توسط کارگزاران سفارت مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ دلایل ریجکت شدن ویزا نیز باید در نامه‌ای مکتوب به فرد درخواست کننده اطلاع داده شود.

در این نامه گزینه‌های تیک خورده ای وجود دارد که به منزله عدم دریافت ویزا شینگن و قانع نشدن آفیسر سفارت می باشد. از مهم‌ترین موارد ریجکت شدن ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. مدارک ارائه شده به سفارت اشتباه، جعلی یا ناقص بوده است.
 2. دلیل روشنی از هدف سفر و اقامت خود ارائه نشده است.
 3. شرایط متقاضی جهت برخورداری از توانایی مالی کافی به منظور سفر و اقامت در کشور مورد نظر و بازگشت به کشور خود یا کشور سوم دیگری به اثبات نرسیده است.
 4. اگر متقاضی در حال حاضر و به مدت 3 ماه در یکی از کشورهای عضو ساکن باشد.
 5. فرد متقاضی جزو افرادی باشد که توسط اعضای شینگن تحریم شده است و اجازه ی ورود به کشورشان را ندارد.
 6. اگر جزو افرادی است که برای امنیت ملی، سلامت همگانی، سیاست های عمومی و داخلی و روابط بین الملل تهدید محسوب می شود و اجازه ی ورود به کشور مقصد را ندارد.
 7. مدرکی دال بر اینکه دارای بیمه ویزا هست را ارائه نکرده است.
 8. دلایلی که برای هدف خود از سفر و اقامت خود بیان کرده است، قابل اتکا و کافی نیستند.
 9. دلایل متقاضی برای خروج از کشور عضو قبل از اتمام مدت ویزا به روشنی بیان نشده است.
 10. اگر متقاضی مدارک کافی برای گرفتن ویزا که بایست در زمان مناسب ارائه دهد و همچنین مدارکی که باید جهت خروج از کشور آماده می کرده است، کافی و مناسب نبوده اند.
 11. متقاضی از در خواست خود صرف نظر کرده است.

رفع ریجکتی ویزای شینگن 

 در صورتی که به یکی از دلایلی که در بالا گفته شد با درخواست ویزای شما موافقت نشد چه باید کرد؟ 1 تا 2 ماه زمان دارید که به نتیجه درخواست ویزا اعتراض کنید. برای رفع ریجکتی ویزای شینگن باید نامه ای در قالب ایمیل برای سفارت کشور مقصد نوشته و دلایلی را که به دلیل آن ریجکت شده اید را شرح دهید. اگر افسر پرونده از بازگشت شما به کشورتان مطمئن نیست باید با ارائه اسناد ملکی و شغلی اعلام کنید که شما به کشور خود وابستگی دارید و به محض تمام شدن مدت ویزا به کشور خود باز میگردید. اگر پرونده شما دچار نواقص است آن را برطرف کنید. 

به خاطر داشته باشید عدم اعتراض به نتیجه درخواست ویزا به معنای تایید شما در جواب درخواست ویزا است و با ریجکتی خود موافق هستید که این نمره منفی در پرونده شما به حساب می آید. 
در صورتیکه قصد اقدام مجدد برای اخذ ویزای شنگن را کردید اول اینکه باید اجازه دهید مدت 1 تا 2 سال از ریجکتی ویزای شما بگذرد دوم اینکه اقدام به اخذ تور به صورت گروهی نمایید. 

سوالات رایج مصاحبه ویزای شینگن 2024 

مصاحبه ویزای شینگن تنها جلسه ای نیست که شما مدارک خود را ارائه بدهید . رفتار و پاسخ شما در روز مصاحبه که به سفارت میروید در پذیرفته شدن یا رد شدن ویزای شما نقش مهمی دارد. بد نیست قبل از حضور در جلسه مصاحبه ویزای شینگن با سوالات متداولی که از شما پرسیده میشود آشنا شوید :

 • وضعیت تاهل شما چگونه است و شغل همسرتان چیست؟
 • چرا به ویزای سه ماه نیاز دارید؟ آیا می‌توانید سفر خود را کوتاه‌تر کنید؟
 • با چه کسی سفر می‌کنید؟
 • چرا می خواهید به کشور ما سفر کنید؟
 • آیا فرزند دارید؟ چند ساله هستند و چه کار می‌کنند؟
 • آیا دوست، فامیل یا آشنایی در این محدوده دارید؟
 • اگر برای دوره‌های تحصیلی یا پژوهشی سفر می‌کنید، چطور با کالج مورد نظر آشنا شده‌اید؟
 • آیا توانایی پرداخت هزینه‌ها در مدت زمانی که در کشور ما هستید را دارید؟
 • چه اطمینانی هست که به کشور خود بازمی‌گردید؟

البته پرسش‌های بسیار دیگری نیز می‌توانند در فهرست سوالات در روز مصاحبه قرار گیرند. سؤالاتی جزئی‌تر در خصوص کاری که انجام می‌دهید، فرد اداره‌کننده شرکت در زمان سفر شما، افرادی که با شما زندگی می‌کنند و مواردی این‌چنینی. حتی ممکن است در روز مصاحبه از شما پرسیده شود من فکر می‌کنم شما پیش از پایان مدت اعتبار ویزای شینگن به کشورتان برنمی‌گردید، نظرتان چیست؟ باید برای تمامی این پرسش‌ها آماده‌باشید.

تفاوت ویزای کانادا و شینگن 

بسیاری از افراد تصور می کنند با دارا بودن ویزای کانادا می توانند به کشورهای عضو حوزه شینگن نیز سفر کنند. اما اینطور نیست! منطقه شینگن شامل 27 کشور اروپایی است که کشور کانادا عضو آن نیست. البته سفر به کشورهای منطقه شینگن سابقه خوبی در پرونده فرد متقاضی است که می تواند او را در اخذ ویزای توریستی کانادا یاری دهد و بالعکس. در واقع از دید آفیسر پرونده اینکه شما سابقه سفر به کشوری مانند کانادا که کمی در اعطای ویزا سخت گیر است را دارا هستید نکته مثبتی در پرونده شماست و نشاندهنده این است که فرد خوش قولی هستید و پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازخواهید گشت. 

ویزای اروپا

سریع ترین روش اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن در انواع مختلفی صادر می شود و روش های متفاوتی برای پذیرش مهاجر به این کشورها وجود دارد. از مهمترین روش های دریافت ویزای شینگن، ویزای شینگن توریستی، ویزای شینگن کاری، ویزای شینگن تحصیلی و ویزای شینگن اسپانسرشیپ است. می توان گفت سریع ترین روش اخذ ویزای شینگن ویزای اسپانسرشیپ است. اگر در کشورهای عضو حوزه شینگن دارای اقوام درجه یکی هستید که شهروندی و یا اقامت دائم آن کشور را دارد می توانید با دریافت دعوتنامه از آن فرد اقدام به دریافت ویزای شینگن اسپانسرشیپ نمایید. فرد دعوت کننده باید دارای شرایطی از قبیل تمکن مالی مناسب باشد. سایر مدارکی که فرد دعوت کننده ملزم به ارائه آنها است مشخصات هویتی و آدرس محل سکونت است.

ویزای شینگن ارزان، تضمینی و فوری

احتمالا جمله ویزای شینگن ارزان، تضمینی و فوری زیاد به گوشتان خورده است. واقعیت مطلب این است که هیچ تضمینی برای دریافت هیچ نوع ویزایی وجود ندارد. تنها تضمینی که برای اخذ ویزای شینگن وجود دارد این است مشاوران اخذ این نوع ویزا گام به گام مراحل اخذ ویزا در کنار شما باشند. نکته ی دیگر که برای اخذ ویزای تضمیمنی شینگن وجود دارد این است کارشناسان اخذ ویزای شینگن با دقت بسیار در ارزیابی مدارک خواسته شده شما را یاری دهند؛ چرا که در صورتی که مدارک متقاضی ناقص و یا غیر واقعی باشند با درخواست ویزای آنها موافقت نمی شود. در واقع در ویزای شینگن تضمینی، موسسه ای که مراحل اخذ ویزای شینگن را بر عهده می گیرد تمام تلاش خود را می کند تا احتمال ریجکت شدن متقاضی را تا حد بسیار زیادی پایین آورد. از طرف دیگر زمانی که متقاضی مستقیما برای دریافت ویزای شینگن اقدام کند هزینه و زمان زیادی را باید صرف کرده و ممکن است در نهایت نتواند به موقع تمامی مراحل را به انجام برساند. اما اگر دریافت ویزای شینگن را به متخصصان بسپارید با توجه به تجربه و تخصص خود مراحل دریافت ویزا مانند رزرو بلیط، هتل، وقت سفارت و انگشت نگاری و … را برعهده گرفته و با توجه به تجربیاتشان در کمترین زمان ممکن روند اخذ شینگن را انجام می دهند.

خدمات قصران گشت برای ویزای شینگن

شرکت قصران گشت با دارا بودن سابقه ای درخشان در اخذ ویزای شینگن یکی از موسسات کارآمد و خوشنام در این حوزه است. کارشناسان مجرب قصران گشت از صفر تا صد مراحل دریافت این ویزا در کنار شما هستند. از چگونگی جمع آوری مدارک گرفته تا دریافت وقت سفارت، انگشت نگاری، رزرو هتل و بلیط … به شما مشاوره می دهیم. ااعلام رضایت مسافران ما از روند دریافت ویزای شینگن باعث دلگرمی و افتخار ماست.

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

گاهی شرایط اقتصادی، سیاسی و داخلی یک کشور به گونه ای پیش می رود که برخی از شهروندان آن کشور تصمیم به ترک آنجا می گیرند. در صورتی که فردی درخواست پناهندگی با ویزای شینگن داشته باشد پس از اخذ ویزای توریستی شینگن و پس از ورود به کشور مقصد باید خود را به اداره پناهندگی آن کشور معرفی کند. قابل ذکر است شرکت قصران گشت خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این روش را توصیه نمی کند.

 

سوالات متداول اخذ ویزای شینگن 2024 

برخی از سوالات رایجی که ممکن است افراد در مورد ویزای شینگن بپرسند:

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن نوعی از ویزا است که به افراد اجازه می دهد تا در منطقه شینگن، که متشکل از 26 کشور اروپایی است که گذرنامه و سایر انواع کنترل مرزی را در مرزهای مشترک خود لغو کرده اند، سفر کنند.

چه کشورهایی در منطقه شینگن قرار دارند؟

منطقه شینگن شامل 26 کشور است: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

چگونه برای ویزای شینگن اقدام کنم؟

برای درخواست ویزای شینگن، باید درخواستی را در کنسولگری یا سفارت کشوری که قصد بازدید از آن را دارید یا جایی که بیشترین زمان را سپری می کنید، ارسال کنید. شما باید مدارک مختلفی مانند پاسپورت معتبر، بیمه مسافرتی و مدرک مالی ارائه دهید.
با ویزای شینگن چه مدت می توانم در منطقه شینگن بمانم؟
با ویزای شینگن، شما می توانید تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید.

زمان رسیدگی به ویزای شینگن چقدر است؟

زمان پردازش ویزای شینگن می تواند بسته به کنسولگری یا سفارتی که در آن درخواست می دهید متفاوت باشد، اما معمولاً حدود 15 تا 20 روز کاری طول می کشد.

آیا می توانم ویزای شینگن خود را تمدید کنم؟

در شرایط خاصی، ممکن است بتوانید ویزای شینگن خود را تمدید کنید، اما توجه به این نکته مهم است که این تضمین نمی شود و به شرایط خاص پرونده شما بستگی دارد.

هزینه ویزای شینگن چقدر است؟

هزینه ویزای شینگن بسته به کشوری که درخواست می کنید متفاوت است، اما معمولا بین 60 تا 80 یورو متغیر است.

آیا می توانم با ویزای شینگن کار کنم؟

خیر، ویزای شینگن برای اقامت کوتاه مدت صادر می شود و برای کار یا تحصیل در منطقه شینگن معتبر نیست. اگر می خواهید کار یا تحصیل کنید، باید برای نوع دیگری از ویزا درخواست دهید.

اگر ویزای شینگن من رد شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که درخواست ویزای شینگن شما رد شود، دلایل آن به شما اطلاع داده خواهد شد و حق اعتراض نسبت به تصمیم را خواهید داشت.

آیا در خواست پناهندگی با ویزای شینگن امکان پذیر است؟

با توجه به حجم زیادی که افراد در سراسر جهان خواهان مهاجرت به کشور های اروپایی از طرق مختلف مانند کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی هستند، سیاست های مهاجرت این کشورها جهت اقامت سخت گیرانه تر انجام می شود. کشورهای اروپایی به علت پیشرفته بودن سطح اجتماعی، رفاهی، بهداشتی درمانی، امنیت و غیره مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. بسیاری از افراد که از طریق قانونی مانند، تحصیلی و کاری امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی را ندارند ممکن است از طریق پناهندگی اقدام کنند. شایان ذکر است، با در نظر گرفتن سیاست های جدید مهاجرت از طریق پناهندگی نسبت به قبل دشوارتر شده است.

تفاوت ویزای شینگن چند ورودی (multiple-entry) و تک ورودی (single-entry) چیست؟

به وسیله ویزای تک ورودی فرد دارای ویزای شینگن تنها یک دفعه اجازه ورود به این  منطقه را خواهد داشت و آن هم در یک بازه زمانی مشخص. شایان ذکر است حتی اگر بازه زمانی مشخص هنوز به اتمام نرسیده باشد فرد اجازه ورود به این حوزه را نخواهد داشت. اما فردی که دارای  ویزای چند ورودی است، تا زمان پایان اعتبار می‌توان به دفعات متفاوتی به این حوزه سفر کند.

در چه محل‌هایی می‌توان برای اخذ ویزای شینگن درخواست داد؟

در همه‌ سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورهای حوزه شینگن در سراسر دنیا می توان اقدام به دریافت ویزا کرد. اما در حالتی که متقاضی تنها قصد سفر به یک کشور خاص را دارد باید در خواست خود را مستقیما به سفارتخانه یا کنسولگری کشور مقصد ارائه دهد.

برای سفر به بیش از یک کشور شینگن، در سفارتخانه کدام کشور باید درخواست ویزا را ارائه کرد؟

در ابتدا باید گفته شود در صورتی که متقاضی قصد سفر به چندین کشور این حوزه را داشته باشد می تواند برای درخواست خود را از طریق سفارتخانه یا کنسولگری تمامی این کشورها اقدام فرماید اما توصیه می شود برای درخواست ویزا از طریق سفارت خانه و یا کنسولگری کشوری که میخواهید بیش از بقیه کشورها در آن اقامت دشته باشید اقدام کنید و آن کشور را به عنوان مقصد اصلی معرفی کنید.

 از کجا می‌توان فرم درخواست ویزای شینگن را تهیه کرد؟

فرمت فرم درخواست ویزا در تمامی کشورها یکسان است ، جهت دسترسی رایگان به فرم درخواست ویزای شینگن می توان وارد وب سایت سفارت ها و یا دفاتر خدمات ویزا شد و از آن پرینت گرفت.

چگونه باید فرم درخواست ویزای شینگن را پر کرد؟

فرم درخواست ویزای شینگن باید به صورت دستی و یا تایپی پر شود. توجه داشته باسید که هیچکدام از قسمت های فرم نباید خالی باقی بماند و در صورتیکه برخی از قسمت های فرم شامل حال شما نباشد آن را باید به صورت NA  (بدون جواب – No Answer) پر کنید

آیا متقاضی باید حتما مدارک موردنیاز را شخصا به سفارتخانه یا کنسولگری تحویل بدهد؟

تمامی مدارک مورد نیاز درخواست ویزا باید توسط خود فرد در زمان مصاحبه حضوری به سفارت خانه و یا کنسولگری ارائه شود.

آیا برای مصاحبه حضوری در هر زمان دلخواه می‌توان به سفارتخانه یا کنسولگری مراجعه کرد یا باید حتما وقت قبلی گرفته شود؟

سفارت خانه ها و یا کنسولگری های هر کشور با توجه به سیاست ها و قوانین خود می تواند جهت مصاحبه حضوری با یکدیگر متفاوت باشند. اما اغلب به این گونه است که باید از قبل به صورت تماس تلفنی و یا ایمیل درخواست وقت سفارت بدهید. جهت اطلاع از این موضوع با مراجعه به سایت سفارت خانه مورد نظر می توانید به صورت دقیق تر به جواب سوال خود برسید.

آیا ممکن است که برای درخواست ویزا به جز مدارک اجباری، مدرک دیگری نیز درخواست شود؟

بله، وابسته به نوع ویزا ممکن است از متقاضی مدارکی علاوه بر مدارک اجباری و یکسان درخواست شود.

آیا می‌توان بعد از صدور ویزای شینگن بلیت هواپیما خرید؟

خیر. از مهمترین مدارکی که تاثیر بسیاری در اخذ ویزای شینگن دارد پرینت رزرو بلیط هواپیما می باشد، اما توصیه می شود از قطعی کردن خرید بلیط تا قبل از صدور ویزا خودداری کنید مگر در حالتی که چاره ای جز این کار نداشته باشید.

مشاورین قصران گشت با دانش و تجربه‌ای که در زمینه بررسی رفع ریجکتی ویزای شینگن دارند، با توجه به پذیرفتن شرایط متقاضی، می توانند با ارائه دلایل قانع کننده سفارت را مجاب به اخذ ویزا نمایند.

طی مراحل اخذ ویزا توجه داشته باشید که تمامی مدارک ترجمه شده شما باید تائیدیه ی مهر دادگستری داشته باشند. در غیر این‌صورت مدارک شما فاقد اعتبار می باشد. معمولا دارالترجمه‌ها پس از ترجمه مدرک متقاضی برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند. در صورت موافقت با درخواست شما، پاسپورت شما دارای برچسب ویزا خواهد بود و یک تاریخ اعتبار برای ویزای شما مشخص می‌شود. مدت اعتبار ویزای شینگن تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه است. همچنین یک کد برای مشخص کردن تعداد دفعات مجاز ورود به کشورهای عضو برای شما تعریف می‌شود که می‌تواند از یک تا نامحدود متغیر باشد.

اطلاعیه اثر کرونا بر ویزای شینگن و زمان بازگشایی سفارت‌ها

در آخر با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمامی اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن، از اواسط اسفند ماه و به مرور زمان تصمیم بر بستن سفارت و مرزهای خود کرده و از ارائه خدمات ویزا در شرایط ممنوعیت سفر ناشی از کرونا خودداری نموده‌اند.

 • تا کنون اغلب کشورهای عضو شینگن، تاریخ مشخصی را برای بازگشایی سفارت خود در ایران اعلام نکرده‌اند.
 • در صورتی که پیش از این وقت سفارت خود را رزرو کرده‌اید، وقت قبلی شما کنسل شده اما قطعا بعد از بازگشایی سفارت‌های شینگن، از طرف سفارت با شما تماس گرفته خواهد شد تا وقت مصاحبه جدید برای شما رزرو شود.

مورد اضطراری در صورتی خواهد بود که پرونده شما یکی از موارد زیر باشد:

 پیوست به خانواده اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن

۲. داراندگان اقامت بلندمدت یا ویزای ملی (ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری)

۳. و موارد اضطراری دیگری از جمله:

۱. کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت.
۲. ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند.
۳. دیپلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین المللی و بشر دوستانه.
۴. مسافرین ترانزیت.
۵. مسافرینی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند.

119 دیدگاه برای ”ویزای شینگن

 1. سلام ،
  من بهترین نتیجه رو از قصران گشت گرفتم با مشاوره خیلی خوب خانم یونسی عزیز.
  باصبوری تمام سوالات من رو قبل از اینکه اقدام کنم بارها پاسخگو بودند و بعد از اقدام هم در کمترین زمان در گرفتن وقت VFS تا آماده سازی دقیق مدارک مورد نیاز همراه من بودن و همچنین تا راهنمایی برای گرفتن جواب و در إخر هم ویزای حتی با مدت زمان ببشتری از اون چیزی که مد نظرم بود رو گرفتم.
  واقعا خسته نباشید، کارتون عالی بود.

 2. سلام وقتتون به خیر میخواستم بدونم ویزای شینگن به اسم هر کشوری که صادر شده باشه باید از همون کشور هم برگشت یا نه میشه از کشور دیگه ای هم برگشت؟

 3. سلام من و همسر و فرزندم می‌خواهیم با ماشین شخصی از کشور خارج و وارد اروپا شویم. قبلا هم با خودرو ترکیه و گرجستان رفتیم. اگر درخواست شینگن از یونان کنیم بهتر است یا ایتالیا؟ با توجه اینکه دفعه اول هست شینگن درخواست می کنیم احتمال مولتی هست؟ دوم اینکه اگر حساب جاری و ارزی را به عنوان 2حساب ارائه کنیم مورد قبول هست. چقدر باید موجودی باشه حداقل؟

 4. با سلام عرض ادب واحترام خدمتتان، من برای تجارت فرش دستبافت ایرانی به کشور های اروپایی متوانم ویزای شنگن اقدام نمایم با تشکر وممنون

 5. سلام و وقت تان بخیر
  آیا شما ویزای گردشگری شنگن میگیرید؟
  و چه شرایط دارد لطفاً توضیع دهید.

 6. سلام من میخواهم برای دیدن اقوام به کشور هلند سفر کنم من چگونه میتوانم ویزای هلند را دریافت کنم شرایت اش چیست؟

  1. عموماً برای دریافت ویزای هلند، شما باید مدارک زیر را تهیه کنید:
   فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را پر کنید و اطلاعات شخصی و مسافرتی خود را در آن وارد کنید.
   گذرنامه: باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
   عکس: باید یک عکس رنگی با ابعاد مشخص (معمولاً 3.5×4.5 سانتی‌متر) داشته باشید.
   بیمه مسافرتی: باید بیمه مسافرتی معتبری داشته باشید که هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی را در صورت لزوم پوشش دهد.
   اثبات مالی: باید اثباتی از وجود منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های مسافرتی و اقامت در هلند ارائه دهید.
   برنامه سفر: باید برنامه سفر خود را ارائه دهید، از جمله تاریخ و مدت اقامت، محل اقامت و فعالیت‌های مورد نظر در هلند.
   مدارک تکمیلی: ممکن است برخی مدارک تکمیلی مانند ترجمه مدارک به زبان هلندی یا انگلیسی، تاییدیه از سازمان‌های مربوطه و … نیز مورد نیاز باشد.
   لطفاً توجه داشته باشید که این فقط یک راهنمای کلی است و شرایط و مدارک ممکن است بسته به نوع ویزایی که درخواست می‌دهید، متفاوت باشد. بهتر است با سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود تماس بگیرید تا اطلاعات دقیقتری دریافت کنید. موفق باشید!

 7. با سلام و وقت بخیر
  من امسال قصد یک سفر توریستی به روسیه دارم
  و بعدش هم برنامه سفر به یک کشور حوزه شینگن
  اما شنیدم که اگر روسیه برم برای شینگن امتیاز منفی حساب میشه و ممکنه ریجکت بشم
  شما اطلاعی در این خصوص دارید؟

 8. با سلام وقت بخیر
  من میخوام خودم برای فرانسه شخصا درخواست ویزا بدم تو قسمتی از فرم انلاین از من اسم هتل و ادرس و اطلاعات هتل رو میخواد در حالیکه من هتلی فعلا رزرو نکردم و این مورد جز موارد ستاره دار هست و حتما باید پر بشه پیشنهاد شما چی هست ؟ و لطفا بفرمایید دفتر شما چقدر هزینه جهت انجام ویزای فرانسه دریافت میکند ؟

  1. معمولاً برای اقامت در فرانسه باید یک نوع رزرواسیون هتل یا اقامتگاه را ارائه دهید. اگر فعلاً هتلی رزرو نکرده‌اید، می‌توانید به دنبال اقامتگاه‌هایی با قابلیت لغو رایگان باشید و آن‌ها را رزرو کنید تا بتوانید این بخش از فرم را پر کنید
   ولی برای مشاوره میتونید به کارشناسان ما تماس بگیرید – البته آژانس ها و البته ما با یک مبلغ هزینه براتون رزرو هتل برای درخواست ویزا انجام میدیم

   1. سلام بنده حدودا ۶ سال پیش ریجکتی ویزای شینگن آلمان رو داشتم و مدارکم کامل نبود ولی رفع ریجکتی نزده بودم الان بخوام دوباره اقدام کنم برای ویزای شینگن آلمان به مشکلی نمیخورم؟

    1. اگر مدارک و مشکلاتی در درخواست ویزای قبلی شما وجود داشته که باعث ریجکتی شده بود، شما باید اطمینان حاصل کنید که این مشکلات رفع شده و تصحیح شده‌اند. به عنوان مثال، اگر مدارک ناقص بودند، اطمینان حاصل کنید که اکنون تمام مدارک مورد نیاز آماده و کامل هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *