آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن – یکی از مهمترین مراحل درخواست اخذ ویزای شینگن پر کردن فرم های مربوطه و پرداخت هزینه ها هست. اگر قصد دارید خودتان برای دریافت ویزا اقدام نمایید بهتر است قبل از هرگونه عمل درباره چگونگی درخواست و پرکردن فرم ها اطلاعات کسب کنید. برخی از افراد به سایت کشوری که برای سفر انتخاب کرده اند وارد می شوند و مراحل درخواست برای ویزا را آغاز می کنند اما در نیمه راه باز می مانند و بعد درخواست مشاوره می دهند و یا در فراهم کردن مدارک دچار اشتباه می شوند و با درخواست ویزایشان موافقت نمی شود.

به شما توصیه می کنیم از ابتدا با کمک یک مشاور مجرب در اخذ ویزای شینگن مشورت نمایید یا صفر تا صد کارهای خود را به او بسپارید. در این مقاله آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن را برایتان قراردادیم تا روند تکمیل فرم ها دچار مشکل و یا سردرگمی نشوید. با قصران گشت همراه باشید.

آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن

قبل از پر کردن فرم ویزا شینگن، باید وقت سفارت کشور مورد نظر را دریافت کنید. برای دریافت وقت حداقل دو ماه قبل از سفر دست به کار شوید. بعد از طی کردن مراحل اولیه که شامل دریافت اطلاعات شخصی می باشد، باید فرم های مربوطه را پر و تکمیل نمایید که این مرحله بسیار مهم است چرا که اگر این مرحله را به درستی انجام دهید شانس شما برای دریافت ویزای شینگن بالاتر می رود و بر عکس؛ هر گونه اشتباه در تکمیل فرم ها ممکن است دریافت ویزای شما را به مخاطره بیندازد،پس باید آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن را بدانید.

 

آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن

درست است که سفارت خانه های اروپایی ثبت درخواست برای دریافت ویزای شینگن را به کارگزاری های VFS واگذار کرده اند و اما این شرکت ها در تکمیل فرم ها  مسئول نیستند و هر گونه مسئولیت پر کردن فرم ها به عهده  متقاضی خواهد بود .

نکات مهم درباره پر کردن فرم های ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن ملزم به پر کردن دو فرم اساسی هستید:

  • فرم اول  که فرم استاندارد ویزای شینگن است و برای تمامی کشورهای شینگن یکسان است .
  • فرم دوم  فرم مختص هر کدام از سفارت خانه هایی است که می خواهید از آن کشور ویزا دریافت کنید، مثلا قصد دارید از طریق کشور فرانسه وارد منطقه شینگن شوید بنابراین باید فرم مربوط به این کشور را پر و تکمیل کنید.

مواردی که در فرم تقاضای ویزای شینگن ثبت می کنید باید مطابق با مشخصات پاسپورت شما باشد. فرم ها را دقیق پر کنید و چند بار چک کنید تا دچار اشتباه نشوید. هر گونه اشتباه می تواند منجربه رد درخواست ویزای شما شود.

  • پاسپورت نامبر شامل یک حرف انگلیسی به همراه ۸ عدد است؛ آن را به درستی وارد نمایید.
  • هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا حتما پاسپورت خود را همراه داشته باشید تا اطلاعات خواسته شده را دقیق پر کنید.
  • به اطلاعات و تلفظ اسم خود در پاسپورت دقت نمایید و مطابق با اسپل دقیقی که در پاسپورت نوشته شده است فرم های خود را تکمیل کنید.
  • اطلاعات سفر، تاریخ رفت و تاریخ برگشت، همه را به طور صحیح وارد نمایید.
  • تاریخ صدور و انقضای پاسپورت را چند بار چک کنید تا مطابق با اطلاعات پاسپورتتان باشد.

 

آموزش پر کردن فرم های ویزای شینگن

جدول راهنمای پر کردن فرم های ویزای شینگن

Guide to filling Schengen visa forms

توجه داشته باشید که هر گونه اشتباهی در پر کردن فرم های ویزای شینگن  می تواند در رد شدن تقاضای ویزای  شما موثر باشد. مشخصات بلیط پرواز و رزرو هتل خود در حوزه شینگن را  با مشخصاتی که در فرم ها اعلام شده است را چک کنید تا مطابق باشد. اگر با موردی مواجه شدیدکه اطلاع کافی در باره  آن ندارید حتما با کارشناسان ما در زمینه پر کردن فرم های ویزای شینگن مشورت کنید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *