هندوستان

یکی از بزرگترین کشورهای بزرگ دنیا که در جنوب آسیا قرار دارد کشور هند است. مهمترین همسایگان هندوستان کشورهای بنگلادش و نپال هستند. هند دارای سه بخش جغرافیایی است. کوه و بیابان و دشت و فلات همه گی در شبه جزیره هند یکجا جمع شده است. در سالهای اخیر هندوستان در زمینه آموزش و کیفیت دانشگاه ها و خدمات آموزشی بسیار پیشرفت کرده است و مهاجران زیادی به خصوص از قاره آسیا را برای تحصیل به خود جذب کرده است.

کشور هندوستان

پایتخت و مهمترین شهر این کشور دهلی است. با وجود اینکه هند دارای جمعیت زیادی است اما تا حد زیادی توانسته خدمات رفاهی را برای شهروندانش فراهم کند.

هندوستان

رشد ناحالص هند در سال های اخیر 10 برابر رشد کرده است. این کشور دارای طبیعت منحصر به فرد و بی نظیری است که مانند آن را در کمتر کشورهای آسیایی می توانید پیدا کنید. صنعت گردشگری در سال های گذشته تاثیر به سزایی در میزان درآمد کشور هند داشته است و باعث رشد اقتصاد در این کشور شده است. به علاوه مردم در هند جشن های زیادی برپا می کنند و مناسبات را پاس می دارند. یکی از مشهورترین جشن هایی که در هندوستان برگزار می شود جشن دیوالی است. این جشن که با نورافشانی زیادی همراه است از طرف مردم هند بسیار با شکوه برگزار می شود.

اقتصاد هندوستان

نسبت به گذشته اقتصاد هند تغییرات زیادی کرده است به طوری که به ششمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است. هند بعد از چین پرجمعیت ترین کشور دنیاست. در ده سال گذشته اقتصاد هند رشدی 10 برابر داشته که این میزان بسیار چشمگیر است.

هندوستان با تمرکز بر بخش روستایی و اصلاح زیرساخت ها توانسته از این بخش درآمد قابل توجهی کسب کند. واحد پول هندوستان روپیه است که در بازارهای جهانی با نماد INR شناخته می شود. به خاطر داشته باشید که در سفر به هندوستان حتما مقداری پول این کشور را همراه داشته باشید.

زبان و فرهنگ مردم هندوستان

انواع نژادهای مختلف در کشور هندوستان دیده می شود. هندوآریایی و دراویدی از نژادهای برتر در این کشور هستند و درصد بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

همچنین گویش های مختلفی در این کشور مشاهده میشود اما اغلب مردم و بیشتر قشر تحصیل کرده به زبان انگلیسی مسلط هستند. در شهر دهلی اغلب مردم به زبان انگلیسی، اردو و هندی صحبت می کنند. در رابطه با پوشش هند نیاز به توضیح بسیاری نیست، تقریبا همه مردم با پوشش مردم در هند آشنا هستید. لباس بانوان با نام سای شناخته می شود و اغلب از لباس پوشیده استفاده می کنند. مردم هند اغلب لبخند به لب دارند و با مهاجران و مسافران برخورد خوبی دارند.

جاذبه های گردشگری هند

در سفر به هند با عجایب شگفت انگیزی مواجه خواهید شد. بهتر است پیش از سفر به هند با آنها آشنا شوید و سفری برنامه ریزی شده  داشته باشید.

تاج محل

امکان ندارئ نام کشور هندوستان به گوشتان بخورد و تاج محل در ذهنتان تداعی نشود. این  بنا نماد کشور هندوستان است. تاج محل در لیست عجایب هفتگانه کشور هند قرار دارد و در یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است. این آرامگاه زیبا در جنوب دهلی و در نزدیکی شهر آگرا واقع شده است. جالب است که بدانید معماری ایرانی در ساخت این بنا نیز به کار برد شده است.

معبد طلایی پنجاب

یکی از مقدس ترین مکان های هندوستان معبد طلایی است. این معبد در امریتسار و در ایالت پنجاب ساخته شده است. تمامی قسمت های بالای معبد از طلا ساخته شده است. این معبد در دل یک دریاچه مصنوعی قرار دارد که زیبایی آن را دوچندان کرده است. برای رسیدن به محیط اصلی معبد باید از مسیری که بر روی دریاچه ساخته شده است عبور کنید. انواع ماهی های رنگارنگ در این دریاچه مصنوعی قرار دارد که زیبایی آن را دو چندان می کند.

هندوستان - معبد طلایی پنجاب

مجسمه گوتامارایا

مجسمه گوتامارایا بلندترین مجسمه یک تکه ی هند و 17 متر طول دارد . در سال 2007 این مجسمه به عنوان اولین عجایب هند در نظر گرفته شد و در نظر سنجی مجله تایمز 49 درصد آرا به خود اختصاص داد.

برخی نکات مهم در رابطه با هندوستان

  • مردم هند استفاده از گوشت گاو را ممنوع اعلام کرده اند زیرا گاو به عنوان موجودی مقدس در این کشور به شمار می رود.
  • در فرهنگ هند مردسالاری مرسوم است!
  • احترام به بزرگتران در هند امری واجب است
  • هندیان در هنگام گرفتن یا داد چزی از هر دو دست استفاده می کنند
  • موسیقی و سینمای هند از آوازه ی جهانی برخوردار است
  • برای سفر به هند باید ویزای هندوستان دریافت کنید تورهای هند قصران گشت سفری بی نظیر را برای شما فراهم می کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای هندوستان:

  • اسکن پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار با درج امضاء مسافر (حجم زیر ۳۰۰KB فایل PDF).
  • اسکن عکس رنگی ۵×۵ (JPG).
  • کپی شناسنامه صفحه اول.
  • فرم پر شده جهت اطلاعات مسافر (لطفاً جهت دریافت این فرم با کانتر مربوط تماس حاصل فرمائید.)