لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش:

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تراز سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد،در ابعاد ٣٥ در ٤٥ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسنادرسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تكفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانكی( مشروح عملیات بانكی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل)شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اتریش.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقام.

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی، محصور در خشکی و در رشته کوه های آلپ شرقی واقع شده است. اتریش با کشورهای آلمان، جمهوری چک، مجارستان و سوئیس همسایه است. شهر وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی اتریشی است.

اتریش برا ی سالهای متوالی از لحاظ تولید ناخالص داخلی در میان 20 کشور ثروتمند دنیا قرار گرفته است. استاندارد و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. شهر وین پایتخت اتریش از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. در سال 1995 اتریش معاهده شینگن را امضا کرد و عضو این اتحادیه شد. همچنین واحد پولی یورو نیز از توافقات اتریش است.

جمعیت و مساحت اتریش

مساحت کشور اتریش حدود  83878 کیلومتر مربع است، چیزی شبیه به مساحت امارات! با وجود مساحت نه چندان وسیع اتریش آثار باستانی و تاریخی بسیار زیادی در آن به چشم می خورد. طبق آخرین سرشماری جمعیت اتریش حدودا 8 میلیون و 900 نفر است.

اتریش

زبان رسمی، آداب و رسوم و مذهب در اتریش

به طور تقریبی 99 درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور مطرح است. تعدادی از مردم نیز به زبان های مجاری، ایتالیایی، اسلولنیایی نیز صحبت می کنند که به دلیل هم جواری اتریش با این کشورها و پذیرش مهاجر از آنهاست. تقریبا 89 درصد مردم در اتریش مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک هستند اما سایر اقلیت های مذهبی مانند بودائی و یهودی و اسلام نیز دیده میشود.

مردم اتریش به میزان قابل توجهی به ظاهر و پوشش اهمیت می دهند، بسیار کم پیش می آید که آنها را در مهمانی یا مجالس رسمی با لباس غیر رسمی ببینید. به طور کلی مردم اتریش مردمی رسمی هستند. برای مثال برای اینکه فردی را که آشنایی نزدیکی با او ندارید را صدا بزنید میبایست از قبل اجازه بگیرید که می توانید با نام کوچک او را خطاب کنید یا خیر. اشرافیت و زندگی سالم و صحیح  در میان اتریشیان زبانزد است.

خانواده در اتریش از اهمیت بالایی برخوردار است. آنها روزهای تعطیل خود را با خانواده و در طبیعت زیبای شهرشان می گذرانند.

 

جغرافیا و اقلیم اتریش

 کشور اتریش از لحاظ مساحت از اسکاتلند بزرگتر و از پرتغال کوچکتر است. حدود 60 درصد و بیشتر مساحت این کشور را کوه های آلپ تشکیل داده اند. به همین علت مراتع سرسبز، کوه های بلند، دره ها و آبراه های فراوان به وفور در اتریش دیده می شود. رشته های کوه های آلپ و مراتع آن از مهمترین بخش توریستی اتریش است و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

زیبایی های رشته کوه های آلپ محدود به زمستان یا تابستان نمی باشد در هر فصلی از سال که به این مناطق بروید از طبیعت جذاب آلپ حیرت زده می شوید. منبع آب رودخانه دانوب که یکی از مهمترین رودهای اتریش است از رشته کوه های آلپ تامین میشود.

به دلیل اختلاف در نواحی مختلف اتریش شاهد آب و هوای مختلفی در مناطق مختلف کشور هستیم. به طورکلی در نواحی با ارتفاع بیشتر شاهد بارندگی بیشتری هستید. مناطق غربی اتریش مرطوب تر از شرق آن هستند. مناطق مرتفع همیشه پوشیده از برف است و زمستان های طولانی تری دارد، زمستان در این نواحی از اوایل دسامبر آغاز شده و تا پایان مارچ ادامه دارد. مرطوبترین ماه های سال مربوط به آوریل و نوامبر است و بارش ها در این موقع از سال بیشتر از همیشه هست.

اتریش

مناطق گردشگری ومهمترین شهرهای اتریش

 سالن اپرای استاتسوپر

بزرگترین و زیباترین سالن باله و اپرا در شهر وین واقع شده است که دارای معماری بی مانندی درسرتاسر جهان است. این ساختمان در دوره نئورنسانس ساخته شده و در آن مجسمه هایی از بزرگانی مانند بتهوون، شوبرت دیده میشود.

استاتسوپر یکی از برترین سالن های کنسرت در دنیا است که اخذ بلیط و تماشای کنسرت هایی که در آن برگزار می شود شانس بزرگی می خواهد اما اگر موفق به دریافت بلیط نشدید می توانید از توسط تورهای 40 دقیقه ای  که برای بازدید از داخل سالن تدارک دیده شده است استفاده کنید. راهنمای این تورها به زبان آلمانی یا انگلیسی صحبت می کنند.

غارهای یخی

غارهای یخی ورفن یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اتریش است. برای رفتن به اعماق این کوه ها باید مسیر باریک و یخی را طی کنید؛ اما ارزش امتحان کردن دارد.

قلعه آمبراس

یکی از جاذبه های شهر اینسبروک که در دوره رنسانس ساخته شده است و بر روی تپه و در میان باغ ها قرار دارد قلعه آمبراس است. این قلعه زیبا و تاریخی 43 متر طول دارد و دارای سقفی منبت کاری شده است. انواع اجسام و وسایل قدیمی را در این قلعه می توانید مشاهده کنید.

شهر لینز

پایتخت موسیقی و تئاتر کشور اتریش شهر لینز است که با معماری سنتی و معاصر خود از شهرهای دیدنی و زیبای اتریش محسوب می شود. همچنین لینز نقش بسیار مهمی در شکل گیری حکومت حال حاضر اتریش داشته است.

شهر سالزبورگ

مذهبی ترین شهر اتریش سالزبورگ است و سالانه جشن های مذهبی و متعددی در آن برگزار می شود. انواع کلیساهای قدیمی با معماری چشم گیر در این شهر دیده می شود.از دیگر شهرهای مهم اتریش می تواند به گراتس، آیزنشتات، بروگنز اشاره کرد.

 

اقتصاد اتریش

همانطور که اشاره شد اقتصاد اتریش در میان 20 جایگاه برتر دنیا است و بر پایه ی تولید انرژی، گردشگری و کشاورزی است. بیش از نیمی از انرژی مصرفی اتریش از طریق سوخت های تجدیدپذیر حاصل می شود. همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی اتریش صنعت گردشگری از رونق بالایی در این کشور برخوردار است.

هفتاد درصد از هشت میلیون هکتار زمین که در اتریش وجود دارد مربوط به بخش کشاورزی است و یکی از منابع درآمد اتریش کشاورزی است که سرمایه گذاری های کلانی بر این بخش صورت گرفته است. بیشتر صادرات کشور اتریش مربوط به موتور و تجهیزات خودرو، کالاهای آهنی، فلزی و شمیایی است که اکثرا به شریک تجاری و همسایه اش آلمان صادر می شود.

اتریش

عادات و آداب اجتماعی در اتریش

مردم اتریش به شدت به خانواده اهمیت می دهند و اغلب تعطیلات و مراسم خود را با خانواده سپری می کنند.

ظاهر آراسته و رسمی از دیگر بایدهای مردم اتریش است.

در روزهای تعطیل و یکشنبه همراه با خانواده خود به طبیعت رفته و یا بزرگان رابه منزل خود دعوت می کنند.

هدیه دادن از رسوم مردم اتریش است به خصوص درایام کریسمس و سال نو. اما عدد 12 برای آنها خوش یمنی ندارد. گل های داوودی و نیلوفر نیز برای آنها خوشایند نیست و برای کسی به عنوان پیشکش نمی برند.

به خاطر داشته باشید که در کشور اتریش آداب اجتماعی و فردی را بسیار رعایت کنید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره اتریش

 • قاره: اروپا
 • پایتخت: وین
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: آلمانی، اسلوونیایی، کرواتی، مجاری
 • شهرهای مهم: وین، گراتس

تور اتریش

اتریش کشوری واقع در اروپا و محصور شده توسط کوه های آلپ است. اتریش عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است، پایتخت و بزرگترین شهر کشور اتریش، وین است. وین در بین پایتخت های بزرگ قدیمی اروپای غربی به عنوان یکی از سالم ترین شهرها معرفی شده است.

تقسیمات شهری به گونه ای است که دسترسی به مرکز شهر کار چندان دشواری نیست. معماری و بناهای تاریخی در وین به گونه ای خیره کننده و جذاب دیده می شوند.

بناها و کلیساهای تاریخی متعدد به سبک گوتیک و باروک، فستیوال‌های موسیقی و تالارهای برگزاری کنسرت و اپرا، مراتع سرسبز، کوه‌های آلپ، دره‌های عمیق و یخچال‌های متعدد از جاذبه‌های شهری است که توانسته 8 بار متوالی به عنوان بهترین شهر از نظر کیفیت زندگی انتخاب شود. تور اتریش وین فرصتی بینظیر برای عاشقان طبیعت و طبیعت‌گردی، کوهنواردان، اسکی بازان و اهالی فرهنگ و هنر است.

بهترین زمان سفر به اتریش

بهترین زمان سفر به اتریش، فصل تابستان و ماه‌های ژوئن تا آگوست است که هوایی بینظیر را تجربه می کند، بین ماه‌های ژوئن تا آگوست، تور اتریش دارای آب و هوای عالی و روزهای آفتابی دلچسب می‌باشد. اما در این بازه نه تنها تعداد گردشگران حاضر در تور اتریش بسیار زیاد است و قیمت تور وین نسبتا بالاست.

اگر می خواهید با تور وین اتریش به این کشور سفر کنید و سفرتان به صرفه باشد می توانید فصل بهار و پاییز را در برنامه سفرخود قرار دهید. اتریش زمستان هایی سرد و خشک را تجربه می کند، اگر رابطه خوبی با سرما ندارید سفر به این کشور را برای فصلی غیر از زمستان بگذارید و در بهترین زمان قیمت تور اتریش به این کشور سفر کنید .

ویزای اتریش 

در سالهای اخیر تعداد افرادی که به کشور اتریش پناهنده شده اند بسیار بالا رفته است به همین جهت مقامات این کشور قوانین دشوارتری را برای ورود مهاجران به کشورشان وضع کرده اند. اما راه ساده تر برای ورود به کشور اتریش، اخذ ویزای یک کشور دیگر است که آن هم عضو شینگن باشد. برای مثال می توانید ویزای کشوری مانند ایتالیا را اخذ کرده و سپس وارد اتریش شوید. همین طور می توانید از طریق تورهای ترکیبی که آژانس های مسافرتی معتبر برای گردشگران تدارک دیده اند استفاده کرده و از این طریق ویزای کشور اتریش را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای شینگن تمکن مالی مناسب، گردش مالی چند ماه اخیر و داشتن دعوتنامه از مهمترین مدارک مورد نیاز است. برای اخذ ویزای اتریش نیاز به مصاحبه ندارید فقط کافیست در زمانی که برا ی  شما تعیین شده است به کارگزاری VFSGlobal  جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری مراجعه کنید. 2 تا 3 هفته پس از انگشت نگاری جواب درخواست ویزای شما اعلام می شود.

خدمات تور اتریش

قیمت تور اتریش

قیمت تور اتریش بر اساس مواردی مختلفی مانند قیمت یورو، هزینه ی هتل و نرخ بلیط هواپیما محاسبه می شود. هزینه های هتل در شهرهای مختلف فرق دارد و بر اساس موقعیت شهر قیمت هتل های تور وین متفاوت است. همچنین قیمت بلیط هواپیما نیز بر اساس هواپیمایی و نوع پرواز، فرق دارد.همچنین نرخ پرواز مستقیم از پرواز غیر مستقیم به اتریش همیشه بیشتر است و اینکه پرواز غیر مستقیم ابتدا در پایتخت کشور ایرلاین یک توقف دارد و سپس به سمت اتریش پرواز می‌کند. در این جا می توانید قیمت انواع تور اتریش را ببینید و تور اتریش ارزان را بر اساس ملاکهای خودتا انتخاب کنید.

قصران گشت به عنوان مجری  تور اتریش ، تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم که قیمت‌ تور اتریش ، متناسب با خدماتی باشد که شما دریافت می‌کنید و بعد از سفر، احساس خوبی داشته باشید.  به علت طولانی بودن مراحل ویزا، تور لحظه آخری اتریش وجود ندارد و بهتر است ثبت نام خود را به روز‌های نزدیک به اجرای تور موکول نکنید.