ویزای اتریش – اتریش بی‌شک یکی از جذاب‌ترین و البته خوش‌نام‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. کشور هنر، بناهای تاریخی، موسیقی، فلسفه و البته جاذبه‌های ناب توریستی.اتریش کشوری واقع در مرکز اروپا است و کشورهایی مانند آلمان، جمهوری چک، ایتالیا و سوئیس در همسایگی آن قرار دارند.

با توجه به عضویت اتریش در پیمان شینگن و قوانین و مقررات تقریبا مشابه بین کشورهای این حوزه در زمینه صدور ویزا، برای سفر توریستی به اتریش باید ویزای توریستی شینگن را اخذ کنید. ویزای توریستی شینگن با هدف گردشگری صادر شده و به شخص دارنده این ویزا اجازه می‌دهد تا حداکثر به مدت ۳ ماه در کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشد. ویزای توریستی شینگن دارای دو نوع مختلف سینگل و مولتی بوده که نوع سینگل تنها اجازه یک بار ورود به حوزه شینگن را به شخص دارنده ویزا می‌دهد اما نوع مولتی محدودیتی در دفعات ورود و خروج ندارد.

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن می باشد. درخواست ویزا و یا اقامت فقط با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.برای گرفتن این ویزا باید حتما از طریق مرکز وی‌اف‌اس گلوبال وقت ملاقات تعیین کنید.

ویزا شنگن اتریش، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت اتریش برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور اتریش و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش 

با توجه به هدف فرد متقاضی یکی از انواع ویزای اتریش برای شما صادر می شود

ویزای توریستی اتریش 

ویزای توریستی اتریش برای افرادی صادر می شود که به جهت بازدید از این کشور قصد مسافرت دارند، با دارا بودن ویزای شینگن اتریش در بازه زمانی 6 ماه میتوانید 90 روز در این کشور مستقر باشید.

ویزای کاری اتریش

با دریافت دعوتنامه از یک کارفرمای اتریشی می توانید برای اخذ ویزای کاری اتریش درخواست دهید.

ویزای تحصیلی اتریش 

برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش باید از یکی از دانشگاه ها یا کالج های این کشور دعوتنامه دریافت کنید. به این ترتیب که با ارسال رزومه و مدارک تحصیلی خود و پس از بررسی توسط اساتید و مقامات دانشگاه پس از پذیرفته شدن برای شما دعوتنامه ارسال می شود و می توانید با ارائه سایر مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

با توجه به نوع ویزای شما مدارک می تواند متفاوت باشد، اما مهمترین آنها عبارتند از:

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تراز سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد،در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسنادرسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اتریش.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقام.

ویزای اتریش

مدارکی که در بالا برای اخذ ویزای اتریش به آنها اشاره کردیم الزامی میباشد. اما مهمترین آنها موارد زیر هستند:

سابقه سفر قابل قبول

با ارائه تاریخچه سفرهای خود به افسر پرونده اعلام میکنید شما در سفرهای قبلی نیز موفق بوده اید؛ و به قول خود عمل کرده و پس از پایان مدت اعتبار ویزا به کشور خود بازگشته اید. دارا بودن ویزای کشورهایی مانند سنگاپور و ژاپن وزن پاسپورت شما را بالا برده و آن را با اعتبار می کند.

گردش حساب

با ارائه گردش حساب و تعداد ترکنشات 3 ماه اخیر افسر پرونده را از پویا بودن حساب خود و وضعیت مالی خود با خبر می کنید.

تمکن مالی 

تمکن مالی به جهت مطمئن کردن افسر پرونده از اینکه شما توانایی مالی برای پرداخت هزینه های خود در سفر را دارا هستید ارائه می شود.

دعوتنامه

دعوتنامه نیز  از مدارکی است که وجودش ضروری نیست اما با ارائه آن اعلام می کنید که از سوی فردی در کشور اتریش دعوت شده اید و مشکلی از لحاظ اقامتی ندارید. فرد دعوت کننده باید آدرس و محل اقامت خود را اعلام کند.

وقت سفارت اتریش 

وقت سفارت اتریش و انجام کارهای ویزای اتریش در ایران توسط کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام میشود. در واقع سفارت اتریش وقت مصاحبه ندارد و متقاضی فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر vfs مراجعه می کند.

آدرس وی اف اس:  تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم میباشد. دقت داشته باشید که در روزی ک برای انگشت نگاری تعیین می شود سر موقع حاضر شوید و همه مدارک خواسته شده را همراه ببرید.

14 روزبعد از انگشت نگاری جواب درخواست ویزای شما صادر می شود.

در صورتیکه در مدارک و اسناد نقصی وجود داشته باشد به متقاضی اعلام می شود تا ظرف یک هفته آنها را تکمیل کرده و به سفارت تحویل دهد در غیر این صورت ویزایی اعطا نمی شود.

ویزای اتریش

نکات ویزای اتریش

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر اخذ ویزای شینگن دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزا شینگن صادره از سفارت یونان).
 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای اتریش به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

بنر تماس قصران گشت