اندونزی

اندونزی با در اختیار داشتن بیش از 13 هزار جزیره ، برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای برای ارائه کردن دارد ، در هر گوشه‌ از این سرزمین شگفت ‌آور می ‌توانید تجربه‌ جدیدی کسب کنید از سواحل شنی سفید و آتش ‌فشان ‌های بالی گرفته تا جاکارتا پایتخت پرجنب ‌و‌جوش و سرزمین‌های بکر سوماترا؛ اندونزی میزبان گونه ‌های متنوع و گسترده‌ای از حیوانات بومی است و یکی از شگفت ‌انگیزترین‌ گونه‌ های آن، اژدهای کومودو است؛ اندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی کشوری است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد.اندونزی کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده‌است ، مجمع‌ الجزایر اندونزی دیرزمانی از مناطق مهم بازرگانی دریایی جهان به‌شمار می ‌آمد.

زبان و مذهب اندونزی

زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می‌ باشند که جاوه‌ای‌ها با حدود 40  درصد بزرگ‌ ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌  ها با 15 درصد قرار دارند. جاوه‌ای‌ها بر امور سیاسی اندونزی چیرگی دارند؛ 86.1 درصد از مردم اندونزی مسلمان هستند و اسلام توسط بازرگانان دریانورد مسلمان به این منطقه رسید. اندونزی در 17 اوت 1945 از هلند استقلال یافت و استقلال آن در 27 دسامبر 1949 به رسمیت شناخته شد.

اندونزی

آب و هوای اندونزی

عامل اصلی که موجب تغییر آب ‌و‌هوا در اندونزی می ‌شود نه فشار هوا و نه دمای هوا است بلکه بارندگی تغییرات عمده‌ی آب ‌و‌هوایی در اندونزی را ایجاد می ‌کند. اندونزی که با خط استوا به دو قسمت تقسیم می‌ شود، در مجموع آب ‌و‌هوای گرم و استوایی دارد. میانگین دما در مناطق ساحلی، 28 درجه و در نواحی کوهستانی، 26 درجه است. در مناطق مرتفع ‌تر و کوهستان ‌های بلندتر میانگین دمای هوا، 23 درجه است. میزان طوبت منطقه بسیار بالا و بین 70 تا 90 درصد است؛ اگر زمان سفر شما انعطاف ‌پذیر است، از دسامبر تا فوریه به اندونزی غیر از بالی و کالیمانتان سفر نکنید. در این دوره، بارندگی ممکن است شرایط را برای سفرتان سخت ‌تر کند حتی در برخی از مناطق، سفر امکان ‌پذیر نیست.

واحد پول اندونزی

واحد پول اندونزی روپیه می ‌باشد که با کد ایزوی IDR و نماد Rp  شناخته می‌ شود، مسئولیت کنترل این واحد پولی برعهدهٔ بانک اندونزی قرار دارد ، روپیه اندونزی در رده واحد های پولی کم ارزش جهان قرار دارد.

 

مردم اندونزی خیلی خوشحال می شوند که شما بتوانید بعضی از جملات را به زبان خودشان بگویید. اندونزیایی ها افرادی غیرتی هستند. زنانشان معمولا تنها از خانه بیرون نمی روند. اگر زنی را تنها ببینند احتمالا درباره ی شوهر او سؤال خواهند کرد که کجاست. در خود اندونزی، یک زن تنها، ممکن است مورد متلک جوانان قرار گیرد؛ اما در آنجا پوشش اسلامی بسیار در دفع متلک دیگران مؤثر است. بیشتر اندونزیایی ها عصبانیت خود را اظهار نمی کنند و هنگام عصبانیت در چهره فرد مقابل خیره می شوند و لبخند می زنند.


مدارک مورد نیاز برای ویزای اندونزی:

همه مدارک بایستی به زبان لاتین ترجمه شود.

  • اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار.
  • ۲ قطعه عکس رنگی جدید ۳*۴ متفاوت با پاسپورت.
  • پرینت حساب ۳ ماهه.
  • کپی تمام صفحات شناسنامه.
  • کپی کارت ملی.
  • تمکن مالی.
  • فرم مشخصات.
  • گواهی شغلی به زبان لاتین.